Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 18:40 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Prut
Moc druhů na takové akva. Jeden druh razborek cca 15 kusů a krevetky, to by bylo ideální. Pokud mermomocí pancerníčky, tak určitě měnší druh..Corydoras pygmaeus, hastatus apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 18:29 Prut
Dobře, co říkáte na kombinaci Razborka galaxy + Razborka thajská + Krevetka červená var. Red cherry + Parmička purpurová (možná) + Pancéřníček panda (možná, nevím jak se hodí ke krevetkám). Ale nevím kolik rybek od každého druhu do těch mých 37,5 l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 14:42 R Muž romant [27982] Re: Prut
Neonky bych do akvária Tvojí velikosti nedával. Nebudou mít snahu se chovat hejnově, ale budou jakoby roztřelený po nádrži. Podívej se třeba na nějaký Razborky. Když bude kvárko dostatečně zarostlý nejlíp jemnolistejma rostlinama, tak to hejnko Razborek bych považoval za dobrou volbu. Samozřejmě, že je dobrý jim tam nechat místo na plavání a ty rostliny jako takovou jistotu pro možný se schování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 14:33 Prut
Zdravím, mám pár dotazů (možná tady už někde byly řečeny, ale nechce se mi projíždět celé fórum, protože je tady toho moc). 1. Co byste mi doporučili do akvária o objemu 37,5 l? Já uvažuju nad neonkama, ale nechci tam mít jen jeden druh ryb a navíc bych chtěl mít něco ve všech 3 patrech akvária. 2. Je rozumné chovat krevetky Red Cherry s neonkama zároveň? A za 3. Prosím, když mi budete radit, pište i kolik kterých ryb by bylo optimální množství. Předem díky za odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 11:11 Muž Dejmon [64] Re: dodikovec
Dal bych tam minimálně párek Eilos melanopterus :) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 10:51 dodikovec – ?
ahoj ryby do 50l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 11:12 San – Molly
Dobrý den, k párku black molly jsem si koupila balónovou molly a ty jí teď prohánějí, ta se alespoň brání palec Myslíte, že je to přejde či ji musím dát jinam? coze Nemám jí totiž kam dát, takže je to tak trochu problém tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 14:37 R Muž romant [27982] Re: akvarista
Už bych k nim nic nepřidával, jsou to dost plodný rybky a za chvilku jich tam budeš mít stejně na rozdávání a bude dobrý nepodcenit hygienu akva v podobě pravidelný výměny vody a odkalování, aby netrpěla kvalita vody. Jednodruhový akvária mají taky svoje kouzlo, alespoň to nebude takový neurčitý a bude jasný jaký rybky tam máš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 13:20 akvarista – čo ku gupkám
Zdravím, chcel by som sa opýtať, aké ryby sa hodia ku gupkám do nádrže s objemom 35l a rozmermi cca 60-25-25, všetkým veľmi pekne ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 08:26 RAP Re: Nell
6e parmičky proháněly ostatní ryby se nedivím, je to hejnová rybka viz.http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_zlata , stejně tak dánia a neonky.
V tom malém bych nechal jen čichavce, ampulárii a neonky nebo dánia pruhované, zbytek do velkého.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 01:33 Nell – Rozdělení
Zdravím,dá se říci, že jsem podědila asi 40 litrové akvarium a zdá se mi, že je v něm přerybněno a tak založím ještě jedno a rybky nějak rozdělím popř. dokoupím.

Jsou v něm 1x razbora klínoskvrnná, 4x pancéřníček hřbetopruhý, 1x pancéřníček kropenatý, 2x paví oko, 2x black molly, 4x danio perlové, 4x danio pruhované, 1 ancistrus, 1 ampularie, 2x čichavec zakrslí, 5x neonka. To je myslím všechno.
K tomu jsem dostala zvlášť v malém asitak max. 10 litrovém akva 2x parmička zlatá, protože prý proháněli ostatní rybičky. :-|

Můžete mi prosím někdo pomoci s rozdělením rybek do těch dvou (40 s 75 litrů) akva tak, v tom malém nebylo tolik přerybněno a aby v některém z nich mohli být i ty dvě parmičky? Děkuji moc ahoj ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 18:37 Čtvrtek
Dobrý den, chci se zeptat. Mám 25l akvárko a mám v něm bettu samce můžu si k němu pořídit pár endlerek? Snesou se? Dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 11:06 Muž vlacek [402] Re: DaNiEl
Hmm, moje zkusenost neni dlouha, ale rekl bych, ze diky tvaru tela a zpusobu pohybu jsou ctverzubci jedni z mala, kteri by vyskakovali dost tezko. Me se to nikdy nestalo a moznost maji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 07:56 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
jeste jeden dotaz.. muzou vyskocit z AQ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 18:50 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: katterinecka
to jsem prave cetl.. pokud nebudou dostavat sneky, tak jim muzou prerustat zuby
tady v atlase psali, ze tihle ctverzubci prerustanim zubu nastesti moc netrpi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 18:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DaNiEl
ale i tak šnečky určitě potřebují aby si obrousili zoubky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 18:45 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: vlacek
s patentkama jsem pocital, protoze jima krmim uplne vsechny (ryby, zelvy, drapatku);-).. co myslis daji si i obcas vlocky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 17:33 Muž vlacek [402] Re: DaNiEl
Levatka je asi idealni a bezna. Jinak mrazene patentky jsou pro ne chutnym krmenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 16:01 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: vlacek
cetl jsem, ze se maji ctverzubci krmit snekama.. jaci budou asi nejlepsi??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 15:53 Muž vlacek [402] Re: DaNiEl
S poterem nevim, jaka by to byla kombinace, mam zkusenosti pouze s krevetami a rybami minimalne stejne velkymi jako ctverubci sami a je to v pohode. Jedinny problem mam s tim, ze ctverzubci ukousli tykadla clithonovi a ani helenky to s nimi asi nemaji lehke, i kdyz je primo nesezerou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 15:47 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: vlacek
premyslel jsem radsi o tech ctverzubcich.. byli by asi zajimavejsi ;-)
nebyli by tam nejspis sami - obcas v tom AQ byva poter krunyrovcu, ale uz delsi dobu nebyl a AQ je moc prazdne :-O. O krevetkach jsem premyslel taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 15:38 Muž vlacek [402] Re: DaNiEl
Pocitas-li s tim, ze ctverzubci potrebuji jine krmeni a podminky nez razborky, sel bych do ctverzubcu. Jejich chovani je o rad jinde nez chovani razborek, ktere podle mych zkusenosti neni az tak zajimave. Bude se proste vice na co divat. Ale do dvacitky uz tedy pocitat s tim, ze tam zadne jine ryby asi nedas. Krevetky tam byt muzou, budou se snaset dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 15:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DaNiEl
těch svrnoocasých tam dej klidně 15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 15:30 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
Ahoj ahoj
co bude lepší dat do 20l AQ:
1)2x rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici
2)mensi hejno rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa - asi 10ks??
Diky za odpovedi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 21:29 Muž souky [592] - RostlinyRe: simka894
tyto parmičky jsou relativně citlivé na dusíkaté látky ve vodě, jak hodně máš zarostlé akvarium případně jaký máš filtr, taky by pomohla ta prezentace cos sliboval(aspoň doufám, žes to byl ty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 13:41 Muž soubi [32] Re: romant
i dej pokoj.....kdo chtěl, ten šel ..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 12:23 Žena simka894 [0]
no, tak potom to je super, prave som nasla na nete ze ozaj je to ta parmicka štvorpruhová ano ale ma inu farbu ... ale tie moje parmicky machove, dnes som nasla jednu mrtvu :-O nechapem ako sa to stalo, ved vcera vecer este vpohode plavala sad ... ale napisem konkretnejsie do inej temy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:05 Muž sajfrdík [14] Re: romant
aha..mě to ale stejně rozesmálo smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:02 R Muž romant [27982] Re: sajfrdík
Škoda, že už nejsou v TV ty kouzelné Slovenské pondělky, protože to by jsi věděl, že šnek se po slovensky povie slimák. (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:58 Muž sajfrdík [14] – Re: simka894
prej slimák smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 09:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simka894
Jeee, tady nam se zlatymi rybkami nekdo dal smich . Jo jo, taky Parmicka ctyrpruha, ty samo nemusi pryc, plati totez co o tech mechovych.

A dokonce si muzes k temto a tem mechovym koupit jeste normalni, mrkni sem na dalsi fotky: rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha , protoze klidne muzes mit 3 ruzne varianty, tem rybam je jejich vybarveni fuk, a Tobe se bude zdat, ze mas ruzne rybicky. Ja bych si sice vybral jen jedno zbarveni pro vsechny kusy, a nejvic se mi libi to divoke se ctyrmi pruhy, ale tohle uz je vazne kazdeho vec ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 21:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: simka894
řekla bych že je to parmička čtyřpruhá, albinotická forma. Porovneju s těmi mechovými, jestli vypadá stejně, až na tu barvu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 20:19 Žena simka894 [0] Re: vlacek
super, aspon ich nemusim nikde davat prec, su totiz kraasne :) .. este raz dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2011 20:13 Muž vlacek [402] Re: simka894
To vypada spise na parmicku take nez na zavojnatku, karase. Takze mate uz ctyri parmicky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 20:08 Žena simka894 [0]
Fotka k příspěvku dakujem vam za pomoc, urcite ich uz nejako oddelim, este popozeram ktore su najkrotkejsie a nejako to uz spravim ;-) ... a este jedna mala otazocka, ake velke by mali vyrast ti zlate rybky ... pridavam aj foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: simka894
rozhodni se pro jeden druh, buď parmičky nebo ty tetry a dokupuj ten ten jeden a ostatní nech dožít, pokud je tedy nechceš někomu dát. Ale při málo kusech se může projevovat agresivita.
Druh který si vybereš bych postupně dokoupila tak na 8 kusů. Ale 50 litrů není nic extra ani pro jeden z těchto druhů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 13:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simka894
Jestli jsou to ted male zizalicky, nekam je zatim dat musis, ale do budoucna to moc nebude. Kdyz uz, meli by byt v tom 50l akvarku, pri nejhorsim jim to bude stacit muset. Nezapomen jim dat jemny neostry pisek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 12:50 Žena simka894 [0] Re: Designer
a ked by som to spravila tak ze :
zlatych by som sa zbavila,
tie parmicky 4 pruhove by som nechala v 50l akvarku spolu z tetramy medenymi a 2 prisavky
a gupky, slimaka a sekavce by som dala do maleho akva??
takto by to nemohlo byt ?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 12:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simka894
Tak tedy. Ty rybicky mohou v takovem akvariu zit, ale jen chvili, dokud jsou malicke. Zacnu tim, co je dlouhodobe neudrzitelne.

Ty 2 Zavojnatky by se casem trapily a ostatnim rybam prilis hnojily vodu, to je neudrzitelne, bud jim poridit vetsi akvarium, nebo je dat nekomu, kdo pro ne podminky ma.

Tim "4 kuhli" je myslen predpokladam Sekavec pricnopasy. Neni to tady az takova katastrofa jako s temi zavojnatkami, ale 50l je pro ne hodne malo. Takze zase totez...

Ty "2 tetry machove" budou predpokladam 2 Parmicky ctyrpruhe v mechovem zbarveni, pokud ne, prosim o upresneni. Tyhle rybicky, kdyz jsou aspon 4 (to je ale opravdu minimum, aby se ukazaly cim jsou), si dokazi krasne hrat. Klidne stoji sikmo hlavou dolu, pak zacnou blbnout, a pak zase odpocivaji. 50 litru je sice uz tak nejak tesne pouzitelna velikost akvaria, ale vzhledem k nutnosti chovat vice kusu techto Parmicek a nutnosti udrzeni velice ciste vody, je to akvarium male. Pokud by padlo rozhodnuti chovat jen tyto rybky, a bylo jich v 50l akvariu tak 8, mohlo by to byt prima a i udrzitelne by to byt mohlo, zalezi na peci a vybaveni. Jinak je to ryba se sklonem okusovat jinym rybam cokoli z nich trci, takze ne zrovna ke vsemu jsou vhodne.

Tetry medene, nemam osobni zkusenost, ale bude o nich predpokladam podle vseho platit asi to, co jsem napsal o Parmickach. Treba mne nekdo doplni.

Ta tzv. prisavka, tedy pokud jde o toto: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny by tam ve 2ks zustat mohla, to se hodi k ledascemu.

Zapomel jsem na 2 Pavi oka, tedy Gupky, ty vydrzi ledacos, ale Parmicky ctyrpruhe a Tetry medene pro jejich samce mohou byt desnou zkusenosti, ne-li katem.

Takze jak z toho ven.
- Karasove (ci zavojnatky) a Sekavci prijdou pryc, on si je nekdo vezme, tedy uz se ptat a nabizet.

- V tech 50l zustanou 2 Parmicky ctyrpruhe (mechove), 2 Tetry medene, a 2 "prisavky". Chvili bych to pozoroval a pak se rozhodl, zda dokoupit Parmicky, nebo Tetry, a nebo se mi to tak libi a oboji, pak ale aspon tak, aby jich bylo po 5 kusech.

- Do 20l se daji ta Pavi oka (Gupky) a nevim jaky to je "slimak", ale u Pavich ok mu bude nejspis lepe, bude o neco mene ozuzlavan na vsem co vystrci. ;-)

Jeste dodam, ze Parmicky ctyrpruhe (mechove) si mnoho lidi koupi a pak nevi co s nimi, jak jim tyranizuji ostatni ryby, takze by se treba daly od nekoho vzit za to, ze on si vezme ty vetsi ryby, pokud ma na ne misto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 12:09 Žena simka894 [0] Re: souky
no a potom kolko mozem mat v 50l akvarku hejnovych ryb jedneho druhu,keby som si nechala mrenky duhove??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 10:52 Muž souky [592] - Rostliny
darovat je někomu kdo na ně má místo, a nechat si jeden hejnovej druh a doplnit na doporučenej počet, což je většinou 6-8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 10:30 Žena simka894 [0] Re: Designer
ja neviem isto ci su to karasy, ale su to male zlate rybky ... nepametam sa ako sa volali v akvaristike ... ale su fakt male a niesu ani agresivne ... skor tie medene vsetky terorizuju, ale to bude koli tomu asi ze su len 2... tak co mam robit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.04.2011 10:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simka894
Ale jak Ti mame poradit, kdyz mas 2 Karase, kteri uz sami o sobe chteji spise tisice litru vody, a i kdyby to byly zavojnatky, tak aspon 100l na kus, no dobre, kdyz budeme uplne slepi mhourenim oci, 2ks mohou pri nejake te peci a omezeni zit ve 100l...

Jestli nebude nekdo rychlejsi, zkusim lepe odpovedet, az budu mit na tohle delsi chvili, to neni na 2 vety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 09:58 Žena simka894 [0] – pomoc problem !
Mam problem, dozvedela som sa totiz ze mam cele akvarko zle ... na zaciatok, mam 50l akvarko a v nom 2 gupky,2 tetry machove,2 karasy,2 medene, 4 kuhli, 1 slimak, 2 prisavky... ale, mam riesenie, len uz nechcem spravit somarinu, tak prosim o to, aby ste mi napisali ktore rybky mam oddelit do ineho akvarka, ale !! je mensie ma asi len 20litrov ... piste, surne!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kajka99
Podle mne by mel zacatecnik zacinat s akvariem minimalne 54l, tedy klasikou 60x30x30cm, ale fakt minimalne. Mozna ze s tou drinou jsem to prehnal, kybl vody a je to pul akvarka, ale jinak si myslim, ze tvrdime totez, ze male akvarko je citliva vec. No a ze zacatecnik ten cit pro nej ve vetsine pripadu nema, nemuze mit, to se snad take hadat nebudeme. ;-)

Co se tyce "deklu", nebo spis osvetleni, to je kapitola sama o sobe, ale at uz je to jakkoli, jiste nezapominat, to je moc dobra pripominka.

A tech 5cm po stranach, jo, ja to mel zase o tech 5cm udelat vyssi... ten kousek navic co mohl byt a neni, je samo vlastni zkusenost :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2011 19:16 Žena Kajka99 [229] Re: Designer
sama si nadávám protože mám vedle akva 5cm z každé strany, v tom máte naprostou pravdu :).

Akorát, člověka může od koupě většího akvária odradit i cena osvětlení, resp. krytu, které s rozměry akvária úzce souvisí. Třebá já jsem si myslela jak to bude jednoduché, ale nakonec jsem si nechala lepit akva podle rozměrů osvětlení :-D Já vím, dá se na to říct: "buď člověk našetří a koupí vše pořádně, protože akvaristika je stejně o trpělivosti nebo si zadělá na trable" ale co si budeme povídat, jakmile se člověk natěší a rozhodne se, že si to akva pořídí, tak se chová jako rozjetý vlak.
A důrazně nesouhlasím s tou dřinou u třicítky :-)

Miniakvária jsou vážně kapitola sama pro sebe, ale neodrazovala bych od nich, spíš bych některé věci velice důrazně připomněla (např. to, jak choulostivý malý ekosystém je a jak důležitá je jeho stabilita a že pravdidla akvaristiky se zde musí dodržovat do puntíku jinak přijdou různá překvápka) a ujistila bych se, že mě ten daný člověk pochopil. Pak už si to rozmyslí sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2011 19:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lia
neřekla bych že je přímo nepoužitelé, moje 37 litrů je moje nejoblíbenější akvárko. Ale musí se správně vybrat rybky, což hodně začátečníkům nejde a v mnohých běžných akvaristikách ani nejsou malé druhy k dostání.
Ty neonky se tam opravdu nehodí. V dobré víře jsem známým koupila 8 černých neonek do 72 litrového akvárka a ony sice byly skoro v hejnu ale neustále plavaly na místě rozprostřené ve středu nádrže, vůbec se nechovaly přirozeně, neměly kam plavat.
Taky bych se přikláněla k tomu dát tam jen samce betty a nějaké rybky jiného druhu, ale jaké to ti neporadím, protože betty jsou občas docela nevypočitatelné.
Rostliny vyber takové které ti porostou, to záleží hlavně na osvětlení. Do začátku čím víc rostlin tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.03.2011 17:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lia
Ja to vezmu z jine strany.

Akvarium bude 30 az 50l, neni to zbytecne male? Ja uz to tady psal vickrat, ale akvarko 30l je jako spolecenske (s vice druhy ryb) prakticky nepouzitelne a pritom bude urcite lezet na skrince, kde kolem nej bude spousta nevyuziteho mista - vetsinou pred nim, kde se stejne neda nic polozit, pac by to rusilo pohled do akvaria. No da si nekdo pred akvarko vazu? A servirovat veceri pred nej asi taky bude malokdo. A vedle akvaria se necha kus, aby se tam mohlo prasit?

Rict si ze chci 30 az 50l akvarium je spatne. Rict si ze tady mam prostor 60cm x 30cm a na vysku to mohu vyhnat take 30cm (s tim ze se jeste vejde i osvetleni, a prosim brat jen jako priklad) je mnohem lepsi metoda, ten objem vyjde sam a nema cenu jej snizovat, pokud to to pod tim akvariem unese. Mit akvarium 30l, 50l nebo 100l, stoji prakticky totez, cenove jde predevsim o rozdil ceny skla, a to je jen jedna z polozek, casto pak vlastne zanedbatelna, kdyz se clovek ohledne, co uz za to vsechno dal.

30l akvarium je pro vetsinu lidi jen k zlosti (cest expertum, kteri i to slusne funkcni udrzi), skoda penez, a clovek se nadre 4x vic, nez kdyby si koupil 2x tak velke. :) A i vyber ryb do 100l, to je jina radost nez do 30l, kam se vetsina ryb nehodi...

Jen dodam, nemyslim to urcite ve zlem, ono to tak fakt je, ze lide misto aby si rekli co se jim vejde, resi kolik to bude mit litru, bez ohledu na ty rozmery, coz je skoda, tak proto delam osvetu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 17:10 R Muž romant [27982] Re: Lia
Podívej se tady sekci nádrže na akvária podobných litráží a uvidíš co tam komu plave. Stran těch neonek, ty bych tam nedával. Neonka je hejnová rybka a jejich krása vyniká ve větším počtu a to se u akva připravované litráže nebude moci realizovat. Ty rybky budou bezděčně těkat jednotlivě po nádrži a neutvoří hejno. Toho samce beťáka bych tam nechal jenom samostatně bez samic a na dno snad nějaký pancéřníčky, ale měj na paměti, že to jsou taktéž hejnový rybky a budou se dobře cítit v počtu 6 a více, ale musíš se podívat do atlasu, který druh by akceptoval velikost Tvé nádrže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 17:02 Lia – Dotaz 2
a ještě bych se chtěla zeptat jaké rybky na dno díky love

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=3401