Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.09.2013 13:37 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Nikola90
Výměny jsou ok. Ale 2 ryby krmit 2x denně při tak malém objemu mi přijde šíleně moc. Naopak bych se vůbec nebál krmit obden a jen opravdu málo. Mít doma čtverzubce tak určitě zařídím v nějaké sklenici šnekárko a dodávám šneky. Pak už bys mohla krmit v podstatě jen beťáka. To už ale opravdu patří do jiného vlákna, tak nepřidělávejme moderátorům práci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 13:28 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Hansel
Ve 25l mám totiž JEN cca 10 krevetek 1 čtverzubce a 1 beťáka. Dávám jim tam jen patentky ale né zas moc a to jen asi 2x denně..Tak asi budu dávat jen jednou.Jinak údržbu mám 2-3x týdně voda+odkalení dna...Tak uvidím, co se stane, když jim tam budu dávat jen 1x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2013 13:22 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Nikola90
Nehledej řešení v další rybě ale v jiném přístupu. Pokud ti krevety pod čtverzubcem nezvládnou poklidit tak je nejspíš chyba z tvojí strany. První na seznamu podezřelých je překrmování, hned za ním údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 13:19 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Hansel
Já tam krevetky mám ale potřebovala bych účinnější uklízecí četu..šneci tam moc nevydrží.Mám tam čtverzubce trpasličího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2013 13:07 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Nikola90
Začni se zajímat o ryby rodu Otocinclus, ale pozor, jsou to hejnové rybky a pro malou skupinku nejspíš bude těch 25 lirů málo. Líp by určitě posloužily krevety. Jinak se obávám že tenhle dotaz moc do tohoto vlákna nepatří a už vůbec nemá smysl psát identický dotaz do dvou vláken, bohatě o stačí jednou a to tam kam to patří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2013 13:05 finnnp Re: Nikola90
Do akvária 25L bych asi volil šneka než ancíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 12:59 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – mini ancík
Ahojda

Můžu se zeptat jaký mini nebo malý ancík by se hodil jako uklízecí četa do 25 l akvária??Děkuji všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2013 19:52 R Muž romant [27987] Re: lhajek
lhajek napsal: To že se vytřely zase tak moc o kvalitě vody neříká. Oni se chtějí množit a zachovat druh a tak to zkusí. Vodu netestují. Pokud tam přežijí tak se zkusí rozmnožit ...No a někdy je to právě vypovídací schopnost parametrů špatných, holt instinkt je instinkt, prostě když už vědí že to mají za pár, tak aby po nich tady ještě někdo zůstal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.09.2013 19:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Urtman
To že se vytřely zase tak moc o kvalitě vody neříká. Oni se chtějí množit a zachovat druh a tak to zkusí. Vodu netestují. Pokud tam přežijí tak se zkusí rozmnožit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 16:35 JoKa Re: Moucha
Tak jsem chtěl udělat menší rošambó, trochu to v tom betkáriu porovnat a pozměnit. Přeházel jsem dočasně pancéřníčky (a sekl jsem se, jsou to nanusi, ne trpaslíci, jak jsem tvrdil) do té dvacítky a dnes koukám jako blázen, nakladeno cca 30 jiker. Netvrdím, že se mi to povede odchovat (nechvalme dne před večerem), ale asi to s tou kvalitou vody nebude tak zlé, jak jsem myslel, když se vytřeli... PS: dospěláci už jsou jinde....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2013 06:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
vem zatim jednoho a kdyztak ho budes prendavat, jak casto odkalujete, co ma za dno? a co vyndat to vzduchovaní?? (vim o cem mluvim, vzpominam na sve zacatky - hruby ostrohrany sterk, vzduchovaci rampa, kolegovo dite co rado krmilo, zivorodky.... ampularie co fetovala ruduchu...)

a i ty pancici jsou taky hejnovy!!!! , na dno by sly piskorky, sice me stvou ze mi vyhrabavaj cerstve zasazeny kytky, ale prevazi jejich uzitna hodnota... (ani pancik neprohrabe dno do hloubky dvou cm jako piskorky)

nejlepsi jsou ty utlocitny co by ani mouse neublizily a pak z nevedomosti svou opici laskou tyraj zivocichy... (treba udrzijou prizivote beznadejne nemocnou kocku a rvou do ni nehorazny sumy, misto aby za ty prachy pomohly daleko vetsimu poctu zivocichu)
potrebovala by trosku osvety... a sneci neudelaji vetsi bordel nez v tom akva je (jen ho transformují a je jednodusi odsat detrit-trus, nez skrabat rasy ze vsech povrchu)... to vypliva ze zakonu zachovani hmoty, akva je uzavrenej ekosystem

a to ze to znecisteni ze kteryho prosperujou rasy nevidi, tak to neznamena ze tam nejni....

takze poradne odkalovat, pro zacatek odstranit vzduchovani a popremyslet nad filtraci, nebylo by na skodu zmerit CHSK a NO2, NO3

jo a fotecka by vubec nebyla na skodu... casto vypovi vic nez slova... protoze jinak je to akademicka debata (bez dostatku udaju, zdrojova voda, druhy a mnozstvi rostli atd. atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 22:53 JoKa Re: Zab01
Jo a kolik jich doporučuješ nasadit? Do 2x15 a 1x20l ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 22:50 JoKa Re: Zab01
Právě to hejno, nebo to velikost... Já bych se většímu nebránil, jsem tak trochu fanatik, ale větší se nevejde do vitríny pod tu telku a tam to vypadá fakt skvěle. Už jsem se rozhodl, nasadím nenápadně clintona a budu tvrdit, že se tam dostal asi omylem s kytkou z akvaristiky :) Akorát musím dát bacha, aby ho nezkrmila kuliočkám (čtverzubci, tak jim říká). Díky za rady a kdyby vás někoho napadla rybka pro můj účel, budu jedině rád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 22:30 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
Já to chápu no :) .. ale řasožravé ryby jsou buď velké a nebo hejnové, aspoň ty co znám :) ... škoda, že to nemá větší, parmičky černopruhé jsou tak výkoné, až jsem se sám divil jak mi očistily rostliny.. zkus jí navrhnout toho clithona jak tu již byl zmiňovaný, zebra nebo black vypadají velice zajímavě, ani netuší, že takový akvarijní šnek existuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2013 21:57 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
Tal ať si koupí škrabku na řasy, do takové loužičky cpát nějakou rybu co žere řasy je možná tak týrání X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:56 JoKa Re: Zab01
U mě nebude problém se slunečním světlem, je v total zákrytu... Zářivka taky svítí pouze přesnou dobu, ale problém bude, že je pod televizí (akva je těžká designovka) a ta telka jede v podstatě furt, když je někdo doma, nebo vzhůru... Je to ledka, tak možná od toho mnoho světla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:52 JoKa Re: Moucha
Tak jsem to konzultoval s mladou (jsou to její betkária, ona mi do mého cca kubíku a něco taky nemá právo kecat) a pro ní jsou to stále pouze a jen šneci a tvrdí, že radši řasy, než šneky... Fakt není nějaká rybička? Nebo jak se bude líbit otíkovi, když bude třeba po dvou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:50 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
Já dal krevetárko (90l), co jsem měl u okna vždy po týdnu zelené, že nebylo vidět ani na druhou stranu o 3m dál od okna a od té doby tam za měsíc jsem nenašel po řasách ani památky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra - pokud budeš mít smůlu na samici tak ti bude klást vajíčka, které drží fest a nikdy se nevylíhnout (potřebují braktickou vodu k rozmnožování)
rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp

a pancíci dokažou taky dýchat vzdušný kyslík
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici

pokud tam máš hodně rostlin tak je opravdu vzduchování zbytečné, v článku na pmdd.mrp-cz.com je i seznam největších žroutů dusíku mezi rostlinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:37 JoKa Re: Moucha
Já nevzduchuji kvůli bettám, ale mám tam s nima v každém jednoho pancéřníčka trpasličího, aby sbírali bordel ze dna... Možná se projevím jako bebil, ale co je to neritin a clinton? To neznám... Rostlin je tam hafo, pokaždé když vidím, jak se jimi beťáci prodíraj, tak mi děkují...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:35 Žena Leja [70] Re: Urtman
Urtman napsal: Šnek? Nechci šneky, zbavuju se jich jak to jen jde...

Neritina se vám množit nebude. Navíc je to hezký, dekorativní šnek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
rychle rostouci kyti, neritinu (samce), clintona....
pripadne funkcni substrat (keramika- profi soil, aquaclay; s katalizatory a iontomenici - colomi www.akvariumzive.com/… ).... který může částečně nahradit filtr.....
pak jsou tu ruzne připravky na omezeni tvorby ras.... zakladni problem je dusik, pokud tam je nejaký producent dusíku a není dostatek rostlin (nebo sorbentu-aktivni uhli, iontomenicu - např www.akvarista.cz/…) tak se ty rasy objevi vzdycky a pokud se ti pak nahromadi dostatek fosforu tak muzes ocekavat prichod sinic

a pokud by jsi pripustil moznost filtru, tak tu je nekolik externich denitrifikacnich filru/denitrifikatoru - pomaly filtr, vodka filtr, filtrace pres siru pmdd.mrp-cz.com/…

jinak vzduchovat labirintkam je zbytecnost... dychaji vzdusny kyslik, prave vzduchovani muze zvedat detrit ze dna a prispivat k zaraseni

obcas pouzivam pripravek www.akvarista.cz/… davám ho do filtru, pokud nastane problem - dojde CO2, prepnou se hodiny na nonstop osvetleni, odjizdim na dovolenou a kolegove krmi.... apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:29 JoKa Re: romant
Šnek? Nechci šneky, zbavuju se jich jak to jen jde, pouze v jednom akva si je pěstuju jako krmení pro čtverzubce... Navíc okružáci zase produkují mega guven a to naráží na problém s nefiltrovaným akva... Fakt není žádná rybka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2013 19:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Urtman
Nehledat požírače, ale příčinu vzniku řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 19:14 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 19:04 JoKa – Šlo by?
Zdravím, přítelkyně má betkárium, rozdělené na tři kóje. Dvě mají 15l a jedna 20l. Akva silně zarůstá řasou a jako řešení bych viděl přidat nějakého řasožrouta. První, co jsem vyloučil, byl klasický ancík, samozřejmě kvůli velikosti. Další mě napadl Otík, ale ty jsou radši ve skupinách a velkou skupinu do toho nedám. Navíc toto betkárium nemá filtr, vzduchuju jenom kamínky a co týden poctivě měním vodu a otíci jsou citlivý... Napadá vás nějaká jiná rybka, co by splnila účel??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2013 18:31 R Muž romant [27987] Re: kjura
Osobně bych neřešil jestli neonky dokoupit, ale za co je vyměnit a šel bych na to třeba takto, to jsou tetry daleko vhodnější do Tvojí litráže. rybicky.net/nadrze/18502 . Jinak daleko více Ti s rovnováhou zahejbou ty dvě ampulárky, než 4 neonky navíc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2013 18:25 amrtin Re: kjura
Buď pod tu bundu :) ,nebo termotaška ti nic neříká? ;-) A čtyřma neonkama rovnováhu nenarušíš,neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2013 18:07 Muž ludvik [1082] Re: kjura
To je nesmíš nést v tašce, ale na vlastním těle. Když dáš pytlík pod bundu, bude to v pohodě. Si tam někdy dej teploměr, spíš je uvaříš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 17:20 Muž kjura [17] - Živorodky – posileni hejna neonek
Stále dokola přemýšlím o posílení hejna neonek...moji nádrž asi znáte, protože jsem sem nedávno psal. Toho čichavce jsem nakonec zamítl, ale přemýšlím o koupi dalších cca čtyř neonek. Vím, že v mých 54 litrech to hejno moc nevyniká, ale přeci jenom se asi cítí ve dvanácti, než v 8. Ale přemýšlím o tom teď hlavně proto, že bych si to v zimě asi nemohl koupit, kvůli mrazu. Cesta z akvaristiky domů mi trvá asi půl hodiny a to by se těm neonkám v teplotě okolo nuly asi moc nelíbilo. Mám ale obavu, abych těma čtyřma neonkama moc nenarušil už tak dost křehkou rovnováhu v mém akvárku...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   05.09.2013 20:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RedMan
dej tam par sneku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.09.2013 20:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: RedMan
týden je málo..vydrž ještě tak 3 týdny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 20:05 RedMan
Fotka k příspěvku Takže mám týden založené akvárko (50x30x25cm (25cm na výšku)) , nyní bych chtěl přidat nějaké rybky. Je možné už teď přidat modré neonky ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 20:05 amrtin Re: Ad@m
Já si myslim to samé,jako lhajek.Ono je někdy těžké poznat,jestli se rybce v akva líbí,ona nám to neřekne :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   02.09.2013 19:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ad@m
To že se ryby množí ještě neznamená že jsou v pro ně vhodném prostředí. Je to jejich přirozenost zachovat svůj rod stůj co stůj ....
Ale bude potomstvo (pokud přežije) v několika následujících generacích pořád plodné, nepokřivené a nenáchylné k nemocem apod.?

Příkladem může být třeba Neritina nebo Amanovi krevety, které potřebují pro zdárný vývin potomstva jiné podmínky než standardně v akva panují a zabrání jim to v množení, tedy spíše v kladení vajíček apod.? Nezabrání, protože je to jejich přirozenost se o to pokoušet. Takže opravdu to že se živočich někde pokouší rozmnožit vůbec neznamená že je v dobré kondici a ve vhodném prostředí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2013 14:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ad@m
Ad@m napsal: ...a akva už funguje okolo mesiaca...

Ja chapu, ze ve 12ti letech je pro Tebe mesic dlouha doba, 0.7% Tveho prozatimniho zivota, ale jinak uznej, mesic neni dostatecna doba k nejakemu vyhodnoceni vysledku ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2013 14:05 Muž Ad@m [1051] Re: amrtin
amrtin napsal: Do 11 litrů?Tak maximálně beťáka a i na něj je to málo.Živorodky v žádném případě a ty rasborky potřebují větší hejno,takže taky ne no Já bych z něj udělal jenom rostlinný akva s pár šnečky.Nic víc.No, to rastlinné akva je učebnicový príklad, ale dá sa to aj inak, Mamina /aby mi ukázala, že akva je možné mať aj s minimálnou technikou/ si zaspomínala na detstvo, keď mala guľu s gupkami a založila si 12l akva, kúpila si 3 guppy, dal som jej prebytky rastlín a 3 krevety zo 112ky a kúpila si elite mini a akva už funguje okolo mesiaca, rybky sa množia, rastliny rastú aj keď sa nehnojí a svieti sa len kedy - tedy(napr. egeria čo v 112ke odhnívala už narástla o dobrých 10 cm), a rast rias sa nekoná. Ak bude populácia gupiek udržiavaná na uzde, akva bude fungovať aj naďalej a to je založené proti celej akvaristickej teórii. Hold, niekto má šťastie.

P.S.: Ja som argumentoval rovnakým spôsobom ako Ty na nápad založiť takéto akvárko, ale teraz už sa radšej radiť nepokúšam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 19:58 amrtin Re: Jaffi
To je krásná rybička palec ,ale pozor:je dost vybíravá a žere jenom živou potravu! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 19:55 Žena Jaffi [91] Re: bmilan86
Co třeba páreček ostnáčů? rybicky.net/atlasryb/dario_dario
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 13:14 amrtin Re: Aforte
Tazatel píše,že krevetky neeee :-| X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 13:13 amrtin Re: bmilan86
Na halančíky jsem úplně zapoměl,s těmi já ale nemám žádné zkušenosti(škoda,že jsem se nedostal na jejich výstavu sad ),ti prý do takhle malého jít můžou. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 11:45 bmilan86 Re: Designer
Ten halančík mě též napadl no osázím to více a pujdou tam tík za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 11:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bmilan86
rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry_hjerresenuv

Je tam sice uvedeno 20l, ale tady bych za nejaky litr plus minus nestrilel, priroda se s Halanciky rozhodne nijak moc nemazli. Mel jsem je kdysi v akvariu 16l hrubeho objemu a bylo to v pohode. Jen nezapomen na dobre kryti akvaria, dokazi z akvaria vyskocit i tam, kde bys to necekal. To jsem jednou nedal pozor na dukladne prikryti a rybicky.net/atlasryb/halancik_gardneruv to malem odnesl zivotem, nasel jsem ho na zemi, nastesti vcas, ale jak to tou skvirou dokazal...

A pochopitelne, pokud Halanciky, je fajn tomu akvarium prizpusobit, houstina neceho jemneho se jim bude libit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 11:15 bmilan86
v AKVA ALE JE FILTR rybicky.net/nadrze/18773
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 10:46 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucianetta
Ano jednak musím vědět jak správně pečovat o takový extrém (ve 12L živorodky bez filtrace), ale je k tomu potřeba také mít odpovídající parametry vstupní vody. Tohle bohužel vždy nefunguje. Akva takového objemu umím provozovat a zkoušel jsem to i bez filtrace a to byla katastrofa. Nikdy se nedostalo do stavu že bych si tam riskl dát něco jiného než okružáky a piskořky a i ty tam nakonec vymřely během pár dní ... S filtrem to jde bez problémů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 10:13 Žena Lucianetta [43] Re: Kryštof
Měla jsem miniakvarium 12L, pár let zpátky. Bez filtru, bez vzduchování, bez krytu, jen světlo. Jemné dno, dostatek rostlin, asi 6 endlerek. Vodu jsem dolévala pouze odpařenou, krmila jsem intuitivně. Ryby nebyly nijak "zakrslé", dorůstaly normální velikosti. Byly krásně zbarvené, hezky se množily, takže jsem musela prcky dávat jako přebytky pryč, abych neměla z akva sardinky. Vše takhle fungovalo 2 roky, než jsem se stěhovala a akva musela zrušit.

Nechci nikoho nabádat, aby cpal terčovce do dvacítky, to ne. Chci jen upozornit všechny moralisty, že v praxi při správné péči může fungovat i co, co by podle teorie fungovat nemělo vůbec. Ke všemu je potřeba přistupovat s citem a nenásilně, pokud to nefunguje, tak to změnit, ale pokud to funguje, jak má - proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 10:09 Muž Aforte [533] - Rostliny
Krevetky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 09:40 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: bmilan86
ve zdejším atlase se píše že do 12l se muže dat jeden pár endlerek, já bych to neriskoval, ale udělal bych z toho rostlinné akvarium, a třeba s jedním samcem endlerky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 08:27 R Muž romant [27987] Re: bmilan86
Jak zde již zaznělo, živorodky a razborky ne, ale toho beťáka při dobrý péči, toho bych tam klidně dal. Akvo přikrytý, teplotu min. 25 stupňů, pravidelnou výměnu vody, když nebude filtrace tak obden, jinak jednou týdně 1/3, dno odkalovat dle potřeby, živý rostliny, nepřekrmovat, krmit pestře, tak to je v kostce to dobrá péče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2013 01:57 amrtin Re: bmilan86
Do 11 litrů?Tak maximálně beťáka a i na něj je to málo.Živorodky v žádném případě a ty rasborky potřebují větší hejno,takže taky ne no Já bych z něj udělal jenom rostlinný akva s pár šnečky.Nic víc.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=2101