Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2019 22:42 Žena drvi [2894] Re: BBchory
Ramirezky jsou pro začátečníky nevhodné, jsou hodně citlivé a vyžadují živou potravu. V nepříznivých podmínkách trpí nemocemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 21:50 Žena BBchory [851] Re: Smetany
Betta je požadavek majitelky akvária (4,5 roku), já jsem prostý údržbář... Ale ty ramirezky jsou fakt hezký rybičky, popřemýšlíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2019 21:44 Žena tramtra [3202] Re: Smetany
Už jsou tam třískvrňáci, ramirezky bych tam už nedávala. Spíš posílila ty Pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 21:41 Muž Smetany [1226] Re: BBchory
Zarostlý to máš pěkně myslím že 15-20 neonek to zvládne asi bych tam nedával tu betu a zamyslel se spíš nad ramirezama budou hezký a k neonkám se budou hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 21:23 Žena BBchory [851] Re: Amatértom
No tak stručná prezentace by byla ;-) Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 05:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: BBchory
Prezentace napoví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 23:40 Žena BBchory [851] Re: Amatértom
a kolik těch modrejch maximálně?
(prezentaci založím, jak mě o to někdo žádal, ale dneska na to nemám magy, neb děcka šla spát nechutně pozdě... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2019 22:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: BBchory
Modré jsou o polovinu menší ;-). Deset kousků minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 22:15 Žena BBchory [851] Re: Amatértom
Bettu asi neoželím... Nad modrými neonkami můžu pouvažovat. Kolik bys jich doporučil? A můžu se zeptat, proč by se tam modrým líbilo a černým a červeným ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2019 14:36 R Muž Anthrax [4739] Re: PeCh
Protože když si samec vybere jednu samici a vytvoří s ní pár, tak tu plonkovou budou dost řezat. Když budou dvě plonkové samice, tak se ta agresivita rozloží. Takhle to alespoň bylo u mě, když jsem měl 1+2, tak ta samice byla chudák. Po přidání třetí samice se to dost uklidnilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 14:25 Muž PeCh [77] Re: Amatértom
Prečo? U mňa sa obe samice pekne znášajú a samec behá za oboma. Inak z tretej sa vyklulo niečo iné ;). Pozri Apisto -Blank (rybicky.net/nadrze/29169-96-l…), či vieš určiť, čo je to zač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 14:19 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: BBchory
Amatérov má pravdu. Radšej si tam daj kľudne aj 20ks tetier ohnivych. Ale betta si s nimi asi nebude rozumieť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2019 14:17 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: BBchory
Buď ožel neonky nebo bettu. Na neonky tebou zmíněné, mi to přijde až moc malé. Když už neonky, tak modré. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 14:10 Žena BBchory [851] – kolik neonek do 50l?
Ahoj,
mám akvárium o vnějších rozměrech 55x30x35, kolik je vody uvnitř nevím, nějak to nikdo při napouštění nezměřil. Je tam kořen, bublifuk, kytky. Je tam 5 pancéřníčků třískvrnných (corydoras habrosus), nakonec tam přijde 1 betta splendens. Kolik byste tam dali neonek? Plán byl 5 neonek černých (hyphessobrycon herbertaxelrodi) a 5 neonek červených (cheirodon axelrodi), ale dám si poradit. Někdo říká 6 od každého druhu minimum, někdo 10 od každého druhu minimum, a kdosi mi radil, že jich tam s klidem můžu narvat 40, což mi přijde dost sadistické...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 12:51 Žena Hanumana [71] Re: Zetor
Myslím, že dost často je rozmezí spíš dáno rozdílem pohlaví.... Samice u těchto menších běžných cichlid většinou nedorůstají velikosti samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2019 12:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: PeCh
Podle mě zase bude lepší buď jedna samice, nebo tři ;-). Dvě je nejhorší počet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2019 12:47 Muž PeCh [77] Re: Zetor
Nijako. Narastú samé. Napríklad Cichlidka kakadu má tých 4-10. Znamená to to, že samička má 4 cm, samec do tých 10 cm (skôr 8). Cichlidku kakadu mám a ako minimum by som bral akvárium s dnom 60×30 pre 1 samec + 2 samice (menej nebude dobre). Pri väčšom akváriu ideálne 1 samec + 3 samice. Dočasne si viem predstaviť 30×20 na vytretie, nie na chov. Inak teraz sa mi narodili jednej samičke mladé a zrazu mám 100-litrové akvárium malé (tetry sú natlačené v druhom rohu a aj tak samička nedokáže mladé ochrániť pred samcom).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 12:36 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax
No, to není špatnej nápad. Ty endlerky tam nebudou a akorát nechápu: když má cichpidka délku 4-10cm tak kolik by měla u mně? Jak jako zařídit, aby měla třeba jen 4cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2019 00:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Zetor
S ramkama opatrně. Jsou to cíťové. Je s nima často problém při přelovování a změnách parametrů vody. Ke tvé rybí osádce (hlavně k těm zivorodkám) bych je nedoporučoval. Krmíš nitěnkami, jako krmivo je to výborné ale taky dost rizikové. Taky počitej s tím že je dobré u nich zvednout teplotu, hlavně z počátku.

rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci ty jsou o dost odolnější ale jsou taky větší, takže 50 litrů je tak hodně na hraně. S touhle osádkou bych do toho nešel.

Akvárko máš podle všeho zarybněný dost. Asi už bych nic nepřidával. :-)

Edit:
Jinak tady si můžeš vyhledávat další adepty
rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 00:15 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Pár
Dobrý den. Jaká ryba žijící v páru by mohla být v 50l akva?. Přemýšlel sem o: cichlidka ramizerova pár
Rájovec dlouhoploutvý pár
Akarka zelená pár
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 11:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: afc1886
To ma teší hop Tak sa ide na to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2019 11:38 R Muž afc1886 [14655] Re: Cyklohentán
Akvárium už jede celkem dlouho a ty tetry nejsou žádné špindíry, tak bych se toho nebál. Samozřejmě vše podpořeno častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 11:31 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Pridanie rýb
Ahoj!

Chcem dnes ísť kúpiť ryby do môjho akvária uděátor (viz profil). Rád by som 15-20ks tetra ohnivá, len si niesom istý či je bezpečné vpustiť ich tam všetky naraz. Ďakujem za prípadné rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 08:08 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Wanderer
To akva měří 70x32x25cm, takže je to na sekernatky dobré. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2018 21:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Zetor
Už to tady chvilku sleduju a přijde mi to nějak moc překombinované, na to, že to je mrňavá padesátka. Na ty sekernatky je to myslím malé, bez ohledu na to, co je v atlase. Ať jsem je viděl kdekoli, tak pořád čile jezdí pod hladinou a ta padesátka je pro ně prostě krátká. Jestli už 3 máš, tak už je tam holt nech. Nějaké betty, akarky a hejno dohromady, vůbec bych to neřešil. Vyber si jeden druh rybiček a ty tam dej v odpovídajících počtech. Ať už jednu bettu, párek akarek, skupinku teter nebo pancéřníčků, ale víc to fakt nekombinuj. Schválně píšu skupinku, protože 7 či 15 není hejno. Uvidíš, že časem oceníš, že to vypadá dobře s jedním druhem a větším počtem jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2018 20:04 Maq Re: Zetor
Jen velmi malé, spíš jen potěr.
Ale když se třou - a akarky se třou pořád - udělají ostatním rybám v tak malém akvárku ze života peklíčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2018 20:04 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Zetor
Každá ryba žere rybu, pokud se jí vejde do tlamy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 20:00 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: tramtra
Souhlasem, ale chci se jen zeptat; žere akarka zelená rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 19:55 Žena tramtra [3202] Re: Zetor
Nechala bych ty Pancéřníčky a Akarky už do toho nemíchala, přece jen je to 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 19:51 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: tramtra
Ty akarky sem myslel taky, ale nakonec sem je vyloučil aby nežrali jiné rybky. Tak mě to napadá takto; 6x sekernatka drobná, 15 neonka modrá, 10x pancéřníček malý-třískvrnný- (dle výběru v obchodě) a popř i párek akary? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 19:05 Žena drvi [2894] Re: Zetor
Bettu, nejspíš samotného samce - nikdy ne pár, často se nenesou a poraní se nebo i zabiji. A betty potřebuji dost vysokou teplotu, minimálně 26 st. A krycí sklo. O tvém akvu, kromě velikosti nevíme nic, filtrace, teplota, údržba, kvalita vody ...udelej si prezentaci, ať si uděláme lepší predstavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 18:21 Žena tramtra [3202] Re: Amatértom
Je to tak. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2018 18:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: tramtra
Hara jerdonova je sice zajímavá rybka, ale od té doby, co je mám, jsem je ještě neviděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 18:13 Žena tramtra [3202] Re: Zetor
Oba tyhle druhy vyžadují proudící, dobře prokysličenou vodu. Jsou to zajímavé ryby, rozumím tomu, že se ti líbí, ale zvaž to. S partou Pancéřníčků bude v akváriu sranda. A je to čistě můj názor, ale já bych k 'amazonkám' 'asiatky' nedávala. ;-)
Místo Betty se mrkni na Akarky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 18:01 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: tramtra
A co hara jerdonova nebo prísavník hřebenitý?? Jen nevím, kde bych je sehnal
EDIT- A Betty ? Samec a samice nebo nějaká jiná ryby do 5 cm, která by byla samec+samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 17:59 Žena tramtra [3202] Re: Zetor
Pro sumečky sklovité i sekavce máš malé akvárium... Na dno bych opravdu pořídila partu menších Pancéřníčků.
rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 17:46 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Ryby
Dobrý den. Líbíse mi tetra žhavá, ale mám s ní špatné zkušenosti...tak tedy; asi neonka modrá, tak 15 ks a nějaký ten panceřníček?? Žádný se mi moc nelíbí, ani otocinclus, ale líbí se mi sumeček sklovitý, jenže aby nebyl moc velkém... Nebo sekavec příčnopásý nevím.
EDIT- Asi mi vycičítate, že se nepodivám do atlasu. Jenže právě ten atlas a ty všechny ryby mi ještě víc motají hlavu a proto se ptám
6ks sekernatka drobná, 15 ks neonka modrá, a nějaký druh na dno???
:-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 17:58 Žena drvi [2894] Re: Zetor
Mně by se k sekernatkam nejvíc líbily tetry měděné, aspoň 15 -20 kousku aby vynikly
rybicky.net/atlasryb/tetra_medena, ale je to o tvém vkusu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2018 10:04 Žena tramtra [3202] Re: Zetor
Taky bych doporučovala malé Tetry (žhavá, ohnivá, neonky modré, axelrodie kolumbijská) a dno menší Pancéřníčky (je jich spousta).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2018 09:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zetor
Malých rybek je spousta. Projdi si atlas. Každému se líbí něco jiného. K sekernatkám budou nejvhodnější malé tetrovité ryby. Vyber si pár druhů a my ti tady řekneme, které jsou vhodné.
A pro pořádnou radu by to chtělo vědět víc o akváriu, ideální by byla prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 09:43 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Ryby do 50l
Dobrý den. Chci se zeptat: mám 60l akvárium, čistý objem 50l. V nádrži jsou 3 sekernatky drobné, cca 20ks endlerek. Endlerky plánují dát strejdovi. Takže bych chtěl koupit ještě 3ks sekernatky drobné. A chtěl bych poradit nějaké menší rybky, nejlépe v rozmezí od 3 do 7cm :-( . Akvárium je ze 2/3 zarostlé.
Děkuji za rady ano !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 08:28 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Hanumana
Chovám je v měkké vodě (želivka) a bez problémů. V akvárku je kolem 26°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 16:53 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Hanumana
Já chován v 20 litrech endlerky a teplota vody 19°C, množí se neskut3čně. Vím že to pro ně není nejlepší stydim (větší objem a teplotu by si zasloužily), ale očividně se jim daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 16:30 Žena Hanumana [71] Re: xvalp06
Ta se mi líbila a koukala jsem ve spoustě nádrží je bez topení, ale říkala jsem si, že asi hodně topí v bytu. Máme doma totiž asi celkem zimu a světlo mám na krycích sklech a zase tak moc nevytopí. Máš tam teploměr kolik máš teplotu vody? A druhá věc je, že v atlasu je, že by se jim bohužel víc líbilo v tvrdší vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 16:14 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Hanumana
Novoheterandrie sličná (Neoheterandria elegans) mám ve 20 l bez topení (pokud je akvárko zakrytovaný, vytopí to světlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 16:00 Žena Hanumana [71] – živorodky
Ahoj, mám takový blbý dotaz. Existuje nějaká malá živorodka, který by se dařilo v cca 30l měkké vody, kde se netopí. Nic moc barevného to být nemusí. Hledala jsem a nic jsem nenašla. Idea je taková, aby v akvárku něco plavalo a sama se udržovala nějaká stálá osádka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 10:22 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: petrkokoska
Jestli můžu svoji začátečnickou zkušenost: přesně tuhle "nevhodnou" kombinaci, ve stejně velkém akváriu provozuju skoro rok. Že by neonky ocenily větší prostor, o tom není pochyb. Přesto si troufám tvrdit, že jsou v dobré kondici, čilé, vybarvené a to i přesto, že vstupní voda má pH skoro 8. Podruhé je ale asi už nekoupím.
Co se týká kombinace s pavími očky, tak nemůžu říct, že by neonky přítomností gupek trpěly (a to platí i naopak). Pokud se objevily zdravotní problémy, vždy u gupek, nikdy u neonek. Roční zkušenost je celkem krátká, ale osobně považuju neonky za odolnější ryby, než jsou gupky.

Nevhodnost tedy vidím ve vztahu neonka/54 l a ne ve vztahu neonka/gupky.

Pokud chceš neonky, zvaž menší modré, místo obecných.
A k doporučení Bobíka - nekupuj 3 páry oček, ale 2 samce a 4 samice. S odebráním ancíka souhas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 07:56 R Muž ctibum [6870] Re: petrkokoska
Čistý objem tvé nádrže je cca 42 litrů. Ten bys měl brát v úvahu, protože čistý objem se uvádí i tady v atlasech a názvech vláken...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 07:15 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: petrkokoska
Přidej si:
3 páry živorodek (ono se ti to rozmnoží)
2 - 4 pancéřníčky (nebo dej pryč ty co máš v AQ)

žádné neonky tam již nedávej, navíc by bylo dobře odebrat jednoho ancistruse :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 22:32 Muž petrkokoska [2] – kolik neonek a pavých oček ?
dobrý den kolik mohu dát pavých oček a kolik neonek do 54l nějaké rybky už tam mám viz prezentace :) díky nerad bych to zas pokazil

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=551