Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 15:45 Muž pantovarnicek [2] Re: ctibum
díky za rady. napadá vás nejaká vhodná žlutá rybička? ty malé tetry a razborky je dobrý nápad. Moje predstava je taková mít aspon 2-3 druhy rybiček + nejaký čistící druh (tam by šli ty krevetky, ale asi jsou docela náročné, podle toho co jsem si prečetl. Okružáci nejsou moc vzhlední. Asi se mi tam dostanou tak jak tak, ale nechcu je nasazovat schválne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 15:31 R Muž afc1886 [14655] Re: ZDRI
Na ty parmičky duhové se mi zdá ta výška moc malá. Odečti si dno a voda taky není až po okraj a je to celkem bída.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 15:24 Muž ZDRI [1415] Re: pantovarnicek
Tak sem bych dal max. hejno nějakých minirazborek nebo nějakých malých teter, pár minipanceřníčků na dno a (pokud se Ti vyloženě líbí) i ten pár parmiček duhových. Osobně bych ještě přidal několik krevetek japonských, jako prevenci proti řasám. Víc nic.
PS: koukám, kolega Ctiburn má stejný vkus a rychlejší klávesnici palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 15:19 R Muž ctibum [6876] Re: pantovarnicek
Za mě - na dno třeba Pancéřníček malý, k tomu třeba hejno nějakých razborek nebo Teter ohnivých. Hrst krevetek Red cherry, šneky okružáky, kružníky. A budeš to mít na pohodu. Malé ryby ti opticky zvětší prostor (spolu s jemným štěrkem, 2-4 mm mi přijde moc).
A nezapomeň, že na ryby máš ještě tak měsíc čas...
Až založíš akvárko, tak založ i prezentaci, ať se můžou vychytat případné přešlapy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 15:12 Muž pantovarnicek [2] Re: tramtra
š60 x h30 x v26 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 14:52 Žena tramtra [3202] Re: pantovarnicek
Docela by pomohlo znát i rozměry akvária, ne jen litráž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 14:35 Muž pantovarnicek [2] Re: ZDRI
Bude tam čistých 40 l. Co tam tedy dát místo ancistrusa? Pancéřníčeka? Ten potrebuje hejno. A co dát místo Molly a Danií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.01.2020 13:39 Muž ZDRI [1415] Re: pantovarnicek
Tak to čteš špatně.
Ancistrus do takhle malé nádrže vůbec nepatří.
Molly produkují spoustu odpadu a navíc se rychle množí, brzy jim to bude malé.
Dania jsou spokojenější ve větším hejnu a větším prostoru, jsou hodně pohyblivá.
Jak velká to je nádrž, kolik litrů vody tam reálně bude (po odečtu skla, substrátu, atd.).?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 12:43 Muž pantovarnicek [2] Re: ctibum
A co teda navrhujete? Akvárko bych chtel zakládat behem nekolika príštích dní. rybičky jsem si práve pročetl a krome toho že jich bude lehce víc než se doporučuje, tak me to pripadá že je to v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 22:19 Muž Roger [1873] Re: Pantovarnicek
Těžko, těžko, tohle je vražedná mise řekl bych ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 22:19 R Muž ctibum [6876] Re: Pantovarnicek
Tady rybicky.net/atlasryb/cesky/ si zkus všechny ryby vyhledat a přečti si, co potřebují... ;-)

Za mě nic z toho, a to ani samostatně, i kdybych bral ten objem jako čistý, což asi nebude..

Pokud to myslíš vážně, zaregistruj se, založ pezentaci nádrže (pokud už je založená) a něco se tu vymyslí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 22:11 Pantovarnicek – 49l akva
Ahojte, mužů dat do 49l akvária 6ks gold molly, 8ks Danio pruhované, pár parmiček duhovych a 1 ancistrusa? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 23:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lister
Do pravého akvária dva páry Neoheterandria elegans. Možná jim bojovnice bude žrát potěr, ale zkus. Nebo, pokud je to těch 30l, pár obyčejných gupek. Bojovnice se bude přikrmovat na potěru a bude jí dobře.

Do levého akvária bych nedával nic, protože jsou tam rostliny tak akorát na bojovnici (jde o množství rostlinné hmoty, která zvládne využít výkaly ryb a drží na uzdě řasy - asi nechceš, aby ti to řasy sežraly).

Na co je ti tam filtr? Fungovalo by to i bez něj (podle toho, co vidím na fotce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 23:23 Muž Lister [169] Re: Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krevety asi nebudou dobrý nápad. Co jsem je měl s Bettou, tak ty drobné akorát hezky zpestřily jídelníček rybám, ty větší sice žily, ale pořád schované.

Akvárium je zatím v záběhu (4 týdny), vzadu je přes skoro celou stěnu Hygrophila siamensis, ale protože byla invitro, tak teprve dorůstá po horní hranu těch kořenů.

Vodu teď měním 2x týdne hlavně kvůli zákalu z kořenů, když nechám týden, tak je pak málo světla, jak je voda tmavá.

Právé akvárium funguje několik měsíců, je to takové džungle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 23:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Pancéřníčků do každé nádrže aspoň šest. A ideálně ať vidí i na ty v té druhé nádrži. Zkrať interval výměn vody, než si uděláš představu, jak moc se po přidání dalších ryb mění chemické složení vody (hlavně tedy NO3). Koupíš je asi nejsnáz na burze, najdi si nějakou poblíž místa bydliště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:41 Králík Re: Lister
Pancéřníčky tam klidně dej. Dají se koupit skoro všude. Pošli fotografií akvária, mohli by se tam dát i krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:29 Muž Lister [169] – Drobná rybka k Bettám
Přemýšlím, čím oživit naše dvě malá betatia. Bojovnice chováme samostatně v nádržích 25 a 30 litrů, vždy hodně zarostlá.

Chtěl bych do každého skupinku menších rybek. Mám rád různé sumečky, takže bych to viděl na nějakého drobného krunyřovce nebo pancérníčka. Rybky musí dlouhodobé snášet vodu 26 stupňů.

V atlase se mu hodně zalíbil Pancérníček malý. Podle všeho aktivní drobná rybka, měla by se tam hodit. Je to dobrý nápad, do každého akvária bych dal tak 5 kusů, aby jich nebylo moc, ale zase ani smutno. Je to dobrý nápad? A kde koupit? Neznáte nějakého chovatele?

Teoreticky by odpovídal i Otík, ale do toho se mi úplně nechce kvůli slabší filtraci v akváriu (i když onu většinu filtrace tam stejně provádí rostliny).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 13:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Passenger77
Však to taky jsou příbuzné piraní. Není čemu se divit, když si zobnou. Krevetky žerou mnohem menší rybky než neonky. ;-) Jak se jednou něčemu vejdou do tlamy, tak mají smůlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 11:25 Žena tramtra [3202] Re: SandynkaM
:-) Jo, endlerky jsou mašinky na mimina. Elegansky jsou trochu pomalejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 23:48 Žena SandynkaM [23] Re: tramtra
V 37 mám 4 galaxky, 2 páry endlerek ( a za ten měsíc a půl asi 50 mladych stydim ) a spoustu krevet ... a furt se to množí :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2019 22:24 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
To akvárium by mohlo být jako stvořené pro elegansky.
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna
Teď jen, jestli chceš jít zase do živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 22:16 Muž vlka [3444] Re: laguna1505
Moje Neonky černé dorostly dost slušných rozměrů a spolu s červenými a Tetrami žhavými si Krevetek ani nevšinmou. Podle mě je to o krmení. Prostě jsi jim předhodil potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 22:01 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: laguna1505
Já mám první dvě jmenované hejna a kupu prosperujících krevetek i jejich mladé...žádné ataky nepozoruji.
Asi v tom bude jiný háček... ;-) Jak Neonky modré, to nevím, ale mám dojem, že jsem kdysi na fóru četl, že klasické větší Neonky krevetky loví...ale to bez záruky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 20:34 Muž laguna1505 [61] Re: vlka
...no já měl v akva Dánia perlové, Tetry ohnivé a Neonky modré, a po vhození cca 20-30 ks krevetek mi zbyla 1, slovy jedna.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 20:28 Muž vlka [3444] Re: zelenakapusta
Já k sobě naházel pár krevet plus 4 čokolády a už mi lezou po dně desítky prťat. Pokud si na nich někdo nesmlsne, čeká mě problém co s nima. Jsou naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2019 20:21 Muž nekdo [353] Re: zelenakapusta
co to znamená "neumím" ?
na dno se dá jemný štěrk/písek
udělají se úkryty (rostlinné, případně dekorační)
počká se až se zaběhne filtr
hodí se tam tak 20 krevetek typu neocaridina red cherry
kouká se
krmí se
občas se vyčistí
žádný problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 20:16 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: RAP
Jako líbilo by se mi krevetárko, ale já to s krevetkami prostě neumím stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2019 16:46 Muž RAP [1549] Re: zelenakapusta
A co krevetárko, to by se ti nelíbilo?
Malých rybek do malých akvárií je dost. Jen, i malá rybka ocení prostor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2019 16:38 Muž Yirka [9123] Re: zelenakapusta
V 25 litrech se substrátem jsem měl 20 ks těchto rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa a úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 15:52 Králík Re: zelenakapusta
Živorodku endlerovou nebo menší druhy razborek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 15:27 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Akvárium 35 litrů
Ahoj všem,

koupila jsem si malé akvárium - 35 litrů - pro Bažinu. Zajímalo by mě ale, jestli by mělo smysl si koupit třeba ještě jedno takové pro nějaké mini rybičky. Jsou vůbec nějaké takové, které by v tak malém objemu mohly v pohodě žít?
Takové akvárium bych nezakládala ani se substrátem, ale jen s plovoučkami, aby objem vody byl co největší.
Koukala jsem se do místního atlasu, ale nepřijde mi, že by tak malé akvárium bylo vhodné pro chov rybek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 21:15 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: Králík
musím říct, že já jich mám v 32l AQ 6 kousků pancéřníčků drobných (jsou nádherní, za mně i vhodnější než skvrnití) a i tak je to asi stále málo, po akvárku se rozeplují jen v případě nulových otřesů na plovoučce a když nikdo není v blízkosti AQ. jakmile se kolem AQ jen mihnu, ihned se ztratí a nejsou k vidění.. ale asi záleží no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 19:25 Muž Bimba [6] Re: Wanderer
Jo,jo, přesně tak to chci udělat a také udělám. Také to tak bude i nejhezčí. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2019 18:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Bimba
Máš to mrňavé, víc jak dva druhy rybek bych tam nedával. Takové to od těch 6ks od těch 4ks je naprd. Dej pancéřníčky na dno a pořiď hejno razborek. A hlavně co nejdřív odvez ty čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 13:16 Muž Roger [1873] Re: Bimba
Ryby se dají i objednat, nemusíš brát co mají v obchodě jako z nouze cnost, pokud sháníš určitý druh, poptej se zde, pokud se jedná o klasické ryby určitě ti někdo poradí kde je sehnat (chovatele apod..) pokud o netradiční ryby tak se dají objednat, osobně mám dobrou zkušenost s Vivárium Mělník, dokáží sehnat importy různých druhů které se tu nemnoží nebo špatně shání apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2019 13:12 Muž Bimba [6] Re: afc1886
To přeci není důležité. Já již vím, že 50l na čichavce není, domluvil jsem si jejich darování, napsal jsem to sem a pokud si toho někdo nevšiml, tak přeci nebudu každého zvlášť upozorňovat.
V té diskuzi jde o sdělení zkušenností, jsem za ně rád a přijímám je a snad se příště nějakých podobných chyb vyvaruji. Nyní mám o osádce akva celkem jasno a to díky vám. Ještě, co dostanu v obchodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2019 11:17 Muž Roger [1873] Re: romant
Když ono to většinou co tak sleduji končí jen u slov, a ryba je pak podražená. Co je to za úvahu "pokud by začali mohutnět". Nevím, ale do akvárka si nedávám ryby na období než vyrostou, pokud nemám v plánu větší akva, na kamarády bych se v tomto nespoléhal, ryba není kus nábytku abych jí stěhoval když se přestane hodit. Osobně je mi to jedno, ale jak jsem psal, většinou to končí u slov a realita je jiná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 11:10 Muž Bimba [6] Re: Králík
Dobře, zkusím to, v atlase to tak i je. Je to ale jen 50l a bude tam ještě 12 razbor.
Dříve panoval takový názor, že čichavci a myslím to je vlastní i pancéřníčkům přijímají vzdušný kyslík ze vzduchu a proto se může s mírou přerybnit. Jsou to vesměs čisté ryby - jak se na to díváte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 08:48 Králík Re: Bimba
Těch pancéřníčků dej alespoň šest. Ve větším hejnu se budou více ukazovat a nebudou schovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 08:42 Muž Bimba [6] Re: romant
To je v pohodě.
Půjdu se podívat po těch doporučovaných Razborách Espeho, ještě jsem si říkal, že by šly Hengelova, minimálně 6 kousků. Mám již 5ks R.klínoskvrných, ty bych asi ponechal - myslím, že se dobře snesou a měly by se kamarádit.
A dolů místo Panceřníčků skvrnitých bych raději 4ks P.drobný (nanus) - jsou menší.
Bude to tak dobré?
Akva již funguje 6 týdnů, rostliny rostou, vodu částečně vyměňuji 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 07:36 R Muž romant [27983] Re: Bimba
Jj, napsal, leč lidi jsou ovce a mají tendenci si věci hodně zjednodušovat a to, že půjdou kamarádovi, už nedočtou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 07:05 Muž Bimba [6] Re: romant
Bimba napsal: Mám tam sice ještě 2ks čichávců perleťových (max 4cm), ale kamarád si je vezme, pokud by začali mohutnět.

Myslel jsem, že jsem to napsal česky - předám je kamarádovi. Vždyť zítra mít 10cm nebudou, tak provedu rozlučku, on si to také připraví a za pár dní půjdou do většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2019 20:34 Muž Roger [1873] Re: michalt
Pygmejové se mid drželi ve sloupci jen chvíli pak se ani moc neukazovali, Hastatus jsou jiná liga, do sloupce občas vplují, při krmení se mi občas zdá že jdou mezi bornejky :-D každopádně jsou vidět, šmejdí celý den, k večeru se aktivita zvětšuje, ale já mám Kalimantan u jídelního stolu takže jsou zvyklý na pohyb u skla, trávím tam čas u kávy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2019 20:29 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Roger
Tak já jsem nakonec posílil partu Razborek skvrnoocasých na 22 kousků a zatím, s odstupem dvou týdnů, dobrý.

Byl jsem rozhodnutý pro partu Pygmejů, protože jsem se v atlasu dověděl, že jsou to pancéřníčci, kteří se rádi zdržují taky ve vodním sloupci. Pak jsem přijel do akvaristiky a tam jsem viděl Pygměje a Hastaus pod sebou v nádržích. Hastatus se mi zdáli živější a víc aktivní ve vodním sloupci. Ač vím, že v obchodě se ryby chovají značně odlišně než v domácí rostlinné nádrži, nechal jsem se unést a koupil partu šesti Hastatus. Taky v pohodě, zatím si nestěžují, jen u mě se dost drží u dna. Takže je pokaždé hledám, pač přes kytky toho na dně hodně vidět není :-). Tak s odstupem času díky za názor, zatím jsme všichni spokojení. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 20:09 Muž Roger [1873] Re: Bimba
Jak píše romant, razborky klínoskvrné do 50l ne, sám jsem je tam měl a teď je přehazuji do většího, je to na ně malé když dorostou a pak stojí na místě jak tvrdé Y :-) osobně do 50l sz razborek nebo Danii ryby do max 3cm výběr je dostatečný. Například razbora barmská je nádherná menší rybka která umí udělat parádu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.12.2019 20:01 R Muž romant [27983] Re: Bimba
Ne. hmm Perleťáci ani omylem. Razbory klínoskrvrnný bych nahradil espei. Ampulárku nahradit partou okružáků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 19:53 Muž Bimba [6] – Osádka 50l akvárka
Schválíte mi do 50l akvária tuto skromnou, ale snad vhodnou osádku?
10ks razbora klínoskvrnná, 4ks pancéřníček skvrnitý, 1ks Ampuláris a v písku asi 20ks pískořky věžovité. Mám tam sice ještě 2ks čichávců perleťových (max 4cm), ale kamarád si je vezme, pokud by začali mohutnět.
Či máte nějaký tip na osádku pro oživení pohledového zážitku na akvárium? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 13:35 Muž Roger [1873] Re: michalt
Já mám ve svých 38l 20x bornejek a do pohody, ničeho se nebojí, ukazují se, nejsou to čuníci, záleží asi i na filtraci já mám kostku a čerpací hlavu. No a na kytkách samozřejmě. Neschovávají se, velikostně jsou si podobné s tvou volbou. K tomu tam mám aktuálně 3x corydoras Hastatus. Pygmejové se mi schovávali, Hastatus jsou trochu víc modelky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 14:15 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: michalt
Chápu. Osobně bych se posílení hejna o například deset kousků nebál. V malém počtu se budou schovávat. Ale to už tu myslím zaznělo.
Já s nimi mám zkušenost takovou, že se mi schovávaly i v zarostlé nádrži. Po prostřihu a vyčištění hladiny od třeba voďankovce jich bylo najednou všude plno. Ale úplně fantasticky se mi začaly chovat až po přidání jiného hejna. Jak s pygmeji, tak nyní s tetrami žhavými. Jako by se razborky s většími rybkami přestaly sami bát. To myslím k těm tetrám. Pygmej zas tak velká rybka není :-)
Přeji šťastnou volbu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 13:30 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: PetrO
Právě proto bych chtěl to hejno posílit. U teter jsem měl zkušenost, že se ukazovaly víc, když jich bylo větší hejno (ne zas na hranici možností nadrže). V menších počtech zalézaly.

Uvažoval jsem taky o nějakém "sháněči" hejna, ale ve 40ti litrech toho zas taky nejde hodně vymýšlet.

Hmm...tak kdybych v těch 40l měl nakonec třeba 25-30 kousků, to by možná ještě bylo pro zdraví nádrže bezpečné.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=351