Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:52 MikeCZ – bojovnice
Ahoj mam dotaz. Chtěl bych si koupit bettu, ale nevím jestli spoluobyvatelé by ji vzali do party.
Mojí obyvatelé: 4xneonky
4x Tetry ozdobné
4x Tetry černé
3x guppy + nějaké mldé odchovy
3x ancitrus
Akva-54l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 13:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Merst
Jelikož to máš 45l a to asi bude hrubý objem, čili ještě dno a nějaký kořen ten objem čisté vody ještě sníží, tak bych se spíše držel čistě myšlenky jednoho hejna drobných rybek a doplnit třeba krevetkama (red cherry, nebo palmaty).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 12:51 Merst Re: Belisana
Ok,a nejake cichlidy by tam mohli ist?Alebo to je moc male?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 12:28 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Merst
Merst napsal: A viac druhov ryb po 5kuskov by sa dalo? Inak dik za rady
určitě ne hejnových ryb, měl bys z toho akorát směsku, která by oku neladila, ty právě líp vyniknu ve větším množství od jednoho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2016 11:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Merst
Vzhledem k objemu se raději drž jednodruhové nádrže s alespoň minimálním doporučenm počtem kusů v hejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 10:35 Merst Re: Merst
Samotne cichlidy nejake by tam mohli byt?viem ze strtko nejake mal ale uz nebiem ake..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 10:35 Merst Re: chuanvaldes
A viac druhov ryb po 5kuskov by sa dalo? Inak dik za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 10:02 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Jo, Tetra ohnivá je krásná. Mám čerstvě v nádrží 10kousků. Plavou krásně v celé nádrži a vždy v hejnu. Prostě radost pokoukat... palec Přes noc se schovají v rostlinkách a není i nich vědět... ale po rozsvícení světel je jich plné akvárko... ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 08:29 Muž Plastr [9] Re: Merst
dal bych tam Razboru Hengelovu rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova
celkem akční a dobře vypadající ryba. Jinak můžeš ještě:
razbora skvrnoocasá rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
tetra ohnivá rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva

jsou i další druhy, já spíš koukám na ty barevnější.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 07:06 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Merst
A co takhle Elegansky rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna mám je i s krevetkama...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2016 05:13 R Muž afc1886 [14655] Re: Merst
Pěkné hejno teter ohnivých rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva .Mám je a jsou moc pěkné a plavou po celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 01:40 Merst – 45l
Ahoj,som zaciatocnik a potrebujem poradit,mam doma45l akva..Chcem ho znovu zalozit ale neviem co tam dat za rybicky,najlepsie by bolo mat tam nejake menej narocne a viacej alebo mensie..takze nejake rady? Vopred dakujem..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 13:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Tak to asi u vás byla spíš superfetace než stres...Ona ta mláďata po ataku samečka zmizí prakticky hned jak se přestanou hýbat... ostatní je sežerou natotata a o zbytek se postarají plži. Přece jen se jedná o dvoumilimetrové tvorečky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 12:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Oštípaná mláďata jsem tam nezažil. Ono to fakt fungovalo tak, že do jistého počtu se ryby v pohodě množily a když jich bylo hodně, tak se prostě další mladé přestaly objevovat. A neviděl jsem tam ani žádná poškozená mláďata. Když jsem odebral část hejna, rozjelo se množení znova. Zřejmě skutečně stres. Ono to ale funguje i u jiných živočichů, že na stres reagují tak, že se nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 12:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Neznám sice rybku, která by nežrala svůj či cizí potěr, :-) ale také jsem netvrdil, že je problém v tom, že by formosy své mladé žraly. Problém je totiž se samečky, kteří mladé od ocásku oštipují, až je zmaří....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 12:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Já se nechci hádat, ale myslím si že dobře krmená formoska mladé nežere. Fakt jsem dvakrát zažil že tam byla rybí polívka a přestaly se množit. Odebral jsem polovinu hejna a začaly se zase objevovat mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 12:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
To není stres, nepřestávají rodit, jen je více predátorů, kterým mladé rybky neuniknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2016 12:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Já jich tam mám jenom pár kousků. Pokud bych chtěl velké hejno, dal bych je do většího akvárka, protože už jsem si dvakrát ověřil že když se v akváriu vytvoří rybí polívka, samice zřejmě stresem přestávají rodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 11:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Sice tato rybka často žije skoro v bažinných žumpách, ale zase s ní tolik experimentovat moc nemusí... Ona sice dá malé akvárko, ale je zajímavé, že mohem lépe se jí vede třeba v druhové pětistovce s dostatkem kytek... O čem to vypovídá??? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 10:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Dynlik
Fotka k příspěvku A co tak formosky?
rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici
Mám je v malém akvárku na záchodě a je to úplně bezproblémová rybka. Akorát chce hustěji zarostlou nádrž. Množí se sama a spokojí se s malým prostorem. Krmení je taky v pohodě. Bere suché, dokrmuji Grindalem a prťata berou mikry. Denní světlo tam není, takže osvětlení mám na hodiny a kytky jdou v pohodě. Filtraci zajišťuje malý Atman a čistí se to tak jednou za měsíc.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 10:27 Muž Plastr [9] Re: BuldozerGT86
:) :) :) tak varianta to je taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 10:06 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Má si tam dát Elegansky a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 09:51 Muž Plastr [9] Re: Belisana
Tak tady jsou reakce nato, že dotyčný má jen 30l akvárko...hejno drží suprově a že se tam budou ztrácet - to jsem taky psal, že mu to bude připadat málo zarybněné, ale jde o ten prostor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 09:37 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Plastr
šest je fakt málo, aspoň deset-dvanáct, sice se pěkně drží v hejnu, i tak se tam skoro ztrácí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 07:10 Muž Plastr [9] Re: koyack
šest by jich tam zvládnul mít a i tak mu to bude připadat málo :) otázka taky bude, kolik je tam rostlin a jak moc to bude zacpaný všim možným - jako jsou dekorace atd...ale myslím, že šest kousků by tam bylo v pohodě a v klidu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 23:22 Muž Mislow [304] Re: romant
Ahoj, si je asi taky poridim, kdyz se jich tak zastavas. :-D Posledni bornejka mi odesla pred par tydny ve 40 l ve veku asi 5 - 6 let, ted to tam nejak poupravim podle predstav a znovu pridam rybky a i krevetky, chtel jsem zas bornejky, ale fakt zacinam uvazovat nad tema ohnivkama .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2016 18:14 R Muž romant [27982] Re: Dynlik
Osobně a to i zkušenostně v obdobně velkých nádržích bych se držel těch ohnivek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2016 18:02 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: koyack
Nebo dát Dánio perlové rybicky.net/atlasryb/danio_perlove podle mně moc pěkná rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 15:58 Muž koyack [87] Re: Plastr
No do 30l. jsou už dost velký. To spíš ty ohnivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 12:25 Muž Plastr [9] Re: Dynlik
Možná bych tam zkusil dát Razboru Hengelovu rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova
bude se na ní pěkně koukat a její charakteristika je: "Nádherná malá rybka vhodná do miniakvárií" :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 11:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lhajek
Aquamaster.cz na jejich stránkách najdeš ceník jejich skladu i fa glaser. Ke Glasrovi jezdí cca 2x za měsíc, tak to chvíli trvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 09:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: NHKG
Dej tedy odkaz kde objednat. Já co jsem hledal, tak jsem tyto ryby nikdy společně dostupné nenalezl a ty ceny mě přijdou jako z jiného světa, ty jsem také neviděl. Ale člověk ledacos přehlédne, tak prosím kde?
Třeba by to ocenili i další tady na fóru z "vesnic" se špatnými kamennými obchody v blízkém okolí.
Jinak jsem smířen s čekáním, protože vím že v jednom z obchodů v mém dosahu se jich dočkám na rozdíl od ohnivek o kterých mě někteří tvrdili že taková rybka neexistuje, že to jen jiný název pro Tetru žhavou (a to je prý ten člověk chovatel teter :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 23:19 Muž Mislow [304] Re: lhajek
Ahoj, jj, s malyma rybkama je to nekdy tezsi, i kdyz ziju v jine zemi, tak i ve svym okoli jsem mel problem sehnat treba bornejky, o dalsich druzich ani nemluve, vsude mi rikali, jsou moc male, neni o ne zajem, pritom tech lidi, co maj miniakva .... hmm Zato tech druhu cichlid apod., to by nebyl problem. Nastesti tu pred par roky vznikla nova velka akvaristika, kde uz je to o necem jinym, doufam, ze se jim bude darit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 20:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lhajek
Velkoobchod:
Pancéřníček drobný 22Kč kus
Neboka modrá 17Kč kus
Pokud vemzeš od každého 10, tak to máš i s dopravou za cca 700Kč.

V akvaristice:
Pancéřníček drobný cca 45Kč kus
Neboka modrá cca 30Kč kus
Pokud vemzeš od každého 10, tak to máš za cca 750Kč.

Tak nechápu nad čím váháš...
EDIT: Opravil jsem druh pancéřníčka. A s tím létem máš pravdu, velkoobchodníci nedoplňují přes léto sklady, taky mě to štvalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 20:09 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Hmmm je hezké si vybrat rybku, ale sehnat jí pak ... já jsem chtěl ohnivky, ale prostě v okolí kam běžně jezdím není šance. Takže jsem to po skoro roce vzdal. Teď podobně sháním modré neonky a pancéřníčky malé ..... když jsem naposledy neonky viděl, tak nebylo připravené akvárko, teď je akvárko a rybky nikde .... Pancíci jsou také prakticky nesehnatelní.
A dát za přepravu z druhýho konce republiky jednou tolik co stojí požadované hejno také nehodlám .... kdyby aspoň všechny ty druhy měl jeden dodavatel, ale to jsem také nenašel.
Teď přes léto jsem více jezdil a tak jsem se dostal i dál od bydliště a zase jsem slýchával: no teď přes léto rybky nejsou, chovatelé je budou mít tak na podzim .... apod. Ale to se zase do daných míst nedostanu. Když někam napíšu jestli mě můžou dát vědět až je budou mít tak slíbí a pak už se nikdy nezvou. Prostě pokud nechci klasiku v podobně běžné neonky, skaláry, nějakých základních živorodek (gupky, mečovky), obyč ancíka a nějaký ta mechový parmičky nebo bety tak prostě není šance. Na to že jsme prý bráni jako akvaristická velmoc je to z pohledu obchodu pro běžnýho koncovýho akvaristu bída ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 13:06 Muž koyack [87] Re: romant
To je fakt ale aby nebyl za chvíli zklamanej. Ale je fajn, že se nejdřív informuje než něco nakoupí a pak se diví co si to koupil a co mu to v té prodejně ti zatracení prodavači vnutili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2016 12:58 R Muž romant [27982] Re: koyack
koyack napsal: Já bych si ho pořídil hned, těch 30l je fakt trochu větší flaška od okurek.Já bych to zase tak nehrotil, ono nabrousit ostruhy v tomto prostoru co má tazatel k dispozici může vyplodit zajímavě ostařenýho akvaristu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:54 Muž koyack [87] Re: Dynlik
Já bych si ho pořídil hned, těch 30l je fakt trochu větší flaška od okurek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:42 Muž Dynlik [0] Re: romant
Ok :-) . Dík. Časem možná přeci jen zkusím větší :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 12:40 R Muž romant [27982] Re: Dynlik
Máš objem že si nemůžeš moc vyskakovat, ale pracovat se dá i s flaškou vod vokurek. ;-) Tedy jedno centrální hejno, nemíchat druhy a zvláštěpak hejnový, bude to vypdat stále prázdně, ryby rozstřelený po celý nádrži a efekt nikde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:40 Muž Dynlik [0]
Ok, skončím u tak 10 teter ohnivých + pár krevetek :) (neublíží jim?). Dík za nápady a rady, teď hlavně zaběhnout akvárko ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:12 Muž koyack [87] Re: Dynlik
To je škoda, protože stejně jednou budete chtít větší. Teda jestli vás to chytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:06 Muž Dynlik [0] Re: koyack
Bohužel, nelze z prostorových důvodů :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 12:04 Muž koyack [87] Re: Dynlik
A nebo si pořídit větší akvárko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 12:04 Muž Dynlik [0] Re: afc1886
OK, ok stydim . A není nějaká podobná tetra ve žluté variantě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2016 11:50 R Muž afc1886 [14655] Re: Dynlik
smich Dej jen ty ohnivky a nemíchej pořád 2 druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 11:44 Muž Dynlik [0] Re: romant
Ježiš, to je ryb, pořád měním rozhodnutí, jestli se to teda hodí, dal bych 6 razbor a třeba 3 ohnivky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 11:26 Muž koyack [87] Re: romant
Souhlas "ohnivky" mám a jsou to čiperky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2016 11:03 R Muž romant [27982] Re: Dynlik
A co takhle místo těch razbor rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
Edit: Než jsem to sesmolil, tak Radek byl rychlejší a přichází se s tejným názorem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 10:51 R Muž afc1886 [14655] Re: Dynlik
Já jsem měl rázbory skvrnoocasé,ale to jsou strašní plašani.Jsou to pěkné rybky,ale sotva se pohneš a hned jsou zalezlé v rostlinkách.Co ty tetry ohnivé,nelíbí se ti?Ty jsou u mě akční až moc,pěkně drží hejno a vůbec se neschovávají.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=1051