Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 16:23 Bodlok – Rostliny
Chtěl bych mýt jednu bojovnici pestrou a platu skvrnitou. Rád bych se zeptal jaké rostliny bych si měl k nim pořídit do akvária o rozměrech 50*30*30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2014 10:03 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Bodlok
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_borelliho
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Nějaký halančík

Z hejnovek:
rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_pruhovana
nějaký pancéřníček

Spíše se podívej do atlasu. Zadej si litráž, velikost ryby a další detaily. Napiš druhy, které se ti líbí a my se ti pokusíme pomoct. Je opravdu hodně variant. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 09:51 Bodlok – Chtěl bych
Chtěl bych nějaké větší ryby 4-5cm, nemusí být hejnové. Cena do 1000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 09:44 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Bodlok
Chtěl bys větší rybky nebo hejnové rybky? Cena cca?.... Rozmluv se ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 09:02 Bodlok – Rozměry
Je to sladkovodní akvárium s rozměry 50*30*30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 17:28 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Bodlok
Nějaké podmínky by to chtělo. Je to sladkovodní nebo mořské? Jaké má rozměry... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 17:25 Bodlok – Co do akvaria
Rád bych se zeptal jaké rybky bych si měl koupit do akvária s objemem 42 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:59 Muž tomibender [0] Re: Turbínka
No rostliny už tam mám, zatím je to okladiště přebytků z většího akva a čekám, až to zaroste (viz mojí prezentaci). I ty krevetky se mi tam pěkně namnožili. Díky za radu, dám tam tak 10-15 ks razborek plus krveteky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2014 16:36 Žena Turbínka [2558] Re: tomibender
Cokoliv z výběru by tam být mohlo, záleží na tom co se ti líbí. Nebo pokud chceš kombinaci krevetek a nějakých menších rybek co třeba novoheterandrie sličné či razbory skvrnoocasé a k tomu ty kreveťule? Ze zkušenosti vím, že sameček betty občas lidi omrzí hmm
Jen než dáš rostliny a dekorace pořádně do kupy rozmysli se co tam tedy potom bude žít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: tomibender
Samec betty palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:32 Muž tomibender [0] – Jaké rybky do 30L?
Ahoj, zakládám další akva, miníčko 30L a rozhoduji se: jeden samec betty, nebo halančíky, nebo jen krevetky. Co si myslíte, že bude nejlepší? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 07:57 Muž radimfoto123 [6] - neoheterandria elegans, heterandria formosa – drobné rybky
Chovejte druhy, které nebudou trpět stísněností a jsou přiměřeně malé. Ideální jsou pro vás drobné živorodky. Pestrou nabídku mají například v nové prodejně Vivária Mělník. Tam si vyberete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 07:24 Žena Atika [134] – čističi
Koupila jsem do malého akvárka (29 l), kde se mi docela dělala zel řasa na sklech 2 mladé šneky clithony tak 1 cm. Jsou moc hezcí a jsou to teda docela dělníci. Po třech dnech oškrabali dočista kořen(malý) i skla a jednoho jsem radši přendala do většího akvárka, protože by se tam dva neuživili. Mám i neritinu v jiném akvárku, ale ta takhle nedře. Takže doporučuji clithony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Legioix
Pridávam sa k tým, čo tvrdia, že pre danio pruhované do 45L nepatrí! Je to plavec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: aquarista
A co krevetky? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:57 Muž buchcikbel [0]
:( takže se tam fakt žádní nevlozou... to je škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:55 R Muž romant [27981] Re: aquarista
Ruku a odkalovací zvon. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:55 amrtin Re: aquarista
Asi jedině šneky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:54 Muž buchcikbel [0]
a jaké teda čističe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:54 Žena Turbínka [2558] Re: aquarista
A nebo pokud chceš živorodky co třeba tyhle rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna jsou veselé a nehrozí u nich taková šílená populační exploze :-) A jak psal Roma, otíky ne :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:51 R Muž romant [27981] Re: aquarista
Ne, otíky učitě ne a ty živorodky mrkni na endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:35 Muž buchcikbel [0] – gupka?
Mohu si do toho 27l akvária dát třeba pět gupek a dva otíky? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kaira
:) Pořiď jen krevetky a máš po starostech potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 18:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Legioix
Dánio tam sice žít může, ale neni to zrovna ideál. Já je mám v takovém akvárku jen jako dorostence, než si je někdo vezme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:17 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Legioix
Ono to bude spíš menší než větší. Myslela jsem na nějaké ty razborky, kardinálky nebo možná malé živorodky, jako mi radil Jamajcan. Dánia mám ve velkém akváriu a myslím, že jsou tam náramně spokojená, jsou to tryskomyšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:23 Muž Legioix [574] Re: Kaira
Pro Danio pruhované je 45l v pohodě. Otíky jsem samozřejmě v odkazech co jsem sem dal neuváděl.

Doporučoval bych ale trochu zvětšit objem a koupit klasiku 60x30x30 54l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2014 16:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Legioix
Podívat se do atlasu umím. :-) Ale nevím, zda by např. razborky (nebo třeba otíci?) v tak studené vodě nestrádaly. Dánia mi nepřijdou jako rybky vhodné do tak malého akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2014 16:41 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Leja
Je to další elektrospotřebič navíc, kterému bych se chtěla vyhnout, pokud to jen trochu půjde. I tak se další akvárko v domě neobejde bez připomínek ze strany manžela, takže tímto bych je chtěla co nejvíce eliminovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 13:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kaira
My sme kedysi chovali Kardinálky čínske, bežne mali v zimnom období cca 18°C. Rybky si tiež dokážu zvyknúť, ak nie sú zmeny teploty príliš prudké. Nesúhlasím s tým, že by ohrievanie malo zanedbateľnú spotrebu oproti osvetleniu - niekedy áno, niekedy nie. Záleží hlavne od rozdielu teplôt, či je akvárium zakryté a či je svetlo tak blízko hladiny, že i samo o sebe hreje. Ja teraz držím teplotu na 24°C, ohrievač mám len 25 W (aj tak je to viac ako moje svetlo) a keď sa pozriem na akvárium počas dňa, väčšinou svieti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 12:57 Muž Legioix [574] Re: Kaira
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 12:35 Žena Leja [70] Re: Kaira
Kaira napsala: Uvažuju o založení malého akviška (max. do 50l). Ideálně bych se chtěla obejít bez topítka.

Mohu se zeptat, proč se bráníte topítku? V malém akváriu s krytem a osvětlením je jeho spotřeba zanedbatelná, určitě víc prosvítíte než protopíte. V mém akváriu se stejným objemem přes den prakticky nevidím, že by se topítko zapínalo - běží nanejvíš pár desítek minut v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 09:38 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: msmith
to jsi frajer, když jsi je zachránil palec , já bych asi poslední kusy nevzal. I když v hejnu dostaneš jak nový tak starý a člověk o tom ani neví, takže je to jen předsudek. Doplnit můžeš hnedle v tom Sklorexu, ale Hornbach zaváží taky často. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 09:14 jamajcan Re: Kaira
Ahoj.Krásná,zábavná rybka,ideální do jednodruhovky,ještě si užiješ radost z mladých,teplota 20-21°C,je pro ně velmi vhodná.Heterandrie trpasličí/Hatherandria formosa/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 09:02 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Rybky do chladnější vody
Zdravím všechny a prosím o radu. Uvažuju o založení malého akviška (max. do 50l) a chtěla bych zkusit krevetky + nějaké malé rybky vhodné do tohoto objemu. Akvárko by bylo v kuchyni, kde je teplota stabilně 20-21°C. Ideálně bych se chtěla obejít bez topítka, takže otázka zní: snesou nějaké rybky trvale tak nízkou teplotu? V atlase se u některých, které by připadaly v úvahu, píše, že ano, ale je to spíše hraniční teplota a já bych rozhodně nechtěla rybičky trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 08:41 Žena Atika [134]
Neví někdo jestli tyhle skvrnoocasky z Hornbachu jsou z odchytů nebo je to odchov? Jedna mi hubne, tak si říkám, jestli může být prostě stará nebo tam hrozí nějací vnitřní paraziti. Mám je koupené pár měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 08:34 msmith Re: iggy
Tak včera po dlouhým bádání v brněnským Hornbachu jsem objevil jednu Rasborku u Galaxek a Kardinálek a čtyři uplně super malý špunty "zapomenutý" v nádržce s Bettou :) Tak jsem je adoptoval, stavy doplním příště :-) Jinak jsou to úžasný rybky, i když jich je jen pět, tak nejsou zdaleka tak plachý, jak jsem čekal. Cpou se jako o život,pořád číhaj, co odlétne od krevet.. Tak díky všem zúčastněným za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2014 12:01 Žena Atika [134] Re: Aforte
U nás na burze jsem je neviděla vůbec. A je fakt, že poslední dobou co jsem koupila v Hornbachu (klínoskvrnky, hengeli a ty skvrnoocasky)tak všechno bylo zdravé a nic neuhynulo. Jen škoda, že když jsem sháněla ty kardinálky vietnamské, tak zrovna delší dobu nebyly a teď už je nemám kam dát. Páté akvárko už fakt dělat nebudu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Atika
Ještě aby se nekupovaly. Za 7Kč/kus? Za tolik tam nemají snad ani neonky a paví oka. :) Já minule vzal vše co tam bylo (17ks). Za tu cenu nemají skvrnoocasky ani na burzách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:48 Žena Atika [134] Re: msmith
V tom Hornabuchu je dostávají pravidelně (jen je mají pod tím názvem bornejské), zkus se na ně přímo zeptat a pokud jsou vyprodané tak počkej na další závoz, určitě budou. U nás je mají téměř pořád, ale množství se mění - je vidět, že se dost kupují a znovu zavážejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 23:08 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: Aforte
no kardinálky to jsou určitě, ale jestli vietnamské nebo čínské to nevím - psané byly vietnamské. Byly drobné s výrazným černým pruhem, takže asi spíš jo. Maj je tam tak měsíc určitě. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 22:41 amrtin Re: iggy
Jo,skvrnoocasky maj blbě označovaný snad všude hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 22:39 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: iggy
I v Olomouci pod špatným názvem. Kardinálky vietnamské? Ty jsem u nás neviděl coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:05 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: msmith
tak v Brně jsem byl včera ve čtvrtek a určitě je ještě měli (+kardinálky vietnamské+galaxky). Bývají u pultíku s rostlinami na tu stranu kde je venkovní zahrada. Jsou nad těmi rostlinami tři akva (vlastně jedno dlouhé průtočné s přepážkami) a tam jsou r. skvrnoocase za 7 Kč nazvané boraras brigittae (+ fotka té brigitky). Ale jsou to určitě skvrnoocasé, byl jsem i v ostravě v hornbachu a mají to všude stejně blbě - jsem tu o tom s někým diskutoval. Kromě nich tam jsou galaxky + k. vietnamské + krevety + otíci.

No ale je možné, že je i vyprodali. :-| ahoj

EDIT: v Brně jsou určitě ve Sklorexu (taky tento týden viděno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2014 17:27 R Muž romant [27981] Re: msmith
Jedno řešení by zde bylo a tím je ve slušné a prověřené akvaristice si daný rybky nechat objednat, dotázat se zda-li je jejich dodavatel má zalistovaný a počkat si na zavolání. Požádat o ponechání v transportním sáčku, čímž se rybky ušetří stěhování z vody do vody a půjdou posléze přímo do vody tvojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 16:58 msmith Rasborky skvrnoocasé
Tak už mám za sebou Hornbach v Hradci i v Brně a nic... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 22:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: msmith
Možno by bola dobrá voľba aj borarasky
www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 20:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: msmith
V těchto regionech neporadím, ale zkus si napsat inzerát tady rybicky.net/inzeraty/ , třeba se někdo ozve. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 19:55 msmith – Rasborky skvrnoocasé
Nechci s tím otravovat, ale nemůžu ty rasborky nikde pořídit... Nemáte někdo další tipy?
Nejlíp Pardubický, Královéhradecký kraj, možná i vysočina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 19:12 Muž fido16 [631] Re: pavlinkagupka
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:41 pavlinkagupka Re: MarekP
Vyhráli to paví očka ,, vždycky se mi líbili filtr běží o sto šest jsou to pěkný prasátka :) Moc děkuji za rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102676x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=1701