Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2013 21:47 Muž malyLibor [5367] - AsieRe: Ria
Razborky ti doporučuji, kteroukoliv, která se ti líbí. Nejlepší zkušenosti mám s Boraras maculatus, těm i takto velké akvárko vyhovuje, rozhodně to chce hejnko asi 10-12ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2013 21:45 Muž malyLibor [5367] - AsieRe: Ria
Je pravda, že pro krevetky musí být akvárko dobře zaběhlé. Ale já bych to tak nedramatizoval. Dáš do akvárka substrát a rostlinky. Záleží na tobě, jaký substrát dáš, prostě co se ti líbí. Do takhle malého akvária si klidně můžeš dát Rataj Profi Soil, například. Rostlinky to chce zpočátku nějaké nenáročné stonkovky - Limnophila sessiliflory, Egeria densa, Ceratophyllum submersum, Najas guadalupensis. Opatrně naliješ vodu - já ji nalívám vzduchovací hadičkou, zapneš filtr a nastavíš svícení, aby ti svítilo 10 hodin denně s tím, že přes poledne 2 hodiny nesvítí. Pokud nemáš na rostlinách žádného šneka, dáš si tam jednoho okružáka nebo jednu piskořku. První týden každý den měníš 1/4-1/5 vody (ve 20ti litrovém akva to jsou 4 litry) za vodu čistou. Krmíš 2x týdně malinkou špetku krmiva. Malinká špetka je 1 granulka krmiva pro krevety nebo 3 vločky vločkového pro rybky. Druhý týden měníš stejné množství vody každý druhý den. Krmíš stejně - 2x týdně špetičku. 3 týden měníš ob 2 dny, 4 týden vyměníš vodu 2x. Krmíš stále stejně, svítíš stále stejně, filtr jede celou dobu, nečistíš ho. Už třetí týden by ti měly rostlinky růst, 4. už je můžeš zastřihnout, pokud jsou moc dlouhé. Po těchto čtyřech týdnech můžeš vysadit krevetky. Doporučuji Red cherry nebo Sakura - ty jsou červenější a výraznější a trošku pomaleji se množí, a nebo zelenou palmatu, bílou nebo modrou perlu... prostě některou Neocaridinu, ale do začátku bych doporučil z těchto pěti druhů. Krevetek doporučuji vysadit 10ks. Jsou to společenská zvířátka a cítí se dobře ve skupině. Co je důležité - stále měnit 4 litry vody 1x týdně. Stále krmit stejně malou špetičku, můžeš každý druhý den. Až se ti krevetky rozmnoží, můžeš krmit každý den a postupně i přidat, ale krmit opravdu málo - krevetky si v akváriu najdou svoje jídlo, neumoříš je hladem, ale přebytek krmení je může zabít.
No a k přemnožení krevetek - toho se bát nemusíš. Za 1) jako nejlepší metoda proti přemnožení funguje to, že je budeš prodávat dalším lidem, o krevetky je velký zájem, a za 2) pokud je krevetek v akváriu moc, přestanou se ti množit. Až jich ubyde (stářím nebo prodejem dalšímu zájemci) tak se ti zase začnou množit. Tak to s krevetkama prostě chodí.
Trochu jsem se rozepsal, ale pokud tento návod dodržíš, za měsíc se ti v akva může prohánět prvních 10 krevetek a za dva a pl měsíce bys tam mohla mít své první maličké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:25 Ria - AsieRe: KarlosS
Jo, plánuji tam dát razborky, jen sem se ptala na dobu, když už bude pěkně zaběhlé. ;-) Myslíte, že by razborky fungovali podobně??? coze K bojovnici mě to nijak neláká, ale je to náhradné řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 21:15 Muž Ciffik [754] - RostlinyRe: Ria
nebo k nim přidej párek endlerek a ručím ti za to, že v akva k žádné krevetí populační kalamitě nedojde...osobně bych to však nedělal, o cherryny je pořád zájem a nějaká kačka se taky hodí no ni?! stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 21:10 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ria
Zalistuj tady v atlasu, plno druhů potřebuje k dokončení larválního vývoje brakickou vodu - tak třeba populární Caridina multidentata (japonica), atd.
Jen chci upozornit, že nádrž musí být zaběhlá, je naprosto nevhodné pořizovat si krevetky do čerstvě založeného akvária! Jsou citlivé na vysoký obsah dusičnanů. Chce to hodně rychle rostoucích rostlin. Je důležité si o nich hodně přečíst. I nejméně náročné "šeryny" jsou citlivé na změny parametrů vody, atd. atd. atd.
Pro začátek je lepší dát do těch 20l třeba 6ks teter ohnivých, rasborek galaxy, boraras maculatos, brigittae, urophthalmoides, mikrorasboru, apod. Ale jak říkám, tyhle mininádrže jsou určeny pro zkušené akvaristy. Nebo si tam dej samce bojovnice pestré nebo raka:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:58 Ria - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pagi
Jo, tak díki, věděly by ste mi tedy poradit, jaké druhy krevetek se tak rychle nemnoží (ne velmi moc náročné)??? ;-) Nebo jakou rybku (ale to asi ne, aq bude mít 20l)??? coze Myslíte, že by nějaká akvaristika v okolí mohla ode mne pak vzít přebitek? Díki za odpovědě!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:56 Muž DrChila [243] Re: Pagi
no to já měl taky všechyn těhotný po chvíli ale pak těhotná nebyla ani jedna a teď byli 4 jedna umřela tak jí dostal axolotl ke svačině a 3 stále tam běhaj jedna má ty vajíčka už velký.. někdy od minulího tejdne to maj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:53 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
u red cherry a pavích ok to asi zrovna nebude problém :). Ani to moc nezjednoduším, když řeknu stačí dobře osadit nádrž a pravidelně měnit vodu :-D Toť jsem měl všechny 4 dospělé krevetky těhotné najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:09 Muž DrChila [243]
já chci taky aby se rozmnožovali_! :-D chci jich spousty stejně tak jako pavích oček:-D účelem nejsou peníze. ani miliony a bůh mi i tak nepřeje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:47 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ria
Mě třeba Red cherry porodila a za 5-7 dnů má další vajca :) Takže to může být opravdu velmi rychlé rozmnožení. Mám je v zakrytém i nezakrytém akvárku a nikdy mi nikam neskáčou. Na zpomalení bude asi nejsnazší nějaká rybka, která ty malé vyzobe. A nebo jiný druh krevetek, který se tak snadno nemnoží.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 19:44 Muž predator3313 [824] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ria
Pokud mají dobré podmínky množí se fakt dobře, ale znám případy kdy se ani cherrynam nedařilo u akvaristů. A sám jsem zatím neevidoval ani jeden utěk krevetek s akvarka a to ho nemám přikryté skoro nikdy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 18:04 Muž snehulda007 [837] - Drškolezci :DRe: Ria
Co se týká rychlosti rozmnožování tak to záleží na podmínkách,ale já začínal s pěti kusy a do roka jsem jich měl víc jak sto. Akvárka mám rdši přikrytý,už jen proto, aby se mi do nich nedostal nějakej bordel,kterej by je mohl zabít. Zpomalovat rychlost množení není třeba,nikdy jsem neměl problém je udat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 17:22 Ria - Drškolezci :D – Krevetky
Ahoj, nevím kde bych tenhle dotaz měla napsat... ;-) Asi bych chtěla mít krevetky (nejlepší asi budou red cherry) , tak se chci zeptat, jak rychle se rozmnožují, a nebo jestli se to dá nějakým spusobem zpomalit, nebo tak??? coze A vylézají z akvárka často? (asi by to byl problém) ;-) Vopřed děkuji za odpovědě!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 17:19 Muž Ciffik [754] - RostlinyRe: atiw
Poté co jsem vyměnil tetry za galaxky, tak u mě strmě stoupá populace krevetek. Nedělám si iluze, že by pohrdli čerstvě vylíhlím prckem, ale ty jsou většinou pořádně schovaný, od takových 4mm co se začínají promenádovat po akva jim galaxky nic nedělají a to mám dravce - krmím z 99% živým...

Když vidím, kolik krevet se mi promenáduje po akva a jak rychle se množí, tak si tak říkám jakou čočku jim ty tetry musely dávat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 15:58 Žena nula [8] Re: atiw
razborka trpasličí, razborka bornejská, razborka kalimantanská. Pak třeba krunýřovec jednopruhý, živorodka sličná...
- navrhovala jsem ty malé, záleží na tom, jak máte velké to krevetárko.

z vlastní zkušenosti nedoporučuju živorodky trpasličí ani čtverzubce trpasličí - i dkyž ti překvapivě byli menšími konzumenty krevet než ty živorodky. Taky jsem u kamarádky viděla, jak do sebe bojovnice pestré rve celou dospělou krevetu, takže to by taky nebylo ono.

myslím, že jistota jsou ryby opravdu maličké, kterým se do tlamky nevejde ani ta malá kreveta, nebo ryby býložravé (jak se tomu říká u ryb?) - ale těch je menšina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 15:28 Muž malyLibor [5367] - AsieRe: atiw
Podívej se do vlákna Jaké rybky ke krevetkám. Tam je hodně rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 15:11 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Vhodné rybky ke krevetkám
Chci si do krevetkária dát nějaké rybky, ale takové, aby mi nesežraly ani čerstvě narozené krevetky. Dáte mi typ na nějaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   14.02.2013 21:23 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: heleri
Když si odečteš tloušťku stěn, která bude asi 3 - 4 mm, tak ti zbyde okolo 9 litrů. Ještě započítej přepážky uvnitř, takže další prostor fuč. Což znamená, že na každou čtvrtinu připadne kolem 2 litrů vody a to se pořád nepočítá se dnem, rostlinkami a nějakou tou dekorací. A to už je opravdu šílenství, nedávala bych tam žádné živočichy, maximálně z toho udělat nádrž na předpěstování rostlinek nebo něco takového. Jenže při představě, jaký tam je manipulační prostor bych se nepouštěla ani do toho. Shrnuto - akva k ničemu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.02.2013 18:20 Muž predator3313 [824] - Raci, krabi, krevetkyRe: heleri
X-) Myslím že to neni moc dobrý nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 18:14 Muž heleri [0] - Živorodky – Můžu dát krevety do čtiř tří litrových v 12l akvariu ?
mám dvanácti litrové akvárium o rozměrech 30x20x20cm je rozděleno vlepenými přepážkami do tvaru kříže tím vznikají čtiři nádrže o objemu jedna 3l mohu do nich dát krevety? stydim
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:47 Muž malyLibor [5367] - AsieRe: lhajek
Já tam teď mám japoniky a za 3 měsíce mám přes 200 kardinálek :-) Krasavice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:12 Muž lhajek [1755] - RostlinyRe: malyLibor
Mě se Kardinálky množí vždy na podzim a to jsem tam měl právě ty krevety a letos mladejch přežilo víc než loni .... Takže si nemyslím že by krevetky šli po jikrách ... ikdyž u Japoniky těžko říct ... já tam měl jen ty sakury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:56 Muž Ciffik [754] - RostlinyRe: malyLibor
Budou ;-) před příchodem cherry krevetek do akva jsem se co 10-14 dní piplal s potěrem svých danio perlových. Dneska, pokud je nenechám vytřít ve vytíračce, tak s trochou štěstí najdu v akva 1-2 kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:29 Muž malyLibor [5367] - AsieRe: lhajek
Hm... je to zvláštní, že mi vymizely jen z akvárek, kde jsou japoniky. No, uvidíme. Teď tam půjdou palmaty. Úkrytů je tam pro malé krevetky dost, tak to opravdu nechápu... jen zas mám strach, aby krevetky nepojídaly jikry vietnamek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:31 Muž lhajek [1755] - RostlinyRe: malyLibor
V akva s Kardinálkama vietnamskýma se mě poztrácelo cca 15 sakur. Ale ryby to snad nebyly, protože kolikrát jsem viděl jak krevetky mezi nimi plavou a ryby si jich vůbec nevšímaly. Nikdy jsem neviděl ani náznak útoku, ale kdo ví ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:43 Muž drlift [38] Re: snehulda007
Japoniky mam pres rok spolecne s cherrynama a ze by je zabijely jsem si take nevsiml. Obcas tedy na malou krevetku skocej, ale prijde mi, ze je to jen v ramci boje o zradlo. Mala krevetka to vzdycky bez problemu vydychala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:52 Muž snehulda007 [837] - Drškolezci :DRe: predator3313
Dvakrát jsem vidět japoniku jak se láduje cherrynou,ale nikdy jsem si nevšim cílenýho útoku nebo jen náznaku...Pokaždý se krmila dospělou krevetkou,tzn že ljí mohla sebrat už mrtvou..Mám je společně víc jak rok...V druhém akv. mám japoniky s kantonkama a taky bez problému....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:44 Muž predator3313 [824] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
:) To se hodí ten dotaz, uvažoval sem, že když se u mě nějak nedaří crystalkám, že bych koupil par japonik pro oživení... ale dříve sem někde četl, že někdo pozoroval přimo cílené utoky japonik na mladší cherry... ale ostatní mu to moc nevěřili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:41 Muž malyLibor [5367] - Asie
Lidičky, mám takový dotaz. Jaké máte zkušenosti se soužitím mezi japonikami a malými krevetkami? Ve dvou akvárkách, kde mám japoniky, mi postupně vymizely red cherry.... přitom v jednom jsou spolubydlícími B.maculatus a ve druhém kardinálky vietnamské, které krevetky taky nežerou. Může to mít nějakou souvislost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 07:32 Žena ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Popravdě přiznávám, že na prezentaci jsem se tentokrát nedívala. stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   10.01.2013 01:01 Muž malyLibor [5367] - AsieRe: matak
Milý mataku, možná se ti tento a předchozí můj příspěvek zdá tvrdý. Ale do háje, jsi dospělý svépravný člověk, měl bys být schopen nést za své činy zodpovědnost. A měl bys jako student být schopen číst. Tak si do háje něco o krevetkách a jejich potřebách přečti, stejně jako o potřebách endlerek! Jsou to živí tvorové a nezaslouží si být týrány!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   10.01.2013 00:55 Muž malyLibor [5367] - Asie
No, holky, dívaly jste se na prezentaci? Obě jste už dost zkušené, abyste tomu hochovi dokázaly říct, že v týden založeném akvárku, v němž má navíc endlerky, prostě krevetky bez pořádné péče nepřežijí. A tou péčí je výměna nejméně 3 litrů, tedy 1/3 vody denně za vodu odstátou a pak pořádné modlení... protože chovat endlerky s krevetkama v akvárku 20ti litrovém je nesmysl, jak si mnoho z nás odzkoušelo na vlastní kůži, v devítilitrovém zabije krevetky i endlerky. Možná by neškodilo, kdyby si student přečetl alespoň minimum o živočiších, které chce chovat, než je takhle utýrá k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2013 23:04 Žena ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
To mohly :-)
Každopádně pro mataka - já bych v tom lesku asi problém neviděla. Jestli se teda na svoje chabý zkušenosti můžu spolehnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:55 Muž predator3313 [824] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
aha...:p no ale tak mohli se svlíkat hromadně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:52 Žena ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
Všimla jsem si toho u sakur, vypadají v tu chvíli takový vyleštěnější :-)
Ale matakova samička, která nosila, ta umřela. Lesklá se mu zdá jiná, další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:47 Muž predator3313 [824] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
:-D Tak to ja sem teda nikdy nezpozoroval...ale pokud měla čerstvě vajíčka, tak v tom případě se musela svlíkat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:16 Žena ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Prostě je to na tom krunýřku někdy poznat, že je novej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
No, taky mi přijde, že čerstvě svlečený krevetky jsou takový trošičku nafouknutější (asi jak je ten krunýř měkkej?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 22:07 Žena ivaha [2725] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: matak
Já bych řekla, že když je krevetka taková lesklejší, že je čerstvě svlíknutá. Aspoň tak si to myslím, ale třeba je to blbost stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:14 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Hm, tak na to by se musel podívat nějaký ostřílenější krevetkář, mě nic nenapadá, jestli jsou ostatní fakt ok. A vůbec, nestraš, taky jsem dneska zjistila jednu nosící cherrynu, huš :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:11 Muž matak [7] - ŽivorodkyRe: danio
právě že byla uplně v pohodě ještě sem si odpoledne rikal super má vajička bude mít malý a pk tam leží. a ted tam mám velkou ještě jednu a je taková hrozně lesklá jak kdyby měla bouchnout mi přijde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:08 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Ten bílý proužek za hlavou je normální, ale jinak taky netuším, proč Ti krevetka tak náhle uhynula... Nějakou změnu v chování jsi nepozoroval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 19:01 Muž matak [7] - Živorodky – mrtvá krevetka
Chtěl bych se zeptat ráno jsem viděl že má vajička ještě pred 2 hodinama byla na kytce chodila po akvárku a ted byla najednou mrtvá. čám by to molho být? Osatní krevetky jsou v pohodě. Jsou to ty obyčejné červené děkuji za rady. Ještě jsem si všiml ze byla celá červená ale za hlavou měla takovej bílej proužek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2013 23:52 Muž malyLibor [5367] - AsieRe: bali
Mně bohužel všechny jikry stihnou sežrat krevetky, prcky jsem měl jen jednou, když jsem měl chvilku Borarasky bez krevetek... ale byly zrovna v době, kdy jsem jel na dovču... smůla. Ale už brzy budou vytíračky a B.maculatus budou jedny z prvních rybek, jejichž počet chci zvýšit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:47 Muž bali [341] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
souhlas, taky je mam vic barevny :) a sem tam se objevi i prckove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 23:26 Muž malyLibor [5367] - AsieRe: Katida
Na těch fotkách nejsou Boraras maculatus moc pěkné... Ve skutečnosti jsou více do červena, ne takto vybledlé... a taky nejsou tak vyhublé... tedy aspoň já je mám červenější a macatější :-) A sehnat se dají celkem běžně, jsou to dnes hodně populární rybky právě pro svou nenáročnost na prostor a pro svou mírnou povahu - skvěle se hodí ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:09 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Katida
Ani ne, v ZOO Braniku je maj :-)
Já si tam pro ně někdy zajedu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:26 Žena Katida [33]
Tady jsem nasla fotky tech Boraras www.hexazona.com/… jsou tak pekne, ze ani tomu neverim :) asi photoshop :)
Taky si chci nekoho poridit ke krevetkam, ale bude je tezko sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:09 Muž LiborSprysl [8818] Re: Hany
Koukněte i na N.elegans, když si vzpomněl na formosy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:07 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: malyLibor
Tak děkuji, a já to teda zkusím s těma B.maculatus :-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 101 102

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 75003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=1651