Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2016 17:34 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Maq
Třeba Tetru Ohnivú... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 16:24 Maq Re: David
Deset malých teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 16:20 David – Nové Akva
Chci se zeptat jaké rybky dát do 30L akva? Děkuji předem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2016 20:49 Muž dudak [1885] Re: lacewings
tazatel nechtěl krevetárko, ale chtěl tam k rybám i krevetky. Dávat menší počet, mi přijde zbytečné, když lze dát víc, krevetky se evidentně cítí lépe, když je jich víc pohromadě.

Ohledně "zaseknutí" - to je vypozorovaná zkušenost, krevety se exponencielně rozmnožují až do určitého bodu, kdy samice přestanou nosit a počet krevet je nadále víceméně konstantní. Těžko říct, zda je to hustotou zakrevetění množstvím potravy nebo ještě jinými faktory, když z takovéto "kolonie" odeberete větší množství korýšů, samice začnou prakticky okamžitě nosit.

Já bych s 3 otíky, 10 ohnivkami a nějakými cherrynami ve 30 litrech neměl problém, neříkám že je to ideál, vždy je lepší víc prostoru než můžeme dát, ale myslím, že je to dlouhodobě udržitelné i pro začátečníka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 01:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mislow
-tím si projde každý,já měl i tu možnost vlastních importů,než jsem chovem ryb zkončil a začal se věnovat genetice ,ve vztahu novošlechtění,ale se zcela jiným živočišným druhem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 00:46 Muž Mislow [304] Re: lacewings
palec Jj, 20 je zbytecny na zalozeni chovu, bud budou mit dobry podminky a rozmnozi se nebo ne. U mensich poctu jsou ruzny rizika, treba, ze nejaka odejde, zvlast v burzovnim nakupu, kde jsou ryby prevazeny sem a tam se to muze stat, ale i jinak, osobni zkusenost. Pokud se jedna o skupinoviho jedince, tak je lepsi si trochu prisadit a brat vic, je to lepsi nez doplnovat skupinu novymi jedinci. I me se to vyplatlo, ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 00:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mislow
-pořád těch 10 je mín než 20 ;-) ,chápu kam příspěvky směřujete ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 00:33 Muž Mislow [304] Re: lacewings
Zajimavy, stejne bych tam dal aspon 10 a krevetky ani nemam. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 00:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: dudak
-na řadu věcí jsem již odpověděl ve svém příspěvku
-6-20, je obecně známo ,že skupina, která vznikne z menšího počtu jedinců na omezeném prostoru,se lépe utváří k daným podmínkám a sociálnímu chování skupiny.Pro takto tvořící prvek hiearchického uspořádání na přesně stanoveném prostoru ,zabranuje vzniku nových spoleřenství skupin ,které by se v neomezeném prostředí oddělily od záklaní a vytvořily svojí skupinu založenou na svých podmínkách.
-tazatel nechtěl krevetkárium,chtěl akvárium s určitou skladbou druhů
-vztah začátečník a již znalý akvarista ,taky uveden
-pouze nerozumím slovu a významu uvedeného slova zasekne,
Jak? na základě čeho ve vztahu k čemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2016 00:13 Muž Mislow [304] Re: lacewings
Jj, chapu, je to vec pristupu, ja nemnozim, jen samci vypadaji lip. ;-) Tim nechci rict, ze jde jen o krasu, ale klidne bych tam jeste jednoho privital, nicmene je to z pulky vlastni odchov, ale na tom nezalezi, rec neni o gavuncich, jen jsem tim chtel poznamenat, ze nekdy pocty nejsou az tak dulezity, zvlast, kdyz jsou na to podminky a pravdepodobnost uspechu se tim zvysi. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 00:09 Muž Mislow [304] Re: dudak
Jj, to jsem prave chtel rict, vzdyt vony ty cherry na burze zas tak moc nestoji, tak proc nekoupit vic ... mozna taky naka neprezije stress z prenaseni a tak ... Osobne si myslim, ze takovych 10 ks. je nejlepsi jako zaklad k dalsimu prubehu, jsou to taky nakonec skupinovi tvorove a pujde jim vse lip ve vetsim poctu, i to mnozeni ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2016 23:48 Muž dudak [1885] Re: lacewings
a není jedno jestli 6 nebo 20 krevetek? v takto velkém akváriu, když budou mít dobré podmínky jich stejně bude do půl roku nejmíň 100 a pak se populace zasekne na určitém konstantním počtu, prostě se to naplní.

sám jsem takto choval cherryny s párem cichlidek v 30 litrovém akváriu, krevet bylo pořád hodně, cichlidky se vytíraly, akvárko prosperovalo a to i bez filtru a nějakých zásadních výměn vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2016 23:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mislow
-jj,někdy se to holt tak přihodí
-pokud jde o běžně chovaný druh ,tak se stím chovatel v klidu vyrovná případným doplněním,nebo mu to dá impuls ,na jediným samci založit populaci.
-horší je situce ,kdy se jedná o nedostupný druh
-v obou přípach, vám to dá se o daný druh se více zajímat,pozorovat chování a změny s vývojem ryb ,ve vztahu k prostředí,příjmu potravy a sociánímu chování skupiny.
-a o tom to je ,poznat vlastně co jsme se o tomto druhu dozvěděli před pořízením, zda tomu odpovídá i realita,případně v čem se chov liší.
-odchov je takovou třešničkou na dortu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:37 Muž Mislow [304] Re: lacewings
Njn, nahoda je blazen, ja mam 8 gavunku a samec jen jeden. :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wendy2
-tak jste mě docela zklamala
- ,,družení,, ,zde se nejedná o přátelské chování většího počtu jedinců,většinou uváděné na ,,fejsbůkovém,, foru.
-jde o zcela jiný, významově větší, prvek v chování krevetek, ,
-,,nářky,, ty najdete všude , navíc pokud je považujete za směrodatnou informaci,ze které jste ,zřejmě úsudkem ,vyvodila počet, ve vztahu k chovu a rozmnožování,tak vás mohu ujistit ,že k založení populace je dostačující samec a samice,oproti mnou navrhovaných 6ks jedinců v jakémkoliv smíšeném poměru
-Od úvah k realitě,80l akva,nasazeny 4ks krystalek,klaplo to na dva páry,jedna samice již odnosila ,druhá nosí. Vidíte ,našli se i v ,,třikrát,, obsahově větším objemu.Určitě nestrádají co do počtu a rozmnožují se.
-Tazatel chtěl akvárium s uřčitou skladbou druhů,ne krevetkárium,kde bude kopa krevet již v první populaci odchovů.
-Rozpor názoru hlavně vidím v tom ,že jakožto již zkušenější chovatelka by jste se s tím počtem třeba popasovala,ale myslíte ,že tazatel ,který sem vloží dotaz tohoto typu ,disponuje znalostmi ,které máte vy? Určitě ne.
Tímto bych to trvale za sebe uzavřel, ve vztahu i k vláknu, kde diskuse probíhá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 14:22 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
do menších nádrží se hodí vícero druhů ryb i zajímavých.

např. živorodka trpasličí:
rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici

nebo některé malé druhy Bojovnic, např.:
www.aquaportail.com/…

nebo duhovky
rybicky.net/atlasryb/medaka_oryzias_woworae

Ale i spousta druhů halančíků........

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2016 13:54 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: lacewings
v tom smyslu, že se rády druží, 6 ks se v těch 30 l bude potkávat málo, navíc tu byla i sousta nářků, že se krevetky nemnoží a bylo to jejich malým počtem, při větším počtu je větší šance, že si domů přineseš obě pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 11:52 Muž Paul [2] - Asie
Děkuji všem za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 11:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wendy2
-ve smyslu čeho je krevetek málo? ;-)
-piskořky přeci svým chováním v akva naznačí připadně možné přemnožení,je již na samotném chovateli ,zda na to reaguje,případně to nechá být,
-redukce části populace je vždy potřebná ,at se jedná o rybu ,krevetku ,případně šneka.
-tazatel má řadu dostačujících podnětů a náhledu od nás ,tak určitě se v tomto pojetí i vybere vhodný poměr.
-Dík za podnětnou diskusi všem ,už se musím rozloučit :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2016 11:21 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: lacewings
jde o prosperitu? právě vzhledem k potřebám krevetek je 6 ks hodně málo...
a budu-li počítat každého šneka, musím najít ubytování pro své ryby, jelikož mám dno plné piskořek ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 11:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ctibum
-nic nepočítám ,já na tyhle srovnávací ,,tabulky,,nejsem,to snad je z mých příspěvkú zřejmé
-vyjadřuji se ve vztahu k co možná nejlepší prosperitě živočichů, na danném prostoru.
-zkušenější chovatel dokáže lépe odhadnou stav v akva,což zřejmě tazatel není,proto můj pohled je ,méně je lépe ,než na hraně.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:51 R Muž ctibum [6926] Re: NHKG
Tak především si nedovedu představit, jak napočítat určitý počet :) Já mám problém napočítat deset krevet, nějak se nechtějí na požádání přestat hýbat :)

Každopádně můj příspěvek byl spíš než kritika nebo zastávání názoru jen konstatování, že jsem tu nenarazil na někoho, kdo by tohle řešil při plánování osazenstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:47 R Muž ctibum [6926] Re: lacewings
To není můj úhel pohledu. Já mám ve "26" 5 Teter ohnivých a aktuálně tak 15-20 krevetek (začínal jsem na deseti, ale už se množí). Ryby tam už dávat nehodlám, krevetky nechám vesele se množit a v případě populační exploze je budu přehazovat nahoru do "200". Ale vycházím spíš z pocitu, než z výpočtu.

Prostě mi to tak přišlo, že tohle tu nikdo moc ve společenských nádržích neřeší, přestože to je živočich, který žere, kadí a může se asi i přemnožit, když k tomu bude mít podmínky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2016 10:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ctibum
-považuji krevetku za živočicha ,úplně stejně jako rybu,šneka atd.
-rozhodně zajímavý úhel pohledu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ctibum
Hlavně neocardiny sa namnoží jak šneci na počet odpovídající podmínkám a byla by kravina je uměle udržovat na určitém počtu.
Mám je v jedné nádrži, přepůlené molitanem filtru. Její druhá půlka byla asi 2 měsíce úplně prázdná, bez dna, rostlin a s velkým proudem vody. Nějak tam zmizely řasy, tak jsem tam posvítil a objevil asi 20 krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wendy2
-no právě 6ks dospělých a odchov ,jsme přeně na tom čísle cca 20ks ,který uvádíte ano ,
-já bych se třeba taky nebál :-D ,ale spíše sázím na jistotu,co potom s tím vším odchovem,zase starost navíc.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2016 10:26 R Muž ctibum [6926] Re: lacewings
Ještě jsem se tu za ten rok nesetkal s tím, že by měl někdo překrevetkováno. Ani s tím, že by někdo bral v úvahu počet krevetek při kalkulaci počtu ryb...
Přijde mi, že krevetky se v těchto případech berou jako šneci - prostě tam jsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 10:21 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: lacewings
:)
ne, rozhodně bych se 20 krevet nebála, i ve vztahu k rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2016 10:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wendy2
-,,plocha dna není nic moc,, v jednom z vašich příspěvků k tomuto tématu a následně ,,20ks stačí,, tedy krevetek,
-tedy cca 30 ks živočichů ve vztahu k cca 26l vody?
-vidím v tom dosti rozporující se tvrzení
-dovolím si tvrdit ,že počet cca 6ks krevetek je až dostačující, ve vztahu ke skupině 10ks ryb a množství vody cca 26l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 09:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wendy2
-přestože se u panciků jedná o tzv.,,hejnovitou rybu,, ,chov ve skupině 2,3 případně v opačném poměru je poměrně běžným jevem řady chovů,nevidím v tom žádný problem.
-Pokud jde o významový výklad slova ,,hejno,, co do počtu,lze o tom diskutovat nekonečně.Považuji běžně obecně udávaný pocet 6ks ,za dosti zavádějící,ve vztahu od kdy je stanovena základní jednotka kusů, stanovující počet jedinců tvořící hejno.
-tento příspěvek, je pouze takovou spíše anotací,v reakci na uvedené ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 09:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Paul
začni nenáročnými... red cherry, rilli, japoniky... 20 kousků stačí, když se jim bude dařit, rychle se rozmnoží (krom japonik, ty ve sladké vodě nenamnožíš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 08:51 Muž Paul [2] - Asie
Dobře, a jaké by se tam hodily? A hlavně kolik? Vůbec se v nich nevyznám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2016 08:49 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Paul
to jsou ty krevety ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 08:47 Muž Paul [2] - Asie
A není náhodou jiná "čistička" na dno, která by tam byla vhodná? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 08:20 Žena drvi [2894] Re: Wendy2
Souhlas s Wendy, pancíky bych vynechala ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2016 08:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Paul
taky bych to viděla jen na tetry a krevety, ta plocha dna totiž není nic moc a 5 pancíků není hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 08:06 Muž Paul [2] - Asie
Takže Tetry a Pancéřníčci bez krevetek by se tam "vešli"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2016 07:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paul
Poměrně značné množství ryb ve vztahu k objemu.Krevetky a tetry si dokáži představit na čistý objem okolo 26l,rovněž i skupinu pancíků v jednodruhové nádrži,nikoliv však vámi udávané složení 3 druhů.Určitě někdo přidá i svůj pohled,případně navrhne možné varianty složení . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 00:15 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, plánuji si pořídit set Dennerle NanoCube 30l a chci se zeptat, jestli by se tam hodila tahle osádka: 10x Tetra ohnivá, 5x Pancéřníček malý (nebo 3x Krunýřovec jednopruhý) a pár krevetek.. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2016 10:39 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Rezzi1
A těch 50 l myslíš celkový objem, nebo čisté litry na plavání? Také není 50 l jako 50 l - rozměry AQ???
Udělej si prezentaci, jak už tu padlo.

Edit: Pokud to je celkový objem, tak to AQ má čisté litry tak maximálně 35-38, takže tady se už nemůžeš bavit o rybách o velikosti 4 cm a obecně ani o tetrách, s těmi při takové velikosti AQ to pro mě není vhodná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 08:42 R Muž afc1886 [14700] Re: Rezzi1
Udělej tu prezentaci a potom půjde něco vymyslet.Pěkné by bylo hejno teter ohnivých a k nim krevetky.Dej aspoň fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2016 07:41 Maq Re: Rezzi1
Do padesátilitrové nádrže bych dal deset malých teter a víc nic.
Vy říkáte že by takové akvárium bylo poloprázdné. To je ale jen proto, že jste zvyklý vidět přerybněné nádrže. Nedělejte stejnou chybu, a užijete si s akváriem mnohem víc radostí a méně starostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 07:28 Rezzi1
Chtěl bych nejake pancericky a pak k tomu nejake tetry, jen 1 druh a 1 druh, v pomeru cca 1:2. Všechny ryby pod 5 cm. Radsi bych ale tak 4 cm.
Druha moznost je mit ryb jen 18, pripada mi ze s nimi bude akvarko celkem prazdne.
Díky za všechny odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   03.10.2016 23:15 Žena drvi [2894] Re: Rezzi1
To je porad dokola, kazdej chce odpovedi na otazky, ktery vlastne nepolozi hmm
Takze: jake ryby mas na mysli? Jak mas poresenou filtraci, jak casto delas udrzbu, kolik mas rostlin? Udelej si prezentaci at vidime, o cem se bavime palec At ti muzem poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2016 23:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Rezzi1
Není ryba jako ryba ;-) Ale pravděpodobně to moc je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 23:09 Rezzi1 – Zakladani akvaria- ryby
Ajoj, tak jsem tu zas, naposledy jsem řešil jak začít. Teď už mi doma 2 měsíce stojí zajetý akvárko s rostlinama, jeden druh chcípl a čtyřem se krásně daří. Mám jen jednu otázku. Neni do akvárka s cca 50l 27 rybek moc?
Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 17:36 R Muž romant [27987] Re: persanek
Ano může být, 10 kousků a s běťákem problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 17:14 Žena persanek [1] - Paví očka, krunýřovci – AQ 25L - ryby
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím ahoj ,
mám akvárium jak je na fotkách, dříve v něm byl beťák, ale když umřel trochu jsem ho předělala a plánovala jsem tam usídlit hejníčko razborek skvrnoocasých, takže jsem přidala rostlin, kořen, mech, protože že jsem četla že mají rády akvárium zarostlé. Teď jsem si přečetla tadytu diskuzi že pán řešil to stejné a že razborky jsou "plašilky", takže jsem taky přešla na variantu pořídit tetry ohnivé. Chci se zeptat akvaristů co je už mají, jestli by se jim podle vás moje akvárko líbilo, případně kolik kusů do něj dát a jestli se budou snášet se zástupcem Betta splendens který by tam později přibyl. Děkuji za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 19:45 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: MikeCZ
Máš ryby, které do tak malého AQ nepatří, navíc v malých počtech - jsou to hejnové ryby. Myslím si, že do toho guláše betta nepatří. Ancistrusy bys měl někomu věnovat.

EDIT: Místo přidávání dalších ryb se zaměř na to, aby v AQ rybám bylo dobře. Teď jim tam dobře není - mají téměř holobyt, je tam i umělá kytka, málo vody - přidej vodu až ke krytu a nakup hodně rostlin, osázej alespoň polovinu dna. Prostě nicmoc podmínky, lépe řečeno mizerné podmínky.

Starší reakce


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=1001