Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 10:42 stanedav – Výběr ryb do 54
Ahoj, zakládám akva 60x30x30, přemýšlím, co tam po zajetí dám za rybky.
Budu tam mít krevetky + by se mi líbily nějaké menší rybky ideálně ve více kusech a s možností odchovu.
V Zoo braník se mi líbily rybicky.net/atlasryb/panchax_prstencovy , co byste na ně řekli? Budu rád i za další tipy.

Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 22:24 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
Tři hengelky prostě do tak malého akvária nepatří, špatně je počet a špatně je velikost akvária. To nejlepší, co lze pro ryby udělat, je dát do většího akvária. Zda to bude akvárium u stejného či jiného akvaristy je úplně jedno.

Tazatelka se rozhodla správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2018 12:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Nenapsal jsem, že budou spokojené. To asi nebude nikdy žádné zvíře v zajetí.Napsal jsem, že trpět nebudou.
Zeptal jsem se, proč do 30ti litrů ohnivky ano a hengelky ne. Btw, nikde netvrdím, že hengelky nejsou větší než ohnivky. Ovšem pokud už paní má doma 3 omylem koupené hengelky, je fakt nesmysl je někde nabízet výměnou. Ono se jim v tom akvárku nic zlého nestane, bude to tam pro ně stejná mizerie jako pro ty ohnivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 12:15 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
Nespokojené budou, stejně jako byly nespokojené galaxky v 60 cm dlouhém akváriu - je to pro ně malé. Přesto je kde kdo cpe do dvacítky. Mezi mrtvou rybou a spokojenou rybou je obrovská škála mezistavů a já zjevně cílím trochu výše než ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 11:58 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kaira
Jasně, větší je vždycky lepší. Ale tady je to teď po přesunutí z jiného vlákna vytrženo z kontextu. Šlo o to, že paní už tam ty ryby má. Ne že by se ptala, jestli je tam má dát. A pokud je tam má, tak bych je tam klidně nechal, trpět nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2018 11:17 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: DavFM
Já bych se teda taky přimlouvala pro ty hengelky aspoň za 54l. hmm Sice to opravdu nejsou žádní velcí plavci, ale minirybky to rozhodně nejsou. Ty moje mají zhruba velikost neonky, to mi opravdu nepřijde jako rybka vhodná do 30l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 08:15 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
Hengelka je prostě mnohem větší ryba než ohnivka. Pokud sis toho nevšiml, podražené je skutečně máš. O razboře klínoskvrnné nikdo nemluvil. A ne, nebavím se o tom, do jakého nejmenšího akvária se dají ryby narvat (ať už spotřebně, nebo třeba i za účelem množení). Bavím se o tom, v jakém akváriu se budou cítit dobře. Třeba galaxky nedoporučím ani do šedesátilitrového akvária, i když je řada lidí také má v kostkovitém miniakváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 08:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Mám teda espejky (i když možná i hengelky, u posledního nákupu od Glasera si nejsem jist určením) a rozhodně to nejsou nějací superplavci a ani v jejich dospělosti bych ve srovnání s ohnivkou nemluvil o robustní rybě. Neříkám, že 30l je nějaký zázrak, ale pro 6-10 hengelek je to v pohodě. Já mám např. cca 80 espejek v kostce 50x50x40 a říkám si, že ještě by se vlezly nějaké další.A to jsou ryby, ze kterých si vyberu další chovné, takže podrazit si je fakt nechcu.
Mladé rybky do cca 2,5cm běžně mívám v počtu 300-400ks v akváriu o 144l.
Ony totiž espei/hengeli zdaleka nejsou tak velké jako třeba klínoskvrná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 07:55 Žena Kochanski [2]
Díky všem za příspěvky Hengelky a krunýřovce dám na inzerci - případně, pokud by zde byl někdo z Ostravy, kdo by se jich ujal, přivezu. Doufám, že bude vše OK, budu se snažit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 07:53 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
Protože je hengelka větší a robustnější ryba vyžadující větší prostor ke plavání?

Po třiceti letech chovu ryb se značnou specializací na malé rybky mám vskutku odvahu poradit :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.03.2018 07:34 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Ohnivky jo a hengelky ne? A to jako proč?

Někdy si říkám, že by měli radit jenom lidi, co ty ryby fakt mají....i když je fajn, že ti,co je nemají,chcou jít příkladem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 23:46 Muž Kubaa [718] Re: Kochanski
Do takoveho minicka jen ty nejmensi ryby, ty male razborky (ne rasbora hengeli) nebo tetry ohnive jsou ok, ovsem dulezite je to nebo, nez par jedincu od kazdeho druhu lepe jedno vetsi hejnko jednoho druhu.

BTW mohu jít příkladem, mám v podstatě stejně velké akvárium v prezentaci, rovněž čerstvě založené - ryby tam nejsou, ale plánuji tam buď miniaturní razborky nebo jiné miniaturní kaprovité ryby - malé hejnko (do max 20 ks) jednoho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 21:16 R Muž romant [27987] Re: Kochanski
Počkal bych ještě 14 dní, nesahal na filtr a teprve potom to dno vyměnil tzv. za pochodu, odlovíš ryby, vyndáš rostliny, vyhodíš tu drť, dáš nový dno, zasadíš rostliny, doleješ vodu, znovu zapneš filtr a vpustíš tam ryby. Týden po této operaci nekrmíš a denně měníš 1/3 vody. Vodu nevyhodíš všechno, záměrně si necháš tu nejšpinavější ode dna, bude to hrůza děs na pohled, ale účel světí prostředky, ta zahumusená voda bude obsahovat prospěšné bakterie, stejně tak jako filtr, proto nechat bejt, aby byl tzv. správně osídlen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2018 21:14 Žena tramtra [3202] Re: Kochanski
Ahoj, chyby se dělají často, nejsi v tom sama... Za mě, Hengelky vrátit nebo darovat, pancéřníčky taky (ne, že by se nedávali do malých akvárií, ale je potřeba mít větší hejno, dva je žalostně málo, a hlavně by potřebovali jiný tvar akvária, spíš delší a nižší) Naopak bych lehce posílila ty mini razborky a tetry ohnivé. U krunýřovce (jestli je to otocinclus) je to otázka...mělo by jich být víc, takže raději darovat...jestli teda přežije, jsou to hodně citlivé rybky a jestli to máš založené fakt jen čtyři dny (podle prezentace), tak to možná ani nedá. Asi bych i měnila častěji vodu, než jednou za tři/čtyři dny. Počkej ještě na další rady, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 21:10 Žena Kochanski [2] Re: romant
Díky, bude dobré do toho teď vrtat a ty kamínky měnit, nebo mám raději počkat? moc si neumím představit, jak to teď realizovat, aby to rostliny a ryby zvládly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 21:09 Muž powery [250] Re: Kochanski
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 21:09 Žena LuckaK [7] Re: Kochanski
Na rady ohledně osádky si netroufám, ale k darování rybek bych zkusila inzerci na facebooku v okolí města. Každý okres má inzerci na fb a někdo se určitě ozve a kousek si dojede.
Víc kytek, vyndat z košíčků a proprat pod vodou, víc si radit netroufám. Hodně štěstí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2018 21:06 R Muž romant [27987] Re: Kochanski
Když nebudu připomínat co již zaznělo, tak zmíním jednu velmi neblahou skutečnost a tou je nevhodně zvolené dno, které je tvořeno nějakou drtí, což je z kategorie "hřbitovní zásyp", tedy z pohledu dlouhodobého funkgování akvária zcela nevhodné. Doporučuji se orientovat na klasiku v podobě křemičitýho písku, štěrku, jako ideál mám odzkoušenou frakci 2-4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 21:04 Žena Kochanski [2] Re: DavFM
Když já je klidně daruji a přivezu autem, ale nevím, kde je nabízet :(. Nechci čekat, než mi tam něco pomře. Vodu jsem měnila obden, budu teď tedy každý den. dnes jsem přikoupila rostliny a mech - ten tam zatím leží, než ho navážu při výměně vody na klacek a ještě zkusím další rostliny přikoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 21:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kochanski
Krunýřovec je nejspíš otík (Otocinclus).
Máš tam malé ryby a kombinace je celkem ok. Ale je jich moc druhů a každý druh v příliš malém počtu a šly tam moc brzy. Začni měnit vodu (20-30% každý den), nemusí být odstátá. Šneci tam šli moc brzy. Neritiny žerou jen řasy, takže ze začátku budou hlady. Ty by jsi s někým mohla vyměnit za nějaké akvarijní rostliny, protože rostlin tam máš málo. Do začátku to chce nějaké plevele, jako jsou třeba plovoucí rostliny (Pistia, růžkatec, ...).
Filtr neznám. Snad poradí ostatní, jestli to není jen "honič vody".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 20:48 Žena Kochanski [2] – zbrklá
Fotka k příspěvku Všechny zdravím a prosím - nebijte mě.
Byla jsem příliš zbrklá a koupila si akvárium neznalá a nedočkavá. Mám 30L akvárium Aquael Shrimp Smart akvarijní set.
Zasadila jsem tam tři rostliny a za pár dní nakoupila ryby dle doporučení prodavač, který mi radil druh i počet kusů do tohoto akvária, vypadalo to, že tomu rozumí a říkal, že má stejně velké akvárko doma. Rybky jsem koupila, ale bohužel začínám zjišťovat, že jich je zřejmě moc a nevhodná kombinace. Ráda bych dala věci do pořádku a ryby, které se do toho akvária nehodí, někomu darovala, aby bylo vše v pořádku. V akváriu mám
- 1 krunýřovec
- 2 pancéřníči malí
- 3 rasbora hengeli
- 5 tetra ohnivá
- 5 Rasbora uropthalmoid
- 2 šneci

Podle toho, co jsem teď načetla by podle mě bylo dobré darovat krunýřovce a rasboru hengeli, ale možná jsem zase vedle. Prosím, pomozte mi vše napravit stydim
Také by mě zajímalo, kde vůbec nejlépe darovat ryby, Rasboru hengeli mám na inzerci, ale nikdo se mi neozývá.

Budu ráda za reakce třeba i do zprávy. Děkuji předem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 12:14 Muž Papik [617] Re: Kubaa
Dobře, děkuju, udělám to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:43 Muž Kubaa [718] Re: iggi
No tak si pořiď neonky časem a ne teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:39 Muž iggi [1] Re: Kubaa
Viem, ale tam kde ho chcem dať nemám možnosť dať o moc dlhšie...
Časom chcem úplne iné akvárko - min. 100cm široké a toto ostane len na rastliny alebo na krevetky...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 11:21 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: iggi
To nemusí být špatný filtr. Osobně bych stáhl průtok na minumum, vyhodil všechny "zbytečné" náplně jako aktivní uhlí a různé blbosti a až po okraj (klidně nad rámec obsahu původních náplní) nabil pěnovými médii;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2018 11:19 Muž Kubaa [718] Re: iggi
Nejde jen o to, že je to jen 50 litrů (necelých, hrubého objemu), ale i o ten krychloidní tvar - ryby co rády plavou (jako y neonky) tam budou nešťastné, lepší by byla i při stejném objemu delší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:15 Muž iggi [1]
Díky, viem 50 litrov nie je veľa, ale tak časom bude väčšie...
Objednám to akvárko a uvidím čo to je zač tá filtrácia a svetlo...
www.aquael.com.pl/…

Kým tam pôjdu rybky tak premyslím aké... tetry ohnivé su super, ale krevetky som ešte nikdy nemal :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 11:05 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: iggi
Tetry ohnivé + nejaké shrimpsy by som tam dal, na neónky moc malé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 11:04 Muž Kubaa [718] Re: iggi
5mm je luxus. Neonky a panceřníčky určitě ne. Jak název napovídá, je to na krevetky. Nebo na ty nejmenší rybičky typu razborek bornejských apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 10:59 Muž iggi [1] – akvárko 50l od aquael
Zdravím obecenstvo,
chcem si založiť akvárko. Pozerám sa po tomto - www.aquael.com.pl/…
Je 5mm sklo adekvátne?
Čo odporúčate doňho? Nejaké pancierničky a neoónky?
Dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 10:13 Muž Kubaa [718] Re: Papik
určitě 3 pancéřníčky, ty 2, co tam máš jsou málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 10:07 Muž Papik [617] – Další ryby?
Ahoj, uvažoval jsem o přidání ještě jedno druhu ryb do akvária, až nové rostliny více vyrostou a provedu úpravu filtru, jak mi hodní kolegové poradili ve vláknu o filtrech.

Vhledem k malému akváriu moc možností není, co si o tom myslíte? Děkuji.


a) 6x kardinálka vietnamská, ale tu asi neseženu, v obchodech v okolí je nemají

b) 6x tetra ohnivá

c) přidám jen 1-3 pancéřníčky drobné, případně nějakého zajímavě zbarveného samečka gupky

c) jako bod c) plus několik okružáků pro Helenu, jednoho clithona, protože je zajímavý a dvě neritiny zebry (neritiny sp. tiger, které mám, jsou stále mimo vodu, takže bych je někomu daroval nebo vrátil do obchodu)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 17:37 Lukáš – Děkuji
Děkuji za rady ale radši teda koupím menší akvárium jen pro tu Bettu. Četl jsem že jí stačí 15-20l akvárium je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 17:26 Muž File1980 [53] Re: Kubaa
A nebo tam může dát tyto a za chvilku to AQ určitě nebude prázdné. :-)

rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.02.2018 17:00 Muž Kubaa [718] Re: File1980
Na dania perlova je to taky male - rikam to proto, ze jsem je v presne takto velikem akvariu mel, dokonce se i mnozily, ale na chovani bylo videt, ze jim to nestaci - sotva nabraly rychlost, musely brzdit, a obcas skoncily i mimo akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 16:54 Lukáš Re: File1980
Jsou krásné ale mě bohužel uhranula ta betta. Opravdu není nic co by se k ní hodilo? Bojím se že by to akvárko pouze s 1 bettou působilo prázdné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 16:46 Muž File1980 [53] Re: Lukáš
Na Neonky do tohoto AQ zapomeň(tedy kromě modrých),ale ty bych zase nedával s Bettou dohromady.

Za mě buď jen betta a nic dalšího.Nebo výběr ryb viz níže jak zmiňoval afc1886.Já bych si tam dovedl představit i

rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 16:43 Lukáš – Betta
Akvárium si chci pořídit o rozměrech 60x30x30. A nejraději bych tam měl 1 samečka a 2 samičky. Ale když píšete že by pro ně bylo malé tak bych se spokojil jen se samcem. Četl jsem že se snese s neonkami a pancéřníčky. Mohli by jste prosím poradit kolik kusů by bylo tak akorát aby se tam všem dařilo? Nerad bych je "utlačoval" proto se radši nejdřív hloupě ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.02.2018 16:37 Žena drvi [2894] Re: File1980
Dávat samce betty se samicemi do společného akva je vždycky riskantní, většinou to dlouhodobě nedělá dobrotu. Nedoporučuji ani do hodně zarostleho akva, 54 litru neni nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2018 16:18 Muž File1980 [53] Re: Lukáš
Jaké Betty myslíš.Pokud 1 samec a 2 samice tak asi ano,ale akvárko musí být pořádně zarostlé.I tak si myslím,že je to na hraně.Jsou to teritoriální ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2018 16:14 R Muž afc1886 [14685] Re: Lukáš
Betty rozhodně NE, a ostatní rybky se budou lépe radit, až uvidíme do jakého akvária. Ale jenom tak zastřelím hejno buď rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva nebo rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 15:53 Lukáš – 54l akvarium a 3betty
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli bych mohl mít 3 betty v 54l akváriu nebo by pro ně bylo malé? Popřípadě jaké rybky a v jakém množství bych mohl pořídit k 1 bette? Děkuji za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:03 Žena Amazonka [33] Re: drvi
Moc děkuji, ještě nějaký čas počkám, jak se bude akvárium vyvíjet a možná časem přidám ty 2° a Bettu zkusím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 14:48 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Tak teplota by byla pro neonky í pancernicky na hraně, ale ještě v normálu. 24°C je pro bettu málo. Rostlinám 26° nevadí, mám ve všech svých akvech 26 - 27 st a rostliny, jak se zdá, vesměs prosperují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 14:39 Žena Amazonka [33] Re: drvi
Teplotu mám teď 24° a je to asi tak akorát.
Nevadilo by neonkam modrým a pancernickum malým teplota 26°?
A trochu se bojím, že by to vadilo i některým mým rostlinám :-O
Tak nevím, myslíte že by v tom byl problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2018 14:26 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
To já bych tam toho beťáka klidně přidala, ale podmínkou je zarostlé akvárium ;-). Jo, a máš teplotu vody? Betta potrebuje minimalne 26 st. Krycí sklo (resp. kryt tam mas koukam).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:20 Žena Amazonka [33] Re: Eliss
Dobře, děkuji.
Před 3 dny jsem zrovna přidala dost rostlin, tak počkám a uvidím, jak to poroste nebo neporoste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 13:09 Žena Eliss [105] Re: Amazonka
Nejdřív si dej dokupy ty kytky, pak můžeš uvažovat o dalších rybách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 12:57 R Muž afc1886 [14685] Re: Amazonka
Bettu bych tam už necpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 12:42 Žena Amazonka [33] – Mužů přidat rybky?
Dobrý den, mám akvárium 54l (mám tady prezentaci).
Je tam 20 neonek modrých a 8 pancernicku malých. Myslíte, že bych mohla ještě časem přidat nějaké rybky? Láká mě hlavně Betta (1 samec) nebo přidat neonky modré a pancernicky malé.

Nebo jich je tam už tak akorát?
Nerada bych taky, aby se rybky bály Betty.
Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=701