Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 86 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:59 Muž Horác [3942] – Re: martineu
Fotka k příspěvku Zdravé rostliny nechají napokoji ...
Lidi tady neustále zakládají další a další vlákna na téma "jak se jich zbavit", ale kdybyste viděli, jak mi dokázali vyčistit akvárko od rozsivek (odešlo mi světlo) a následně od sinice ... blahořečit je budu až do konce svých dnů :) ...

Edit: tohle jsem fotil dneska ... nevěřili byste, jak to vypadalo ještě před dvěma týdny ... totální krize ...
Edit: Se to bohužel ňák zmenšilo, takže není vidět, jak jsou rostlinky krásně čistý ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:58 martineu
Ok, a mozu mi ti slimaci okusavat rastlinky alebo nie? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:54 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: martineu
Přesně tak dej tam několik okružáků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:53 Muž Horác [3942] – Re: martineu
okružáky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:51 martineu
hh, nie to je v pohode, ked to tak neni dobre, tak to predsa nebudem kupovat, takze zatial by som tam dal 3 bojovnice (1samcek + 2 samicky) a to je vsetko alebo este nieco k tomu? a nieco na riasy a zvysky potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:44 Muž Horác [3942] – Re: bond009
Obávám se, že tohle slyšet nechtěl :-D ... ale on už se někdo najde, kdo mu to schválí (případně ještě přihodí závojnatku) :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 19:29 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: martineu
Víc určitě ne, spíš míň. Ancistruse určitě ne a ty razborky bych taky vynechal a dal tam jenom 3 bojovnice (1+2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 18:55 martineu – rybky do 37-cky
Ahoj, som zaciatocnik a potreboval by som od skusenejsich poradit, mozno vam to niektorym bude pripadat zbytocne, ale ja sa radsej opytam akoby som mal neskor lutovat:

No akvarium ma 37 L. a chcel by som do neho kupit nasledovne ryby - 4 bojovnice (1samcek + 3samicky) + 5 razboriek klinoškvrnnych + 1prisavnik (na cistenie). Mohol by medzi rybyckami nastat nejaky nepokoj?, vhodia sa tieto rybycky ku sebe? nebude to prerybnene, popripade mozem kupit este viac?atd... Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:28 Acinonyx – Re: Zdeňula
Mno, problem vidim akurat v tom, ze vsetky tie ryby ziju pri dne, takze ti nic nebude plavat v strede akvaria. Takisto, je mozne, ze ak bude akvarium prilis male, mozu tam kvoli tomu nastat nepokoje... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:22 Žena Zdeňula [10] – 54 Litrů
Ahoj ;-) už tady na rybičkách brouzdám asi půl roku a stále dolaďuju svoji představu o akvárku (na Vánoce asi bude :)) ale ještě se chci ujistit, jestli můj výběr ryb je dobrý:
2x Cichlidka kakadu
1x ancistrus
4-5x pancéřníček (panda nebo skvrnitý, chtěla jsem drobného, ale nevím, kde ho sehnat)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 21:19 Tereza
robot007: Já neříkám, že si to vymýšlíš, jen že na některé věci mají lidé - i odborníci - různý názor a nemusí se na všem shodnout. Bettu jsem nechovala, ale chtěla jsem, tak jsem si o ní sháněla informace. Lidé, kteří chovají betty na výstavy, je mají většinou v opravdu malých nádržích. Samozřejmě neříkám, že když má víc prostoru, je to špatně ;-) I když nechci zpochybňovat informace uvedené tady v atlase, je lepší se podívat i do jiných zdrojů a zeptat se lidí se zkušenostmi a pak to všechno tak nějak zprůměrovat :)

Tombarider: Díky :) Umělé rostliny opravdu ne. Přečti si tady v Radách, proč jsou rostliny důležité, a nepodceňuj je. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 21:10 Žena Avona [107]
Jž jsem v tom smyslu napsala vzkaz, ono je to těžké, chce to znát alespoň základy...tady na foru je toho až dost, tak než se tím prokouše, má na celý večer co dělat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 21:07 Péťa
Přečti si o chodu akvárka,jak je to s dusičnany atd....Pak sám pochopíš jak jsou rostliny důležitý.Já mám aq půl roku a pořád bojuji s řasou.Podle lidí mám pořád málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:47 robot007 – Re: TombaRider
Už si viděl v přírodě umělý kytky? hmm Asi ne viď takže z toho vyplívá? Samozřejmě že živí jsou zdrojem kyslíku a podporují i chod akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:41 TombaRider
avona: ok a tak treba 8 neonek a 4-5 tech rybek z odkazu by teda bylo ok? a jeste isou ze potrebujou hodne porostu, ja dykcy myslel ze jsou to vetsinou rostliny umely, neumi si predstavit z ceho mudou zit kdyz budou zasazeny v pisku ... co je lepsi umely kytky nebo zivy a kdyz zivy tak k temhle rybkam jaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:40 robot007
To Polux: Já jsem nenapsal že bettku k neonkám ;-) Myslel jsem to tak že by jí to v tom akva slušelo!!

To Tereza : Mno tak 10l na bettku je málo a né žádnej luxus viz. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra !!!!!Víš neříkám že jsem nějakej expert ale aspoň netvrdím to co není alespoň z části pravda..

Jo a o tetře neonové je více zde:
rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
Je tam například doporučená nádrž a taky doporučený počet ;-) jen ať vidíte že si to nevymýšlím ale tvrdí to více lidí.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:26 Žena Avona [107]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:25 Žena Avona [107]
Já nevím, pokud trváš na neonkách, tak bych tam těch 10 dala, k tomu ještě pár otíků a konec... litráž je omezená :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:22 Polux
Do akva 42l muzes klidne 20 neonek pustit ale uz nic jineho !! Ale pokud chces i jine rybky tak bych to omezil na tech 10.Navic se drzi v hejnu jenom pokud ma strach jinak plave po celem akva a uz vubec neni pravidlo ze plave jenom uprostred akva nebo nahore.Mo je neonky plavou proste vsude.musis knim vybrat mirumilovnou ryby a ne bettu jak tady nekdo pise!!Beta je revirni ryba a rada ti ty neonky utluce!!Tak se podivej do atlasu ryb a cti jaka ta ryba je ale jetli tam chces mit neonky + neco tak nevybirej velky ryby !!je to male akva takze bych to namichal jenom z mensich rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:11 tombarider
prave sem tady vycetl to samy... a tereza je krasny jmeno:-) jinak sem cet ze dvaacet litru na jednu bettku a ja chci mit v nadrzi maly hejno ne jednu dve ryby
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:52 Tereza
Na bettu vyplýtvat 42 l? To je blbost, když jí lze v pohodě chovat v desetilitrovce a ještě je to pro ní luxus. A těch 10 neonek je čí doporučení? Nemyslím si, že v 6-8 kusech by nějak trpěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:43 Žena Imii [45]
tombarider napsal: jeste jedna vec, co je to bettka? ja se jmenuje resne at si ji najdu mezi rybkama?
Bojovnice (pestrá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:36 tombarider
jeste jedna vec, co je to bettka? ja se jmenuje resne at si ji najdu mezi rybkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:29 tombarider
no ja sem cet ze neonek ohromade staci 4-6, a sou to maly rybky tak sem myslel ze by se tam vesli, ale zvazim co rikate, ja jsem absolutni zacatećnik tak jsem opravdu vdecny za kazdou radu, jeste jsem nezalozil, mam jenom akvarium obdelnikove se zkosenymy dvema rohy a shanim veskere rislusenstvi ale chci nejdriv vybrat ryby at jim to mohu prizpusobit, takze k osvetleni i filtrum si radu klido rad poslechnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:18 Bexim
nechci zakládat nové téma tak to hodím sem.Poradte nejakou hezkou barevnou hejnovou rybku a která by se dala lehčeji rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 18:37 robot007
Já bych možná nedával ani ty neonky coze Hlavně doporučení je alespoň 10ks a to se mi zdá na 42 litrů prostě moc hmm Být tebou dám si tam třeba bettku je to krásná rybka a akva by jí mělo stačit... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 18:32 Žena Avona [107]
42 litrů není moc, 6 pancíků mi připadá hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 17:03 Tereza
Taky bych doporučila pandíky (pancéřnček panda) nebo možná otíky (krunýřovec jednopruhý). Ten je ale asi trochu náročnější na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 15:49 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: TombaRider
Nějaký menší pancerníčci např.Pancéřníček panda, je to ale hejnová ryba tak min cca 6ks. Do tvého akva by to možná šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 15:44 Muž Yirka [9126] – Re: TombaRider
Podívej se na nějaké pancéřníčky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 15:22 Žena Imii [45] – Re: TombaRider
K těm neonkám do tak malého akva asi tak živorodky duhové (endlerovy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 14:27 TombaRider – Kterou rybku vybrat k neonce do cca 42 l akvarka?
Zdravim, chci si založit akva, mam asi 42litrove (46x32X28) a libi se mi tetry neonove. ty pry vyzaduji na dno cerne kaminky a vice doplnku a vegetace do akvarka aby se citili dobre. lavou ve stredni a horni vrstve akva a tak sem se chtel zeptat na rybu, ktera by se hodila k ni do akvaria protoze by plavala v dolni casti, byla by odobne velka, vyzadovala podobne podminky, snasela se s ni a stacilo ji akvarium ktere mam. jeste se chci zeptat kolik kterych ryb do takove velikosti. myslel sem tak 8 neonek a k nim podle vís pocet a druh rybky kterou mi doorucite. Dekuji s pozdravem Tomas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 07:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Já ti nevím ale betáka bych nedával k jiným rybkám. (jednou se to udelal a rano nebyly zadne ryby v akva tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 22:14 heloisa – kombinace v 50l akvarku se současným "obyvatelstvem"
Chtěla bych se zeptat, podědili jsme 50l akvarko a potřebujeme do něj umístit naše ryby tj. 2krunýřovce, jednoho beťáka bojovníka a pak zbytek původního osazenstva tj. 2neonky a 2 black molly. a samozřejmě je doplnit a vytvořit co nejspokojenější akvárko. je to vůbec možné? ještě můžeme někoho v případě nouze přesídlit do cca 30l prázdného nebo ještě menšího. ale přeci jen bych radši pro začátek zůstala u jednoho... díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 15:58 Joecz
veseparovat stačí jen samce, ale není to 100% nutné, ale pokud chceš hezké samce bez potrhaných ploutví, je nutné je vyseparovat
a ty 3 litry ber s rezervou, většinou stčí PET lahev a při pravidelné výměně vody to jde taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 20:20 Biky
...áha, tak děkuju smich ... A když by se mi podařilo jakž takž odchovat potěr do stáří měsíce, musím rozdělit všechny do jednotlivých nádrží po cca 3 litrech, jak píšou, nebo si nic neudělají..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 18:25 Joecz
nemocná :-D :-D smich to jsi mě dostala
někdy se stane, že se vytře i s více samicemi ve spol. akva, ale lepší je vybrat pár a dát ho do vytíračky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 13:27 Biky
když už jsme u bojovnic... kdyby se mi podařilo všechny tři připravit na tření a pak bych přelovila do třecí nádrže jeden pár, aby se mi vytřely, co se stane s druhou samicí? Nemůže z toho být nemocná..? Nebo se samec vytře i s ní..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 13:36 Joecz
30 litů stačí na 3 bojovnice bez problémů (i víc) a myslím, že i na ty rájovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 12:30 DoctorT – Re: Karasik
Candáta a párek sumců :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 12:14 Karasik
mam take 1.5 litrove akvarium... co tam mam dať ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 12:13 Karasik
molly su až moc žive... plavu ako o život a aj jesť im chuti.. davam pozor na prejedenie hop :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 10:53 Biky
Jo a ještě... tady čtu, že doporučená velikost pro vetty splendens je 20l na jedince a 30l na pár, ale přitom by měly vždycky být dvě a víc samiček na jednoho samce... Takže trio potřebuje 40l, nebo, jak píšou, v poloprofesionálních a profesionálních nádržích může být na jednu rybku míň litrů...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 10:50 Biky
Joecz: já nevím, nejsou ti rájovci do takové akva dost velcí...? Spíš jsem přemýšlela nad triem bojovnic pestrých.... Nevíte, jestli se třou ochotně, i když není biotop úplně eňo ňůňo...? Mimochodem CT jsou fakt moc pěkný... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 17:40 Bexim
vejde se mi 63 l aq tak užsem založiltéma abyste mi pomohly vybrat co do něj-63l a co do něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:55 Žena bucliik [99]
pancéřníčků by mělo být hejníčko, dva ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:46 Muž vhisky [45] – Re: Bexim
tak máš aspoň důvod koupit větší jestli ceš ryby, mě osobně se líbí 60x30x30 - 54litrů ;-) ale až budem kupovat další akva tak to bude aspoň 200-300 litrů :) teď máme 44 litrů na vyzkoušení a na oťukání co a jak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:59 Bexim
bohuželakvárkoje prasklé :-O rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:49 Muž vhisky [45] – Re: Bexim
nás to stálo 45kč, on není problém říct v akvaristice že bys ho chtěl ať ti to někde seženou a jen se domluvíš kdy se pro to máš stavit a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:15 Karasik
zvolil som molly... kupil som dva samičky lebo samcou nemali... v pondelok idem kupiť samcou hop

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [86] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=4251