Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 00:05 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: smich smich No vidíte tak som vás aspoň pobavil X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.09.2012 19:06 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Dáša
No on Libor myslel plastový rybky :-D
a myslel to proto že jsi nenapsala vůbec nic o akvárku - jaký máš filtr, jaké světlo, jakou vodu (Ph, tvrdost), jaké rostlinky tam máš atd...
když člověk o akvárku vůbec nic neví, tak se daj poradit s čistým svědomím opravdu jen ty plastovky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:18 Dáša Re: romant
romant napsal: Mrkni se do prezentací ostatních uživatelů s obdobným objemem a inspiruj se třeba tam. Ty závojnatky správně píšeš, že ne. :-)
Díky podívám se potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:15 Dáša Re: LiborSprysl
jaké plastové? Normální akva sklo 50 l počítám do 40l, protože tam budou kameny atd. takže to zabere taky místo coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 11:30 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Dáša
Dáša napsal: Ahoj, zakládám nové akva má cca 40 l můžete poradit jeké druhy ryb si mohu pořídit do malého akva + počet kusů. Chtěla bych akva barevné tak nějaké pestré rybky. Líbí se mi závojnatky, ale do tak malého akve určitě ne. Díky

smich A zase...s tímto přístupem plastové. Nač si třepit hubu, když nevíme jestli třeba nebydlíte na ostrově, kde se nevyskytuje sladká voda... tone

Tak se zkuste zeptat znova... love ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 11:28 Dáša – nové akva do 50 l
Ahoj, zakládám nové akva má cca 40 l můžete poradit jeké druhy ryb si mohu pořídit do malého akva + počet kusů. Chtěla bych akva barevné tak nějaké pestré rybky. Líbí se mi závojnatky, ale do tak malého akve určitě ne. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:36 Muž Rounce [30]
Ok tak díky za radu snad je na burze seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:33 R Muž romant [27982] Re: Rounce
Tak to je jiná, potom klidně ty čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:32 Muž Rounce [30]
a nějaký podobný ryby by tam nešly ? bojovnice už šli k jinýmu majitelovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2012 18:21 R Muž romant [27982] Re: Rounce
Posílil bych jenom ty galaxky, ale ty čichavce bych tam už nedával.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:14 Muž Rounce [30]
Zdravím chcu si dát do svojeho 3 akva Laguna klidu přidat 2 čichavce medový a 12ks dania galaxy. Tak se chcu zeptat esi je tam možu přidat nebo ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 21:53 kachna Re: kachna
Ehm, trošku jsem zredukovala úvahy, podle propočtu by toho bylo moc, ale i tak prosím o názor. Jinak jsem pro raka, razbory klínoskvrnné a dania :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 17:51 kachna – Osazení akvária 54 litrů
Ahoj, vím že se tu ten dotaz pořád opakuje, ale stejně pro jistotu: pořizuji fungl nové akva 54 l (www.zoohit.cz/…) a zvažuji, jaké rybky pořídit. Před pár měsíci jsem dostala 4,5 l akva s rakem mramorovým a je mi jasné, že mu tam není dvakrát ok, přestože už za tu dobu měl i mladý a 2x se svlíkl. Pak mi kamarád přinesl (bohužel) ještě 4 rybky - potěr pavích ok, z toho jednu rak sežral. Přemýšlím, jak s rostlinami, protože jsem četla, že je rak dost decimuje... A asi by se nesnesl s rybkami u dna.

Mám proto následující prosbu - jaké rybky k tomu rakovi do nového akva a zda má někdo zkušenosti ve vztahu rak x rostliny? Připomínám, že rak je nesnášenlivý k jakékoliv chemii (používám jen Aquasafe, nic jiného).

Co jsem tu tak četla diskuzi, počítám tak zhruba deset, dvanáct kousků drobných nenáročných rybek. Nechci to přecpat, cílem je, aby to fungovalo s co nejmenší údržbou a hezky vypadalo - mám to akva v ordinaci.

Takže osazení: 1 rak mramorový + ty 3 nešťastní potěři... a co k tomu?
Zvažuji druhy jako např. danio pruhované, razbora klínoskvrnná, tetra červenoústá. A nebo neonky :o) A kamarádka mi nabídla jednoho albíního ancistruse na úklid dna (ten by snad raka měl přežít). Šlo by?

Dík za postřehy :o)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 08:50 Muž lukasleibelt [84]
Nemáš zač, přeji ti teda hodně úspěchů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 07:28 Koldl Re: lukasleibelt
Jo,ta závojová je hezčí,tak uvidim a díky moc za typ.!!
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.08.2012 22:54 Muž lukasleibelt [84] Re: Koldl
Jenom tě chci upozornit u nich, když je budeš kupovat tak nekupuj závojovou a normal formu dohromady.Prý se nemají chovat v jednom akvariu že by se mohli porvat.Závojová forma je náchylnější.
Závojová forma : rybicky.net/fotogalerie.php…
normal forma : rybicky.net/fotogalerie.php…
Já mám zkušenosti s obouma a mohu ti je doporučit.Teď to záleží na tobě. hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:01 R Muž romant [27982] Re: Koldl
To každopádně, to Ti dal Lukáš super tip, oni by i ty neonky mohli trošku stlačit do hejna, tím jak se budou neustále pohybovat spíše v horních partiích akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:01 Koldl Re: romant
Možná se domluvim se sousedem,že by si vzal ty tetry.Ale ještě nevim. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:59 Koldl Re: lukasleibelt
Moc díky za radu s těmi Dániemi.Ty zkusím ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:52 R Muž romant [27982] Re: Koldl
Tak určitě se to dá, ale jejich hejnová pospolitost daleko více vynikne v nádrži kde se můžou pořádně projet. Proto jsem Ti prvotně napsal, že se tam nehodí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:47 Koldl
Jojo,tak díky.
Ale těm tetrám se tu začíná docela líbit,tak si nemyslím že by vyloženě vyžadovali větší nádrž.Pořád se řídím tím ,že nádrž má bít dluhá 60 a víc cm.A to je.A jinak díky za rady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 14:43 Muž lukasleibelt [84] Re: ivaha
Nebo si můžeš pořídit dania pruhovaný.Mě se tyto rybky drží v hejnu a jsou vděčný a nenáročný.Myslím, že kdyby sis jich tam dala 10 tak bych se nic nestalo a budeš to mít barevnější.
rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 12:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Dobrá rada, ale já bych spíše doporučil větší akvárko. Mohl by do něj přenést všechny neonky - a bylo by to krásné hejnko, přidat na dno nějaké peselé pancéřníčky - pandy, trpasličí, leopardí, a pár nějakých hezkých cichlidek, případně ještě další hejnko nějakých jiných pěkných teter. A do té padesátky může dát hejnko malých razborek Boraras maculatus například, 1 samce a dvě samice bet nebo čichavců zakrslých a krevetky - já bych doporučil do začátku Red cherry pro jejich odolnost.
Pokud zatím nemá možnost investovat dva tisíce do většího kavárka a jeho vybavení, pak bych mu doporučil rybky nepřidávat, ale pro zpestření přidat ty krevetky. Do začátku 10-15 ks red cherry, ony se rozmnoží. Kdyby se tady zaregistroval, viděli bychom, odkud je a případně by mu někdo mohl cherryny věnovat nebo dát za pár kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 10:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Koldl
Škoda, že tam máš ty tetry, pro ty je opravdu vhodnější větší akvárko. Do 50 l už se dá vybrat dostatek vhodnějších ryb. Zkus se poptat v okolí, jestli by je někdo od Tebe nechtěl - a mohl by sis pak pořídit jiný rybky, který by tam byly spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.08.2012 09:54 R Muž romant [27982] Re: Koldl
Pokud jsou ty krunýřovci tyhle rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny tak naopak žádný nepřidávat. Spletl jsem si krunýřovce s pancéřníčky a až když jsem si to teď znovu četl, tak jsem na to přišel, omlouvám se. Ty pancéřníčky jsem měl na mysli třeba tyto a jiné podobné. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 09:27 Žena Vissena [25] - MiniakváriaRe: Koldl
Vytvoří si svoji skupinu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 09:21 Koldl
A když tam dám další pancéřníčky tak se budou držet v hejnu s těmi tetrami a nebo budou tvořit svoji skupinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2012 07:17 R Muž romant [27982] Re: Koldl
Opuštěné je to proto, že ty neonky tam nejsou moc vhodný, protože se nedrží moc v hejnu a jsou jakoby roztřelený po nádrži. To je častá chybka. Mrkni se do sekce nádrže a inspiruj se u ostatních, co mají ono ve svých nádržích. Těch pancéřníčků by mělo být více, jsou to hejnový rybky, ale chce to mít jemnější a neostré dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 23:35 Koldl
Mam dotaz ,mé akvárko má 50 litru,a mam v něm 10.teter neonových a 3 krunýřovitce.A přijde mi to že je to \"opuštěné\".mohl bych si tam ještě nějaké rybky,nebo krevetky zakoupit?(jestli by se mi tam vešli).A když tak jaký druh by se nejvíce hodil a kolik?!Předem dík za odpověď stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 22:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Tam, kde ho máš, je to nejlepší místo... jen škoda, že není větší... ta 112ka by se tam opravdu v pohodě vešla... a měla bys dvakrát tolik radosti ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 22:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: toni
všechno záleží na podmínách, každé akvárko je jiné. I stejný druh ryb se může u každého chovat jinak. Například mám hnědé akary o kterých každý tvrdí jak jsou plaché a že nemůžou být u akvárka kolem kterého se moc chodí, a ty moje se skoro vůbec nebojí a jsou téměř pořád vidět. Ale když víš že se bude u akvárka chodit, tak jsou i nebojácné druhy ryb kterým to vadí méně.
S tím světlem od okna uvidíš, zase, každé akvárko je jiné. To že nemůže být akvárko u okna je taková fáma co se pořád předává dál. Když na něj svítí jen zářivky tak si můžeš všechno řídit sama a třeba se i líp vyhnout problémům. Na druhou stranu sluneční světlo působí dobře na živočichy i rostliny. Chce to akvárko sledovat (to je ale jedno kde je akvárko umístěné). Řasy můžeš mít ať bude akvárko kdekoli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 21:34 Žena toni [68] Re: katterinecka
hmmm ...ja prave od hodne lidi slysela ze se to nema....jsem zacatecnik stydim ale uvidime... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 18:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: toni
nedělej si s tím takové starosti, i kdyby do akvárka pár hodin denně svítilo slunce tak to ještě nemusí způsobovat žádné problémy. Mít akvárko vedle televize by taky neměl být problém (snad jen že vás to bude rušit při sledování). A přecejen 60ka není nic až tak velkýho aby se to nedalo přestěhovat, přinejhorším.
Mám akvárka na různých místech v bytě, i kde se často chodí a bez problému, nikdy jsem to moc neřešila, kde bylo místo tam je akvárko. Uvidíš sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:53 R Muž romant [27982] Re: Fidorka
Použij vlákno "připomínky ke stránkám" a dej to tam jako návrh na vylepšení stránek. Tuším, že už to tady nedávno podobně proběhlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:38 Žena petulinakk [2016]
Není to to samé jako hledat rybky vhodné do malého akvária, ale tady rybicky.net/nadrze/…
se dají vyhledat nádrže podle objemu (od-do), a pak kouknout co v nich majitelé mají za rybky.

Ale rozhodně doporučuju pak ještě raději ověřit v atlase jestli ryba do takové nádrže opravdu patří, protože tady není vůbec záruka že v nádržích jsou odpovídající rybky, spousta majitelů má ryby v nevyhovujících nádržích!
Je to jen nápad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:32 Žena Fidorka [312] Re: Mar1ne, romant
přesně tak, je to velikost rybky... sice to částečně pomůže, protože naprostá většina rybek vhodných do miniakvárií je malá, ale stejně se musí pak ten seznam projít položku po položce a vyhazovat "zdatné plavce". Navíc např. bojovnice by tím ani neprošla, ale přesto má v atlasu zadanou malou nádrž...

Navíc si myslím, že by to nemělo být tak těžké doplnit takový filtr, a třeba by to zase o trošku snížilo počet případů závojnatky v kouli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:27 Mar1ne Re: romant
Já myslel, že je to velikost rybky. Nejlepší by bylo asi přidat parametr do hledání max. velikost nádrže, jak psala Fidorka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:24 R Muž romant [27982] Re: Mar1ne
rybicky.net/atlasryb/hledat/ kolonka "velikost"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:19 Mar1ne Re: yenya
To jsem právě zkoušel, ale je tam jen min. velikost nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:18 Žena Fidorka [312] Re: yenya
Jen tak pro zajímavost jsem to zkusila... A ono to fakt asi nebude tak jednoduchý - v parametrech pokročilého vyhledávání je jen "minimální velikost nádrže", takže na vyhledání toho, co můžu narvat do svýho akvárka o daným objemu, to fakt nestačí. Možná by nebyl špatný nápad dát to ke zvážení na vylepšení - přidat parametr hledání tak, aby bylo možné zadat objem nádrže a vyjely by ryby, kterým to stačí (prostě všechny, které mají v požadavcích na minimální objem nádrže menší nebo stejnou hodnotu jako je ta zadaná do vyhledávání)... Taky už jsem se tím jednou potrápila, když jsem vymýšlela rybky do krevetkárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:58 yenya Re: Mar1ne
Zkus pokročilé hledání ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:50 Mar1ne
Jak se dají tady v atlasu vyfiltrovat rybky vhodné do malého akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 13:38 Žena toni [68] Re: malyLibor
moc dekuju! :-) ..ja se to nejak pokusim udelat,problem je v tom ze v tech rohach stoji zabudovana skrin a nebo na druhe strane topeni atd....pod mansadou se mi to na vysku nevejde,okno se nemohlo odrazet(v mem pripade)protoze kvuli tomu podkrovy se to okno lomi,takze nesviti ani primo na zed,spis na zem .....ach jo,jak ja to vyresim...?... sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Fotka k příspěvku 2-4 mm je naprosto ideální písek, ale vím, že pro některé druhy rybek se dává i tak jemný, jak jsi psala. Ale i v něm jsem viděl pěstovat rostliny, jen bych se trochu bál, aby nevyplavávaly.
Akvárium můžeš mít přímo proti oknu, to ničemu nevadí, jen se v něm přes den to okno může odrážet. Nemělo by být před oknem a nemělo by do něj ani moc svítit sluníčko. Na obrázku jsem ti vyznačil ideální místa - nejlepší jsou rohy pokoje, protože tam mají rybky největší klid. Jak si akvárko natočíš záleží na tobě. Před akvárkem by se nemělo moc chodit, ale už jsem viděl akvárka i v předsíni a fungovaly... vše je jen o ohleduplnosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 09:30 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Ja už sa červenám naozaj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 09:28 Muž Ad@m [1051] Re: toni
2-4 mm je reálnejšia možnosť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 08:47 Žena toni [68] Re: malyLibor
aha....jestli ja to nenapsala spatne..radeji se jeste jednou pozeptam..jestli to nemnelo byt 2-4mm?..jeste jeden velkej problem mi tu nastal.....muzu mit rybky vedle TV ?kvuli hluku?....ja mam totiz podkrovni byt a primo proti oknu to nemuze byt ze?kvuli rasam i kdyz tam primo slunce neprazi? :-( ne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2012 23:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: terik114
I já se připojuji s přáním, abys osadila více rostlinkami a pokud tam mají být krevetky s rybkama, tak abys jim udělala i dost úkrytů.
Jinak já pořizuji vždy nejméně 10 krevetek. Je to ze dvou důvodů: 1) krevetky jsou společenské s v deseti je jim lépe než když jich je jen pět a za 2) proto, že u krevetek se rodí mnohem více samiček než samců, přičemž však samička potřebuje na oplodnění všech vajíček u malých krevetek alespoň 3 samce. Proto když si koupím 10 krevetek, je velká pravděpodobnost, že tam 3 samci budou a tím pádem se mi i krevetky budou lépe množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 22:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Jéje... tak 0,2-0,4mm, to jsem ještě nikdy nepoužíval. Nejjemnější písek, který mám, je v Miníčku Blau 38 l a ten je 1-2 mm říční písek. Je dost jemný, ale rostlinky v něm rostou hezky, jak stonkovka Rotala rotifundolia, tak kryptokoryny. Ale s jemnějším pískem zkušenosti opravdu nemám. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 13:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: terik114
hlavně to hodně osázej rostlinami a nechej zaběhnout klidně měsíc, měň vodu a uvidíš jestli se bude rostlinám dařit. Krevetky třeba red cherry, jsou docela nenáročné, když si jich pořídíš 5 tak se brzo namnoží

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=2801