Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:58 švíco – Re: Semtex
OK, udělám tedy pokus.... a jako na potvoru se u té svlečky určitě seběhnou všechny krevetky co mám hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: švíco
dobrý nápad, ale jednu svlečku nechávej na očích. To kdyby náhodou nějaka krevetka ti chtěla ukázat že je opravdu požírají, když je třeba a taky když občas příjde někdo kdo ještě krevetky neviděl, tak na to taky pěkně zírá coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:43 švíco – Re: Semtex
Budu jim ty svlečky teda soustředit na jedno nějaký míň viditelný místo... Ale nikdy, opravdu nikdy jsem neviděl u svlečky krevetku. A to mám celý den akvárko po mé pravici a neustále na očích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 13:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Utahraptor
Fotka k příspěvku Odstín mají Red Cherry různý, některý moje samičky jsou nevýrazné ale některé mají už blízko k Sakuře.
Ale u C. propinqua to není odstín, je to doslova výrazná oranžová barva. Někdy je sice bledší ale né jako by odstín, jen jako by byla víc průhlednější. Ale takový ten skleněný lesk mají pořád.

Na fotce je Red Cherry, pořádná mamina X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:18 Žena Utahraptor [91] – Re: Semtex
Tak já nebudu zklamaná ani tak ani tak :) Jen mi přijde že dvě ty moje krevetky mají takový ostřejší zlom na hřbetě a odstín spíš do oranžova než do červena :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Krevetky tu svlečku nesní hned, ale postupně po kouskách. V nádrži může být dlouho než zmizí. A zas než se jedna krevetka svleče podruhé, tak ta první svlečka tam už nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 13:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
musím tě zklamat, ale obě dvě jsou Red Cherry....

když jse mrkneš na tento popis (můj i fotky), tak zjistíš že je ten rozdíl oproti Red Cherry značný

rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_propinqua
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:10 Žena evasv [12] – Svlečky
taky vidím, zrovna včera jednu a dneska už tam není...že bych přímo viděla krevetky ji baštit to ne, ale právě jsem taky četla, že se mají v akvárku nechávat - kvůli vápníku, tak to dělám.
Ale sliz jsem tedy žádný neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 12:58 Žena Utahraptor [91] – Dva druhy krevetek?
Fotka k příspěvku Dá se nějak rozeznat Red Cherry od krevetek Orange? V Hornbachu měli obojí v jednom akváriu a a já ačkoliv jsem chtěla Red Cherry, domnívám se, že dvě jsou Orange. Přikládám srovnání na fotografii.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 10:31 švíco – Re: gošice
Nikdy jsem neviděl, že by krevetka žrala svlečku... nějaká tam občas zustane v hůř dostupnym místě v rostlinkách, ale vždycky je tam dlouho a stejně si jí nikdo nevšimne a nakonec ji vysaju při odkalování. Navíc miniakvárko plný samých svleček není zrovna pěkné ... ty vlákna slizu se nacházejí jen v blízkosti svleček, myslim že to má souvislost... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 09:11 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Souhlasím s arnoštem...svlečky nechat v akva, krevetky si s nimi poradí....je to vítaný zdroj vápníku. Pokud by se na ni nevrhly (což mě dělají), tak je svlečka nejdříve skoro průhledná, během několika hodin zbělá a později se rozpadne. Žádný sliz jsem nikdy nepozorovala ani si nemyslím, že by kdekoliv jinde na rostlinkách, souvisel se svlékáním krevetek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 08:55 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: švíco
to nevím, ale každopádně svlečky by měly v akva zůstávat, protože krevetky je potom sežerou a ony z toho čerpají vápník... pokud ho nějakým způsobem do akva nepřidáváš, tak je tam určitě nechávej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 08:30 švíco – svlékání krevetek
Chtěl jsem se zeptat, zda po hromadnějším svlékání (3-4 svlečky) pozorujete taky někdo výskyt jakoby slizových vláken např na rostlinkách? Mně se to objeví v malém množství vždycky když se krevetky svléknou... svlečky vždycky hned odstraním a vlákna slizu taky.. Nemůže to nějak souviset s bílkovinami nebo podobným sajrajtem co krevetky nebo svlečky vylučují/obsahují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 20:45 Yaris – Krevety
jojo, přesně tak...jsou malé...mají 1,5 cm ;-) zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:49 Petig Re: Semtex
Když jsem si před rokem pořídil první cherryny, tak se schovali v rostlinkách. Sem tam jsem nějakou zahlídl ale 20 co jsem tam vypustil jsem tam vysledovat nemohl. Po měsíci jsem byl rád že jsem videl sem tam jednu. Zruba po třech měsících se "odnikud" vynorili krevetky i s početným potomsvem. Přeně jak psal Semtex. 6e nejsou vidět ještě neznamená že tam nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:46 Žena datura [104] – Re: Petig
ale autor tématu přece psal, že mají kolem 1,5 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 19:42 Petig – Re: Marri
pokud má 5cm tak cherry to nebude. Neocardinie 5ti cm nedorůstají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MichalK
Proč víc, jsem psal já. A to hned z několika důvodů. Jde o to, že když jich máš víc,
tak máš i větší šanci je zahlédnout.
Když je jich víc, tak jsou krevetky klidnější i když se spolu většinou nepromenádují.
Ale hlavně proč jich mít víc je, že máš tak větší šanci získat jak samečky tak i samičky.
A to proto, že se většinou prodávají mladé a nejde přesně určit kdo je kdo.
Já kupuji krevetky po 10 kusech, ať to jsou Red Cherry, nebo Blue Tiger....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:18 Žena datura [104] Re: MichalK
teď s tím asi už nejde nic moc dělat...ale možná bych dokoupila nějaký ty malý, ono 100 l je fakt hodně a krevetky jsou skromný.
nechci si nějak tahat triko, ale hned v prvním příspěvku jsem napsala, že spolu péct nebudou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:13 Muž MichalK [16] Re: datura
No jasně, ale ony na ní byly asi tak půl hodiny a chodily si po ní... ale já právě myslel, že všechny ty malé druhy krevetek budou pohromadě, tak nevím, co teď s tím, od jedné mám dokonce jen jednu (crystal red).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:02 Žena datura [104] Re: MichalK
Z mé zkušenosti každý druh utvoří skupinku a sdružují se spolu, ostatní jsou jim lhostejné. nenapadají je, ale že by měly potřebu se nějak družit, tak to taky ne. momentálně mám v nádrži tři druhy a nikdo si nikoho nevšímá. občas se sice zároveň vydají za potravou, ale bez jakékoliv spolupráce nebo podobně. a konkrétně japoniky jsou v tomhle dost extrémní, často je vidím právě v houfu, jak se navzájem opečovávají a je jim prostě dobře:-)
podle mě je to "hrací hřiště" spíš náhoda. občas se v akvárku potkat musí;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:38 Muž MichalK [16] Re: Semtex
Jo a ještě jsem se chtěl zeptat, vy říkáte, že krevetky se kupují po více kusech a né od každé po 3 nebo po 2, když je to třeba stejný druh (např. caridina) krevetky se k sobě "nehlásí"? Nebo jak je to v tomto případě? Viděl jsem včera k večeru, že si 2 úplně malé krevetky udělaly z atyopsis moluscencis hrací hřiště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 16:11 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Horác
jj ale i tak díkec :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 00:34 Muž Horác [3942] – Re: iblik
To netuším. Já jen reagoval na to, že celý rod Caridina nelze strčit do "jednoho pytle" :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 00:16 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Horác
takže přímí mají jen tyhle 2 druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 23:52 Muž Horác [3942] – Re: iblik
O tomhle jsem loni debatoval na akvarko.cz ... Khanh tenkrát napsal:
"Nektere Caridiny maji vyvoj neprimy a nektere primy. Snad vsechny zname Neocaridiny maji vyvoj primy. A i vetsina Caridin ma vyvoj primy. Neprimy vyvoj maji treba Caridina gracilirostris, Caridina multidentata a Caridina serratirostris."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:43 Muž iblik [4] - Labyrintky
no mám taky jednu otázečku jaky jsou rody krevetek s přímím vývojem??? jsou to jen Neocaridina a Caridina nebo jsou i jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:20 Marri – Re: Yaris-autor tematu
Jsou to určitě red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:08 Muž Jirkaass [35] – Re: Krevety-pomoc
Vypada to na red cherry ale nevim na 90% to je ono
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 19:28 Yaris-autor tematu
diky moc, mam je asi 2 tydny a maji 1,5 cm. divil jsem se kdyz jsem nasel tehulku a proto jsem hned zacal hledat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 19:26 Yaris-autor tematu – Re: Semtex
no ja je mam sotva 2 tydny...maji tak 1,5 cm diky moc za snahu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 19:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Krevety-pomoc
Fotka k příspěvku pokusil jsem se to trošku upravit.....
ale ani tak to nejde s jistorou poznat....

pokud je velka, tak kolem 5cm, tak to může být C. japonica (tečkované tělo), ale tahle vypadá spíš na odbarvenou Red Cherry....

tu máš odkaz na japonicu rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_japonica

a tu cherry rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_denticulata_var_red_cherry projdi si víc fotek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 19:05 Kubis
Ta fotka je hodně mizerná. Kolik má ta samička vajíček? Pokud je jich tak zhruba kolem 40 bude to pravděpodobně nějaká kreveta s přímým vývojem, teda ve sladké vodě. Pokud je těch vajíček ale několik stovek a jsou malinká, jedná se pravděpodobně o japonicu a tam je vývoj nepřímý, čili slaná voda. Nicméně ani tak bych s úspěchem nepočítal, odchov je těžký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 18:58 Krevety-pomoc – Kretý je to druh krevety?
Fotka k příspěvku Prosím vás. Pomožte mi. Koupil jsem si krevety a v obchodě mi řekli že je to krevetka japonská...ale podle fotek mi to tak nepřipadá. Tak kretá varianta krevetek to teda je? Pomožte prosím. Vím, fotka nic moc ale snad mi dokážete pomoct. Potřebuju to vědět protože ta krevetka má vajíčka a nevím jestli je odlovit do slané vody. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 11:44 Muž MichalK [16] Re: Utahraptor
Ale jo, tak jsou tam, pozoroval jsem akva. skoro celé dopoledne a napočítal jsem jich zhruba 5 (bez atyopsis moluscencis, ty vidím pořád).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 11:33 Žena Utahraptor [91] Re: MichalK
Proč si myslíte, že ty krevetky jsou sežrané? Já mám teď 4 red cherry v 25l, žadné rybičky tam nejsou a taky tam druhý den ráno po vysazení žádné krevetky nebyly... a dneska ráno jsou tam tři :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 10:09 Muž MichalK [16] Re: ustavprochore
No já krevetky i se sáčkem namočil do akvária jak normálně vypouštím rybičky, nechal jsem vyrovnat teploty a přilil trošičku preventu (cca 3 kapky), nechal jsem tak krevetky cca 15 minut, poté jsem přilil hrnek vody z akvária do sáčku aby se voda prokysličila a nechal dalších 15 minut, poté jsem krevetky přelovil do akvária. Neříkám, že tentorkát je to vina Hornbachu, sice krevetky lovil z nádrže a když nadzvednul kořen leželo pod ním přibližně 20 mrtvých krevetek, kterých jsem si na první pohled nemohl všimnout, jen mám strach, že je sežraly ramirézky nebo někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 09:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MichalK
Na jednom německým webu bylo pěkně popsaný a nafocený jak zacházet s nově přivezenýma krevetkama.
Mělo by to být asi tak, že obsach pytlíku se opatrně vylije do kbelíku a nechá se srovnat teplota v místnosti kde krevetky budou. Potom se vezme hadička a z nádrže kde Krevetky najdou nový domov se připouští voda do kbelíku. Ale pozor po hodně hodně malém množství. Spíš po kapkách, aby si krevetky pomalu zvykli na novou vodu.
Edit: K tomu množství krevetek: malé Krevetky se nekupují po 1 či 2 kusech, ale minimálně po 6 spíš po 10.
To že je teď nevidíte neznamená že tam nejsou živé. Kolikrát se dívám do akvárka a nevidím je. Později mám pak dojem že je jich víc než tam má být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 09:32 Žena ustavprochore [567] Re: MichalK
Nebude u vás problém taky v karanténě a přivykání ryb/krevet na "novou" vodu? Pěkně z pytlíku rovnou do akva, mám pravdu?
Nechci být nezdvořilá, ale když čtu vaše příspěvky, nemůžu se zbavit dojmu, že ne vše je chyba Hornbachu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 09:22 Muž MichalK [16] Re: datura
No tak jsem včera koupil
1x Krevetka Caridina cantonensis var. Crystal Red (Caridina cantonensis sp. Crystal Red)
1x Krevetka červená (Neocaridina denticulata)
2x Krevetka japonská (Caridina japonica)
3x Krevetka Neocaridina denticulata var. Red cherry (Neocaridina denticulata sp. Red cherry)

A dneska se dívám, žádná, jen ty 2 atyopsis moluscencis, úkrytů mám dost, i složité rostliny a kořen a při těch rybkách co tam mám nepřežila jediná krevetka a to ty japonicy už měly tak 2 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 18:08 Petig Re: MichalK
Do 100l japonik klidne 30, nerozmnoží se tam a je krasný jich pozorovat víc najednou :) je to ale otazka penez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:52 švíco Re: MichalK
Jestli ti to pomůže, tak já mám ve svém akváriu (18-20l čistý objem) 9ks caridina japonica a rozhodně netrpí nedostatkem místa... Jsou stejně hodně houfový a nejradši spásají spolu hned vedle sebe na malém kousku.... takže do 100l... dej jich klidně 10-20ks. Množit se ti nebudou, takže pohoda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:57 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: MichalK
To není příliš omezené, třeba 6-10 Caridina japonica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 20:06 Muž MichalK [16] Re: Bak
Tak dneska jsem zašel do hornbachu a měl štěstí, koupil jsem jednu atyopsis moluscencis, chci se ještě zeptat, kolik byste do mého akvária doporučili ještě krevetek (caridina japonica). Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 10:51 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petig
Do podobně nesněditelných rozměrů mi také dorůstají Caridiny Orange. Teď už skoro velké jako Japoniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 10:11 Petig Re: MichalK
Mám krevetky neocardinia ve spolecnem akva spolu s parmičkami 4pruhými a tetrami žhavými. Občas nejaká nepozorná krevetka skončí na jídelníčku, ale jinak bez problémů. Japoniky jsou naprosto v pohodě, na ně si rybičky netroufnou. Stejně tak ráčci CPO. Pokud chces japoniky, tak se určitě neboj že by je rybičky snědly. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 23:46 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: MichalK
Čichavci perleťový, Cihlidky ramirézovi a Krunýřovci jednopruzí jsou zcela bez problémů. Ale asi bych tam nedával úplně malé, na "Red cherry" mi ramirézky zaútočili. Samičky Caridina japonica dorůstají impozantních rozměrů až 5cm(samečci o něco méně) a stojí asi 29 korun. Nedávno jsem nasadil i malé ráčky, Rak mexický zakrslý - Cambarellus patzcuarensis. S tím ještě nemám zkušenosti, jak je odolný, ale měl by být ještě menší než japonici, maximálně 4cm, a údajně krotký. Jinak Caridina japonica je asi vůbec nejodolnější krevetka po všech stránkách. Dobré zkušenosti mám s Atyopsis gabonensis, což je taky filtrující krevetka, ale mnohem odolnější než Atyopsis moluscencis. Jen se mi pořád někde ukrývá, jinak s ní nemám žádné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:44 Žena datura [104] Re: MichalK
nebezpečí jim nehrozí, moc malé taky nejsou a určitě vytvoří pěknou svébytnou skupinku na dně nádrže. ale že by se nějak přátelily, či stýkaly s Atyopis, na to zapomeň:-) udělají se samy pro sebe.je to prostě jiný živočišný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:31 Muž MichalK [16] – Krevetky pro mé 100l akvárium
Dobrý den, rád bych se zeptal, mám v akváriu (viz. prezentace v mojem profilu) rybičky 1 bojovnice, 2 čichavci perleťoví, 5 razbor průsvitných, párek cichlidek ramirézových, 5 krunýřovců jednopruhých a 2 gavúnky, taky mám v akváriu jednu krevetku atyopsis moluscencis, která má tak 8 cm. Je tam chudák úplně sama a tak jsem jí chtěl koupit kamarádku, jenže už ji nikde nemůžu sehnat, proto se chci zeptat, zda k ní můžu přikoupit nějaké caridina japonica. Nebudou pro ni moc malé jako společníci, nebo nesežerou je rybky, co tam mám? Předem děkuji za všechny názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 22:33 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Horác
jj to je jak u bett když dáš ct a vt tak je to nezadouci :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=4651