Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 16:22 Muž Plastr [9] Re: Andy
Souhlasim co tu napsal romant, jednodruhova sila je super a v takovemhle akvarku krasne vyniknou. Ja mam v 60l Neonky modre rybicky.net/atlasryb/neonka_modra (Paracheirodon simulans) a to je parada jak se prohani cele hejno akvarkem. Moc super volba tyhle rybky a nebo je jeste fajn Razbora Hengelova rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova ...ale spise bych se drzel nepreplaceny dekorace, rostliny a jeden druh maximalne dva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2017 19:13 R Muž romant [27982] Re: Andy
Do tvojí litráže bude vždy platit, že největší parádu naděláš s jednodruhovkou a ty rybky nemusí bejt barevný jak Nedělní Blesk, protože v jednotě je síla a i jednobarevný rybky v náležitým početním zastopupení udělají velmi zajímavou parádu. ;-) Jako třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva , ale jak jsem napsal, nestyď se tu nádrž ukázat, bude to pro všechny lepší, když se případné chybky odladí hned v počátku a postaví se to na pevnějších základech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 19:06 Andy Re: afc1886
TO Andy: Rybičky to jsou moc hezké, ale já doufala v nějaký druh, kdy je od jednoho druhu více barevných variant. Jak jsem uvedla př. očka a bety. Ale za Vaši radu děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 18:53 R Muž romant [27982] Re: Andy
Zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětný nádrže a budeme se bavit dále. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 18:52 R Muž afc1886 [14655] Re: Andy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 18:45 Andy – Jaké barevné rybičky
Zdravím,
jaké rybičky by jste mi doporučili do akva 50 l? Je cca z poloviny zarostlé zelení, zaběhlé. Tvrdá voda, ale není problém upravit. Chtěla bych barevné rybky nejlépe od jednoho druhu (ne paví oka). Něco jako betta. Líbí se mi, že rybky mají různé barvy, ne jako např. neonky, které jsou jedna jako druhá. Vím, že samečka od bojovnice si mohu dát do akva jen jednoho, jinak by se zabili, takže jedině samice? (Pokud by se snesly)? Jde mi o to, mít v akva barevné rybky. Napadá vás nějaký takový druh, který by se hodil do těchto podmínek? Skaláry jsem škrtla, pro ně by bylo akva malé. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 20:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Maq
Maq napsal: Ale dávat to za příklad úspěchu je projevem nepochopení ryb a jejich potřeb.

potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 19:21 Maq Re: majosk
majosk napsal: Samozrejme ide aj o estetiku ...
Spíš bych řekl o ostrost pohledu. Povrchní pozorovatel (což netřeba nezbytně vnímat pejorativně) má akvárium jako bytový doplněk, a když rostou kytky, voda je čirá a něco barevného tam plave, je spokojený.
Mě takové polívky nebaví, protože ryb je tam spoustu a žádná vlastně nedělá, co by chtěla. Nejzajímavější pro moje oko jsou akvária osídlená jednou "rodinou" ryb - záleží, co který druh považuje za rodinu, někdy je to pár, harém, někdy různě velké hejno. Když taková skupina má spoustu prostoru a všechen jen pro sebe, pozoruji je a postupně objevuji, co vlastně dělají když je volba na nich. To je cíl mého zájmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 18:33 majosk Re: romant
Nemám dôvod ti neveriť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2017 18:27 R Muž romant [27982] Re: majosk
Měl jsem možnost vidět 500 hlavý hejno červených neonek v akváriu 180cm dlouhým a musím napsat, že každej kdo to viděl prvně, tak hledal místo na posazení, jak to s ním zacloumalo, jedním slovem "boží". ano ;-) X-)
Edit: Podle mě je zde hlavní problém v té velikosti ryb, tedy malá, menší tetra je automaticky považována za rybu do menší nádrže, ale ono tomu ne vždy tak musí nutně být.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 18:07 majosk Re: Maq
Samozrejme máš pravdu, nikdy som nepopieral fakt, že väčšie akvárium teda väčší priestor je pre ryby akéhokoľvek druhu lepší, zdravší atď. Ja som narážal iba na to, že slovo : prerybnenie je už tak troška trápne, (daj len 8 rýb a nie viac) a na svoju obranu, keď mi mnohí predpovedali záhubu a problémy akvária a nestalo sa nič a to ani teraz, ani ako som písal nižšie pred x rokmi, ke´d som mal v 90 litrovom akváriu krásne exempláre skalárov, rajovcom, sumcom trinidadských a gurám perleťových. Samozrejme ide aj o estetiku a ja osobne si neviem predstaviť tetry krvavé a neónky v 350 lit akváriu. Vy áno. Tam už by som ja dal úplne inú skladbu rýb a možno by to bolo pre Vás opäť prerybnenie. Ale je to len môj názor a ten je nepodstatný, základ je aby sa rybám darilo. Ale ´dakujem za názor, ktorý si prezentoval slušnou formou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2017 16:57 Maq Re: majosk
Já to vnímám dvoustupňově.
1) První stupeň. Jako nezletilý jsem měl hejnko teter ve 28 litrech, protože mi rodiče nedovolili větší. Už jsem cosi uměl, tak jsem v té zavařovačce dokázal vytvořit relativně zdravé prostředí. Ryby tedy žily, třely se, nechcípaly, rostly pomalu a ne do maxima (střídmé krmení ostatně patřilo k mé "politice"). Už tenkrát jsem to bral jako nouzové řešení, ale "šlo to".
2) Druhý stupeň. To je tehdy, když chci aby ryby nejen žily, ale aby mi ze svého života a povahy ukázaly co nejvíce. To je přece to co chceme, ne? A v takovém případě nadbytek prostoru je jedině správně, a to vzhledem k velikosti skupiny, která je pro daný druh co nejblíže optimu (u neonek je to optimum nejspíš tisícovka, ale se čtyřiceti se už dá užít taky dost).
Takže, máme-li pádné překážky (např. nepřející rodiče), můžeme provozovat leccos. Ale dávat to za příklad úspěchu je projevem nepochopení ryb a jejich potřeb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 16:53 R Muž romant [27982] Re: hellmut
Možná se to přehání, možná ne, kdo z nás ví, jak se cítí taková neonka o který se zde tvrdí že se v těch 60cm délky cítí blbě? Dřív je dřív, dnes je dnes. Taky jsem měl dřív oka ve flašce vod vokurek. ;-) Ovšem dnešní doba, která s sebou přinesla nepřeberné možnosti výběru nám nabízí i jiná řešení, než jsou ty červený neonky v 54 litrech hrubýho. Však jasně, žijí a dožijí se tzv. normálních let, pochopitelně je to odvislé od podmínek, ale tak nějak to stále není ono a už jsem to dneska jednou psal, prostě je to pokoukání n takto postavený akvo jakoby okradený, tedy pro člověka, který měl a má možnost vidět i jiné skladby rybí osádky v těchto objemech, rozhodně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 15:42 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: lhajek
lhajek napsal: OT:
Máš pravdu, přehání se to. To je jako s lidmi ... vezmi jich 5 a nacpi je na hajzlík 1,5x1,5m podlahové plochy. Vodu tam mají, občas hoď něco k jídlu a nech je tam zavřené. Také přežijí ... nějaký čas.

Já se nechci zastávat žádné strany. Ale kolik měří neonka?
3 cm? 60 cm akvarko to je 20 délek. Já mám 190 cm a rozhodně nemám 38 m DLOUHÝ být...Pravda chodím ještě ven, neonka nemůže. Ale ne každý si může dovolit luxus velikosti.
3 bydlíme v 45m2 Taky se to dá ale ty Neonky se mají lépe��� :-)

Jako malej jsem měl akvárium 60 L a v něm Kančíky příčnopruhé.Vyrostli 10 cm a množili se o 106...

Neříkám že je to dobrý ale někdy to tady s tou přerybností už přeháníte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 14:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: majosk
Když tak umanutě věříš, že neonky a tetry krvavé jsou OK do nějakých 60-ti cm délky nádrže, tak k tomu už asi nemám co dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 14:22 majosk Re: ivaha
Vôbec si to nepochopil, mne iba ide o to, že niektorí mi predpovedali problémy, preto, že som nedodržal odstátie vody a nasadenie rýb a hlavne prerybnenosť a Nič sa nenaplnilo. Myslím, že dva a pol mesiaca je dosť na to, aby sa prejavili negatíva. Je to individuálne môj názor je , že tam môže byť toľko tetier, tvoj že nie. ja som vyliečil krupicu bez jedinej straty čo sa týka tetrovitých rýb, iný aj profesionálni akvaristi sa chvália, že z 10 rýb zachránili osem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2017 14:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: majosk
Jo. Takže pár týdnů na to, co sis do toho objemu pořídil nevhodné ryby v nevhodných počtech, jsi takový expert, že si dokážeš sám před sebou obhájit to, že je to vlastně v cajku. To tedy gratuluji hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 13:25 R Muž romant [27982] Re: majosk
Ty pancéřníčky jsem myslel třeba tyto rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly . Ale proč bych ti to nevěřil, na druhu stranu vím, jakej je rozdíl mezi pozorováním několika kousků červených neonek a solidního hejnka neonek modrých a pod nima právě hejnem mnou zmíněných pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:20 majosk Re: romant
Dakujem za názor, ale Roman či veríš alebo nie, tie neónky plávaju v hejne na spodkuRoman len ma niekedy trochu rozčúlia reči, že v 50 litr akváriu iba 5 ryb a tak. je to hlúposť, ak sa ti rybky dožijú veku, akého sa majú a rovnakej dĺžky tak nie je čo riešiť. A o pancirníkoch som uvažoval Pandy. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:16 majosk Re: lhajek
V poriadku, dáš mi dúfam za pravdu, že pokiaľ ryby sa budú dožívať veku akého majú, nebudú zakrpatené, tak to značí, že sa im darí a kašľať vtedy na vzorce koľko rýb má byť v akváriu. Poviem ti to takto podľa Vás by v 50 litrovom akváriu malo byť tak 8 kusov rybiek do 5 cm. Nehnevaj sa, ale to je blud. Tvrdíte, že hejnovité ryby, teda tetry, u nich neplatí 1 liter vody na 1 cm ryby. Neónkam by ste dali aj 200 litrové, ale zabúdate povedať, že ich tam máte 3x viac. Ja mám skúsenosti, že hejna tetier sa nepremávajú po celom vodnom stĺpci. Zhrnirm to, nie som začiatočník, ale určite nie ani profík, ale mal som x druhov rýb a x akvárii a chodil už pred 25-30 rokmi aj na prednášky, krúžky, výstavy. predpovedali ste mi problémy v akváriu pre prerybnenie a nič sa nestalo. Nie som hlupák, aby som si dal do 54 l akvária sumcov trinidadských, rajovcov, guramy perleťové a skaláre diamantové, ale možno neveríš tieto ryby som mal v 90 litrovom akváriu a uhynuli až na starobu. Neboli ani zakrpatené, čo sa v malých a nevhodných akváriách stáva napr u skalára. Aj ten mal rozmery aké mal mať. Podľa Vás by som tam v tom 90 litovom akváriu mal mať tak 7 rýb inak budú problémy a vidíš ja som ich tam mal 15 a bolo všetko v poriadku. Ver mi nedá sa špecifikovať a presne povedať iba toľko a toľko môžem mať rýb. záleží na veľa faktoroch - sám vieš že živorodky tie akvárium zaprasia o polovicu skorej ako tetry či mrenky. Takže asi tak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2017 13:15 R Muž romant [27982] Re: majosk
Ty krvavky se skoro nehejbou, protože jich je málo a hlavně, je to pro ně malá rozplavba, takže jsi vlastně velmi "vtipně" uvedl, jak se to nemá dělat, tedy jaký ryby do nádrže tvojí litráže nepatří a to samý platí o těch neonkách, na ně v tomto objemu není žádný kdovíjaký pokoukání, jsou v akváriu jakoby roztřelený a těkají jednotně po nádrži, tedy si neužiješ jejich hejnové pospolitosti, ovšem když se do obdobných objemů použijí neonky modré, potom máš pravdu, počty to chce posílit, tedy těchto nedat méně než 30 kousků. Samozřejmě žádný ancáky, menší druhy pancéřníčků, nebo třeba otíky a je z toho akvo k pokoukání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 13:00 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: majosk
Máš pravdu, přehání se to. To je jako s lidmi ... vezmi jich 5 a nacpi je na hajzlík 1,5x1,5m podlahové plochy. Vodu tam mají, občas hoď něco k jídlu a nech je tam zavřené. Také přežijí ... nějaký čas. A doufám že budeš jeden z nich.

PS: Tohle normálně nedělám, ale tentokrát mě to nedá. Ano takto provozovaných akvárií jsem viděl už docela dost, ale ani jedno nebylo k chlubení nebo aspoň že by stálo za fotku. Naopak ty co za předvedení stojí takto určitě v drtivé většině případů nefungují. A těch pár výjimek je u lidí, kteří jsou profíci a vědí přesně co dělají, respektive pro to mají cit.

Škoda že nemáš to akvo v prezentaci ať se pokocháme tou krásou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 12:33 majosk – Ryb môže byť viac
Mám 54 litrové akvárium, niektorí mi predpovedali pri 11 ks neóniek cervených 6 ks tetier krvavých problémy a úhyn rýb. Po úhyne dvoch prísavníkov gold (asi po aplikácii chémie cez krupičku) si dokúpim ešte 2-3 pancierníčky. Ryby sú v pohode zdravé, veselé, ak je zasvietené, tak krvavé sa skoro ani nehýbu. po zhasnutí vypĺňajú cele akvárium. podľa Vás preribnené, podľa mňa nie. Mimochodom, vodu som teraz nemenil a dno neodkaloval 14 dní. Viete prečo?? Prísavníky našpinili toľko čo všetky tetry dokopy. Po dva a pol mesiaci akvárium úplne zdravé. počet rýb sa preháňa, môže ich byť viac pri správnej filtrácii.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2016 19:15 R Muž romant [27982] Re: david3002
Pečti si, jakých velikostí dorůstají závojnatky a v jakých akváriích jsou doporučováni chovat a pochopíš, že to jak to máš v současnosti je časovaná bomba, musíš to řešit a až to vyřešíš, tak třeba tzv. menší var. ok v podobě rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova si tam pořiď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 19:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: david3002
david3002 napsal: ......
Mám akvárium 25 l a v něm 1 závojnatku,-má 5 cm chtěl bych přidat paví očka 2 samce a 4 samice. ........ :-)

Už tato věta je špatně. Kdyby ta zavojnatka byla v 250 litrech, dalo by se to, ale v tak malém prostoru ta ryba akorát trpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.12.2016 19:08 david3002 – Závojnatka
Dobrý den, poradíte mi s akvarijními rybičkami?
Mám akvárium 25 l a v něm 1 závojnatku,-má 5 cm chtěl bych přidat paví očka 2 samce a 4 samice. Máte s tím někdo zkušenosti? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 15:13 Maq Re: Passenger77
Máte tam už tak dost ryb, a podle Vaší prezentace to vypadá na akvárium na pokraji katastrofy. Přidávat tam další jakékoli ryby je podle mě nerozum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 14:00 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Mislow
Mám ve 30L 11ks ohnivek a manželka si stěžuje, že jsou většinu dne zalezlí v porostu hmm
Jsou koupeny ve dvou vlnách a ty z té druhé (jdou barevně odlišit), jsou podstatně více ve volné vodě. Vysvětluji si to genama... Snad je ti plánovaní Pygmejové trochu zaktivizují... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 01:58 Maq Re: Maq
Maq napsal: Tetry krvavé znám poměrně dobře. Ani v metrovém+ akváriu se nechovaly jako některé jiné tetry, že by bystře proplouvaly od jednoho konce ke druhému. Držely se spíš u dna, držely hejno, ale tak nějak nikam nespěchaly.
Nedělám to rád, takhle se v něčem vrtat, ale zkrátka nedalo mně to a trochu jsem zagooglil. Toto píše o tetrách krvavých Wikipedia:
Common to these fish is a 'sputtering' or 'twitching' style of swimming, in which their movements seem more spastic as opposed to other fish. Instead of swimming smoothly or for long distances at a time, Serpae Tetras move in relatively short spurts, unless stressed. This is their normal behavior and by itself need not alarm aquarists.
Já jsem to nepsal. Takže minimálně ještě jeden člověk pozoroval to co já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 23:59 Muž Mislow [304] Re: David
Ahoj, ja jsem si poridil poprve ohnivky do 40 l pred neco vice nez mesicem (20 ks), pred tim tam byly bornejky. Pokud srovnam tyto rybky, tak ohnivky jsou zivejsi a vice zaplni akvarko, lepe drzi hejno. Pri zhruba stejne delce i vic vyniknou pri vetsi vysce, nicmene bych rekl, ze jsou na prostor vice narocne, osobne bych se do 30 l primluvil spis za ty borarasky nebo pak mensi hejno ohnivek 10 - 15 ks., borarasek bych klidne dal i vic v pripade teto volby, kazdopadne akvo dobre zabehnout a osazet u obou druhu. :-)
PS: I otazka nekterych zivorodek stoji k zamysleni, pokud te laka mnozeni ci sledovani poteru a kdo to da a kdo ne. :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 23:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Jak vás poslouchám, říkám si, že je dobře, že se držím svých živorodek :).

Jedny z mých prvních rybek byly tetry červené (krvavé), nevím, ale vůbec si nepamatuju, co dělaly. Miluji tetry konžské, jenže na ně bych potřeboval nádrž bez živorodek (protože by potěru živorodek byla škoda) a nehodí se do třiceti litrů, ještě jakž takž s odřenýma ušima do 50.

David: Nepřemýšlel jsi nad živorodkama?
Poeciliopsis prolifica
Kupodivu i pár skifií se dá v 30 litrech držet (a budou žrát některé druhy řas).
Heteradria formosa
Neohetarandria elegans
Micropoecilia bifurca
Girardinus metalicus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 22:19 Maq Re: DavFM
Kdysi jsem byl na tetry zaměřený a dodnes je mám rád. Vyzkoušel jsem řadu (tehdy) běžných druhů, včetně těchto dvou. Opravdu bych je nedoporučoval a nepsal o nich, kdybych je neznal. Mám na tetry krvavé nějaké zřejmě zvláštní vzpomínky.
Sám víte, že na jiné ryby - pancéřníčky Corydoras - jsem se zeptal a rovnou se přiznal, že je neznám. A stejně samozřejmě o nich nikde nerozdávám rozumy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.11.2016 20:07 R Muž romant [27982] Re: DavFM
Ani krvavky, ni tetry červený do 30 litrů(ve finále to bude ještě méně) prostě a jednoduše nepatří a je zbytečný z toho dělat nějakou kauzu a spekulovat co by, kdyby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:03 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Ja nevim, ted jsem taky jenom guglil a tetra cervena ma uplne jinou charakteristiku nez krvavka. Nemel jsi nahodou tenkrat prave tu t.cervenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2016 17:10 Maq Re: RoFr
Jaké ryby do 30 litrů?
Vy jste, pane, reagoval na moje - s největší pravděpodobností chybné - doporučení zkusit tetru krvavou. Kterou jste nikdy nechoval.
Namísto ní jste doporučil podobnou, stejně velkou a stejně živou, snad jen všeobecně odolnější, tetru červenou.
A pak gupku. Což je rada taky dosti problematická, protože - jak sám píšete - vede přímo k nutnosti pořídit další a větší akvárium. Není to zrovna program pro 30 litrů.
Dělá to dojem, že jste tyto dvě nepříliš brilantní rady poskytl hlavně proto, abyste měl příležitost se vyzpovídat ze své hořkosti a nenaplněných ambicí. To jste si ovšem poslintal kravatu na nesprávném místě; my nejsme terapeutická skupina. My si tady povídáme o akvaristice, a když někdo vysloví chybný názor - jako třeba v tomto případě já - tak slízne kritiku a pokračuje dál o kousek chytřejší. Nic víc tady nevyřešíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 12:57 R Muž ctibum [6870] Re: Maq
Já tě ale dooprdí z ničeho neobviňuju :) Já to tu beru jako výměnu názorů a zkušeností a jelikož mám zkušenost, byť malou, tak jsem ji taky přihrál do placu.
Kdybys mi tvrdil, že ti tetra vzala do huby kamínek, vykroužila sklo, utekla ti otvorem z nádrže a aby to nebylo poznat, tak tam to sklo dala zase zpátky, tak bych čoveče asi trochu váhal. Ale nemám důvod ti nevěřit, že ti tretry dělaly to, co píšeš ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 12:50 Maq Re: ctibum
Já jsem jich měl asi 12-16 ve 200+ litrech, jenom s dalšíma tetrama. Chovaly se mně úplně jinak, většinou "tikaly" v křoví a hleděly koho ze zálohy kousnout.
Je to jiná zkušenost než tady všude čtu, a neumím si to vysvětlit. Je to už skoro třicet let, možná to byli potomci nějakého specifického importu (neměly na boku žádnou skvrnu).
Na základě této zkušenosti jsem podal uvedenou radu. Většina má zkušenost jinou a odkázala mě do příslušných mezí. Neberu si to nijak osobně, je to výměna zkušeností, na to fóra jsou.
Ale proč bych si dooprdí něco takového vymýšlel a takhle si naběhl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 12:12 R Muž ctibum [6870] Re: Maq
No, já je znám poměrně málo, mám je teprve dva týdny, 30ks velikost 1,5cm ve "200" a jediný možný okamžik, kdy bych je mohl v klidu vyfotit, je ráno, hned po tom, co se rozsvítí světlo. To chvíli přiblble čumí, ale jak se rozkoukají, tak jedou... Je jich plná nádrž...
A u chovatele jsem je viděl dospělé a nedovedu si představit, že by jich bylo byť minimální hejno 6ks ve třiceti litrech. Původně jsem jich chtěl do "200" 40ks, ale právě když jsem je viděl, tak jsem jich vzal raději jen 30...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 12:04 Maq Re: RoFr
Nevím čím jsem si tu negativní ironii zasloužil. Mrzí mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 11:53 RoFr Re: dudak
Měl by sis nechat poradit, všimni se, co pan Maq všechno ví a čemu všemu rozumí. Možná bych to, ale viděl tak, že vše někde, rychle, vyGooglil, aby se předvedl... Uvědom si, že pan Maq (vždycky napíši Mag a musím to potom opravit Maq) je starý zkušený akvarista, všemu rozumí nejlépe a co neznal, tak to už ze zdejších fór, za ty dva měsíce, pochytal.
A co třeba, až nám dá někdy fotku toho svého akva, možná bude také rohové jako má pan Romant. Snad má na dně nějaký syntetický substrát. Hlavně, aby nezapomněl větrat.
Podívej se, co už má hvězd a metálů, vlastně medailí. Možná, že nemá kamarády, se kterými by mohl jít do hospody, nebo ho tam žena nechce pustit, možná nemá na pivo. Vidím v něm budoucího prvního náměstka šéfredaktora.
Moc si tedy nevyskakuj. Mně už třeba nedávno šéfredaktor jeden příspěvek totálně smazal, když si myslel, že znevažuje pana Maq. Jinak, mezi námi, myslím si, že pravdu máš Ty. (Řekl bych: Že když jsou v posledním tažení, jsou na dně a nemají kam spěchat… taková zkušenost jistě také je možná, je, ale zkreslená. Tak nevím. Bůhví, ale také, co měl vůbec za ryby.)
Fakt je, že jsem ty krvavky nikdy neměl, nikdy v budoucnu je nechci, rybky to obyčejné, hašteřivé a zlé.
To jsem zvědav, jestli mi to projde…

Pro pana Davida:
Abych byl také k věci, tak bych Vám pane David (nebo Davide) takto radil: Asi s tou akvaristikou začínáte, ale i když ne, je to jedno. V malém akvu „pro radost“, je potřeba se mít neustále na co dívat. Je pěkná zkušenost, když se podaří rybky rozmnožit, vidět jak se páří, mladé jak rostou … K tomu odnepaměti sloužily, nejkrásnější rybky světa, „Paví očka“. (Doporučuji už s jinými rybami nemíchat.) Protože se Vám i brzy rybky rozmnoží a budete mít rybek mraky (budete potřebovat další akvo), tak nezapomeňte na filtr, bublifuk, který i současně vzduchuje a je tedy nejlepší. Budete mít těch ryb brzy na rozdávání, když to nebudete flákat. Díky Vám se i řady akvaristů rozrostou.
Mám takový dojem, že je to takové asi snobství, přeskočit ta paví očka a dát si do akva co nejvíce nějakých „né obyčejných“ rybek a čekat na to, kdy chcípnou. Pokud Vám mám doporučit červenou odolnou jikrnatou rybku, tak „tetru červenou“. Velice to odolnou aktivní rybku a asi i (malou rybku) nejsnáze rozmnožitelnou, též, ale raději ve větším akvu. (Jestli něco přeskočit, tak ty ostatní, velké živorodky určitě.) Mnoho zdaru.

Možná z nostalgie nechybí paví očka v nádržích mnoha starých a zkušených akvaristů. Starý už jsem, zkušený ne, ale uvažuji stále o nich také.
Jestli se výše někde mýlím, tak se pokuste starému člověku prominout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2016 23:49 Muž dudak [1885] Re: Maq
krvavky určitě do tak malého akvárka ne, měl jsem je několik let, jednak se pořád honí mezi sebou, samci spolu jakoby bojují ale prohání i jiné klidné ryby, prakticky se nezastaví. Možná se chovaly nestandartně právě proto, že měly tak malé akvárko. Viděl jsem je i ve velkých nádržích, kde jich bylo opravdu hodně cca 1 ryba na 2 litry a tam se chovaly taky jinak, většinou postávaly a já tomu říkám "tikaly" kdo je zná ví co myslím. Ale když mají hodně prostoru, tak se nezastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 23:10 Maq Re: romant
Tetry krvavé znám poměrně dobře. Ani v metrovém+ akváriu se nechovaly jako některé jiné tetry, že by bystře proplouvaly od jednoho konce ke druhému. Držely se spíš u dna, držely hejno, ale tak nějak nikam nespěchaly.
Toť moje pozorování. Plně respektuji že jiní a zkušenější mají tuhle rybku zařazenou jinak. Asi se ty moje z nějakého důvodu chovaly nestandardně.
(Mimochodem, ony byly svého času nějaké nejasnosti v jejich taxonomii, byla to skupina druhů okolo Hyphessobrycon callistus, eques, serpae a snad i další. Teď to podle atlasu vypadá, že je na to jiný názor. Ale možná se geografické variety chovaly různě? A proto ta moje netypická zkušenost?) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2016 21:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: David
Ani náhodou. I v atlase je uvedeno že je dobrý plavec a podle mě i těch uvedených 80 litrů je málo. Takže, nedělám to rád, ale souhlasím s tím že Romant má pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.11.2016 21:21 R Muž romant [27982] Re: Maq
Ne, ani tu přímluvu neberu, bohužel jsem v tomto ohledu nekompromisní, prostě tzv. vím svoje, jak tyhle přímluvy končívají a není to nic proti nikomu, jenom taková letitá zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 21:05 Maq Re: David
Jo.
Pokud slíbíte, že dáte hodně rostlinek a žádné další rybičky, tak já se za Vás u romanta přimluvím... ;-)
(Měl jsem v mládí 8 teter císařských v 28 litrech a nebylo to trápení ryb, žily dlouho, třely se, šlo to.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2016 20:32 R Muž romant [27982] Re: David
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 20:31 David – Chov
Dobrý den děkuji Vám. Může být tetra krvavá? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 14:16 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: David
Osobně si myslím, že lze i rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
Pozor ale, nedrží se výhradně u dna. Plavou celou nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:10 R Muž ctibum [6870] Re: David
Za mě Tetra ohnivá nebo Danio perlové... ;-)
I když to Danio bude (podle atlasu) asi na hraně...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=951