Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 08:59 martin – Co do 32l akva??
Ahojte, chcel by som poradiť, aké rybky by sa hodili do akvária 35-35-25 objem cca 32l okrem živorodiek?? Gupky som už mal, chcel by som niečo krajšie, ale nie veľmi náročné :-) Existuje také niečo díky moc :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.06.2012 18:10 R Muž romant [27981] Re: Lusynqa
Už nic a neonky už vůbec ne, to jsou hejnový rybky a plavci a v těch 25 litrech by se jejich hejnová pospolitost absolutně neuplatnila, ani ty platy mě tam moc nepasujou, jsou to bordeláři a to by v takto malým akvárku mohlo při opomenutí hygieny znamenat nejeden problém. Osobně bych to akvárko nechal jako luxusnější ubytování pro toho beťáka. ;-)
Edit: Vidím, že ty platy půjdou pryč, tak to schvaluji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2012 18:10 Muž Ad@m [1051] Re: Lusynqa
Neónky patria do väčšieho akvária, potrebujú aspoň 50l, ale najlepšie sa cítia v 100l akvárku a väčšom. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 18:06 Lusynqa – Bojovnik a co k tomu?
Ahojte, mam 25l akva, nie husto osadene, mam tam jedneho bojovnika, jedno mladatko platy ale to je zatial v porodnicke a rozmyslam co k tomu..chcela som neonky ale pocula som ze ich moze pozrat a tiez som pocula ze oni mozu jemu chvost okusovat :) mohli by byt spolu? zivorodky nechcem teraz mam 3 platy ktore niekto dostane do daru lebo robia bojovfnikovi zle...a hlavne vela brodelu z nich...alebo este poradte nejake ine male ryby neonkam podobne. dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2012 08:31 jaja
Moc dekuju za rady..to bude asi nejlepsi reseni,nejdriv si lehnem ale do knizek aby jsme zase nic neuspechaly :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.06.2012 22:39 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: jaja
tu kouli si můžete nechat jako dekoraci někde u okna ano na dno štěrk nebo písek,zasadit pár nenáročných rostlinek,nechat třeba měsíc v klidu a pak tam dát třeba pár krevetek.Jen měnit vodu a taky to jde ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.06.2012 22:27 Muž MrHu [300] Re: jaja
Jestli je to pro malou holčičku, tak si pořádně pročtěte jak zařídit akvárium pro Bettu splendens, tu 15ku pečlivě založte (tady na webu určitě najdete o zakládání dost informací), nechte zaběhnout a pak jí tam kupte jednoho samečka...:-) Je to pěkná barevná rybka, určitě bude pro malé dítě zajímavá...;-) A 15 litrů je pro samotného samečka dostatečná velikost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 22:07 jaja
no to je teda dobry!.....sestra ma tu samou kouli,pumpu a jen nejaky pripravek aby se procistila voda,kaminky a rostlinku a ma tam 4 neonky a uz 3 mesice dobre.....ja jsem tak zoufala,protoze to byl darek moji 2,5 lete dceri,kamarad mi dal hranate akvarko 15L...tak to zkusime pozdeji....neco si prectu a uvidime,koupila jsem tu kouli v domazlicich a ta prodavacka se divne divala protoze mi navrhovala hranate.......ach jo.. stydim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 17:51 Muž Ad@m [1051] Re: corydoras©
Mnohí predavači by sa v takom prípade čudovali, prečo kupuješ len tak málo rýb tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2012 15:00 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Sera
Přesně, kdybych si u nás v J.H. zverimexu kupoval pětilitrové AQ a pět Skalár tak na tom prodavači nepřijde vůbec nic divného!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 14:33 Muž Ad@m [1051] Re: jaja
Asi tak nejako.
A tvar a veľkosť akvárka tomu dosť pomohli - neónky potrebujú minimálne 50 l akva a má ich byť aspoň desať.
Nikdy never predavačom v akvaristikách, lebo väčšina z nich sú... no tone rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:58 jaja
oh je tak jsme si zatim jen "rychle "precetla nejcastejsi chyby--ja udelala vsechno spatne a to se musim podekovat taky u te prodavacky!..takze jsem je vsechny otravila????.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2012 12:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jaja2771
já být v tom, taky umřu, a to snesu jistě víc jako Neonka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.06.2012 12:49 Muž MrHu [300] Re: jaja2771
Nooo....:-) Tak to bych taky doporučil si něco přečíst o akvaristice a hlavně nevynechat čtení o požadavcích ryb...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:38 jaja2771 Re: romant
aha....takze-mame 8,5 l kouli, davala jsem tam EASY-LIFE-tekuty filtrmedium a jeste vivantis-priprava vody...jako kyslik je tam Sochting-mini oxydator..mneli jsme tam neonky-3..vsechny umreli za tri dny.....:-(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2012 12:22 R Muž romant [27981] Re: jaja
Přestaň tam dávat "ten" přípravek a začni s vodoléčbou, denní či obdenní výměnou 1/3 vody a trošku si o akvaristice něco přečti. www.akvarijni.cz/… www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Edit: Můžeš se klidně zaregistrovat a zřídit si prezentaci a uvést tam co nejvíce informací o daným akváriu, aby ten kdo pomoct chce a umí měl snadnější roli, protože tak, jak je dotaz položen, je velmi těžké na něj odpovědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 12:13 jaja jaja
cau lidi.....umiraji mi v akvarku rybky....davam tam ten pripravek na cisteni vody a jeste nejaky proti tem bakteriim a uz mi tam zemreli tri rybky..mohl by mi nekdo tady dat radu?..diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 11:13 Muž Ad@m [1051] Re: MichalK
Najlepšie riešenie bude nahradiť endlerky razborkamy galaxy alebo kardinálkami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 11:07 jamajcan Re: MichalK
Na způsob,ktery jsi se ptal ,bych nespoléhal.I když Endlerky mladé taky žerou,většinou ale jiné kusy než rodiče,vždy nějaké přežijí a začnou v akváriu přibývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 10:08 Muž MichalK [16] Re: LiborSprysl
Jo, to uz jsem se dozvedel z tech clanku, zajimalo me to, na co jsem se ptal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 07:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichalK
Když bude nádrž opravdu "plná", tak to množení přestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 01:03 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, už jsem to tu řešil a možná se rozhodnu nechat si jen endlerky, ale když nebudou v akváriu cichlidky, mám strach z přemnožení, vím, články o množení jsem četl, ale já bych řád udržel počty tak na max. 8 rybek v akváriu, stačí pak když se narodí mladé (a v akva budou jen ty endlerky) abych přestal na pár dní krmit a samy dospělé endlerky se o potěr postarají?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 23:55 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Skúsim sa na ne popýtať v chovprodukte, či by sa nedali objednať, ale vela nevidím to moc ružovo. Nepodarilo sa mi zohnať ani pancierničky trpasličie.
Radšej by som bol keby si môžem dovoiť tie hengelky, prípadne ešte mávajú urophtalmoidesky. Tie sú ale dosť malé a bojím sa že samček vrčivky pruhovanej by ich mohol vnímať ako desiatu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 22:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku někdo neviděl a někdo jich má.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 22:06 Muž Ad@m [1051] Re: RadioactiWe
No to určite. Zatiaľ som ich videl iba na obrázku... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 22:04 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Sera
Sera napsal: Problém by nemusel byť so Živorodkou trpasličou. Tá ma tiež napadla, ale to by bol asi problém zohnať :-O

Tie endlerky by som teda možno skúsil, ale to si najprv radšej overím či by som ich mal prípadne komu 'udať'..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:56 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: RadioactiWe
já bych se nebál ani těch endlerek.. rozhodně nejsou ani zdaleka tak otravný jako gupky (nehledě i na menší velikost která nebude vrčivky tak rušit ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:46 Muž Ad@m [1051] Re: RadioactiWe
Problém by nemusel byť so Živorodkou trpasličou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:06 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, nedávno som mal trocha problémy so sinicou, ktorej sa mi síce podarilo zbaviť, ale mám pocit že to bude len dočasné. Preto som začal rozmýšlať o nejakom 'prasiatku' (živorodke).
Problém je ale v tom, že v akvárku (prezentovanom) už žijú vrčivky ktoré sú pomerne plachej povahy a raz za čas si stavajú penové hniezdo. Kedysi s nimi v akvárku dožívali gupky, ktoré boli dosť otravné, vrčivky odoháňali od potravy a teraz by asi aj dorážali na hniezdo. Preto by som sa gupkám a endlerkám radšej vyhol.
Vedeli by ste mi poradiť nejaké kľudné prasiatko? Resp. mohol by som si dovoliť húfik hengeliek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 08:08 Muž snehulda007 [850]
Já mám u krevetek Endlerky. Jsou snášenlivý,nenáročný,levný a do 25 litrů mi přijdou vhodnější než platy. Jinak ty mám ve větší nádrži taky společně s krevetkama a nevšim jsem si že by krevetky nějak napadaly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Před časem býval v Olomouci "Ondra" a nevím jak se dál jmenoval smich , ten formosy míval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 22:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Minnie
ta se hledá dost těžko...

plavou u mne, pak v Brně a možná Kladno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 21:30 Minnie Re: Semtex
Podívám se po ní, jestli ji seženu. Děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 21:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Minnie
živorodky do 25l tak to třeba Živorodku trpasličí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 21:12 Minnie
Ale zatím o všem jen spekuluji, i když já osobně bych radši nějaké živorodky z ostatních mám ,,strach'' :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 21:08 Minnie Re: Semtex
Neretina bude jen pokud bude potřeba jinak bude u rodičů ve 250l. :-) A já už předtím měla bettu s krevetkami a vůbec neútočila, ale každá je jiná. V případě že by byla až moc agresivní mám tady 12l akvárium pro ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 21:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Sera
Já zas Oryzias woworae...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:57 Muž Ad@m [1051] Re: Minnie
Bettu a platy by som nahradil razborkami galaxy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Minnie
ty krevetky jsou jako luxusní svačinka pro Bettu?
Neritina ti tam dlouho nevydrží, leda by jsi tam měla nános řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 19:55 Minnie Re: Sera
A co místo nich? :-) Já původně je chtěla, aby trošku krotily bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 19:52 Muž Ad@m [1051] Re: Minnie
Platy môžu napádať krevetky, takže tie neodporúčam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 19:35 Minnie – 25l
Ahoj :-), potřebovala bych poradit, jestli mám dobrý výběr do 25l...
1x Neritina zebra
8x Piskořka věžovitá
10x Krevetka červená var. Red cherry (3 jsou těhotné)
1x Rak mexický zakrslý
1x Bojovnice pestrá
3x Plata skvrnitá var. Korálová
Všechno kromě krevetek a piskořek můžu změnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 20:05 Muž Ad@m [1051] Re: Rounce
Dobrý výber palec . Veľa zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 19:59 Muž Rounce [30]
No tak podle ryb který tam budou sem si vybral tyto
rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska
rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:17 Muž Rounce [30]
Zdravím jaká hejnová ryba by se hodila do akva o objemu 45L ? Zatím mám vybraný tyto tři
rybicky.net/atlasryb/axelrodie_kolumbijska
rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Formosky mám, a pokud chce někdo chovat živorodky a namít strach zpřemnožení, je to ideální ryba.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: milan666
milan666 napsal: No keby ste to akvárium videl, možno by som súhlasil.
20 litrové akvárium: odrátame objem substrátu, objem filtra, objem kameňa, objem dekorácií a zistíme, že má 12 litrov, či máte čarovnú guľu?
Navádzate začiatočníkov na nejasnú dráhu, tiež môžem o 20 litrovom akváriu tu napísať, že má 35 litrov, poznáte to niejako?

Nebavme se o tom, jak akvárium vypadá, ale zůstaňme u litrů a budu dál trvat na svém. Do takového akvária dám najas, doušku nebo podobný plevel a nepotřebuji substrát, když trochu posvítím Nevím jaký objem filtra, když ho dám zvenku, pokud vůbec ho budu chtít dát k rybám, které jsem uvedl. Většina potěru totiž skončí v něm smich A nenavadzám začátečníky na nejasnú dráhu, pokud začnou chovat mnou zmiňované ryby. Vím o čem mluvím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: LiborSprysl
No keby ste to akvárium videl, možno by som súhlasil.
20 litrové akvárium: odrátame objem substrátu, objem filtra, objem kameňa, objem dekorácií a zistíme, že má 12 litrov, či máte čarovnú guľu?
Navádzate začiatočníkov na nejasnú dráhu, tiež môžem o 20 litrovom akváriu tu napísať, že má 35 litrov, poznáte to niejako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 08:36 Žena Katha85 [74] Re: LiborSprysl
stydim

- no ale pro nás začátečíky je to užitečné stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=2951