Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 97 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 15:10 :-)
Odpověď na můj dotaz www.spotrebitele.info/… je v podstatě taková, jak jsem předpokládal. Pro reklamaci mrtvé krevety nebo ryby je lepší uhynulé jedince nějakým způsobem zachovat jako předmět doličný. Jinak by to problematiké být nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 14:19 Štěpán
Když už narážíš na tu výbojku - v těch 2000 by byly nové věci se zárukou za 1000 kč plus předřadník za poloviční cenu bez záruky. Je na tobě, zda si koupíš komplet hotový ode mě, nebo si to postavíš sám o 1000 kč dráž včetně záruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 14:16 Muž PT [86]
Zajimava debata, jelikoz teda uz je to trochu offtopic, tak me zarazilo jak nekomu (Stepane, nic ve zlem) pripadne divne, ze kdyz si neco koupim, tak k tomu chci i zaruku. At je to trebas ryba (tam je to vetsinou par korun, max stovek, takze to asi vetsina lidi prekousne), nebo vybojka. Zajimava predstava, ze bych si od Stepana koupil vybojku za 2000, ta by trebas po dvou tydnech odesla a jak to tak vypada, tak zaruky bych se od nej asi nedovolal.
Asi obecne si spousta lidi, co tady na inzeratech prodava trebas akvarijni sety apod. tohle neuvedomi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 14:13 Štěpán
Ksicht - vadí mi, že tady nejseš zaregistrovanej. Už jsem ti to psal někde jinde, jak to vypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 13:44 Muž filipsi [1282] – ochranci spotrebitele
... maji pravdu. Ale k a nerikaji i b. A tak zatimco v pripade koupe pouzite veci je na kupujicim, aby prokazal, ze vada existovala uz v dobe prodeje, v pripade koupe nove veci do 6-ti mesicu na prodavajicim, aby prokazal opak. Oboje dvoje je vetsinou neprokazatelne.
Proto jsou soudy jednoduche, zalozene na procesnich chybach a zakonech. Kdyz se nestane chyba a dodrzi se procedury a terminy, v pripade pouziteho zbozi vyhraje prodavajici, v pripade noveho kupujici. A to je ten zasadni rozdil.
Dalsi opravdu jen osobnim vzkazem, osobne si uz zakazuju reagovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 13:25 :-)
To Štěpán, co tě žere ?
to filipsi: Takhle to vidí ochránci spotřebitele www.spotrebitele.info/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 09:54 R Muž Mrakoplash [1731]
: - )
nejste offtopic, sem trosku prejmenoval tema ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 09:32 Štěpán
No vidíš to. Mohl bys být registrovanej blek, a teď jsi jenom neregistrovanej ksicht. Ksichte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 22:03 :-)
Vím, že už jsme dávno OF, ale jako neregistrovaný nejsem schopen PMkovat proto sorry
To Somali: K reakci mě popíchlo vyhození Šumavanky z obchodu, když se pokoušela podat reklamaci. Reklamace čehokoliv je v tomto státě pěkná zábava a u soudu vyhrává vždy ten, kdo nedělá tzv. procesní pochybení. O tom zda je ta či ona reklamace oprávněná, české soudy bohužel rozhodnout neumí a nerozhodují. Takže kdo má v pořádku papíry a termíny tak je v pohodě. Pokud se ti na kočce něco nezadá, je lepší uplatnit reklamaci a počkat na nedodržení termínu jejího vyřízení, to je tutovka tak na 2–3 stání. Je to jistější než se 5 let přebíjet posudky kdo zapříčinil, že z bílého kotěte vyrostla zrzavá šelma. Stejně to nakonec dopadne tak že se ani jedna starna nestačí divit.
To Horác: Manželku reklamovat nedoporučuji, lepší je vražda. Psychiatr a dobrý právník tě z toho dostane tak s 3–5 lety, soud se chvíli potáhne, a se započtením vazby a při dobrém chování bys mohl být do 2 let venku. Já jsem to zkusil bez násilí a stojí mě to 80 000 ročně a k tomu soudu stejně chodím s železnou pravidelností. Další variantou je smířit se s současným stavem. hmm
To Somali – neber si to osobně ;-)
To Filipsi: myslím že se zas tolik nepletu.
V Česku se prodává pouze podle 2 norem a to občanského zákoníku a obchodního zákoníku (tzv. na ičo.) My se tu bavíme o 1 variantě. Původní zákon z roku 1964 byl v lednu 2003 novelizován a byla do něho implementována evropská směrnice č. 1999/44/ES která je nadřazena národním zákonům a tudíž i onomu spornému 1. odstavci § 619 OZ. (teď bez překlepu:-)) Ale základní norma k vyřizování všech reklamací je podle OZ ten § 616 (v podstatě doslovný překlad ES) a tam se v odstavci 4 praví že Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak. A rozpor dává kupujícímu právo…… je to prostě hra pro právníky, nicméně záruku nese ten co prodává, Rataj nebo Karel. jiná definice není.
Konec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 19:43 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
filipsi:to ho neznáš coze :-O smich smich nenadarmo se mu říká šilenej Horác:-P ;-) smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 19:39 Muž filipsi [1282] – horac
offtopic
Jakozto pouzita vec nema zaruky, krome vad, kterych si byl prodavajici (zde pravdepodobne jeji rodice) vedom uz pri prodeji, ale pred kupujicim je zatajil. Ale i tak jsi lhutu propasl. Ledaze by ste postupovali podle indickych tradic, a vzal si si ji uz pri narozeni. To by byla vec nova, ale zaruka by koncila ve dvou letech. :)
Asi Ti nezbude nez spolehat na novy nemecky napad, manzelstvi na dobu urcitou, kde by vzdy koncilo po 9 letech a muselo se explicitne obnovit :)
Ale stejne myslim, ze Te ji reklamovat ani nenapadne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 19:32 Muž Horác [3717] – off topic
To all: Nevíte někdo, jak je to s reklamováním manželky? Myslím podmínky, záruční doba apod. ...
To Somali: Večeře bude? A pokud ano, tak kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 19:18 Žena Somali [93] – reklamace
No, u těch reklamací zvířat bych byla opatrná. Je fakt, že hodně záleží na tom, co je v kupní smlouvě, pokud nějaká je. Co se koček týče, tak už jsem se setkala s řadou případů, kdy se řešil nějaký problém, a většinou se nevyřešilo nic. Ono totiž posoudit situaci, kdy jeden chovatel prodá kotě, které se jeví zdravé (a může být klidně vyšetřeno veterinářem - pokud je například nějaké infekční onemocnění v subklinické fázi nebo se jedná třeba o nějakou latentní virózu, která se projeví jedině tehdy, pokud je zvíře oslabené, tak ani veterinář nemusí nic najít) a onemocní až v domově nového majitele, není zrovna jednoduché. Zvlášť pokud ten nový majitel už doma nějaká zvířata má, pak je prokázání toho, že si to kotě přineslo nákazu ze svého původního domova, skutečně oříšek. Asi nejjednodušší postup je ten, že ten nový majitel prokáže, že jeho vinou k tomu onemocnění nedošlo, a pak vymáhat veškeré náhrady na tom, kdo mu kotě prodal. A upřímně - kromě vrozených vad, které se dají prokázat, se toto u ostatních chorob prokazuje dost těžko. Těžko si bude nový majitel hledat svědka na 6 týdnů, který bude sledovat, jestli se kotě nedostalo během té doby do kontaktu s cizím zvířetem, které by na něj mohlo chorobu přenést... Taková je praxe, která se doporučuje - pokud by se totiž mělo jednat tak, jak tu popsal smajlík, tak by přijetím zvířete ten původní chovatel mohl riskovat infekci vlastního chovu, pokud by na vině byl skutečně ten nový majitel. A ten nový majitel by se v takovém případě krutě nedoplatil náhrad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:44 Muž filipsi [1282] – smajlik
Tak u pouziteho zbozi se hluboce mylis, Tvuj plat u zamestnavatele zachrani jen to, ze se teto oblasti nevenujes. Nebudu to vic rozebirat, zkraceni zaruky a dalsi veci jsou nesmysly. Kdo chce a tyka se ho to, jiste si najde, abysme nesklouzli do spotrebitelske poradny. Dalsi pripadne osobnim vzkazem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:24 Štěpán
Jestli je soukromá osoba při prodeji použitého zboží odpovědná stejně jako obchodník-podnikatel, je to další absurdita v tomhle státě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:21 :-) – Štěpáne
Neboj :) Vymáhání práva je u nás tak příšerné, že se na reklamaci tvých výbojek zcela jistě každý vybodne. Ale kdyby chtěl..... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:19 :-) – Štěpáne
Zase špatně :-D
Pokud kupující nákup prokáže například svědectvím třetí osoby, není šance, že se z odpovědnosti vykroutíš. Pravda, při prodeji použitého zboží jde za určitých, zákonem přesně stanovených, podmínek zkrátit záruční dobu na rok. Pokud však prodáváš bez smlouvy, platí roky dva.
Lepší bude smlouvu sepsat, a jako předmět prodeje uvést: 1ks nesvítící rozbitá výbojka. Pak bys mohl klidně spát. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:12 Muž filipsi [1282] – smajlik
jj, preklep byl jasny. Proto to tak dobre vim, protoze ted zrovna patrim k tem 10% :). Nikdy jsem to neresil, ale v posledni dobe mi odeslo par drahych veci, a posledni byla zrovna par dni pred 6-ti mesicnim terminem, tak jsem se rozhodl tvrde trvat na pravu. Nechci se smirit se svetem veci na jedno pouziti, ktere se ani nedoziji konce zaruky, ackoli cena tomu neodpovida.
Stepan - pravdu dis, s pouzitym zbozim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 18:09 Muž matlala [791] - Rostliny
nečetl jsem toto forum celé, ale taky mám takovou zkušenost měl jsem Caridiny japoniky 6 ks
a pochcípali ani nevim proč, řešilo se to na foru a dospělo se k závěru že vždy je na 99% něco špatnýho ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:59 Štěpán - Rostliny
Většina věcí z druhé ruky se prodává bez uzavření písemné smlouvy, takže ze zákona je záruka nevymahatelná, u použitého zboží se ani neočekává...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:52 :-) - Rostliny – Štěpáne
To si musí každý rozmyslet, než se dá na prodávání. Zákony tu vymýšlí poslanci a tak to vypadá, jak to vypadá. Na zdravý úsudek se v obchodě nehraje. Prodáš nebo zkrachuješ. Zákazníků, kteří současný systém zneužívají, je 90% z těch, kteří nějakou reklamaci podají. Jestlipak víš, Štěpáne, že pokud se ti ty tvoje výbojky povede někomu prodat, budeš mu držet dvouletou záruku, která nejde omezit žádnou smluvní podmínkou? Jestli pak víš, že pokud ta výbojka v průběhu 6 měsíců od prodeje přestane svítit, a tobě se nepodaří kupujícímu dokázat, že s tím nepraštil o zem nebo na to nenalil za provozu vodu, bude to považováno za vadu, kterou měla výbojka již při prodeji a ty se s reklamací budeš muset vypořádat podle zákona, a je úplně jedno, jestli si prodavač elektrospotřebičů, nebo student z Prahy. Dokonce můžeš dostat pokutu od České obchodní inspekce. Při prodávání čehokoliv se tedy neřídíme zdravým rozumem ale platnou legislativou. ;-)

Ale aby to nebylo tak pesimistické, obchodník, který se v paragrafech vyzná, dokáže svůj business ošetřit takovým způsobem, aby rizika minimalizoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:50 :-) - Rostliny
prsty jedny neposedný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:35 Muž filipsi [1282] – smajlik
Mel by si pozadat o snizeni platu, paragraf 616, odstavec 3 a 4 ..... (misto 619)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:23 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
a proto tam je kontakt na nějákýho doktora né?ten urči diagnózu a zjisti oč jde:)je jasný že kvůli 20ti korunám nebudu bouřit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:21 Štěpán - Cichlidy
Je štěstí, že se nemusíme spoléhat jen na zákony, ale na zdravý úsudek.

Nechtěl bych prodat zákazníkovi zdravou rybu, ta by za 14 dní zemřela díky špatným podmínkám, drzý travič by přišel s mrtvolou a chtěl by novou a já bych platil za jeho chybu. Ta situace by asi nebyla v pořádku, že? Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 16:57 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jakej prodejce?dyt ani výbojky neumi prodat :-O smich smich ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 16:54 :-) - Cichlidy
Je chvályhodné, jaký by s tebe byl čestný prodejce, nicméně pokud by u tebe někdo reklamoval, asi bys taky přišel na buben, protože problematice reklamací zdá se vůbec nerozumíš. Ani se nedivím, protože v česku málo kdo.
Zvířata, z hlediska občanského zákoníku vůbec nejsou „specifické zboží“. Jediné specifikum mají v tom, že na zvířata platí oproti věcem neživým kratší záruční doba. Ta je od ledna 2003 6 týdnů (§620 občanského zákoníku) a je lhostejno zdali jde o slona nebo červa na ryby. Jakákoliv nemoc, která se projeví v této době je považována za vadu tedy rozpor z kupní smlouvou a podle § 619 téhož zákona je možné při rozporu z kupní smlouvou požadovat po prodávajícím výměnu zboží, pokud to není možné slevu z ceny, popřípadě i odstoupení od kupní smlouvy.
A v současné právní úpravě je na prodávajícím, aby prokázal, zda o takový rozpor jde nebo ne a zda si škodu způsobil sám kupující.

Jinak o povinnosti přijmout reklamaci a o způsobech jejího vyřízení se píše v Zákoně č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Můžeš si ho někde najít a studovat. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, rád ti to vysvětlím. Vyřizování reklamací v občanskoprávním styku je již 16 let mým zaměstnáním. Na straně prodávajících. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:56 Štěpán - Cichlidy
Kdybych byl obchodník, tak bych se
a) snažil zajistit prodávaným rybám dobré podmínky
b) prodával zákazníkům ryby nejevící známky nemoci
c) bral ryby od prověřených spolehlivých chovatelů
d) nikdy žádnou reklamaci chcíplé ryby neuznal.

Zvířata jsou specifické "zboží", u kterého velice záleží na tom, jak se o něj zákazník stará, není možné určit, zda ryba onemocněla v důsledku špatné péče u zákazníka. Se ztrátami se musí počítat, pokud někdo kupuje drahé ryby, je nejlepší přímo u chovatele, kde se rizika minimalizují.

Rizika z nemocí zvířat nesou vždy a pouze kupující, leda by zvíře mělo nějakou vývojou vadu které nemohla vzniknout špatnou péčí u zákazníka, potom by byl nárok na vrácení zvířete.

Nepište tady blbosti o reklamaci ryb nebo krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:50 :-) - Cichlidy
S tím mraženým vzorkem si nejsem jist, raději to v případě potřeby s panem doktorem konzultujte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:44 :-) - Cichlidy – reklamace
Myslím že příčinou bude opravdu nějaké onemocnění. Chování některých prodavačů je docela na hraně. Nešetři je.
Zvířata jsou trochu specifická komodita, nicméně podle občanského zákoníku jde o spotřební zboží a jako takové lze reklamovat. Pominu li oprávněnost reklamace, obchodník je povinen každou reklamaci přijmout a do 30 dnů ji vyřídit. Vyřízením se rozumí i odůvodněné zamítnutí reklamace. Podle současně platné legislativy je obchodník tím, kdo má povinnost prokázat neoprávněnost reklamace, tedy zákazník nemusí prokazovat její oprávněnost. Potíže může působit to, že nemáš reklamovaný předmět, tedy mrtvou krevetu. Nevím jak vy v takovém případě mohlo dojít ke zrušení kupní smlouvy a vzájemnému vrácení plnění. Doporučuji proto mrtvolky schovat v nějaké krabičce do mrazáku. Jinak tím, že obchodník reklamaci nepřijal, riskuje pokutu v řádech desítek tisíc a já bych v tomhle případě ani na okamžik neváhal a natřel bych ho na ČOI: (www.coi.cz/… ) asi se bude divit co všechno se dá reklamovat :)
Pokud si nebudeš jistá, Tvoje práva ti ochotně vysvětlí v poradně na těchto stránkách: www.spotrebitele.info/…

Když už budeš mít mraženou krevetu, je možné že pan doktor Novotný (fishdoc.euweb.cz) dokáže určit přesnou příčinu uhynutí a takovýto rozbor může sloužit buď k tomu aby se podobná situace už neopakovala, nebo, jestli se prokáže nemoc, jako podklad pro úspěšnou reklamaci. Obchodník je ho ke všemu povinen zaplatit.

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
šumavačka:tak to se zachovali moc pěkně!! rozzureny udělejte si tu prezentaci,rádi se určitě kouknemX-)jinak škoda že nejste registrovaná...pisl bych vzkazik ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:05 xx - Cichlidy
Nebyly kupované v Praze prodejně Miga?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 14:50 šumavačka - Cichlidy
Tak vám píšu reakci jak jsem slíbila, bylo mi řečeno, že všechny ostatní krevetky jsou v pohodě a když prý nevím jak je mám chovat, tak si je nemám kupovat, že je to to nejobtížnější v akvaristice....i když jsem oponovala, tak mi bylo stále opakováno to samé. A co se týče článku, tak prý reklamace se nedá přijmout, proto, že není co reklamovat a prý jestli si nevhodnými podmínkami zaviním umrtí mazlíčků, tak je to moje chyby a ne moje. Nakonec dodal, že jsem už druhá osoba co si od něj koupila krevetky a nevěděla jak s nimi zacházet!!!! V obchodě už neměli ani jednu krevetku!!!! S tímto se s vámi loučím, děkuji vám a třeba někdy až dokoupíme digitální foťák si zde udělám razboří prezentaci. Nebo si přijdu pro radu od koho krevetky koupit....ale to za hodně dlouho. Teď si jdu do školy pro syna a cestou ho musím nějak připravit na ztrátu jeho miláčků...už zbývá jen jedna!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 13:34 zoo - Cichlidy – to all
hmm, to by me teda taky zajimalo, v cem je problem...hmm. me vychcipaly vsechny krevetky ´glass shrimp´, ale akva jeste nebylo moc zajety. cherryny se zda nemaji problem s nicim, nevadi jim ani anubias, o kterym jsem cetla, ze pro ne neni vhodnej. a vodu vymenuju tak 1x za 14 dni (12 L akva) a nenechavam ´ji odstat, rovnou z vodovodu, bez jakykoliv upravy, to samy v akvarku v praci (20 L).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:52 Muž filipsi [1282] – reklamace zvirat
Teda, to je ale clanek. Zvlast vypecene je, "...nechte si do smlouvy napsat jeho vlastnosti, abyste nebyli prekvapeni tim, ze kouse...". Nedokazu si predstavit, ze nekomu podepisu smlouvu, ze pejsek, co prodavam nekouse :).
Obavam se, ze to cele lezi pouze na serioznosti obchodnika a zakaznika (jak jste uz psal), Pokud serioznimu obchodnikovi budou take krevetky nebo urcite ryby odchazet, vrati penize. Neseriozni to zapre a nevrati. A kdo si necha udelat znalecky posudek na 10 krevetek s nejistym vysledkem? No a oba dva (uplne spravne) penize nevrati, pokud je u nich vsechno v poradku a nehrnou se zastupy lidi, co jim to pomrelo.
Ale jako lidova osveta poslouzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:43 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to mě taky zajimá,jaxe k tomu postavi v tej akvaristice....držim palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:36 šumavačka - Cichlidy
Nepřemrzly, bylo teplo, a krevetky byly v termoobalu.....autem z akvaristiky k nám domů cca. 10 minut. Nevím jestli jsou z dovozu nebo odkud. Asi máte pravdu s tím sehnat si od chovatele, ale tohle jsem bohužel nemohla tušit :-(
Zkusím se zeptat v akvaristice....článek si vytisknu a uvidím...výsledek Vám napíšu ještě dnes. Děkuji mnohokrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:29 Sidonius - Cichlidy – To Šumavačka
Zkuste jít na prodavače s tímto: ;-)
aktualne.centrum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:25 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
a náhodou neviš zda jde o krevetky z dovozu?já měl náký druhy krevetek,nároky jako red cherry a do měsice jedna po druhý ámen...takže tady bych viděl přičinu zřejmě..myslim že posehnat od nákýho chovatele by bylo na mistě.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:24 Žena katunka [157]
Nepřemrzly vám cestou z obchodu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:22 šumavačka
Krevetky máme z obchodu. CO2 nepřidáváme, a měník 7 litrů vody. Což je cca. 1/6 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:13 Žena katunka [157]
Nepřidáváte CO2? Kolik té vody měníte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:12 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
hmms to je těžký,kytky sou v pohoanonáký ze jmenovaných tam taky mám...jinak ta častá výměna vody je celkem zbytečná,pokud to akva je v pořádku,jen bych dolejval..jinak asi fakt bude problém jak psal filipsi a sidonius..ještě dotaz..krevetky jsou od chovatele nebo obchod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:04 šumavačka - Cichlidy
Chemii nepoužíváme žádnou, ani při zakládání akvária...je jen vždy odstátá tak 12 hodin (ráno připravím, večer vyměňuji) pravidelná výměna vody 1x za 7 dní, odkaluji 1x měsíčně, ale ono v podstatě není co odkalovat. Rostlinky jsou v akváriu celých půl roku : Echinodorus quadricostatus, Micranthemum micranthemoides, Lysimachia aguatica, Monosolenium tenerum, Vesicularia dubyana a na hladině Salvinia natans a Riccia fluitans. V akváriu plavou Boraras brigittae 10x, a pak tam máme 2x neritina paralela. Je tam akvarijní kořen (nebarvil), dno černý štěrk.
Která z rostlin je nevhodná ?
Děkuji vám za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 11:10 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tak s timhle jsem se nesetkal....mám sic krevetky rok,stejný podminky zřejmě,ale umrti jen stářim asi:-)možná bych to viděl na nákou chemii zavlečenou...a nebo nevhodná kytka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:55 Sidonius - Cichlidy
Krevetky trpívají celou škálou chorob - bakteriózami, mykózami, parazitózami. Jak píše Filipsi, mohla jste je nemocné koupit. Slušný prodejce pravdivě odpoví na otázku, zda nemá podobný problém. A v případě, že má, pak obvykle vrátí i peníze. Zkuste se jej zeptat.
(Neslušný prodejce je neštěstí...)
S novými krevetkami nepospíchejte a dodržte (ro jistotu nejlépe několikatýdenní karanténní dobu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:36 šumavačka - Cichlidy
24 stupňů...stále stejná, zajišťuje topítko s termostatem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:22 Radka - Cichlidy – .
Teplota v akva je jaká a nekolísá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:08 šumavačka - Cichlidy
O krevetkách máme vytisknuty spousty stránek z internetu, jak o chovu, tak o kvalitě vody a další...Mám založenou celou složku na krevety, nechtěla jsem se do nich pustit neinformovaná. Snažila jsem se tomu všechno uspůsobil, malej má na parapetě kamínky ve vodě se zelenou řasou...ale nemá ji kdo žrát. Jsem z toho zoufalá :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 09:57 Muž filipsi [1282]
Mozna jsou pricinou samotne krevetky, kdyz jsou z jedne "varky" a vse ostatni ok. Treba nejak oslabene, nemocne, pestovane v prilis jinych podminkach ... Zkusil bych jeste jednou, a koupit jinde. Predpokladam, ze vsechno ostatni o krevetkach mate nactene. Pokud stejne pricina neni videt, asi se na ni neprijde.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [97] ...... 101 102

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 75003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4801