Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 17:58 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Dreamdiver
Já myslím, že párek bett by potřeboval toho prostoru víc, aby to samička neodnášela... Ale to je jen můj názor, zkušenost s bettama nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 17:54 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: matak
Nicméně párek bett bys v 30-35l akva mohl mít, jestli se ti líbí. Chce to nádrž vhodně zařídit a zarůst s dostatkem úkrytů pro samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2013 17:25 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Pokud chceš něco, co se bude množit samo, tak buď paví očka, jak píše Katterinecka nebo třeba živorodky sličné, pokud seženeš. Na ty to ale chce dobře zarostlý akva - maličký potěr se ze začátku buď krmí živou potravou nebo oďobává řasy z rostlinek. Sama mám ve 30 litrech paví očka, ale mě vyloženě baví údržba, takže u mě je pravidelná ;-) Živorodky jsou prasátka, takže se musíš vážně starat o hygienu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2013 16:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: matak
dej si tam pár gupek a budeš mít radosti z mladých až až. Ale pamatuj na to že je každá ryba živý tvor a nesnese všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 16:38 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – jaké ryby jsou nejvhodnější
Zdravim chci se zeptat jaké ryby jsou nejvhodnější do akva 30-5 L. Co nejmín náchylné k nemocím s minimálními požadavky. Třeba aby se i snadno množili tj něco hezkýho? co Betty? kamaráíd je mel v malém akva a rozmnožili s emu ani to nechtěl je težký jejich chov? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 22:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tina
Věř tomu, že jsou schopni jíst až do puknutí... a taky věř tomu, že utrápit v akvárku hlady dvě paví očka je takřka nemožné, i kdybys je krmila jen jednou týdně... ale zabít je překrmováním se dá velmi rychle... Nemusíš se bát, že by ti rybky hladověly.
A k těm šnekům - ti okružáci jsou fakt pěkní a dobří pomocníci... a svým množením ti ukáží, když překrmuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2013 20:28 Žena sivon [1713] - PlžiRe: tina
Fotka k příspěvku Na řasy ti stačí okružáci. Jsou mnohem vhodnější do tak malého akvária, než neritina. Výhodou je, že u nich nehrozí hlad, když nebudou řasy. Žerou totiž téměř vše - dokonale zlikvidují zbytky po rybách i odumřelé rostliny.
Jediný problém je, že se (na rozdíl od Neritiny) množí a to úměrně nabídce potravy. Pokud budeš ryby překrmovat, okružáci se ti přemnoží. Ale pokud k tomu dojde, lze ty přemnožené jednoduše zkrmit rybám.
Jsou i moc pěkní - existují různé barevné varianty - červení, modří.
Takhle hezky vypadá ten červený:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:04 tina Re: romant
Děkuji, to jsem chtěla slyšet. Všude píšou "krmit co sní za krátkou dobu", ale jako laik nevím cosi pod tím představit. Navíc sem nevěděla jestli náhodou taky nežerou "do puknutí" jako třeba králík. Na pidiočka mám odběratele - budou krmením pro vrubozobce. Ale s čistěním počítám,přece se nebudu dívat na smutný ryby ve špinavý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:48 R Muž romant [27987] Re: tina
Krmit tolik co do 20 vteřin skonzumují, spíš pidi dávku 2x denně, než maxi dávku jednou denně. Budou žadonit stále, na to si zvykneš. Jeden den v týdnu nekrmit vůbec. Ještě k těm počtům a schopnosti akvo zaneřádit. Zakrátko budeš mít akvo těch ok plný, takže budeš muset dbát zvýšený hygieny, opravdu pravidelně týdně měnit 1/3 vody a dle potřeby odkalovat dno, neb oka jako producenti odpadu a krevetky jakožto milovníci "čistější" vody půjdou tak trochu proti sobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:31 tina hloupý dotaz..
Ještě jeden hloupý dotaz. jak poznám,že sou rybičky napapaný tak akorát? Já se furt bojím abych je nepřekrmila, že se teď zas bojím aby neměly hlad smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:11 tina Re: malyLibor
já jsem měla v plánu pěstovat na přilepšenou řasu na plexi ve sklenici, jak jsem tady někde vyčetla. Nechtěla bych Neritinu trápit hlady. Jinak ty 2 paví očka snad nezakydají akvárko moc, ale jen tak aby mělo 10 krevetek co přebírat. Třetí očko radši kupovat nebudu. Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 16:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tina
romant má asi pravdu... ta neritina by tam mohla mít dost málo řas a mohla by trpět hlady. Sice se dá dokrmovat chlorelou a spirulinou, ale řasa je řasa... raději asi opravdu ty okružáky. A krevetky řasu taky rády... ale mnohem raději zbytky po rybičkách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 16:40 tina Re: malyLibor
Tož nedá se nic dělat, přikúpíme krevetky a třeba budou čistit i místo ancíka. děkuji za radu a přeji pěkný den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2013 16:39 R Muž romant [27987] Re: tina
Ancík nemá v těch 25 litrech co dělat, toho pryč. Když oka, tak třeba endlerky, určitě vhodnější. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
Edit: Z těch šneků třeba okružáky, piskořky. Na neritinu bych to taky moc neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2013 16:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tina
Ano, ta neritina by byla lepší než ancík, ale ona i krevetky potřebují velmi kvalitní vodu... tu jim jak ancík, pak paví očka budou zaneřáďovat, takže se o takto malinké akvárko budeš muset hodně starat. A nechci tě zklamat, ale dvě krevetky se ti asi nerozmnoží... A 10 krevetek v takto velkém krevetárku rozhodně není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 16:31 tina Re: malyLibor
Já doufám,že se krevetky rozmnoží,těch 10 není moc do tak malého akvária? Ancík má zatím tak 3-4 cm,takže až povyroste tak ho dám kamarádovi. Myslíte, že by místo něj byl na řasi lepší nějaký šnek? např. Neritina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2013 16:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tina
Ty paví očka se obvykle dávají 2 samičky na 1 samečka, ale i takto to stačí. Na ancíka je 25 litrů málo, a 2 krevetky jsou málo, jsou to společenská zvířátka, bylo by jich třeba alespoň 10ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 16:20 tina – kolik pavích oček do 25l
Dobrý den,
prosím o radu kolik je vhodné mít pavích oček ve 25l? Zatím mám samce a samici, jednoho ancíka a 2 krevetky. Rostliny mám živé; řasokouli a jávský mech a Egeria najas. Děkuji za Vaše názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 11:09 Jeníček1999
Jaké rybičky do 26 litrového akvária???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 10:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ryki
jak říkal romant, nejdřív si udělej nějakou představu co bys tam chtěl, pak se bude radit líp. Taky záleží v jakém je akvárko stavu (jestli je dost dlouho zaběhlé, jestli je v něm kvalitní filtr, dostatek rostlin, jak často plánuješ provádět údržbu).
Ono nacpat do akvária nejvíc ryb kolik tam může být taky nemusí být ideální, jak se říká méně je někdy více
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 10:51 R Muž romant [27987] Re: Ryki
Takříkajíc těžko uchopitelný dotaz. Začal bych tím, že se podívám do sekce nádrže a budu se inspirovat v obdobně velkých nádržích, jaké složení ryb tam lidi mají a posléze třeba sem příjdu s konkrétnějším dotazem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 10:44 Ryki – kolik ryb
Dobrý den,chtěl bych se zeptat kolik můžu mít max ryb v 51 lit. akvárku.A jaké například.předem dík za odpověď potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 10:01 Jeníček1999
Čaute lidičky, poraďte mi jaké rybky do 26 litrového akvárka.
Je vybaveno: led světlem 6W a filtrací.
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2012 21:47 R Muž romant [27987] Re: Jirka Š.
Ancíky bych vyměnil za partu 6 otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy , na dánia to moc není to jsou plavci a mají rádi prostor, ty neonky to je taky na hraně, spíš bych volil třeba tetry žhavé, ale to jenom můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:36 Jirka Š.
Chci si pořídit akva cca 50 l /po odečtu písku, rostlin a techniky/
Plánuji tam mít 10x neonka obecná, 6x danio pruhované a 1-2 ancistrusy. Není to moc ? Nebo můžu ještě nějakou rybku přidat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 22:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tereza
Promiň, jsi anonym, nevím, kde je u vás ani kde je tvá nejbližší akvaburza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 17:12 tereza Re: malyLibor
mužu se zeptat kde u vás (u nás jsem ji nikde nesehnala ani na nejbliší akvaburze)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 07:13 jake98 Re: malyLibor
děkuju ale je čas teprv dneska přijde akvárko :-D nemůžu se dočkat hlavně to neuspěchat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 07:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Multifasciáti jsou většinou ještě menší...jen je v tomto případě jejich nevýhodou, že jsou "koloniální", takže je třeba čas od času odlovovat mladé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 23:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jake98
Endlerky by určitě šly. Ale nemusíš kupovat velké hejno. Stačí dva pěkné samečky a 4 samičky. Ti už se ti o hejno postarají velmi rychle. Endlerka není sice dlouhověká, ale velmi dobře se množí, takže za chvíli budeš mít krásné hejno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 09:39 jake98 Re: malyLibor
a nešlo by třeba hejno endlerek ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2012 20:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Hjub
Co zkusit hledat mezi "šnekáči"?
"Něco" v tomto smyslu:
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_similis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:15 Hjub – Nano Malawi/Tanganika
Zdravím,
nelekejte se názvu, nehodlám rvát do 10l tlamovce. Věc se má tak, že se mi tyto dva biotopy hodně líbí a chtěl bych si něco podobného zařídit. Nemám problém koupit velké akvárko, ale vzhledem k tomu, že studuju tak mi doma bude k ničemu. Chtěl bych do 45l,víc nepřipadá v úvahu, protože už na kolejích jednu 45 a 10 mám, dát jenom písek, a pár kamenů. Napadá někoho z vás, které rybce, či páru by tyhle podmínky vyhovovali?
Děkuji předem za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.11.2012 16:54 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: jake98
Jak píše malý Libor - tetra krvavá do takového akvária rozhodně nepatří. Míval jsem je ve 120l akva - jsou to hodně živé ryby a taky to nejsou žádní beránci.
Fakt nádherně vypadají v malém zarostlém akvárku galaxky. Když jsem je viděl plavat v zarostlém nano akvárku, spadla mi brada :) Než začneš vymýšlet blbiny, zkus se domluvit na objednávce v akvaristice. Máš spousta času, zatím si zařiď akvárium, vyber vhodné rostliny a až pak nakupuj rybky. Já muka nedočkavosti nového akva v práci řešil aspoň šneky :-D A vyráběním rostlinného akvárka. Rybky přišly pak, po vánocích přidám ještě cherryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2012 15:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jake98
Ta do tvého akvária ale rozhodně nepatří. Cituji zdejší atlas: "Vzhledem k potřebě chovu hejna lze pro druhovou nádrž použít akvárium o objemu 80 litrů. Patří mezi dobré plavce a lépe budou prospívat ve větších nádržích." Většina teter jsou sice malé rybky, ale potřebují prostor k plavání, proto bych do tvého akvárka tetry nedoporučoval. Naopak některé razborky, konkrétně B.maculatus a B.uropthalmoides jsou do takovýchto akvárek vhodné. Ve většině akvaristik jsou schopni ti Boraras maculatus = razborku trpasličí na požádání objednat, je to velmi hezká rybka, kterou je dnes snadné sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 15:10 jake98
tak u nás mají tetru krvavou tak asi půjde ta ale mám hodně času akvárko eště ani nepřišlo chtěl jsem být připravenej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:58 jake98
ta bude asi nejlepší tak děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jake98
Už ti tu někdo radil do 30 litrového akvária vhodnou razborku mikro (Boraras micros). Jsou to pěkné rybičky, ale jsou opradu miniaturní. Podle mých zkušeností do 30ti litrů můžeš dát v pohodě hejnku 12-15ks Boraras maculatus - razborka trpasličí. Ta je maličko větší a je to pohodová rybka, která je navíc snadno k dostání. Určitě ti ji seženou i v akvaristice u vás. Je také velice vhodná ke krevetkám. Takže k nim můžeš klidně dát i krevetky, třeba Red cherry nebo zelené palmaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 09:53 jake98
tak ta betta tam nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:02 jake98
lepší krám je u náz jen superzoo a tam ty ceny nejsou pro 13 letého kluka moc příznivé no třeba 40 korun za krevetu. ale můžu to skusit stim objednáním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:56 Muž Yirka [9126] Re: jake98
Mikro a mini rybky jsou celkem v kursu a má je běžně skoro každý jen trošku lepší krám. A když ne, neměl by pro ně být problém je pro tebe objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 17:29 jake98
stim už mám skušenosti
jeden obchod je hodně dobrej i levnej tak je tam snad budou mít kdyžtak sem pak napíšu jaké tam jsou a vy my napíšete jaké jsou nejvhodnější ale času je dost teprve jsem ho obědnal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 17:22 Muž Paul [2] - Asie
aha, tak je všechny projdi a třeba budeš mít štěstí. A hlavně se na nic neptej těch prodavačů tam. Kolikrát jim de jen o prachy . :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:18 jake98
bydlím v jidřichově hradci a je mi 13 takže moc na vyběr nemám všeho všudy 3 obchody
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:10 Muž Paul [2] - AsieRe: jake98
vím že jí mají na zličíně v petshopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:10 Muž Paul [2] - Asie
já mám akva 25l mám tam 3 betty (samice) a stačí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:09 jake98
děkuji ale mám pocit že jí asi neseženu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 17:08 Muž Paul [2] - Asie
kdybys tam nemusel mít ty betty tak rybicky.net/atlasryb/razborka_mikro mít jich tam tak 15-20 ? to by bylo super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:05 R Muž romant [27987] Re: jake98
Za mě jenom ty betty. Bez nich třeba nějaký razborky, nebo z teter třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:04 Muž Paul [2] - Asie
jako rostlinu nějaký malý echynodorus např.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=2601