Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 16:35 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ok :-) jj odkaluju a menim 1/3 vody každy týden,filtrace je taky.Rostlinek tam mám ne zase tolik druhu ale jsou dosti velke takže zabírají cele akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 16:33 R Muž romant [27981] Re: Annabell
Ne, nepřidával bych už nikoho a na údržbu bych použil tzv. lidský sádlo, prostě odkalovací zvon a jede se, samozřejmě pravidelně týdně měnit min. 1/3 vody, to považuji za samozřejmost a pokud není filtrace, tak tu výměnu obden a čím víc rostlin tím líp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 16:18 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Díky a je něco co bych mohla k nemu přidat něco co by pomohlo při údržbě?On je totiž bordelař a mám tam trochu rasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 16:14 R Muž romant [27981] Re: Annabell
Ne, je to pro beťáka tak akorát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 16:13 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj chtěla bych se zeptat mám 20l akva a v něm Bettu samce (cca 4-5cm)který trochu zakrnel a šneky.Mohla bych k nemu přidat male hejno nějakých mini razborek nebo by to pro ne bylo málo a betta by je sezrala?Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 02:31 Muž Mislow [304] Re: sajfrdík
P.S. .... barevne variace nemyslim ruzne druhy, myslim tim, ze je vic druhu razborek s rozdilnym zbarvenim, mixovat to nedoporucuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 02:27 Muž Mislow [304] Re: sajfrdík
Ahoj, nevim co mas proti razborkam, ty mensi jsou prave vhodnou rybkou do akva te velikosti a krome par vyjimek jako je treba tetra ohniva a zminene endlerky nenajdes mnoho druhu ryb, ze kterych by jsi mohl do 30 l utvorit slusne hejnicko 10 - 15 kousku. ;-) Krome toho si i muzes docela vybrat slusne barevne variace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: sajfrdík
Mám elegansky, napsala jsem Ti vzkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:54 Muž sajfrdík [14]
máš teda endlerky jo..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:46 Muž sajfrdík [14] Re: ivaha
fakt??a nemohla bys mi teda nějak při domluvě poslat?třeba by stačil 1 sameček a 2-4 samičky..mečovky někde udám ano ..a nebo jen samičky a samečka někde jinde aby nebyly příbuzný?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:39 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: sajfrdík
Na burze ;-) po celé republice je jich dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: sajfrdík
Přijde na to. Strakonice nejsou zas tak daleko, já je mám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:14 amrtin Re: sajfrdík
Já myslim že třeba endlerky není problém sehnat,ne?
shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:10 Muž sajfrdík [14] Re: ivaha
nojo..ty se ale těžko shání..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: sajfrdík
Jsou i živorodky, který by se tam hodily, třeba elegansky nebo formosky např. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:54 Muž sajfrdík [14] Re: ivaha
tak 30 litrů je malý skoro na všecho..to je mi jasný..ale chtěl jsem zkrátka živorodky..teď větší akva neseženu,a paví očka nebo bojovky nebo nějaký ty razborky se mi tam dávat nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: sajfrdík
Do těch 30-ti litrů nepatří ty mečovky, který tam máš. Je to pro ně malý. Být Tebou, tak bych nejdřív tohle vyřešila a pak teprve bych přemýšlela, co tam dát jinýho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:38 Muž sajfrdík [14] – samotářská rybka
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,neporadil by i někdo nějakou samotářskou rybku do 30 l akvária??krom betty a ancíka..Mám v něm 4 mečovky vídeňské,a líbila by se mi tam ještě nějaká rybka pro zpestření..dík za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: avse
Šiřitelé takových videí mnoho zodpovědnosti nemají, a z toho vznikají tyto debaty...dokonce v případě toho prvního je to spíš na ránu. Není kumšt natočit video z něhož je patrné, jak báječně se rybkám daří...parmičky, čichavci...nevyštudoval jsem z toho jak je ta nádrž velká, ani čím osazená, ale tohle fungovat prostě nemůže. Ta druhá vypadá o dost lépe, ale zase je z videa patrné, že je to nádrž dost velká a vypadá jako když funguje. Ovšem to bude chtít monstrózní filtraci.
Takže tedy...
Za mne - na ty vaše objemy vody, akvarijní ryby s želvami určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2013 10:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: avse
potlesk V těch videích to vypadá dobře, to je fakt :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
Nejen že hladina je nízká, ale ta akvária jsou malá i na možná soužití želv a akvarijních ryb. Nevím čím tazatel udržuje hygienu, ale zmínění sumci jsou z proudících vod nezatěžovaných dusíky...Tohle se v takových štandlících u želv zaručí těžko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2013 01:27 Muž Mislow [304] Re: avse
Hladina je opravdu nizka, co tak nechat tam jen ty zelvy? Nekteri krunyrovci v prirozenem prostredi ziji i v castecne vysychajicich korytech, ale to by nebyl ten pripad, ze by zelva nemela sanci ... Kazdopadne zelvam nerozumim, ale zadnou rybu bych tam nedaval, ale vratim se zpet, jestli se nenajde nekdo, kdo neco doporuci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 00:15 avse Re: predator3313
Pouze mrtvé má ráda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 19:43 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: avse
:-D No nikdo ti nechce nic doporučit, páč nevíme jaké ryby má tvoje želva nejraději :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:56 avse – Rybky s nízkou hladinou
Dobrý den, chtěl bych se vás jako ''rybičkářů'' zeptat, jaké rybky dobře snáší akvárium s nízkou hladinou (cca 15-18cm), nebo ještě lépe, jim vyhovuje...Jde mi o to, co ke klapavkám do akvária(50x45 a 70x30), stres snad zas takový nehrozí, moje želvy nechávají živé rybky na pokoji, protože ví, že nemají šanci. Ancistrus, pancérníčci? Co dále? Děkuji za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 10:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Leja
on ten beťák není ani vhodný ke krevetkám, jak se radí níže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 10:18 Muž Miso [470] Re: Leja
myslel som to tak ako som napisal tj len jeden druh (plus nejaka udrzba otici, kerevety, alebo panciernicky) takze ak chce tu Bettu tak uz nic dalsie by som tam nedaval ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 10:13 Žena Leja [70] Re: Miso
Miso napsaltych razboriek mozes aj 10-15ks

Pochopila jsem to tak, že zadavateli jde zejména o toho beťáka. Nejsem sice odbornice, ale droboučké rasborky (borarasky) bych k němu asi nedávala. Když jsem je na vlastní oči viděla v akvaristice, přišli mi přece jen jako příliš miniaturní k relativně vzrostlému a ne vždy přátelsky naloženému samci bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 08:55 Muž Miso [470] Re: zotyo
ak mas moznost bolo by to najlepsie.
tych Otocinclus affinis mozes povedzme 6ks, mozes tam dat nejake krevety a k tomu si nieco vyber, but jednu Bettu alebo nieco vhodne do miniakvarii (pouzi rozsirene vyhladavanie tu v atlase ryb) tych razboriek mozes aj 10-15ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 08:51 R Muž romant [27981] Re: zotyo
Tak ono to chce chladnou hlavu. Všechny dávat pryč nemusíš. Já osobně bych se zbavil těch větších špindírů a to jsou molly a oka a pořídil třeba pancéřníčky ke dnu a potom by to i s tím zamýšleným beťákem bylo možný, on ty neonky trochu shlukne do hejnka a i když to nemude nic moc, tak pořád lepší než ta trošku rybí polívka co tam je teď.
Edit: Pokud by jsi se pro toho beťáka rozhodl, tak to chce dodržet min. 2 věci a těma jsou min. teplota 25 stupňů a mít akvo přikrytý.
Edit2: Určitě není od věci se mrknout na tyhle vlákna rybicky.net/forum/72
rybicky.net/forum/5233
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 08:47 zotyo Re: Miso
Takže, mám dať všetky rybky preč a kúpiť iba razborky? +ešte nejaké vďačné rybičky. Koľko kusov by som mal kúpiť? Chcem aby tam žili, nielen prežívali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 08:45 Žena Leja [70] Re: zotyo
zotyo napsal: Znášali by sa gupky a jedna bojovnica?

Tato kombinace se příliš nedoporučuje, jelikož dlouhé ocasy gupek prý beťáky dráždí a mají sklon je oškubávat. Na druhé straně (jak jsem četla zkušenosti jiných) je to vždy kus od kusu... Některé bojovnice jsou snášenlivé, jiné honí vše živé v akváriu. Já mám beťáka ve společenském akva s neonkama a pancéřníčky a je to tak napůl - pancíky si nevšímá a neonky občas prožene. Kdybyste se nakonec pro bettu rozhodl, možná bude lepší vybrat v akvaristice takovou, která je umístěna ve společné nádrži s jinými rybami a tudíž na ně alespoň trochu zvyklá, než jedince z kelímku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 08:42 Muž Miso [470] Re: zotyo
z toho co si vymenoval je vhodna jedine ta Beta, alebo potom nejake razborky, max tie neonky modre. V tak malom priestore je najlepsie mat len jeden druh, plus nejakych cisticov napr Otocinclus affinis, krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 08:35 zotyo Re: romant
Aha, takže to mám vcelku zle poskladané, že? Áno, sú to nenonky obecné. Mal by som to osadenstvo komplet prerobiť? Ale tých neoniek by som sa zbaviť nechcel, radšej molly zlaté by som predal alebo daroval. A tak isto aj gupky. Tvôj návrh by bol aký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2013 07:48 R Muž romant [27981] Re: zotyo
Neonky jsou plavci a vyniknou v hejnu a v nádrži kde se můžou rozjet, což u Tebe není a jsou tam jakoby rozstřelený po nádrži a tudíž tam nejsou moc vhodný a vzhledem k tomu že to jsou rybky čistotný a čistotu vyžadující, tak jejich kombinace se špindírama jako jsou molly a oka je opět nevhodná. Beťák bude v této nádrži působit jako redukční činitel stavu živorodek(budou se mu "líbit" třepotající se ocásky samečků ok), ale je to taktéž ryba která má ráda čistotu a tudíž tam může nastat problém s kvalitou prostředí, jak jsem již zmínil. Výkonná a hlavně účinná filtrace, pravidelná týdenní výměna min. 1/3 vody a údržba dna bude nutností.
Edit: Ty neonky předpokládám obecný, nebo červený. Akceptovatelný by do Tvojí litráže na hraně byly neonky modrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 07:28 zotyo
Chcel by som sa spýtať, či môžem dať do môjho akvárka aj bojovnicu?! Je 40l akvárko, v ktorom mám 8neoniek, 4black molly a tak isto aj 4gupky. Znášali by sa gupky a jedna bojovnica? A či nemám už náhodou to akvárko preplnené? Prosím o rady, rád si ich vypočujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2013 13:55 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: rybka2123
Nejdřív se ptát, zjišťovat a potom nakupovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:50 rybka2123 – novacik
kupila som si živorodku ostropyska a plata sunset take male žlte rybky a mam uz dlhsie modru bojovnicu samca..mozem ich zmixnut?..a neviem ci su tie zlte samicky ci samci a ci by sa keby som dokupila tuto rasu mohli aj sparit a mat deti? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 23:00 Muž michal0202 [0] - Amerika
mám ještě menší akvárko a dal jsem do něj endlerky, nejsou nijak náročné a krásně se množí.
Mám tam ještě jednoho ancistruse. Takže ty endlerky doporučuji.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 10:56 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Katida
palec No já bych tam už toho moc nepřidával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 10:24 Žena Katida [33]
Mam akvarko 54l (60x30x30). Jsou tam krevetky Red Cherry, asi kolem 100, 3 dospele Otiky a 5 malych. Dokoupila jsem nedavno 5 Caridina japonica, 1 Neretinu, 5 Boraras brigittae, 6 Mcirorasbora Galaxy. Neni toho moc nebo mohla bych jeste pridat brigittae/gataktyk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 10:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Domicz
Vem tak 8-10 červených. Jednak budou levnější a snadněji se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:53 Muž Domicz [0] Re: MichoCZ
Díky, mám prázdné zaběhlé 54 litrové akvárium, tak si asi dnes půjdu pro ty tetry, nastává otázka, jestli krvavé, červené, nebo černé, poradíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:40 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Domicz
Když máš pocit, že jsou samičky k prasnutí plné jiker a samečci připraveni k tření, tak je přelovíš do té vytíračky a čekáš. Já na tření používám zásadně vodu s osmózy a daří se. Teď pozoruju u krvavek ve vytíračce námluvní tanečky. Ale ještě jsem je nikdy nerozmnožil, tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:33 Muž Domicz [0] Re: bulawaio
Já myslel, že v těch 15 litrech by ty tetry vytíral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:29 Muž Domicz [0] Re: bulawaio
Četl jsem o vytírací nádrži s jemnolistými rostlinami, možná to vyzní, že jsem úplně blbý, ale to je můžu dát vytřít kdykoli ? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2013 09:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Domicz
To by mohlo být stačit pro výtěr těch červených. Nemám s tím zkušenosti, ale většinou se používají docela malé vytíračky. Já teď vytřel dánia pruhované v 8,5 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2013 09:25 Muž bulawaio [92] Re: Domicz
15 litrový akvárium jetak pro kevetky. Jak říkal kolega dole, pokud chceš jiné, větší a dost často i náročnější ryby, musíš jim zajistit vhodné podmínky, což začíná u velikosti akvária, po péči a další a další věci. Tím začíná druhý problém a to je finanční náročnost takového akvária. Tím ale nechci spekulovat nad tvojí výší kapesného a schopnostem se o takový systém postarat. Jen si to chce především vše dobře promyslet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:22 Muž bulawaio [92] Re: Domicz
Dost druhů teter se dobře množí, jen jim musíš zajistit vhodný podmínky, si myslim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 09:20 Muž Domicz [0] Re: MichoCZ
Mám doma ještě jedno 15 litrové akvárium

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102680x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=2251