Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 13:08 Muž fantuomas [34] - Rostliny – "destilovaná voda"
- skúšal niekto riediť vodovodnú vodu,alebo resp. úplne nahradiť destilovanou vodou aká sa predáva v rôznych domácich potrebách?? Rád by som to vyskúšal v menšom akváriu, pretože mám tvrdú vodu a chcem skúsiť množiť crystal red krevety. Situáciu ohľadom svojich crs opisujem nižšie ;p

- vzhľadom k tomu že bývam v paneláku k dažďovej vode sa dostanem ťažšie :p

to semtex: ano som za čiastočnú výmenu vody (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 12:04 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: fantuomas
dolívat vodu nestačí, hromadí se tak plno odpadních látek....
je třeba vodu i částečně odsát. v tak malém prostoru asi litřík min. týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 10:17 Muž fantuomas [34] - Rostliny – Re: Sid
súhlas, pretože od experta a nielen na krevetky mám na míle ďaleko :) momentálne relatívne úspešne množím akurát red cherry a to v 3L elementke (dve samičky, jeden samček) v ktorej je pár raslín,mach,list a akurát svietim, vodu prilievam sú tam asi mesiac circa - jedna samička už mala mladé pretože mala vajíčka ako prinesená z predajne, druhá čoskoro bude mať bo ich nosí už nejakú dobu.. dospelým aj mladým sa ZATIAL zjavne darí,..no v dohľadnej dobe ich idem dať do 9L pretože ta mini elementka by už ďalej bola žalostne málo asi..:ú

- teda z tejto skúsenosti, keď vodu iba prilievam a krevetkám sa darí aj keď je to iba dočasné riešenie som súdil, že možno trocha menej zásahov do akva pokiaľ zrovna nieje zaťažené napr. vysokým počtom rýb a podobne nemusí byť naškodu...(:

teším sa na príspevky skúsenejších a tiež samotnej Bledule, ako pochodila ;))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 06:27 Muž Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
U nějaký karidiny jsem četl o vývoji vejcí až 2 měsíce ( tedy cyklus ne 40 dní jako cheryna ale 20+ )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 00:39 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: Bledule
Tohle je fakt záhada, je nás tu několik co máme podobné zkušennosti. 1 - 2 nosnice, odnosí a pak dlouho nic a ani žádná jiná z asi 10 kousků. Teď píšu o N. heteropoda var. Yellow, Člověk by myslel že když jsou to žluty Cherryny tak to bude ok, no není.
Mám tam s nima White Pearl a ty nosi jedna za druhou. V další nádrži jsou Cherry s C. babaulti a Cherryny nosí pořád, babule anijedna. V další nádrži mám taky babule s tygrama a babule nosí, tygři ne.....
těžko říct čím to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 22:27 Muž Sid [5856] - Rostliny – Re: fantuomas
Nevím, jak je tomu u citlivějších druhů krevetek, (osobně mám jen dva kusy Cardinal shrimp, co mi z deseti pořízených přežily první tři dny, a "už" je mám asi měsíc), ale naprosto běžně svým "obyč." krevetkám, (N. heteropoda, Red Cherry), měním 50-80% vody, a to převážně 1x týdně... Když mám trochu volněji, zvládnu i dvě takové výměny do týdne... :) (Poslední dobou tuhle proceduru absolvují i ony dvě kardinálky a nezdá se mi, že by jim to vadilo. :-))
K výměně používám odstátou a vytemperovanou směs olomoucké vodovodní vody a permeátu v poměru zhruba 1:1.
O tom, jak na takovou výměnu vody reagují kytky, se rozepisovat nebudu; omezím se na konstatování, že je vidět, že jim dělá dobře. :-)
A co se krevetek týče, dospělé samičky těch "obyč." (průledných) N. heteropoda si "obléknou maskáče", což jsem vyhodnotil (po dlouhodobém pozorování :)) jako projev maximální spokojenosti. Skutečně - čím výraznější "khaki-maskáče", tím spokojeněji vypadají...
Neberte tohle mé konstatování o četnosti a intenzitě výměny části vody jako doporučení, ale právě a jen jako konstatování.
Přesně jak píšete - je každého věc, k čemu a nebo ke komu se kdo přikloní. :-)
EDIT: Asi by stálo za to, aby se k Bledulině dotazu vyjádřili experti přes krevetky. Není jich tu málo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:33 Muž fantuomas [34] - Rostliny – Re: Bledule
njn, jasné natebe k čomu alebo ku komu sa prikloníš, ale je častá a častá...a každé tri dni, polovica objemu je podla mňa zbytočné až nie-prospešné....;))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:31 Žena Bledule [0] – Re: fantuomas
Myslím, že ohledně vody se spíše přikloním z názorům Sida ;-) častá výměna jenom prospívá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:45 Muž fantuomas [34] - Rostliny – Re: Bledule
..tá výmena vody, polovica každý tretí deň je moc, ja by som povedal tak tretina každý druhý týždeň, ak máš v 27L iba krevetky a maalo rybiek tak to stačí..;) možno že aj tak častý a výrazný zásah do akva im vadí, mimochodom, to potom za týždeň vymeníš komplet objem nádrže, čo zrovna nieje ideálne ani pre rovnováhu v akva,..hm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:10 Muž navik [859] - Sumci – Re: Chem
Tak to abych těm svým domluvil a vysvětlil jim, že jsou moc nenažraní a jinde to jde :-D . U L sumečků se jim vede taky dobře...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:31 Žena Bledule [0] – Množení
Jeden malý dotaz. Mám krevetky neocaridiny sp. blue. Už asi měsíc. Vypadají zdravě, svlékají se téměř pravidelně, papají tabletky...Jenže se nějak nechtějí množit. Mám jen jednu maminku, u které každým dnes očekávám, že se malé vykulí. Ale ostatní nic! Akva má čistý objem tak 27 litrů, každý třetí den měním půlku vody, ph 6,8, kh 4-6, 22-24stupnů, hnojím minimálně, přidávám co2, mám dubové listí, a dvě endlerky (krevetek si vůbec nevšímají a naopak po jejich "příchodu" se krevetky už tolik neschovávají). Můžete mi poradit nějaké krevetčí afrodisiakum? :-) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:29 Muž Chem [828] – Re: navik
Ano, mam to z duveryhodneho zdroje.. Ale stejne tak s diskama si to nedovedu predstavit. U me neuspeli krevetky proti nicemu co ma nad 4 cm krom anciku. Jediny s kym je mam a divim se tomu jak spolu krasne vegetuji jsou colci (Cynops orientalis)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:12 Muž Bob66 [2097] - Cichlidy – Re: Semtex
S terčovci bez nejmenších problémů, to nejsou lovci, krevetky se vesele množily a při krmení lezly terčům přímo pod nosem a ani náznak zájmu ze strany terčovců :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 19:00 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: navik
bylo tu i pár uživatelů fora, co tvrdili, že soužití je možné i s Plackama (Diskusi)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 18:56 Muž navik [859] - Sumci
Chem napsal: Jsou lidi, kteri maji krevetky i se skalarami a populace krevet je stabilni...- ...je to opravdu individualni zalezitost.

Tak spolužití se skalárami si nedovedu představit - u dospělých skalárek krevetky nepřežily ani půl minuty, při pokusu "o sblížení od malička" - skalárky o celkové délce cca 1,5 cm rozcupovaly většinu krevetek do večera (jednalo se vesměs o krevetky větší...), zbytek jsem již raději odlovil.
Na základě těchto vlastních zkušeností nemohu uvěřit v dlouhodobé soužití skalár se stabilní populací krevetek :-) (ty krevetky by musely být raketově rychlé, aby skalárám unikaly hmm ) že by skalárky individuálně popřely vrozený lovecký pud?.
Máte tuto informaci z důvěryhodného zdroje??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 18:03 Muž Chem [828] – Re: fantuomas
CRS mi v Brne nejdou - v podstate podobny stav jako mas Ty. Dari se jim, zerou, dokonce tvori i vajicka, ale mlade uz nevidim. Takto podobne se chovaji u me i cerne crystalky. Taky si myslim, ze to bude vodou, ale na vetsi experimenty s nimi a s ruznou vodou jsem zatim nenasel cas. Myslim, ze anubias by nemel byt problem - s anubiasy i kryptokorynami jsem mel i crystalky a nechovaly se jinak nez ty, ktere s nimi nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 16:58 Muž fantuomas [34] - Rostliny – Re: Chem
okay ďakujem za užitočné info :) ešte by som sa teda spýtal, či máš aj nejaké skúsenosti s crs odchovom.. pred cca dvoma mesiacmi som si zakúpil od chovateľa 10 ks, a doteraz všetky v mojom 150L akva žíjú pôsobia celkom spokojne - kŕmia sa, behajú..dokonca občas vidím ako sa najväčšia z nich "drapne" pri boji o vločky s amano krevetou aj ked len velmi platonicky :) z čoho súdim, že crs sa darí fajn, len nie a nie sa rozmnožovať..,mám tvrdšiu vodu, tvrdú povedané laicky - bo nemeriam, može to byť tým? akvárium je tak "stredne" zarastené by som povedal..mám tam šištice jelše takisto aj dubové lístie (viď foto)..
može byť problém anubias barteri 1ks čo tam mám ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:54 Muž hf [53] – Re: Chem
Aha, sorry, ja zahlédl ten Semtexův post až teď. No dospělým snad neublíží, takže já jí je tam zatím nechám a budeme to sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:52 Muž Chem [828] – Re: hf
Zalezi na kazdem akvariu - uz to psal nekolikrat Semtex. Kdyz je v akvariu dost jemnolistych rostlin a ukrytu, tak se krevetky dokazou schovavat a prezit do dospelosti. Rozhodne se ale neda rict, ze by 100% mladat prezilo. Jsou lidi, kteri maji krevetky i se skalarami a populace krevet je stabilni, jsou ale i lidi, kterym vsecky krevetky vystipaly 3cm velky pavi oka.. Lepe uz to popsat moc nejde - je to opravdu individualni zalezitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:46 Muž Chem [828] – Re: fantuomas
Fotka k příspěvku Narocnost na chov velka neni. Podminky vyzaduji podobne jako bezne chovane druhy malych krevetek (Neocaridina heteropoda, Caridina multidentata). CRS i CBS rozhodne vyzaduji kvalitnejsi vodu. Odchov - salinita 15 ppt, teplota 27 stupnu, krmeni larev - nejaky fytoplankton, nebo řasy a kvasnice. Vyvoj je docela rychly - rozhodne rychlejsi nez Atyopsisu - 6 larvalnich stadii behem cca 15 - 20ti dni. Moc zkusenosti s odchovem zatim nemam. Na fotce mala larvicka (stari 1 den).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:40 Muž hf [53] – Neonky
Zdar,

Taky by mě zajímalo jestli lze do odchovny pro krevety strčit 4 neonky... Dcerka je tam vyložene chce, ale zase krevetí miminka chce taky. Takže jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 13:24 Muž fantuomas [34] - Rostliny – Re: Chem
mno chcel som nejaké informácie o náročnosti ich chovu a odchovu, potrebám resp. kvalite vody atď..
našiel som už že sa množia v brakickej vode, ako to riešiš ?? ď )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 12:02 Muž René73 [0] – Re: Semtex
Jo tak to bude potěr až poviroste tak ho dám prič.Kolik tam můžu dát neonek a krevetek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:34 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: René73
budou tam jen ty Krevetky, Neonky a potěr mečovek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:32 Muž René73 [0] – Re: Semtex
Né není bude to do 60 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:32 Muž René73 [0] – Re: Semtex
Né není bude to do 60 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:25 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: René73
není to do tý nádrže z prezentace?
Pokud je to jiná nádrž, a budou tam opravdu jen ty krevetky a neonky tak proč ne. Nej je mít dno co nejvíc rozčleněný a v nádrži dostatek rostlin jak jsem už psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:22 Muž René73 [0] – Re: Semtex
Mám tam jávský mech kořen s větších kamenů tam mám jeskyňku a ještě tam můžu přidat rostlinky s velkého akvária to by mohlo stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 10:17 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: René73
můžou....
ale pokud chces mít mladé, tak to chce hodně schovek a zarostlé AQA jemnolistými rostlinami, mechy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 09:52 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat jestli můžou být krevetky a neonky spolu v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 08:13 Muž Chem [828] – Re: fantuomas
Fotka k příspěvku Ano, mam s timto druhem zkusenosti.. Viz foto samice s vajicky.. Co potrebujes vedet?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 18:58 Muž fantuomas [34] - Rostliny – krevetka "pinokio"
www.crustafarm.com/…

má s ich chovom niekto skúsenosti ? na internete som ich našiel ako pinochio alebo rhino shrimp. ď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 14:38 Muž vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky
třeba sekavci příčnopásí jsou naprosto bez problemu, většinu dne jsou sice zalezlí,
ale krevety naprosto ignorujou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 17:35 Muž Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: klm007
Stejně jsem si pořídil endlerky k cherynám a ony mi soustavně a s chutí vyzobávaly maličké vyklubané krevetky ze dna. Tak jsem začal porodničkovat. Ale to pak není řádné krevetárko, tak jsem do dalšího akva pořídil už jenom živorodky nádherné a do škopku naložil živorodku trpasličí jako má Semtex. Ani jedna snad nebude dělat podobné věci, protože poměr velikosti je znát. Bohužel živorodka nádherná je první u granulek pro krevetky poslední dobou. No aťsi, krevetky aspoň nepuknou na přecpání.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 17:11 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: klm007
Ale ano, rybiček vhodných ke krevetkám je plno, třeba Živorodka trpasličí, nebo Boraras Brigitae.....
oba dva druhy rybek mám u krevetek a nikdy žádný problém.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 16:54 Muž klm007 [32]
Ke krevetám žádné ryby nedoporučuji. Měl jsem u nich endlerky, o kterých se všude psalo, jak jsou ke krevetám vhodné. Moje endlerky pořádaly nájezdy na krevety, které s chutí jedly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 16:48 Muž vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky
Nebo kup knizku o krevetkach, je jich na trhu nekolik

muzete mi prosim napsat jake jine knihy o krevetkach nez Sladkovodní krevety(Lukhaup, Pekny)
jsou u nas dostupné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2009 13:34 Žena Lola [28] – Re: Petr
Vsechny odpovedi na tvoje otazky muzes celkem snadno najit na zdejsim foru, v atlasu nebo i v prezentovanych nadrzich. Nebo kup knizku o krevetkach, je jich na trhu nekolik. Zalezi hodne na tom, jak velke akva chces mit. Rostlin radeji vice, kdybys nemel filtr, ale o to min budou krevetky videt. Druh rostlin zase zalezi na velikosti akvaria. Pro krevetky je super hlavne javsky mech a rasokoule. Pokud je budes mit s rybama, je lepsi to nechat vic zarust, at se mohou schovavat mladata nebo cerstve svlecene krevetky. Topeni taky zalezi na akvariu a jeho umisteni. U maleho akvaria jsou vykyvy teploty vetsi a rychlejsi - podle teploty okoli. To by mohlo nekterym krevetkam a rybam vadit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:15 Muž grizly [140]
Tady v to válci nemam filtr ani topítko. Z rostlin mi tam roste jen jávský mech růžkatec a Hotonia inflata. Vodu měnin 1 x 2 týdny , 1/3 oběmu.. Funguje bez problemu.

rybicky.net/nadrze/6800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:11 Muž grizly [140] – Re: Petr
Ja písek mám. Předtím jsem měl nahoře tmavy hrubý štěrk, jenže krevetky nebylo vidět.
Ancistrus, panceřníček a šneci jim neublíží.
Mam to schvalně osazene hlavně sagitarii, abych je mohl pozorovat. Předtím jsem měl džungli a krevetky jsem neviděl, jak byl den dlouhý.
rybicky.net/nadrze/6210
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:10 Žena Kalupinka [32]
Na dno bych nedávala drť už z toho důvodu, že chceš pacéřníčky. Mohli by se o ostré hrany zranit. Jinak ke krevetkám se dávají klidnější rykby. Když je stálá teplota, tak si myslím, že topítko nepotřebuješ. A filtr možná taky ne, ale to jen pod podmínkou, že budeš pravidelně měnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:05 Petr – Krevetky
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaké dno použít pro krevetky, jestli jemný křemičitý písek nebo drť.
Dále jsem se chtěl zeptat na váš osobní tip na rostliny pro krevetky. Je potřeba v krevetáriu mít filtr a topítko? Může žít pancéřníček a ancistrus spolu s krevetkami? Jaká ryba by mohla žít spolu s krevetkami aniž by ji nevadila teplota a aby jim neubližovala. Měl bych zájem o krevetky barvy Red Cherry. Kolik litrů má mít jedna krevetka?
Předem Vám za všechny rady děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 21:40 Žena bluedream [242]
Jj, v akva jsou od začátku pouze palmaty a cherryny. Řekla bych, že krevetky se stářím hodně tmavnou. U cherryn je to také hodně znát i když to mohu posoudit pouze u dvou starousedlíků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 21:31 Muž Chem [828] – Re: invalida
Souhlasim s tim, ze je to dole a i to od bluedream nejspis palmata. Hlavni a velky rozdil mezi palmatami a babaulti je ten, ze babaulti maji opravdu vyrazne a velike rostrum. Staci vyfotit krevetku tak, aby byla poradne videt hlava a muze se velmi jednoduse vyloucit, ze je to babaulti. Rozlisit ale u netypicky zbarvenych jedincu jestli je to heteropoda, palmata, nebo zhangjiajiensis to uz je vetsi problem - tusim, ze tam je potreba mikroskopu, nebo alespon binolupy. Navic je mozne ze se nektere mohou krizit a tak muze jit o hybridni jedince.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 20:51 Žena bluedream [242] – Re: Semtex
Fotka k příspěvku Co je tedy tohle???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 20:37 S Muž invalida [3747] – názor
já bych řek že je to palmata klidně se ti vylíhne z hnědejch modrá ale nejspíš je to jen dočasná barvička

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:59 Muž Semtex [1196] - Labyrintky – Re: ludviko
C. babaulti se s N. heteropoda se nekřiží. Jen různé barevné varianty.
C babaulti je několik barev, nejznámější je tahle zelená, potom je tu tahle hnědá a modrá, pak přírodní hnědá a šlechtěná červená. Některé zelené občas mění barvu na sv. hnědou nebo skoro žlutou. Většinou jen dočasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:39 Bexi - Labyrintky
myslím že se rordy caridina a neocaridina mezi sebou nekříží
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2009 13:38 Muž ludviko [23] - Živorodky
Tak jsem kontaktoval pana Varšavu od kterého je mám a je to první odchovaná generace z importovaných c. babaulti blue. Ještě by mě zajímalo jak je to s křížením mezi c. babaulti a n. denticulata red, nikde jsem to v tabulkách nedohledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:30 Marri - Živorodky – Re: Semtex
A jaký je rozdíl ve stavbě těla babaulti a palmy? Nějaké specifické znaky?
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 101 102

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 75003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=3901