Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 23:48 Žena petulinakk [2016] Re: vitek38
Držím palce, dej vědět jak jsi spokojený :-) jsem si ale jistá že budeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2011 13:07 vitek38
Ach ta má slepota. Díky za odpověď. Ploštěnky pŕi nejhorším vyhubím já sám, doufám že si poradí s lasturnatkama. Už je běžím objednat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 14:32 Žena petulinakk [2016] Re: vitek38
Nedávno jsem řešila to samé - rybky do 30l, hlavně kvůli požrání lasturnatek. Viz diskuze jen o kousek níž.
Nakonec se k nám nastěhovaly boraras maculatus a jsem navýsost spokojená, lasturnatky zmizely a neviděla jsem že by borarasky útočily na malé krevetky, a to ani ty opravdu malinké, zatím si je jen zvědavě prohlíží. Nepřestávají mne udivovat svou nebojácností :-) Krevetky se promenádují po celém akva, rybek se nebojí. Nevím ale jestli by si poradily s ploštěnkami, s tím nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 14:25 vitek38 – krevetky a ...
Zdravím všechny akvaisty
Už nějakou dobu mám 30 litrové akvárium. V něm jsou cherry krevetky a poměrně se jim tam daří. Jenže se mi v něm poslední dobou rozmohli různé řasožravé miniorganismy. Těm také přisuzuji úbytek krevetek a tak bych se rád těchto nevzhledných potvor zbavil. Hledám proto nějakou minirybičku která by tyhle živočichy snědla, ale malé krevetky nechala na pokoji.
A co že je to za drobné živočichy ? Hodně mě trápí lasturnatky - drobní řasožraví korýšci, kteří se pěkně přemnožili. A také mne trápí několik ploštěnek v akváriu. Možná jsou spolupachatelem mizení krevet. Takže, nenapadá vás nějaká taková, potvorožravá rybka ? Uvažoval jsem o rybce dario dario, ale neútočila by na krevetky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: 1petra1
taky by hodně pomohla fotka akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:39 R Muž romant [27982] Re: 1petra1
Pro ty rybky je to nevhodná velikost akvária, to že útočí na ostatní je logickým vyústěním jejich pobytu ve stresovým prostředí rybicky.net/atlasryb/parmicka_zlata
Chce to si něco přečíst o daných obyvatelích akvária, ještě před tím, než tam jsou dávány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:35 1petra1
Ahojky, chci se zeptat mám 3 parmičky zlaté ve 30-ti litrovém akvárku a pár dalších malých rybek. Je možné že parmičky útočí na ostatní rybky... Měla jsem ostatních rybek víc, ale některé ze záhadných důvodů uhynuly. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2011 21:58 Žena petulinakk [2016] – Re: katterinecka
katterinecka napsala: Maculatus jsou o trochu větší ale tolik se nebojí

Tak nakonec jsme pořídili boraras maculatus, a překvapilo mne jak nebojácné ty rybky jsou... v akva si zvykly velice rychle, neschovávají se vůbec, a když se kochám a koukám z několika cm do akvaria, oplácejí mi stejnou. Skvělé rybky! Děkuji za doporučení, i vaše poznámka o nebojácnosti přispěla k rozhodování :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 12:42 Žena petulinakk [2016] Re: Sid
Mám tetry ohnivé s drobnoústkami trpasličími, a drobnoústky jsou o dost odvážnější, tak možná proto mi tetry připadají plaché :-) Jinak tetry plavou také u v pohodě po celém akvárku a neschovávají se, ale prostě při jakékoliv činnosti (úprava akvaria, výměna vody) tetry okamžitě zmizí, kdežto drobnoústky se jdou podívat co se děje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 11:58 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: petulinakk
V pěkně (přiměřeně!) zarostlé 30 l nádržce si umím hejnko 10 modrých neonek (ale i teter ohnivých) představit. Ale uznávám, že dopřát jim větší prostor není na škodu. :-)
Já mám ve 112 l nádrži cca po 20 jak tetry, tak neonky, a nějak zvlášť plaché mi tetry ohnivé nepřipadnou. Bude to díky nejen "bezpečné" nádrži, ale i uvolněnému chování modrých neonek. :-)
Ty rybky mi v podstatě žerou z ruky. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 10:57 Žena petulinakk [2016] Re: Deathbull
Děkuji, do Braníku mám namířeno, přecejen toho zubaře radši nebudu riskovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 10:54 Žena petulinakk [2016] Re: Sid
Děkuji, tetru ohnivou mám ve druhém akvariu, je to moc krásná rybka, ale spíše plachá a velmi čilá, chvíli jsem i uvažovala o jejich přelovení právě do té menší nádrže kam ted sháním rybky, ale nakonec jsem to zavrhla, mám taknějak pocit že by to na ně bylo příliš malé...
...neonka modrá je také vekmi pěkná, ta mě nenapadla, ale byla by 30l nádrž pro ně dostačující? Jsou to přece příbuzní teter ohnivých jestli se nemýlím, proto je posuzuju taknějak podobně, a tady v atlase se také píše že je doporučena aspon střední nádrž a min. 10ks, nerada bych je trápila, 10 ks tam být určitě nemůže :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:15 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: petulinakk
Půlka Zoo Braník, druhá půlka dr. Pokorný z Prahy co měl tady inzerát...ale bacha, je to zubař! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: petulinakk
...případně kterou byste mi doporučili? Ráda bych rybku co nejmenší, která by se v tak malém akva netrápila...
Převeliká škoda, že tak nádherná rybka, jakou je modrá neonka (Paracheirodon simulans) je ve zdejším atlase prezentována tak špatnou fotografií, že případné zájemce dokonale odradí...
(Navíc, když na fotografii zachycená samice patří díky evidentnímu napadení kožovcem spíš do kategorie "nemoci ryb"... :-O)
Přitom jde o rybku barevně srovnatelnou s červenou neonkou, jen ty rozměry jsou menší. :-)
V atlase uvedených 4 cm možná tato rybka dorůstá v přírodním prostředí; moje zkušenost s ní z nádrží je jiná - v dospělosti mívá přibližně 2 cm. Výborná alternativa pro malé nádržky.
O něco lépe vypadá zdejší prezentace jinak velmi pěkné tetry ohnivé (Hyphessobrycon amandae) - také tato v dospělosti cca 2 cm hejnová rybka je přímo předurčena do malých a středních nádrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:46 Žena petulinakk [2016] Re: Deathbull
to by bylo ideální :) můžu se zeptat odkud je máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:13 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: petulinakk
Galaxky jsou dobrá volba, u mě se o dno vůbec nezajímají a pidi krevetky neplavou ve vodním sloupci, to až ty odrostlejší...a to už jsou na sežrání moc veliké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
všechny tyhle rybky jsou s krevetkama v pohodě, většinou si jich ani nevšímaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 11:21 Žena petulinakk [2016] Re: katterinecka
děkuji, jde mi o to aby rybky pokud možno nedecimovaly krevetí potěr, i když je mi jasné že semtam si zobne každá rybka... ale aby to nebyl masakr :)
Líbí se mi i mikrorasborky galaxy, ale jsou asi špatně k sehnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 11:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
Maculatus jsou o trochu větší ale tolik se nebojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 11:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
já měla boraras brigitae/urophthalmoides a v pohodě se jim dařilo i při 20ti, mají tam max 1,5cm. Obvykle je v obchodě zaměnují, buď prodávají urophthalmoides místo brigitae nebo mix obou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 11:09 Žena petulinakk [2016]
Uvažuji o koupi Boraras merah, ve zdejším atlase je ale u této rybky uvedeno že vyžaduje teplotu alespon 25 stupnů... v nádrži kam by měly jít ale topítko nepoužívám (mám ho, ale nechci, lampička topí ažaž), v zimě předpokládám teplotu cca 23 stupnů. Máte s někdo s těmito rybkami zkušenosti, je opravdu potřeba tak vysoká teplota?

Tuto rybku jsem si "vyhlédla" protože je nejmenší, chtěla bych jí do 30l nano ke krevetkám...

Pokukovala jsem i po příbuzných B,brigittae a B.maculatus, ty už by podle atlasu měly být větší cca 3cm, ale mně se zdály v akvaristice vždy malé, i když jsou to mladé rybky, tak přece... jak jsou tedy na tom při srovnání velikostí... případně kterou byste mi doporučili? Ráda bych rybku co nejmenší, která by se v tak malém akva netrápila.
Omlouvám se pokud je můj dotaz trochu zmatený, děkuji za každou radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 16:54 Žena MajQulinQa [0] Re: katterinecka
jj tj on :-D diky za radu, zkusim to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 16:50 Žena MajQulinQa [0]
aha..takze nic blizko se nekona.. :( nevite nekdo o nejakych strankach kde se daji krevetky koupit za dobrou cenu a v dobrem stavu ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 16:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajQulinQa
vyškov na moravě je asi ten u brna, co? :-D Pořádáme tu burzy, ale další bude až v prosinci před vánocemi. Zkus si dát třeba inzerát tady na stránky, nebo kouknout na aukro, v brně je plno akváristů s těmito nebo podobnými krevetkami.
Taky můžeš přijít 27.10 na náš sraz a třeba by sis nějaké domluvila, určitě by sis i odnesla nějaké rostlinky, pokud to na tebe není daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 16:38 Muž Yirka [9118] Re: MajQulinQa
Mrkni do akcí: rybicky.net/akce/vse/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 16:29 Žena MajQulinQa [0]
Já bydlím u Vyškov na Moravě. :) Nevíte někdo o nějaké burze poblíž ? Třeba v Brně ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 16:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajQulinQa
taky na burách to bývá fajn, záleží odkud si. Dají se sehnat třeba za 20-30korun, red cherry i za 15, rozdíl je v tom že sakury mají jasnější červenou (a ne tečkovanou), ale i red cherry mohou být krásně jasně červené, zvlášť dospělé samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:48 Fugee
Lepší je je sehnat na internetu nebo od chovatele, v obchodě, pokud vůbec jsou, jsou za hrozné ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:42 Žena MajQulinQa [0] Re: katterinecka
dekuju moc :-) a daji se dobre sehnat ve zverimexech nebo je to tezky ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajQulinQa
skoro to samý jak red cherry, nenáročný, tyhle krevetky ani nepotřebují topítko, nejlíp jim vyhovuje teplota kolem 20ti stupňů, vydrží i 15, spíš jim vadí teploty nad 30 ale nejsou na ně tak háklivé jako třeba crystal red
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:33 Žena MajQulinQa [0] Re: SanelOne
ok :)diky.Je Neocaridina heteropoda var. Sakura dobrej napad :) nebo potrebujou nejakou zvlastni peci nebo podminky :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajQulinQa
krevet není skoro nikdy moc, měly my tam mít úkryty třeba v podobě trsů rostlin, pak stejně nikdy neuvidíš všechny. 5 by pro začátek do desítky mělo stačit, jestli jsou to nějaké nenáročné jako třeba red cherry, tak se stejně brzo namnoží. Při větším množství krevet jen častěji provádět údržbu, případně pořídit hodně dobrý filtr nebo hodně rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 14:05 Muž SanelOne [5] - TetryRe: MajQulinQa
1O je v poho, ale tak si jich tam dej třeba 5 nebo 6...to si myslim, že je taky v caiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 13:02 Žena MajQulinQa [0] Re: Fugee
a nebudou tam moc namackany kdyz jich bude 10 ? :) krevetky se nemusi pocitat co cm krevety to litr vody,tak jak to ja pocitam u ryb ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 13:01 Žena MajQulinQa [0] – Re: SanelOne
Dík :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 07:20 Fugee
Počet těch krevet není tak podstatný, na začátek stačí deset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 23:11 Muž SanelOne [5] - TetryRe: MajQulinQa
Já sežeru Tebe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 23:10 Žena MajQulinQa [0]
nevím jestli jsem správně pochopila kdo koho sežere xD :) takže kdo koho sežere prosím ?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:35 Žena MajQulinQa [0] Re: Fugee
kolik krevetek bys doporucil ? k asi 8 nebo10ti neonkam do tech 45l :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:32 Muž SanelOne [5] - TetryRe: MajQulinQa
Když je budeš pravidelně krmit, tak by je žrát neměly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:03 Fugee
Ano, ale je tu možnost, že neonky malé sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:01 Žena MajQulinQa [0] Re: SanelOne
diky :) mam 6 neonek koupim jeste tak 4 a krevetky tam nemuzu dat ? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:58 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Fugee
Asi tak no..myslim, že tohle by mohlo stačit a krásně to vynikne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:58 Žena MajQulinQa [0] Re: Fugee
a co krevetky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:53 Fugee
Do 45l bych u nic nedával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:53 Žena MajQulinQa [0] – Rybky :)
Prosím další návrhy rybek, které nejsou hejnové a hodí se k neonkám obecným. :) Akvárko 45l. Vím, že musím ještě koupit další kytičky,neplánuju ryby přidat hned, ale chci prostě vědět, který si tam můžu pak dát. :) děkuji :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:43 R Muž romant [27982] Re: MajQulinQa
Když budeš denně, či obden měnit vodu, tak to ty Tvoje neonky ustojí. Ono je trochu rozdíl v tom, když je byť třeba větší počet rybek v zaběhnutým akvárku(v tom zverimexu), nebo menší počet v čerstváčku co máš Ty, kde se teprve vytváří stabilnější prostředí a nitrifikace ještě dostatečně nefunguje a právě ta výměna vody bude nápomocna s tou stabilizací nádrže a udržování N látek(zvláště dusitanů NO2) v hodnotách, které rybky přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:08 Žena MajQulinQa [0] Re: Barakainus
Já tam teď žádný ryby dávat nebudu. Jen se ptám jaký se tam hodijou, abych se po nich mohla mrknout. Tam kde bydlím prodávaj tak 4 druhy ryb, tak chcu zjistit, jestli náhodou si je potom nemůžu koupit nebo jestli pro ně budu muset jet 40 km. Prostě mě to zajímá tak sorry. Kytky mám už dávno objednaný, ale byly s tím zmatky. Hned jak dojdou objednám další. Myslíte, že ty neonky zdechnou, když v tom zverimexu jich bylo tak 20 v akvárku o objemu tak max 16 l a přežily a neměly tam ani jednu kytku. Já je mám aspoň ve větším akvárku se ZATÍM třema kytkama :-D. Když mě jich bylo tak líto, že jsem si je musela koupit dřív než sem ty další kytičky měla doma.

Jinak prosím o další návrhy rybek k neonkám do akvárka 45l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2011 16:16 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MajQulinQa
Do takovehoto akvarka nedavej aspon mesic nic. To zes pouzila filtr z tyden stareho akva ti vubec nepomuze. Neboli, nezkrati to dobu na zajeti akvaria. NArvi to kytkama a cekej.
Na otiky je hodne brzo. Pokud si zacatecnik, do noveho akva bys je davat nemela. Navic jsou taky hejnovi.
Sice pises, ze chces nad rabama uvozovat a nacis nez je tam das, ale rybami bych se ted opravdu nezabyval. Vytvor si fungujici akvarko a pak teprv zacni uvazovat o rybach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:19 Žena MajQulinQa [0] Re: katterinecka
Voda i filtr je z akvárka, který jsem měla před tím asi něco přez týden. Kytičky mi mají dojít v pondělí nebo v úterý. Děkuju za radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=3301