Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.03.2013 11:29 jamajcan Re: Jája
To,na co se ptáte,není křížení,ale klasické vnitrodruhové rozmnožování.Pokud se nedodržuje selekce mladých Sakur,tak se populace pomalu,ale jistě začne vracet zpět k varietě RedCherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 10:42 R Žena @ Jája [964] - ŽivorodkyRe: malyLibor
A teď mám dotaz. Když jsou sakury vyselektovány z red cherry. Vznikne křížením sakury a red cherry přírodní barevná forma nebo budou potomci zbarvení spíš červeně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 00:39 Muž @ Damillo [114] Re: malyLibor
Ale ja jsem nerekl, ze ji nema ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 23:51 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Damillo
Prasan má pravdu. Sakury jsou vyselektovány z red cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 23:50 Muž @ Damillo [114] Re: prasan
prasan napsal: Sakura je len selekt z red cherry.Mám red cherry a minimálne tretina je krvavo červených.Takže tá cedulka v tom obchode je ok.

Mno já si tím nejsem tak úplně jistej, ale budu ti věřit :-) Já mám totiž takový tuchy, že to není jen o barvě... Ale jsem v tomhle začátečník, tudíž si nechám poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 22:34 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Kaplan007
Klidně si můžeš pořídit červené - red cherry, sakury a zelené krevetky - zelené palmaty. Tyto se ti křížit nebudou. Koukni třeba sem: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2013 14:55 Muž @ Prašan [3109] Re: Damillo
Sakura je len selekt z red cherry.Mám red cherry a minimálne tretina je krvavo červených.Takže tá cedulka v tom obchode je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2013 11:59 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaplan007
To krmení fakt podle počtu.... já je krmím denně protože jich tam mám hafo, ale když pár dní nejsem doma tak taky neni problem. Dobré je krmení pro ryby dna, ale i spešl pro krevetky. Jinak ale snědí skoro všechno od vločkového krmiva přes sušené dafnie až po mražené. Mají rády špenát, kopřivy i třeba mrkev :) aspon ty moje teda X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 11:48 Muž @ Damillo [114] Re: DrChila
DrChila napsal: ja spis nekrmim krevetky ale ancistruse kouskem tablety a kdyz maj chut tak si na ni taky smlsnou. Ale me predevsim uz jedi rasu z molitanu co mam na filtru pod zarovkou tesne pod hladinou se ji tam poradne dari a jeste za pomoci co2 roste neskutecne rychle

No já mám dvě 30L nádrže, takže fakt jen pro krevety. Ale naskytla se možnost nádrže 200-250L a tam by se ke krevetkám ancík vešel ;-) Ale já jsem spíš na ty krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 11:37 Muž @ DrChila [243] Re: Damillo
ja spis nekrmim krevetky ale ancistruse kouskem tablety a kdyz maj chut tak si na ni taky smlsnou. Ale me predevsim uz jedi rasu z molitanu co mam na filtru pod zarovkou tesne pod hladinou se ji tam poradne dari a jeste za pomoci co2 roste neskutecne rychle
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 10:25 Muž @ Damillo [114] Re: Kaplan007
No to záleží na tom, co v tom akva ještě budeš mít. Pokud jen krevety, v pohodě, pokud ale budou s gupkama, tak se asi mladých hned tak nedočkáš :-O Já mám pro krevetky extra nádrže, zatím v režimu záběhu. Dvě Cherry mi už nosí vajíčka, a další se chystá ;-) Co se týče krmení, nejsem oborník, ale dle rad místních matadorů přidávám spirulinu a krmím obden. Řasy nejsou, krevetky krásně vybarvený a vypadají spokojeně. No ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 10:24 Muž @ martin386 [17] - Živorodky – Red Cherry
Zdravím,nemá někdo z Brna na víc 3 páry Red Cherrynek ? Nebo za nějakou symbolickou cenu? (Chtěl bych tak za 2-3 týdny), přijel bych si pro ně do Brna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 10:19 Muž @ Damillo [114] Re: Treeman
Jo, s tím souhlasím, Red Cherry jsou fakt krásný, vyniknou na tmavým podkladu. U nás je ale motaj se Sakurou. Pár dnů z5 jsem se byl mrknout ve Finglasu v MaxiZoo a u Sakurek cedulka "Red Cherry" rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:40 Muž @ Kaplan007 [51]
Díky za odpovědi. Půjdu tedy do cherry a časem uvidím. Ještě bych se chtěl zeptat zda musím krevetky nějak krmit. Rybky zatím nemám (pouze pár gupek) tak moc nekrmím. Vystačí si krevetky s tím co najdou? (řasy, zbytky rostlin apod...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:53 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Treeman
No u mě to tak je zatím taky :-D Crystalky tam mam jen 2 zbytek bohužel nepřežil... ale v budoucnu plánuju že ještě nějákou koupím a uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2013 18:31 Muž @ Treeman [249] Re: predator3313
Souhlasím s tebou u mne to taky tak bylo a podle rady sem pořídil Red cherry s tím že akva doplním i o jiné a nakonec sem zůstal u Red cherry nenjen protože jsou lépe chovatelné ale jsou i krásné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.03.2013 15:49 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaplan007
Pokud chceš víc druhů krevetek a nechceš aby se ti křížili, měl by si pořídit například nějáké Neocaridina Heteropoda a k nim třeba nějaké Caridina cantonensis.
S těch známějších by to znamenalo si pořídit třeba Sakury nebo Red cherry a k nim Red Crystal nebo Tiger.
S tím ale že Caridina cantonensis jsou obecně náročnější na chov, takže jako začátečníkovi dopručuji začít s Neocaridina Heteropoda(Sakury, Red cherry) a když se ti bude dařit, tak k nim dokoupíš náročnější. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 15:39 Muž @ Kryštof [313] - AmerikaRe: Kaplan007
U známého se kříži cherry s green palmatama a potomci jsou vždy černý a do 200litr. aq muže byt i přes 50klidne a na zacatek třeba cherry, ty se hned rozmnoži a jsou dostání všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 15:27 Muž @ Kaplan007 [51]
Plánuji nákup krevetek. Nikdy jsem je nechoval, tak jsem naprostý začátečník, proto se zajímám jen o nenáročné druhy. Aby bylo akva pestřejší, chtěl bych 2 barevné varianty. A zajímalo by mě, jestli se můžou 2 různé druhy krevetek křížit (zelená s červenou apod.)? Aby mi tam pak nelezli bůhvíjaké paskvily :-) A kolik krevetek se doporučuje na 200l akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:36 Muž @ sejo [0] – Krevetia zvlečka a vajíčka
Zdravím mám jednu otázočku mám krevetky neocaridina denticulata a vajička sa im objavili 25.2.2013 asi pred týždňom sa jednej samičke objavili vajička opäť hore ale zároven druhé mala aj dole, dneska som našiel zvlečku a boli v nej vajička asi 5 až 7 čo to znamená??? A taktiež sa objavili dlašie vajička aj druhej krevetke tiež má jedne na vrchu za hlavou a druhé dole???
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 13:54 Muž @ snehulda007 [836] - Drškolezci :DRe: Ciffik
Tu už jsem zkoušel...pochytal jsem všechny šneky,ale krevetku ani jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 13:49 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: predator3313
Já je lovím fajfkou. Spešl síťku jsem si od Prunyho už dvakrát na burze v Brně kupoval... ale vždy jsem u něj nakoupil kde co, ale tu síťku, pro kterou jsem tam původně šel, jsem pokaždé zapomněl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 13:48 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Ciffik
Taky dobrá metoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 10:48 Muž @ Ciffik [754] - RostlinyRe: snehulda007
na to bych nervy neměl, co takhle použít past?

rybicky.net/clanky/1104-jednoducha-past-na-mensi-ryby-a-krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 09:00 Muž @ snehulda007 [836] - Drškolezci :D
já je odlovuju fajfkou..Dneska budu předělávat krevetárko,takže jich budu přelovovat asi 100...to jsem zvědavej,jak vysoko vylítne můj tlak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 12:40 Muž @ LiborSprysl [8807] Re: predator3313
Potěrová nylonka od Mirka Eisenworta to také jistila, když jsem je ještě množil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 12:39 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
jo to je možný :-D Ale jak jsem si je pořizoval borec je lovil sítnou a ta na krevetky rozhodně nebyla...:-D jako sem trnul jak je tam vyklepával.
A ty je lovíš tou sítkou spešl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 12:14 Muž @ seic [237] - Raci, krabi, krevetky – jednoznacne fajfka
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 12:07 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: predator3313
Existují speciální síťky na krevetky, prodává je např Pruny www.krevetky.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:59 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: bulawaio
Já osobně je lovím fajfkou :-) ale stěhovat takových 300 krevet s jednoho akvarka do druheho :-D to bych asi nechtěl :-D Sítkou by to šlo rychleji ale tam bych se bál zranění.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.03.2013 11:58 Muž @ Ciffik [754] - RostlinyRe: bulawaio
nejlepší zkušenosti mám s fajfkou, ale záleží na trpělivosti a počtu lovených jedinců

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:52 Muž @ bulawaio [92]
krevetky nechovám zatím, aledocela mě zajímá,jak se třeba krevetky přemisťují z jedné nádrže do druhé, tak aby se jim neublížilo.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 21:57 Muž @ Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
Proč obyčejné, jsou krásné. Já je mám taky a jsem rád, že je mám potlesk

Jinak to co píšeš z MalýLibor mohu také potvrdit. Endlerky jsou supy na malé prcky. Také vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:34 Muž @ Ciffik [754] - RostlinyRe: malyLibor
Tak s endlerkama máme tedy stejnou zkušenost. Neonky jim dávaly zabrat, ale Endlerky doslova pořádaly hony na mrňata. Vím, zní to divně, ale skoro bych řekl, že v tom byla snad i organizovanost. smich rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:31 Muž @ Ciffik [754] - RostlinyRe: Jjapan
Mám jen obyčejné cherry krevetky. Nicméně dlouho se jim u mě nedařilo, právě kvůli tetrám (což jsem dlouho nevěděl - začátečník). Pořádně se mi začali množit až teď po rozdání teter a tak mě stále těší každý nový přírůstek.

Co se týče vyjmutí vajíček. Nic těžkého to nebylo. Mám doma preparační jehly (ale tak samo by to šlo s klasickou jehlou/párátkem). Opatrně jsem vajíčka stahoval z ,,nožiček" směrem ven až se nakonec nalepili na jehly - přendal jsem je do sítka na čaj a to umístil do akva nad výtok filtru. Tak uvidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 21:27 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Ciffik
Ale po pravdě musím přiznat, že jsem nikdy neviděl, že by kreveťuli ulovily... možná je nežerou, ale krevetky jsou jejich přítomností stresované a tak méně snášejí? Kdo ví?
Zato Endlerky, to jsou doslova lovci krevetek, ty sežraly naprosto všechnu drobotinu. Ty na ně dělaly doslova hony. Ty neonky podle mne sežraly mnohem méně nž Endlerky. Ty znám z vlastní zkušenosti a viděl jsem to na vlastní oči. Měl jsem krásné Endlerky, ale kvůli tomu, jak masivně likvidovaly krevetky musely z domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:25 Muž @ Ciffik [754] - RostlinyRe: malyLibor
Díky, alespoň to už vím jistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:23 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Ciffik
Vím. Měl jsem jeden čas red cherry s galaxkama. Množily se, ale zdaleka ne tak rychle jako bez nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:21 Muž @ Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
No nevím kolik lidí by se z tím vůbec piplalo? A pokud se to nepovede tak aspoň můžeš mít dobrý pocit z toho, že jsi pro záchranu udělal vše. RESPEKT pivo

P.S. Jen dotaz jak ty vajíčka šli odebrat? Dá se to v pohodě, nebo je tam nějaký zádrhel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:15 Muž @ Ciffik [754] - RostlinyRe: Jjapan
Dík moc, on to zas takovej zázrak nebude. Krom vypiplání vajíček z mrtvolky na tom neponesu jedinou zásluhu. hmm Mě spíše mrzí ta mrtvá mamina. Vůbec nechápu proč zemřela. Ostatní krevetky naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:13 Muž @ Ciffik [754] - RostlinyRe: malyLibor
Myslíš, nebo víš? Jen zvědavost, já jsem zatím žádnej případ nezaregistroval a to se jim kolikrát mrně promenádovalo před tlamkou. Ale možné to samozřejmě je. Ani bych se nedivil. Jen čekám až mi to někdo potvrdí z vlastní zkušenosti.
Nicméně populace krevetek i s galaxkama strmě stoupá. Před galaxkama jsem měl neonky a endlerky a to byla vyloženě jatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 20:49 Muž @ Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
Ty bláho tak já hlavně držím palce. Pak napiš jak se povedlo potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:43 Muž @ malyLibor [5365] - AsieRe: Ciffik
Galaxky si taky smlsnou, nic se neboj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:39 Muž @ Ciffik [754] - Rostliny – kauza mrtva krevetka
Jen pro zajímavost. Dneska jsem spočítal vajíčka odebraná z mrtvé krevetky. Docela překvápko. Dle pohledu na ještě živou krevetku bych řekl, že byla ,,snůška,, vyloženě průměrná. Přesto jsem napočítal 47ks, což mě osobně překvapilo. Kolik jich pak musí nosit ty ,,obsypané,,? Pokud dobře počítám zhruba 3 týdny se toho moc dít nebude. Poreferuju asi až výsledek této záchranné akce ;-)

Tak mě napadá, jaká musí být úmrtnost malých krevetek...nebo, že by jim u mě daly galaxky zabrat? Předtím jsem měl tetry a ty je vysbíraly důkladně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2013 19:54 Žena @ Nessy [25] - ŽivorodkyRe: Ciffik
Ciffik napsal: Ano jsou to olšové šištičky, osobně listy nijak neupravuji. Rovnou hážu do akva a po nasátí a klesnutí pouze upravím polohu, aby to nějak vypadalo...

Děkuji love

(I Yirkovi, ale opravdu se jedná o jednu větvičku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:53 Muž @ Ciffik [754] - Rostliny
Díky všem za info, budu průběžně informovat...

Jo a za ty olše (samec samice) si sypu popel na hlavu. Bych si nafackal... stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   10.03.2013 19:46 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:43 Muž @ bali [341] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
ja to nekolikrat zkousel a jde to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2013 19:35 Muž @ Chem [828] Re: Ciffik
Ciffik napsal: jen pro info olše má samčí a samičí ,,pohlavní orgány" a to právě ty šištičky (samce) a jehnědy (samice) ;-)

Jen pro info, je to presne naopak :) Sistice je samici organ, jehneda, ktera prasi pyl a oplodnuje sistice je samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:33 Muž @ lhajek [1755] - RostlinyRe: Ciffik
Jo někde jsem o tom už četl (nevím jestli tady nebo na akva.sk) a prý se podařilo pár prcků odchovat ....
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 100 101

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 72435x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=1501