Krevetky - chov
Na dvanactilitrove akvarko davam kousek velikosti 3x2 cm. A dokud nezmizi uplne, tak nic nepridavam.
Keď ti zvyšuje tvrdosť vody?
A kolik sépiové kosti už je moc?
Já mám malý kousek sépiové kosti u obou miníček, kde mám krevetky na doporučení. Určitě jim to neublíží. Ale záleží jak velkou máš nádrž, abys tam nedala té kosti moc...
EDIT: jinak nemám tuhle želvičku, ale takovou tu obyčejnou, co se zavěšuje papouchům do klecí
Někde tady jsem četla, že se ke krevetkám přidává sepiova kost. V akvaristice mi doporučili toto - viz. foto. Používáte? Neuškodilo by jim to?
Je to vecou genotypu.Môžte mať populáciu napr.red cherry a samičky pritom môžu mať vajíčka iných farieb.Vo väčšine prípadov sú úplne biele nepriehladné vajíčka buď neoplodnené alebo už zaplesneté.
Inak farba vajíčok môže byť žltá,zelená,sivá,čierna,naružovelá,orandžovkastá,hnedastá,priesvitná atď.
Podľa konkrétneho genotypu konkrétnej populácie.
Napríklad krížence red cherry ktoré sú v blízkom vzťahu k pôvodnej divej Neocaridine majú tendenciu mať zelené vajíčka.
Dokonca môže nosiť jediná samička vajíčka viacerých farieb viď.
www.garnelenzucht.net/…
No jsou spíš taková zeleno hnědá...spíš mě zarazila ta světlejší, tahle krevetka nosí teprve podruhé a poprvé je měla všechny stejně tmavé.
Moje Blue Leg Poso měly dosud vajíčka tmavá. Zelená taky vidím poprvé.
Moje Blue leg Poso má vajíčka tmavě zelená, ale pár jich má světlou barvu...asi neoplodněná, vidím to poprvé...
U cherryn mám vajíčka do oranžova, u blue jelly spíš do žluta, u red crystal mám vajicka do zelena
.
"nemůže to souviset se stravou" - joo, tak to nevim... Treba se ozve nekdo znaly, a rekne nam, co tak muze mit vliv na barvu vajicek.
ad Ctibum - podobnou fotku jsem kdysi videla, zarazilo me to, kdybych necetla ze je to ok, a videla bych tohle u svych krevet, tak bych se lekla, ze jsou vajicka zkazeny
ale ty moje zeleny nikdy nemely. Taky by me zajimalo cim je to zpusobeny, ze jsou zeleny.
www.plantedtank.net/…
Volně přeloženo, je to normální (podle nich). Je tam dokonce fotka šeryny, která je má zelené...
Já teda nejsem odborník na krevety ani žádný biolog, ale nemůže to souviset se stravou? I v rámci jedné nádrže každá krevetka zhltne něco trochu jiného v jiném poměru a některá se nafutruje více, některá méně.
Vycházím z toho, že slepice mají vajíčka podle toho, čím je krmíte (když opomenu rozdíly mezi různými plemeny slepic).
Moje cherryny mivaj ruzne barevny, nevim cim to je zpusobeny. Starim vajicek? Jeden jedinec ma bilobezove, u jineho je ta bezova vyraznejsi, a dalsi je ma skoro do zluta... Snehove bile ani syte zlute jsem zatim nepozorovala.
Koukám na moje a barva vajíček špatně určitelná. Sněhově bílá nejsou a sytě žlutá taky ne. Spíš světlou-lince nažloutlá.
0 10.01.2018 11:11 Mbk – Vajička red cherry
Při pročítání na netu sem zjistil, že red cherry mají žlutá vajíčka. Teď zrovna jedna má, ale žluta nejsou. Jsou bílá s černou tečkou. Čím to je?
Tak od toho asi upustím, bylo by to víc stresu pro všechny, než užitku.
U japoniky mi nevyhovuje, že se sama od sebe nebude množit v sladké vodě.
U té čokolávé bych se bál, že by mi občas ďoubla do nějakého sumečka na dně a navíc má radši neutrální-lehce zásaditou vodu, to už bych radši bral kr. kroužkovaná (ale tam je stejný problém, že by mi útočila na obyvatele dna)
Ta moloucká má na koncích nohou takové ostny, kterými se drží podkladu.. tím by mohla bodnout do nějaké ryby, ne? Ancistruse mít nebudu, maximálně otíky nebo lorikárie, ale chci na dno veklké sumečky (15-20cm), tak ty by ty moloucky zase tedy asi stresovali, jak jsem vyrozuměl. A to já nechci, aby mé akva bylo místem stresu a utrpení.. jediné, co je přijatelné, že by byla občas nějaká krevetka snědena a měla to rychle za sebou, ale takhle aby byly pořád ve stresu.. to si radši nasadím nějaké šneky.
Achjó
Ale děkuji všem za rady!
Molucký jsou moc klidný , někdy až moc , mám je s ancistrusama a občas je ancíci „stresuji“ – molucka sedí na fleku a ancík přesni přejede jak tank , molucka chce hodně klidu.
Další věc je ta mělká voda. Davidi by nemusela vyhovovat.
molucka je kreveta filtrujici nema žadnou obranu ani drapky
2,3 ti slupnou větší rybi když to budeš mít fakt hodně zarostle tak se snad dokaže populace udržet.
pokud krevetky k větším rybam tak mužeš skusit čokoladovy nebo japoniky.se skalarama přežiji japonsky a čokoladovy ale nesmí to byt moc velcí vrazi (tojsouvěci) by ti mohl vypravět jak mu je při svleku skalary vraždí.Ja to zatím nezaznamenal,spiš se mi krevety snažily lovit malí prcky.občas vydím jak se kreveta popoveze na fousu od skalara.
Podle mě ti krevetky viz bod 2 a 3 spolkne sumeček jak malinu. Ale třeba budeš mít štěstí jak Lenkalor, tak má krevetky s Anténovci barevnými (cca 14cm sumečci).
Prosím o radu. Plánují osádku 650l akvárka, kde jako dominanta bude Dawkinsia assimilis (11 cm středně agresivní parmička), na dně bude nejspíš Mystus vittatus (20cm mírný oportunistický sumeček).
A přemýšlím, že bych dno doplnil krevetami, aby velkým sumcům společně se šneky pomohli s drobnějšími zbytky na dně, ale nemám s nimi žádné zkušenosti (měl jsem jen kraba v nádrži bez ryb). Max. si občas osmažím obří krevety na česneku a zaliju b. vínem
Primárně mi jde o blaho ryb, aby jim krevety NIC nedělaly.
Máte někdo zkušenosti s těmito krevetkami?
1)
Krevetka molucká Atyopsis moluccensis
2)
Krevetka Babaultova Caridina babaulti
3)
Krevetka červená Neocaridina davidi
U 2 a 3 by mě zajímalo, jak snadno se množí ve společenském akvárku (měkká, mírně kyselá voda), jestli se množí samy a jestli je možné, že by si udržovali populaci i bez mého zásahu navzdory tomu, že se budou občas stávat zpestřením jídelníčku jak parmiček, tak sumečků? Bude tam hodně úkrytů (prales z rostlin a kořenů). Je možné, že mi tam vždy nějaká přežije a nějaká se narodí? Nebo to je jen otázkou času, než budou do jedné sežrány?
U 1 by mě zajímalo, zda neohrožují ryby ostrými drápky na končetinách? Zda jsou parmičky (nebo pokud má někdo zkušenost s cichlidami) schopné je postupnými útoky "uzobat" k smrti? Nebo je ryby nechají být, když vidí, že se jim nevejdou do papuly?
Předem děkuji za jakékoliv reakce.
Krevetárko už mám.
V tom případě půjdou razborky do separace.
V takovém případě dost možná krevetka stresem ty vajíčka pustí.
Proč jí chceš dát do nádrže bez rostlin? A proč jen jednu?
Pokud máš k dispozici dvacítku, tak si prostě založ krevetárko a bude to vyřešeno ne?
Jestli běží 5 let a nejsou tam problémy, dal bych je klidně hned. A počet? Množí se celkem ochotně a na počet, který jim podmínky dovolí. Takže klidně méně, 10-15, podle ceny, zbytek bude zadarmo...
V tom případě je tam můžeš dát klidně hned.
Koupil bych do začátku tak deset ks, pokud se začnou množit, budeš jich tam mít brzy ažaž
Chci se po letech vrátit k chovu krevetek Red cherry. Akvárium Atman Ar-320 (25 l). Je založené a fungující víc jak pět let. Já mám akvárium 112 litrů a v tomto maličkém má dcera nyní jen mimina živorodek. Počítám pouze s menšími úpravami, doplnění jemnolistých rostlin, jávského mechu či řasokoule. Za jak dlouho mohu dát krevetky? A kolik jich pořídit od chovatele? U ryb se počítá 1 cm na 1 litr, je nějaký takový přepočet na krevetky? Díky
Starší reakce
Hmmm, vidím,že nic není jistota...
U mne B. brigittae krevetí droboť zcela ignorují, ale B. maculatus jsem musela odstěhovat. Zvláště na samičkách bylo dobře vidět, jak mají napapaná bříška i mimo dobu krmení. Po jejich nuceném odchodu mám rázem plné akvárium malinkých krevet a populace se rozrůstá.
Zdravím. Taky téměř neodkaluji a když tak opatrně abych nic živého neodsál a přesto se nemůžu žádných prcků dočkat. Samičky již podruhé nosí jikry ale po malých ani stopy. Ryby tam zatím nemám.
No,já v kóli neodkaluju - nevím ani, čím bych to dělala. Já jen vyměňuju vodu. Nějaká řasa se jistě najde.
Prcci jsou srandisti, už se těším. Jen nevím, kolik jedinců ten můj objem unese.
Jo, už jsem taky přišel na to, že i malé razborky (Boraras brigittae i B. maculatus) a modré neonky žerou mláďata. To jsou ryby doporučované ke krevetkám. Taky mně krevetky změnily chování, jak jsem tam tyhle ryby přidal.
Jinak souhlas s NHKG - malí pancéřníčci si krevetek vůbec nevšímají. Mám Corydoras pygmaeus a těm jsou i malé krevetky úplně ukradené.
Moje pandičky ich ignorujú, hoc im poskakujú rovno pod nosom.
Já mám ve "26" Razborek asi dvacet a ještě jsem neviděl, že by si krevetek byť jen všimli. Samozřejmě do toho nečumím pořád, ale krevetí potěr tam mám neustále nějaký, takže i když si třeba občas zobnou, nebude to žádný drama...
Všechny ryby asi mladé krevetky nežerou. Nemám to ověřené, ale otíci a malí pancéřníčci je asi nežerou.
Tak to v přírodě chodí...
Já do "200" Cherryny přidal už asi 3x letos. Menzesky je žerou, vím to. A asi nejen ony
Mám pocit, že až přivezu skaláry, tak budou mít taky něco pořádného k žrádlu.
Místo abyste byli rádi, že si ty ryby vezmou konečně něco pořádnýho k žrádlu místo těch sušených vloček... No už mlčím
Mám v tom svém akvárku obdobné podezření a razborky mají u mě taky důtku s výstrahou. Jestli zjistím, že mi žerou malé krevetky, tak je dám do velkého akvária, aby věděly, jaké to je.
To je taky fakt. Ono tam nemá moc co ten bordel nadělat. Já v šestihranu taky přestala odkalovat. A světe div se, nic se neděje, krevetky si žijí spokojeně dál a teď už minimálně dvě nosí. Mám podezření na třetí, ale ta se tak dobře natáčí, že není vidět vůbec nic...
Přiznávám dobrovolně, jak jsem zahlédla první prcky, tak jsem neodkalovala. Včera jsem se asi po měsíci do toho dala, ale ono nebylo ani moc co. Ryby mi tam moc nenadělali a to množství krevetek to uklidilo dokonale.
Já většinou poté, co zjistím, že krevetka už nenosí měním vodu dva až tři týdny tak, že to odsávám jen hadičkou, na kterou přivážu silonku. Nehrozí pak, že bych prcky nabrala. Zatím jsem nepoznala, že by těm mým dvěma miníčkám vadilo, že na delší dobu přestanu odkalovat...
Aha, kóla.
Tak to bude v pohodě, tam se jen tak neztratí. Vlastně nevím, jak dlouho krevetky oficiálně nosí, ale on ten "porod" ještě nějaký ten týden počká, hádám...
Jen to chce nechat jim na skle nějakou řasu k obědu.
No, vodu vypouštím do kybla, ne hned do odpadu, tak je v něm snad uvidím. Mám je sice v mikro litráži, ale zase ta kóla zkresluje (a tímpádem odpadá strach z filtru). No, su zvědavá, co uvidím!
Mně se právě jedna várka čerstvě narodila. Jsou to bezbarvé zmenšeniny dospělých krevetek, je to srandovní, ale zprvu jsou vidět hodně obtížně (já mám malé akvárko, takže tam to ještě docela jde, ale ve velké litráži se snadno na spoustu dní "ztratí"). Já se např. bála, že mi je vcucne vnitřní filtr, ale ony se po něm klidně procházejí a odolávají. První týden, dva po narození bych odkalovala hodně opatrně (nebo vůbec), pak přeci jen trochu povyrostou, jsou lépe vidět a vcucnutí tolik nehrozí.
Poznáš je tak, že vypadají jako krevetky
Ale jsou to prťavci, menší než cca tři milimetry jsem ještě neviděl... Vysát je docela určitě můžeš, takže odsávej do něčeho, kde pak půjdou najít a odlovit. Nebo přes sítko...
Přidat reakci
1 ...... [15] ...... 111 112
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 89262x