Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 100 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 13:59 Muž meroň [18] - Rostliny
akvakrevetky.wz.cz na těchto stánkách se všechno dozvíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 13:19 Muž domi12 [8] – krevetky
dobrý den,chci se zeptat mohu dát spolu cherry a red crystaly nebo třeba red crystaly - bee.poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 13:56 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: V
u sve 12 mam taky bublifuk, akorat ho mam vedle akvarka v petlahvi(esterni filtr)je to jednoduch a nezabira misto v akvarku.

jinak muzu nabidnout krevety neocaridina denticulata (prirodni varianta) nebo red cherry
obcas se vyskytuju pobliz hradce, takze by nebyl problem je nekdy dovezt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 12:30 R Muž Mrakoplash [1776] Re: isamik
vsak taky pisu ze by mohl byt problem, ne ze je problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 09:43 Muž isamik [180] Re: Mrakoplash
S tim az tak uplne nesouhlasim... :-) mam v 200l cerpaci hlavu od Atmana a krevetky o velikosti 3-4mm se na nej v pohode prochazeji... Pravda, ze nevim, co to dela s uplne nejmensima krevetkama (ty to muze mozna "rozmixovat")...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 09:36 V Re: Mrakoplash
Samozřejmě... Do takhle malýho akva se nic jinýho nehodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 09:09 R Muž Mrakoplash [1776] Re: V
pokud filtrem myslis ten bublifuk tak by nemel byt problem, u jinych filtru by mohl byt problem s nasavanim malych krevet do filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 08:56 V Re: vejvar
Okay. Díky všem.
Filtr už mám doma, ten tam půjde v každém případě, ať už to s Neocardinami dopadne jakkoliv. Pokud do nich půjdu, tak topit budu na 22-24 st. a zakrývat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 07:22 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: V
mam v 12 litrovym akvarku kolem 20 stupnu, nic jinyho neměřím a zrovna mi jedna black crystalka zacala nosit vajicka. myslim ze na ph a tvrdosti vody az tak nezalezi, ja tam mam obic vodovodni, akorat vetsinou tam dolivam cast odstate vodovodni a cast z vedlejsiho akvarka. z akvarka mi utekly jen japoniky a jedna red cherry to nejspis proto, ze se zasek bublifuk a měli tam malo kysliku.
pokud chces chovat přírodní formu neocaridin, tak ta přežije téměř všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 20:20 Žena datura [104] Re: mch.sokolov
mě taky žádná neocaridina neutekla. chovám je v nezakryté kouli při pokojové teplotě a normálně se množí a běhají:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:29 Muž mk [0] Re: V
Já s těmito krevetkami nemám sebemenší problém. Teplota vody cca 22 stupňů a akvarium nemá kryt. Za dva roky, co mám krevetky ani jedna neopustila akvarium. Neustále jsou v akva nové přírůstky a již několikátá generace. Mám variety Red Cherry a mohu vřele doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:14 R Muž Mrakoplash [1776] Re: V
Stejně jako Sokolík, nikdy sem nevidel zadnou krevetu utyct (neocaridiny) mam je v nekolika nadrzkach teplota vody od 22°C az po 25°C vsude jsou v pohode ;-)
Nebal bych se toho bez topitka, pokud ti teplota vody nepada hodne pod 20°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:01 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: V
chovám krevety cca 2 roky a nikdy mi neutekly,tedy krom Cj..teplotu držim na 22-23°C,ph 7.2, (dle moji prezentace jsou nádherně až do ruda vybarvený),při čemž se bez problémů množí,dělal jsem několik miniakvárii+koulí s krevetkama a většina byla odkrytá,pokud nejsou vysoký N látky,neutečou a i kdyby byly,tak se nahromadi někde v rohu a padnou..hodně štěsti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 15:49 Filip Re: V
Teplota:
no Zkousel jsem chov pri pokojove teplote (18-22stupnu) a moc dobre to nebylo. Krevetky byly slabe vybarvene, malo aktivni. Nakonec jsem zacal topit na 24stupnu a zda se, ze jim to svedci.

Kryt:
palec Nemam a nikdy jsem nevidel jakoukoliv aktivitu, ktera by naznacovala snahu opustit akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 15:23 V – Krevetky Neocardina - podminky
Předem podotýkám, že jsem nejprve hledal po všech čertech a ďáblech, ale informace se poněkud rozcházejí => takže dotaz...:

Mám malé nekryté rostlinné akva, do kterého přidám bublifuk na filtraci a cirkulaci. Vodu udržuju na 14 dGH a PH 6.8. Co víc potřebujou Neocardiny?

1. Teplota

Stačí pokojová teplota, tj. neklesající řekněme pod 20 st., nebo raději topit? Na jakou teplotu? Např. zdejší atlas uvádí 18-30 st., otázka tedy je, jaké je optimum?

2. Kryt

Někto tvrdí, že Neocardiny z akva nelezou, někdo naopak... Musím tedy zakrývat, nebo to můžu nechat odkryté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 10:32 Muž JzH [2] – Re: švíco
Taky myslim ;)
Ma reakce byla pro Vocko88, ktery se pta na kominicka a betu. Tam by to mohlo projit, jen vidim problem s tim, ze ten betak a kominik byli v aqua drive. Tak jak jsem postupoval ja to zafungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 10:01 švíco – Re: JzH
Já jsem ke svému čtverzubci přidával malá paví očka, který jsem dostal...myslel jsem že poslouží jako krmivo. Překousnul jen jedno a zbytek nechal být a spokojeně spolu teď obývají společné akvárko. Ale krevetka byla jen jedna (a chutnala mu), tak nevím jestli když by jich bylo víc by další přežily. Ale za 40Kč za kus to zkoušet už nebudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 09:51 Muž JzH [2] – Re: Vocko88
V mem aqua ziji spolecne krevetky(red cherry), cichavci a skalari. Cichavci a skalari jsou obecne povazovani za pojidace krevetek, ale u me si jich nevsimaji. Myslim ze je dulezite aby kravetky byli v akvariu jako prvni obyvatele, a az pozdeji pridat vetsi druhy ryb, stim ze nakupovane ryby jsem vyhledaval co nejmladsi (nejmensi). Tak si na krevety zvykli a berou ja jako soucast aqua a ne jako potravu. Je ale pravdou, ze se ve spolecenskem akvariu mnozi krevetky pomaleji a vice se skryvaji nez kdyz maji samostatne akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 06:58 Žena Eliška [38] – Re: brabenec
Je to normální potravní řetězec, tak nechápu, co by na tom mělo být za týrání? (příště prosím týrání, ne tírání) Mít tetraodony, tak si klidně pořdím chov krevet, abych měla živé krmení... NA to není nic špatného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 23:15 Vocko88
Krevetky k jedný black molle a bettákovi asi nebudou dobrou kombinací, že? Předpokládám, že Dania a Neonky nejsou problém, tudíž se ptám jen na tyto dva druhy...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 22:26 švíco – Re: brabenec
Neboj, další už nedostane, bylo to moc drahý krmení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 18:48 brabenec – Re: švíco
Když se koukneš na atlas rab tak tam máš nápsáno,že se krmí krevetkami tak si tam u něj krevetky asi moc užívat nebudou.Prosím nedávej mu je tam mám krevetky rád a když mu je tam naházíš všechny je zblajzne a ani o tom nebudeš mít páru.Ještě jednou prosím nedělej to je to tíráni zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 15:40 švíco
Tak jsem dnes zakoupil jeden zkušební exemplář krevetky red cherry a vhodil k mému tetraodonkovi. Snažil se jí několikrát slupnout, ale byla opravdu rychlá...takže se zatím někam zašila a já doufám že to tetraodonka brzy omrzí (jako ho omrzela malá paví očka) a při dalším setkání jí bude ignorovat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:40 Muž Yirka [9126] Re: miloon
Vlastní zkušenost. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:38 Muž miloon [4] Re: Yirka
to naozaj? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:37 Muž Yirka [9126] Re: miloon
Pokud to nemáš dobře zarostlé tak si skaláři smlsnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:33 Muž miloon [4] Re: chicko
nie rybky by nemali robit problem...skalare su tam asi najhorsie co moze byt pre nich...ale myslim ze by to nemal byt problem..hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:21 Muž chicko [124] Re: miloon
A co tam máš za rybky, aby ti spíš ty ryby nepožraly krevetky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 21:08 Muž miloon [4] Re: chicko
aha..ale som zabudol dopisat za uz tam mam tak 21 ryb... tak asi menej zez 150 co? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:57 Muž chicko [124] Re: miloon
klidně 150, ale dej jich tam třeba 20-30 a můžeš je zkusit rozmnožit, mě se krásně množí Neocaridina Red cherry ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:49 Muž miloon [4]
Kolko krevetiek by bolo idealne do 180l aqa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 20:05 0 – Re: Adélla
Fotka k příspěvku Hlavně by měly při vhodné výživě a prostředí dospět. Vajíčka nosí zhruba měsíc. Bylo toho tu už dřív dost napsáno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 18:53 Muž Yirka [9126] – Re: Adélla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 18:42 Adélla – Krevetky
Jak popohnat krevetky aby se rychleji rozmnožili?A jak dlouho samice nosí vajíčka?dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 13:37 švíco – Re: švíco
Ještě bych měl jeden dotaz týkající se čtverzubců zelených. Tvrdost vody mám 12, PH 7,5 ... Má nějaký význam (kromě dekorace) dát do akva dvě schránky mořských ježků? Všude čtu, že vápník do akva nepatří, ale když jsem viděl nějaká videa, tak tam skoro všidhni nějkou tu mušli měli. Je to rybička brakická, tak by to snad nemuselo vadit, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 12:15 Muž j_j [18] – Re: švíco
u mě tomu tak bylo,že krevety skončily jako potrava.ale záleží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 12:04 švíco – Čtverzubec zelený a krevetky
Má někdo čtverzubce zeleného v soužití s jakýmkoliv druhem krevetek? Někde jsem četl, že je to možné. Můj čtverzubec má cca 3,5cm a žijou s ním pancéřníčči a malá paví očka a nechává je napokoji. Myslíte že mám zkusit přidat pár krevetek nebo určitě poslouží jen jako potrava? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 06:38 Humik – Re: bucliik
JJ to poznam ked niekto niečo nevie nájst obvykle mu to najdem do 5-10 minut. Ale kua ked niečo hladám ja tak ani za ....
Soorry za spam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 23:18 Žena bucliik [99]
humiku děkuji, přece jen jsou to dvě větičky, fakt jsem hledala ale všude jsem našla jen, že se svlékají-ne jak to probíhá. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 22:23 Muž JeeL [1] – Re: johan
No neviem kto by sa mal lepšie pozrieť ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 22:12 Humik – Re: bucliik
Ludia zistujem že nás vlastne spája lenivost. 20 sekund venovaných strýčkovi googlovi a máme odpoveď. www.sweb.cz/…
Odporúčam prečítat čast citujem "Co vás může překvapit" len pre prípad že by nebol čas čítat celý článok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 19:06 Žena bucliik [99] – jak vypadá svlékání?
ahojík, nemohl by mi někdo malinko popsat jak vypadá svlékání u krevetek? ty moje začaly po včerejší očistě akvárka lítat po akvárku a pořád se oplácávají nožičkama-dělají to všechny 3 CJ, cherryny jsou schovaný ale zahlédla jsem je jak se krmí.
Četla jsem že změna parametrů vody by mohla vyvolat svlékání, ale nefim jak to vypadá, tak aby se s nimi nedělo něco horšího.
děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 19:41 Page – Re: Sprachys
Ale já vim. 3,304 dh. Nehnojil jsem. Čtverzubci RULEZZZ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 16:15 Muž Sprachys [48]
no ja kdyz mel cherriny tak sem nehnojil, voda mekka v liberci na harcove(hodnoty nevim)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 15:46 Muž matlala [798] - Rostliny – množení
mě se dříve taky nemnožili a dávám to za vinu uhličitanové tvrdosti a přehnojování
dříve UT 1-2 a hnojení PMDD standardní směs s plantexem 8ml/den na 49l => nemnožili se
dnes UT 4-6 a hnojení PMDD - plantex a K2SO4 v poměru 1:2 (1díl 5g) v 210ml vody hnojím tak 0,3ml na 10l spíš obden a krevetky se množi že nevim co s nima

víc než UT je na vině spíš to hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 11:24 Muž romi [7]
Page napsal: Jak komu;-) . Mě a Spráchysovi se to nemnoží vubec :-(

zaujimave, ja ich mam v spolocenskom akva z nejakych povodnych 20 ks uz habakuk....lozia ako blchy vsade :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 11:14 Muž Sprachys [48] – Re: Page
mi povidej... krevety me pekne zklamaly... :-( doufam ze ctverak bude lepsi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 18:14 Page – Re: vóťa87
Jak komu;-) . Mě a Spráchysovi se to nemnoží vubec :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 18:05 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: kiiki
Pokud si ochotná si pro ně dojet na Prahu 10, tak Ti je klidně daruju, množí se to jak černá verbež a nevím co s tím...ani skaláry to nežerou ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 17:34 Klárka – Neocaridina denticulata "Cherry"
Ahojik všem, shnim teď Tak deset, patnáct krevetek. Chci je jako dárek, takže volím ty nejméně náročné. Nevte někdo o nějaké výhoné koupi??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [100] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4951