Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:05 petulevrtule – Re: Bak
problém je pouze v tom, že ty tři kusy jsou stavbou těla stejné, ale barevně se celkem podstatně liší. Jedna je zelená se žlutým pruhem, viz. foto na bocích těla mají všechny tmavé tečky, další je do hněda a poslední modro hnědá. A tak si říkám, že proč zrovna musíme bydlet v Český Lípě, kde mi nikdo neřekne, co jsou zač :-D já se znalostmi o krevetkách poznám pouze nejznámějsí druhy cca těch 15 druhů možná více, nepočítala jsem to hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:13 Muž Yirka [9118] – Re: JirkaHonč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 12:47 Muž JuraH. [5] – Krevetky
Neví někdo kde sehnat sladkovodní krevetky ? v mojem profilu vidíte kde bydlím tak kdyžtak napište ale ať to není příliš daleko max. Ostrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:28 Žena Bledule [0] – Re: olwy
Cholesterol je blbost. Krevetky se svlékají sami od sebe. Doporučila bych trochu zvýšit teplotu, tak na 25, mě se z 21 nemnožily. Ale ve třech kusech budeš hlvně potřebovat hodně štěstí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 09:43 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: fantuomas
Stejný vzorek ale jiná barva: měl jsem starou palmici, černá korunka a zlatý pás na zádech. zbytek těla hnědý. Kus byl hodně větší než moje cheryny, teď jsem dostal zprávu že v chovu ze kterého byla se udělala proměna a začaly nové barvy, já bych tipnul že to může být domácí zmutovaná palma :)Pro případ importu bych sázel tady: www.aristocratama.com tyhle stránky, tak podobný kus se jmenuje Mini Blue Cat Eye Bee ( zařazený mezi divokým odchytem, zdroj může být stejně někde z mangrovovýho háje jako u nás zatím nemnožitelné oranginy ) ... A souhlasím s Chemem, bůhví co je to za křížence a bez podrobného popisu a zařazení jsou to stále jen dohady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 05:42 Muž olwy [24] - Tetry – Rozmnoží se?
Zdálo se mi, že krevetky trpí ve společeném akváriu a tak jsem se je snažil odlovit. Jsou to ale mršky pohyblivé... chytil jsem jen 2 samičky a jednoho samečka. Jsou sami v 30 l. nádrži se spoustou zařasených kytek, teplotou 21 stupňů, bez filtrace. Podle literatury by měli dostávat cholesterol, aby se svlékly a tím mohly i množit, ale nějak se mi to nezdá.
Mám šanci, aby se mi namnožili v tomto prostředí a jen ve 3 ks.? Můžu je nějak jinak stimulovat?
Díky moc hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 23:00 Muž fantuomas [35] - Rostliny
Semtex napsal: Red Cherry je N. heteropoda hmm

Neocaridina Heteropoda "wild" - divoká forma, red cherry je varianta ;) ja som myslel zrovna tú divokú formu, ale zrejme to teda nebude ona...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:50 Žena Bledule [0] – Re: petulevrtule
Mám v akvárku přesně tu samou! Koupila jsem ji v hejnu s blue pearl a bylo mi řečeno, že je to taky blue pearl do doby, než je dalece přerostla a vybrvila se skoro do zlata...řekla bych, že je to možná nějaký kníženec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: fantuomas
Red Cherry je N. heteropoda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:30 petulevrtule – Re: fantuomas
Ty krevetky nemůžou být neocaridiny - již níže sme to probírali. Mají jiná vajíčka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:16 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: petulevrtule
..vyzerá ako neocaridina heteropoda, keď je 2 x väčšia ako red cherry, možno je to samica a tvoja red cherry je samček ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:08 petulevrtule
Ještě jen dodám, že ta kreveta je nejméně 2 krát větší než dospělá red cherry, která je s ní v akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:47 petulevrtule
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:44 petulevrtule – co je to za krevetku
Fotka k příspěvku Podařilo se mi nalákat jednu ze 3 potvor blíž ke sklu :-) doufejme, že fotografie budou zřetelnější...tak co myslíte, že to je??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 21:14 Muž Lukša [18] – Semtex
Přes léto dávám i vrcholky mladých kopřiv, moje odchované zmražené artemie a někdy i zbytek vločkového krmení co jsem měl pro rybky.
Už to nebudu řešit snažil jsem se pomoci ne se tady hádat skrz p..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 21:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lukša
NovoPrawn mám taky, ale jen jako doplněk.... pokud tyhle předražený sračky dáváš jako hlavní chod, tak se nediv, že ti nerostou no

nejlepší pro ně je to co běžně dávám rybám, mražená potrava, patentky, cyclops, artemka, dafnie...... plus listy kopřiv, špenátu.... něco sušených vloček a sem tam ten NovoPrawn, spirulínu, chlorrelu.....

A ještě upřesním že je řeč o N. heteropoda.... a je jedno jestli RCH, či Yellow.... ;-) X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:56 Muž Lukša [18] – Semtex
Ha Ha Ha
Měl jsem krevetky v akvárku které mělo 120litrů, 25litrů a teď už mám jen 38litrů. Žádná z nich ani samice neměla ve 3 měsících 3cm. Takovou velikost mají krevetky v dospělosti. Krevetky krmím granulkama NovoPrawn od JBL+tablety pro ryby žijící u dna+okurkama. Lukšema jsem ještě nekrmil no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:50 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lukša
tak opravuji:

u mě běžně ve 3 měsících mají samičky až 3cm, u Lukšů je zřejmě krmí lukšema a tak moc nerostou.... X-)

Šťastné a veselé ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:40 Muž Lukša [18] – Semtex
A potřeboval jsem vědět jak jsou velké krevetky a rybky, abch mohl porovnat co mám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:39 Muž Lukša [18] – Semtex
Krevetky chovám celkem už dlouho, ale že by 3 měsíční krevetka měřila 3cm, tak tu jsem ještě neměl a to se mi narodilo okolo 150 kusů krevetek (cherry, crystal red)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lukša
krevetky ve stáří 3měsíců jsou velké běžně 3 cm....

a k těm opakovaným dotazům jestli můžou být ty či ony rybky pospolu je jedno snadné určení:

co se rybě vleze do tlamky, sežere.

Mám s jedněma krevetkama Borarasky Brigitky a kdybych to neviděl neuvěřím. Pár dní stará krevetka (velikost asi 3mm) si plave po akvárku a přímo proti Borarasce, ta jen otevřela tlamku a chlamst....

jinak je kativně nenapadají a neloví.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:22 Muž Lukša [18] – René73
Takže krevetky mají tak okolo 5mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:18 Muž René73 [0] – Re: Lukša
Krevetkám je 3 měsíce a měli by to být Red cherry rybky mají asi do jednoho centimetru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:09 Muž Lukša [18] – René73
Takže by to měl být rybky do 1cm?A jak jsou velké krevetky a co je to za druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 18:55 Muž René73 [0] – Re: Lukša
Mečovky se před 14 dni narodily a ukrytu by tam mělo být dost je tam kořen 2 x javský mech a mnoho dalších rostlin a ukrytů s kamení.Ještě bych je tam potřeboval chvíli nechat pak je dám ke skalarům kteří se narodily asi před měsícem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 17:31 Muž Lukša [18] – René73
Záleží jak velké rybky už to jsou a jak dlouho by byly spolu. Pokud budou mít krevetky dost úkrytů a mečovky nebudou moc velké nebo pokud si na sebe zvyknou tak by to mohlo být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 14:52 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat jestli můžu mít po hromadě v jednom akváriu asi 14 dní starý potěr mečovek a krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 09:01 Mrakoplash
v tomhle akváriu rybicky.net/nadrze/4562 mám krevetky společně s rybama (viz. seznam) a jsou relativně v pohodě.
Hádám že ne všichni prckové přežijí, ale stále je tam krevet dost. Dostatek úkrytů je základ.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 08:42 Muž Lukša [18]
Nejlepší je krevetky vpouštět do akvárka když je zhasnuté (v noci) a ještě bych zkusil rybky nakrmit o trochu víc než obvykle. Ještě bych doporučil pustit krevetky do akvárka nějakou trubkou (použil jsem odkalovací zvon) která sahá skoro až ke dnu. Já jsem u krevetek měl neonky, dania, paví očka a nezaznamenal jsem žádný útok. Dokonce se krevetky i v malé množství množily . Chce to pro ně mít dost úkrytů a trpělivost. Neřikám ale že to tak funguje. Je to jen má zkušenost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 22:23 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Tohle přesně pamatuji dokud jsem měl mečouny, pak už krevetky vylezly ven
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 22:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
no ja jsem k mecovce dal par krevetek a zatim prezivaji, ale vylejzaj jen, kdyz je vyply svetlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 18:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: JirkaHonč
dospělé asi napadat nebudou, ale z mladých si udělají chutnou svačinku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 10:30 Muž JuraH. [5] – Fantomi, neonky, paví oka
Tak bych se taky zeptal dá se chovat krevetky když už mám v akvárku fantomy neonky a paví oka ? Možná bych si je tam dal sice jsem je nikde v okolí mojeho města neviděl ale kdyby náhodou tak ať vím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 23:32 Muž klm007 [114]
Já choval krevety s endlerkami a tyto ryby pořádaly hony na malé krevetky. Ryby jsem musel dát pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 22:04 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Krevetky chovám normálně s neonkami a danii. Normálně žijí a množí se. Čichavci krevetky napadali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 20:16 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak před chvilkou jsem zkusil dvě krevetky do akvária k mečovkám,čichavcům...Bud jim země lehká..Trvalo to tak 5 minut..Už to zkoušet nebudu.. sad tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 20:09 Skorica
Nevím jak s čichavcema ale pokud uděláš dostatek ůkrytů tak snad jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 20:04 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Ja je mam s neonkami a uplne v pohode... Naprosta ignorace, ale zase pocitam s tim, ze neonky mi budou drzet +- skoro stejny stav krevetek az se zacnou mnozit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 19:55 kikut3 – Dotaz na krevetky
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli by přežili krevetky a mečovkami,čichavci,neonkami v 200 litrovém akvárku???anebo v 60 litrovém s cca 0,5 cm velkými akarami???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 13:33 petulevrtule – Re: DrBolíto
Naše krevetky vypadají jako ta na obrázku od Vás
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 13:31 petulevrtule – Re: Chem
je mi líto, ale v obchodě měli pouze 3 ks a název: krevetka. Známá nám je schovala, abychom je ukořistili...Bohužel, co to je za krevetku nevědí. Mají je prý od nějakých známých odněkud ze zoo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 09:56 Muž Chem [837] – Re: Chem
A jeste mi to neda - vzdyt se ani nevylucuje krizeni nekterych druhu - co kdyz ty falesni tygri jsou treba krizenci mezi heteropodou, palmatou, zhangjiajinensis apod? Muzeme jen nakupovat u spolehlivych zdroju, ale bez mikroskopu a binokularni lupy myslim, ze urcovat nektere druhy dost dobre nemuzeme.. Vzdyt ani nektere druhy co jsou na trhu nejsou popsane a taxonomicky zarazene..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 09:42 Muž Chem [837] – Re: DrBolíto
Jasne, ze nespolehat - jsou to jen dalsi a dalsi stripky, ktere muzeme skladat. Nic vic. Z fotek toho moc nevyresime - aspon myslim. Muzete mi rict rozdil mezi heteropodou a plamatou, podle ktereho urcil, ze je to palmata? Ze to neni tygr, to jeste pochopim - vyloucit nejaky druh jakz takz jde.. Pouzivali jste pri tom mikroskop? Stale mne zajima jak se takhle krevetky urcuji, neb by to podle me byla dira do sveta. At se podivate kamkoli kolem sebe na stranky, do casopisu, na fora apod. Nevidim jedinou zminku o nekom, kdo by spolehlive urcil - toto je palmata nebo toto je heteropoda podle fotek.. Vzdyt i rozdily mezi rody Caridina a Neocaridina jsou tak malicke.. Stale nechapu kde se bere ta jistota v urcovani.. Jedinou jistotou o ktere vim je, jak vyloucit ze to neni babaulti, coz jsem dole popsal.. Zajima me to ostatni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 09:39 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Na prodejnu nespoléhat v hornbach HK jsem kupoval tygry 5ks 2 byly tygr a 3 palmata, ty tři jsem považoval za samce, ale jeden samec náhle otěhotněl. :o) No a Semtex mě pak pomohl určit, že je to palmata.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 09:01 Muž Chem [837] – Re: Semtex
Ty jo, tak to smekam. Jak to takhle urcis podle tech fotek? Vim o par lidech v Nemecku, kteri u takovych problematickych pripadu podle dodane krevetky dovedou pod mikroskopem urcit o jaky druh se jedna, ale podle fotky.. Casto se pise, o prodlouzenych endopoditech u Caridin a kulatejsich u Neocaridin, ale takhle to urcit do druhu - to ziram. Z te prvni fotky mi trochu vyplyva, ze pocet vajicek je velky a velikost vajicek je mala - to nahrava Caridine babaulti. Pokud to co jsem vyznacil sipkou na fotce vcera je rostrum a pokud saha az k pocatku tykadel a je hodne vyrazne a pilovite (coz z fotky neni absolutne videt a musi to petulevrtule napsat, neb je jedina, kdo to muze videt), tak to nahrava taky babaulti. O dalsich znacich babaulti zatim nevim. Co se tyce palmat a heteropod, tak tam vubec nevim jaky je mezi nimi vzhledove okem pozorovatelny rozdil, takze pokud vyloucime babaulti, jsem zvedav na ty rozdily mezi heteropodou a palmatou. Obycejne heteropody se take barvi dost casto promenlive, takze ja osobne ani tento druh nevylucuji. Tim spis, kdyz jsou k dispozici fotografie, ktere jsou jednak neostre a jednak maji tak male rozliseni. A otazka na zaver odkud krevetka je a co o ni rikal majitel, nebo co meli napsano v prodejne, ze to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 22:34 petulevrtule – Re: Semtex
A jak to mám nastavit, to co píšete?? :-D já to mám na automat... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 22:23 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
Podle tý poslední fotky to bude palmata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 22:21 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
Mám ten stejný foťák. A ta fotka je pořízena s nim.
Fotím na macro, ostření na bod a chce to dost světla. Dobrý je si něčím přisvítit.
A natavit min. Čas (tuším že min. je 1/16).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 20:38 petulevrtule
Fotka k příspěvku a ještě, začínají se zabarvovat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 20:37 petulevrtule
Fotka k příspěvku další foto
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4201