Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:40 amrtin Re: miguela
Jenomže 200l je úplně o něčem jiném :-| ...kolik litrů by to mělo mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:33 Žena miguela [21] – Re: amrtin
otčím má 200l s milionama pavích oček, čistí ještě míň jak za měsíc, nemá filtr vzduchvání, nic.. :-D nejde ho překecat k ničemu.. :-D filtr je pro něj údajne zbytečný.. :-D Ségře bych tohle všechno samozřejmě koupila, ale potřebuju vědět, jestli to nějaká rybka snese..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:27 amrtin Re: miguela
Tak to jedině bez ryb,třeba krevetky,ale i těm se musí voda měnit častěji... :-( ,takže jedině rostlinné akva,ale s nenáročnými druhy.Silně pochybuji,že pidiakva by jinak přežilo takovou dobu.To raději velké akva,nebo se alespoň jednou týdně postarat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:18 Žena miguela [21]
heej hola, chci koupit 7 leté sestře pidi AQ, ale je tady problém, kdo ho bude čistit, aby ho nepřekrmila atd.. Existuje nějaký univerzální návod na AQ, kterému stačí vyčistit tak 1x za měsíc, když se tam objevím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2014 08:47 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: romant
On Vojta jen čeká na jedinou kladnou reakci a jednoho vola, kterej mu to odsouhlasí a na kterýho pak bude moci hodit vinu za případné následky - se slovy ,,Vždyť říkal, že to bude ok"....

tady není snaha o vědění, pomoc rybkám...tady je už někdo dávno přesvědčen o svém konání jen to chce mít někým odsouhlasený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 08:00 R Muž romant [27987] Re: Vojta
Svůj dotaz zde pokládáš v různých obměnách do několika vláken a to co popisuješ je na příkřejší reakci bez diskuse. Jestli chceš pro svoje osazenstvo něco udělat, začni místo spamování vláken studovat a vzdělávat se o nárocích a podmínkách jednotlivých ryb a uvidíš, že řešení bude jednoduché. Do doby než pochopíš, že se nedá všechno míchat, budeš mít problémy, tak hodně zdaru při studiu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekP
MarekP napsal: Jenom na jednu jedinou závojnatku se doporučuje alespoň 100 litrů vody...

Jen pro učesání...ale to by musela mít tak třicet centimetrů, což asi těžko dosáhne....Když dorostou v našich podmínkách v těle deseti, patnácti, tak je to povětšinou téměř rekord, mnoho větších jsem neviděl....Takže s kvalitní filtrací je váš údaj nesmysl...Již staří Číňané o těchto rybkách věděli víc a to tu filtraci neměli... smich www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 01:46 Muž MarekP [812] - MalawiRe: christ
Doufám, že je to jenom troll, ani tu není přihlášenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 01:43 christ Re: MarekP
Presne tak, mam pocit, ze tu nekteri zacatecnici mysli prd..i Kazdej nejak zacinal, ale lidi mu napisou, ze zavojnatky nemaj co delat v tak malym objemu a pan Vojta napise, ze problem byly parmicky 4pruhy... No comment
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 01:41 christ Re: Vojta
Jako kamarade, ty jsi reznik, ne akvarista.... tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 01:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Vojta
Kup 1 piraňu. Aspoň zbaví utrpení ty ostatní ryby. Komu není rady, tomu není pomoci. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 01:35 Vojta – Rybičky
útočili hlavně parmičky a proto bych chtěl koupit ještě aspoň pár neonek aby jich bylo víc pokuď to nebude vadit jestli se snesou s ostatníma rybkami a kdybych chtěl koupit ještě jiný rybky tak jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.02.2014 01:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Vojta
Pokud máš opravdu uvedené ryby v akváriu do 50 litrů, tak ti každý soudný člověk tady na fóru poradí jedině to, abys nejenže nic nepřidával, ale hlavně ubral. Tady si najdi informace o všech rybách rybicky.net/atlasryb/cesky/ , které máš, a snad ti to dojde. Jenom na jednu jedinou závojnatku se doporučuje alespoň 100 litrů vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 01:24 Vojta – rybičky
Tak Parmičky čtyřpruhé jsem dal dneska pryč a zůstalo mě tam 10 Black Molly 2 závojnatky a 3 neonky bohužel, chci se jen zeptat chtěl bych si těch neonek koupit víc, ty červený nebo obyčejný aby jich tam bylo tak 20 tak koupím 10 a 10 jestli by to teda nevadilo?A možná ještě něco k tomu ale vůbec netuším co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:24 Muž patamatix [408] Re: Joshuax
Naprostý souhlas mám zmíněné akva 54l,ale skutečný objem vody je 40l (odměřené). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2014 17:40 R Muž romant [27987] Re: FD
Když už, tak bych to tlačil do rybí jednodruhovky, takže to přidání by mohlo připadat v těch boraraskách, ale polepši se nejdříve v těch rostlinách a teprve potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2014 17:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: FD
Nepřidávej je tam, máš na to malý akva, nech jen jedno hejnko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 17:23 Muž FD [-4] - Miniakvária – akva
chci se zeptat v akvárku mám 16 borarasek a 9 sakur borarasky využívají jen část dolního sloupce uvažoval jsem že dokoupím 5 drobnoústek trpasličích na hladině mám pistii a dokoupím další kytky pár cryptošek ludwigii pro borarasky a nějákou S. subulatu chci se zeptat jestli by se jim tam líbilo kdybych přidal růžkatec a rozděli jim akva na půl je to jen návrch myšlenka vím že možná je to blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2014 15:57 Muž Joshuax [17]
Malokdo zodpovedne dodrzuje pocty ryb a taky druhy u tech 50tkovych a mensich akvarek. To ze mate akvo 54 litru podle vypoctu stran je super, ale musite pocitat pouzitelnou vodu a ta neni nikdy 100% objemu. Pominu fakt, ze akvarko merite zvenku, takze uvnitr je mensi minimalne o sirku skla.Kdyz si pak vezmu dno a nejake predpokladane 4cm vepredu a 6 vzadu a tudiz prumer 5cm, je to 9 litru objemu. Jsme na 45L. Hladina neni uplne po okraj, pocitam cca 1.5cm od okraje a cca 3 litry vody a jsme na 42L. A to v tom neni jediny sutr ci koren ! Takze kdyz pak pocitate ryby a padaji tu pocty 15 ryb......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.02.2014 13:10 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Vojta
Tady kolegyně myslela, ať se podíváš na minimální velikost nádrže pro ty ryby, jaké velikosti dorostou atd. Jestli nejsi po nějaké páteční pařbě, tak by ti to určitě mělo dojít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.02.2014 13:09 R Muž romant [27987] Re: Vojta
Většina ryb co jsi uvedl, do tvého akvária nepatří, tedy když odvozuji od názvu vlákna, kam jsi dotaz položil. Prostě prostor jenž mají k dispozici berou všichni za svoje teritorium a z toho pramení ony problémy. Jak radila kolegyně, začti se a změna bude nutná, jinak budeš jenom lovit mrtvolky a to není moc příjemný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 13:05 Vojta – Rybičky
No proto se asi ptám,něco málo jsem četl jako že parmičky můžou útočit ale někde zase když jich je víc tak nemusí,proto se ptám jak to teda je a co jinak zvolit za jiný rybičky k těm parmičkám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.02.2014 13:02 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Vojta
Pokud ty ryby máš opravdu v tak malý nádrži, tak se není čemu divit... Nastuduj si o svých rybách základní informace a pak sám budeš vědět, co je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 12:54 Vojta – Rybičky
Ahoj má dotaz mám akvarium, mám tam parmičky čtyřpruhý,závojnatky,Black Molly,tetra neonová červená,parmiček mám 7 a měl jsem tam 5 neonek koupil jsem jich dalších 10 ale druhý den jsem našel 4 mrtvý a co jsem tak koukal tak neonky byli schovaný pod šůtrama protože parmičky do nich docela útočili, nevím jestli ty neonky nemám už dál kupovat a koupit místo toho něco jinýho ale nevim jaké rybičky poraďte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2014 13:32 Žena Turbínka [2558] Re: Luděk
Ta tetra je taky hejnová ryba, dvě hejna v tak malém objemu nevyniknou a bude to takový guláš. Co třeba nějaké malé pancéřníčky nebo otíky na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 13:28 Luděk – ryby do 54litru
Chtěl bych poprosit o radu, potřeboval bych poradit s výběrem ryb do akva 54 litru. Ted tři týdny od založení momentalně 5ks. Razbora klínoskvrnná,na záběh, ty bych chtěl dokoupit do většího hejna tak do 15kusů a co dal k tomu, přemýšlel jsem nad Tetra Sweglesova. Ale rad vyslechnu i jiné návrhy. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dzuzo
Nedával bych vůbec, udělal bych z toho raději nějaké společenské akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:20 Muž dzuzo [0] - Cichlidy – mini tanganika
kolko Neolamprologus multifasciatus by som mohol dat do 64 litroveho akvaria? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 14:43 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Myslíš, že v patnácti jim tam bude dobře? Někde jsem četl, že do akvária o objemu okolo 50l se jich tam má dát 8-12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kjura
Kup jich 15-20. Jsou to celkem čistotné ryby a neměl by být problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:36 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Tak jsem rozhodnutej-až někde udám ty neonky, tak si koupím tyto tetra. Kolik bys mi jich doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kjura
Neonky jsou obzvášť plavci a jsou právě hezké když plavou. Tetry červené jsou hezké i když jen postávají v tom hejnu. Navíc jsou prá podle všeho jedny z nejlehčích teter na množení. I když jsou tetry docela náročné. Asie se množí aspoň mě lehčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:23 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Tak jo, já jen psal, co je v atlase..u neonky červené je tam také napsáno od 54l a každý mě tu kritizuje, že je to pro ně malé, tak se snažím neudělat stejnou chybu dvakrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:17 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kjura
Jaroslav Hofman a Jindřich Novák píšou v knize Tetry nádrž 30 litrů a více. A to jsou pánové, kteří vědí o čem píšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:12 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
50 a více litrů...Není to zas na hraně? Bude jim stačit mých 54l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:04 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kjura
Plachá je až až, to je pravda. Jak se jim něco nelíbí, tak zalezou a už nejsou vidět. Ty žanérky by taky nebyly od věci, jak tu už zaznělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:00 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Tak ok, razbora hengelova...nepotřebuje moc místa k plavání? Prý je dost plachá, ale u mě by se díky množství echinodoru třeba cítila dobře. A nevadí, že je z Asie, když mám celé akvarko orientované spíše k Amazonii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:51 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: romant
A kterou z těch dvou? A mohl bych k nim později přikoupit ještě krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:50 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kjura
Razbory se hejnují lepší než tetry. Aspoň u mě to tak je. Pokud se nechceš hned pouštět do množení, tak jsou hengelky ideální. Klínoskvrná by byla už na hraně, ale ještě by se dala v takovém 15ks. Hengelek by se sneslo i 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.01.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: kjura
Obecně platí hejnovky nemíchat a v tom objemu co máš, to bude platit vdojnásob. Takže hejno jedno, ale náležitě početné, v tom je ten fígl zaplněného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:33 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: kjura
A k nim třeba razborku kalimantanskou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:29 Muž kjura [17] - Živorodky
A co razbora skvrnoocasá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:16 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: amrtin
U těch je ale v atlase uváděno 80l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:08 amrtin Re: kjura
Tak tohle je jak dělaný pro tetru černou.Ty toho moc nenaplavou a maj rády houští,do kterýho rády zajíždějí.To ovšem nevylučuje ty žanérky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:01 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: romant
O tom jsem už také uvažoval...je toto akvárium vůbec vhodné pro neonky modré, které taky potřebují místo pro plavání? A jestli ne, tak jaká ryba nepotřebuje moc místa na plavání a je naopak radši, když je akvo zarostlý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:58 amrtin Re: romant
To je to,co řikám od začátku,neonky jsou hejnový plavci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:55 R Muž romant [27987] Re: kjura
Na to aby se hejnovaly obě dvě dohromady by to akvo muselo vypadat trochu jinak, není tam moc prostoru pro to hejnování a budou mít snahu se v těch echináčích schovávat. Potřebují místo na plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:52 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: kjura
Pokud to vyskoušíš, tak určitě napiš, jak to teda je ;-) Věřim, že se spolu budou houfovat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:51 amrtin Re: kjura
To sice můžeš,ale stejně bych je radši dal pryč... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:43 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: amrtin
Tak můžu být první, kdo to vyzkouší :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=1851