Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 12:24 Muž Yirka [9126] – Re: ReddyM
Pokud jsi začátečník, tak žádný kvapík s kupováním rybek. Raději si nejdříve něco přečti. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 11:50 JagerMaister
skús razborky alebo krevetky : red cherry tie niesú náročné
choď do atlasu a hľadaj
rastlinky si vyber podľa vlastnej fantázie a podľa podmienok aké im poskytneš (co2,osvetlenie)
nech sa darí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 11:42 ReddyM – Jaké rybičky do akvárka 25l?
Caues vsichni, k Vanocum jsem od pribuznych dostal tento akvarijni set
www.akva-exo.cz/…
+ topítko stejne znacky a presne do toho akvarka :)
Jsem zacatecnik, akvarium jsem mel jednou v zivote a potreboval bych poradit, jake rybicky do neho koupit? Aby se v mem akvarku citili dobre a nechci zadne s tezkym chovem, nejake takove normalni, snadne :-D Kdyztak prosim poradte i s rostlinami a kaminky :P
Diky moc za odpovedi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 23:18 Muž vlacek [402]
Urgy napsal: Zdravím, chcem sa spýtať, budem zakladať nové akvárko, rozmery 65x25x30, to robí asi 48 litrov. Bude dosť zarastené, časť pokryjú aj nejaké kobercové rastliny a časť machy. Hodím tam krevetky, zo dvoch otíkov, 9 galaxiek a ešte by som tam chcel nejaký húfik minirybiek, čo by ste mi poradili? Ide o to že galaxky mám v 20ke, je síce dosť zarastená ale ony sú strašne lakavé, okrem kŕmenia ich vôbec nevidím, pozerám do akvária a rybky nikde tak by som chcel do väčšieho ku nim niečo prihodiť aby som tam aj videl niečo plávať...
Rozmýšlal som nad Axelrodia riesei alebo Microrasbora brigittae, aj ked tie sú asi tiež dosť plaché.Proste nejaké minirybky, ale nie také plaché ako galaxky, poprípade kardinálky vietnamské? Co by ste poradili?


Odpovim jen na kombinaci galaxky axelrodie - u mne zpusobily axelrodie vetsi rozplavani galaxek a v mekke vode je na co se divat (axelrodie jsou krasne cervene a nejsou lekave). Nicmene jak pises, hodne se s nimi zmensi sance, ze preziji male krevetky a galaxky. I kdyz v zarostlych 48litrech uz by neco prezit mohlo. Axelrodie jsou jeste kratsi nez galaxky a myslim, ze by jsi mel problem je sehnat. Kombinace maculatus galaxy by mohla fungovat, ale nemam vyzkouseno, mam je ve dvou ruznych akvarkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:04 Muž klm007 [114] – Katalog "miniryb"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:18 Muž Urgy [3] – Re: Kajka99
uraphthalmoides mám v druhom akva, sú tiež dosť plaché, ale nie až tak ako galaxky, o maculatus niekde dakdo písal že sú zo všetkých borarasiek najmenej plaché. Mne hlavou vŕtajú tie axeôlrodie riesei, lenže to už nebudú malé krevetky a ani galaxky, aj ked tie si svoje mladé tiež vždy vyžerú :-( Tie brigittae sa mi páčia asi najviac, sú krásne farebné ale bojím sa že sa budú skrývať :-( popr. uvítam ešte aj iné druhy, formosky nechcem, možno párik dario dario? šlo by to dokopy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:11 Muž Urgy [3] – Re: Chalybda
Endlerky nechcem... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 23:46 Žena Kajka99 [229] – Re: Urgy
mám v akva boraras urophthalmoides a boraras maculatus a plaché nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 23:00 Žena Chalybda [55] – Re: Urgy
A co třeba pár/několik Endlerek ? Ty by nemusely být tak plaché...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 19:45 Muž Urgy [3]
vidím že dobrá rada nad zlato hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:00 Muž Urgy [3]
Zdravím, chcem sa spýtať, budem zakladať nové akvárko, rozmery 65x25x30, to robí asi 48 litrov. Bude dosť zarastené, časť pokryjú aj nejaké kobercové rastliny a časť machy. Hodím tam krevetky, zo dvoch otíkov, 9 galaxiek a ešte by som tam chcel nejaký húfik minirybiek, čo by ste mi poradili? Ide o to že galaxky mám v 20ke, je síce dosť zarastená ale ony sú strašne lakavé, okrem kŕmenia ich vôbec nevidím, pozerám do akvária a rybky nikde tak by som chcel do väčšieho ku nim niečo prihodiť aby som tam aj videl niečo plávať...
Rozmýšlal som nad Axelrodia riesei alebo Microrasbora brigittae, aj ked tie sú asi tiež dosť plaché.Proste nejaké minirybky, ale nie také plaché ako galaxky, poprípade kardinálky vietnamské? Co by ste poradili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 23:03 Muž Jirkaass [35]
to neni zas tak problem

spise de o to jeslti porostou kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 22:16 Muž j0hny [86] – Re: Jirkaass
Aspon to sklo vycist, dost ti to tlmi to svetlo :-P a led diodove pasky su este stale draha zalezitost, jedine ze si dost technicky zrucny a dokazes si led osvetlenie poskladat sam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 17:58 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku Pridávam foto te zarivky jak mam je to cca 2 cm od skla

doufam ze fotka postaci

jinak chtel bych se zeptat jake mate zkusenosti s leddiodovymy pasky??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 16:24 Muž j0hny [86] – Re: Radimek
Nevidim dovod preco by nemohli byt spolu. Inac si mu poradil dobre ze to je male akva ... ja uz by som do tak maleho akva rybky nedaval (no mozno je v atlase 5-6 rybiek ktorym staci CISTY objem 12L), minimalne 20L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 16:13 Radimek – RE
Zdarvim muj kamarad ma 12 L akva a vni ma Razboru Espeho a Razboru Hengelovou chci se zeptat je to dobra kombinace ja sem mu rekl ze by to mel mit ve vetsim akva a vetsi hejlo ale muzou byt tyto 2 spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 16:08 Muž Jirkaass [35]
poslu fotku sice takovy opicacky xDD ale ujde to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
ne to neva, i když je lepsi když se světlo trochu výš, tak osvítí větší prostor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:47 Muž Jirkaass [35]
dobre neco s epokusim splasit :)

ale vidim to tak ze hned tak to nebude :( jinak zarivku mam na skle z venku to neva ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
nezávisí to na tom jak to připadá tobě ale jak rostlinám, určitě by bylo lepší tam světlo přidat, protože pak budeš mít větší výběr rostlin a bude se jim víc dařit, tahle máš horší výběr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:43 Muž Jirkaass [35]
asi 13 W to je malo myslis?? me pripada ze svetlo je tam celkem dobre ale ja se v tomnevyznam budu rad kdyz mi poradite ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:42 Muž j0hny [86]
neviem co sa ti paci, pozri si atlas rastlin a vyber si nejaku nenarocnu na vodu a pre intenzitu svetla velmi nizku, lebo to kuchynske osvetlenie byva v tejto dlzke len 8-13w. A samozrejme rychle rastuce. Kazdopadne by som tam napchal este 2-3 kosicky rastlin :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
záleží na tom osvětlení, zjisti kolik má wattů, taky záleží jak se stará a kvalitní, jestli je to ta zářivka se kterou se to prodává tak bude docela nanic.
Na tohle akvárko by bylo dobrých aspoň 2x15W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:33 Muž Jirkaass [35]
osvetleni tam mam zarivku neivm kolik W ale dava se pod kuchyne jestli vis co myslim ??

jinak porad jake kytky by se tma hodily nevim prave vubec co tam dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:25 Muž j0hny [86]
Aha, tak som si pozrel prezentacku, a trufnem si povedat ze na tych par rastlin mas mierne prerybnene, aj ked su rybky este mlade :-)
Osvetlenie neviem posudit, skresluje tam blesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:18 Muž Jirkaass [35]
ok diky kdyztak nekdo jeste napiste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkaass
spíš bych se do budoucna zaměřila jen na jeden druh hejnových ryb. 4 ryby jednoho druhu nejsou hejno!
Místo ryb bych zapřemýšlela o rostlinkách, trochu jim přisvítla a pořidila jich víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 15:12 Muž j0hny [86]
Ja myslim ze uz teraz tam mas maximum ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 14:47 Muž Jirkaass [35]
Ahojte potřeboval bych poradit mam akva asi 45 litru cisteho objemu mam tam par anciku 4 krvavé tetry 4 tetry černé 4 snad tetry cervenohlave chtel bych tam jeste neco bokud to neni uz ted moc?? treba mecovky diky za rady pokud je mozno nebo ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mcgury
černé komáří larvy (prodávají se mražené) klidně i něco živého, ale chytat to v zimě asi problém
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 23:16 mcgury – mcgury
viete mi niekdo poradit vhodne krmivo pre bojovnicu pestru alebo aj postup pvyrobi domaceho krmiva ak viete

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 16:17 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Presne, nebo "Tak kdo byl dneska nejhodnejsi?" :-) Me halani susene ani nenapadlo zrat. ANi vytecne peletky. Asi byli zvykli na jine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:51 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
:-D jako že bych přišla k akvárku a řekla, tak kdo má dnes největší hlad?
No, neni to sranda, musím to nějak vymyslet. Možná vyměnit endlerky za halančíky? smich
Jo, ty hjerssenovy jsem měla v práci, hezký a sušený dlabaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:38 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Ja mel sest tech axelrodii a byly v pohode. Ale takovy halancik pestry hjeressenuv je take krasna rybka. Mel jsem parecek, ale az moc se zajimali o male racky, takze museli pryc. Tusim ale musi dostavat stale zivou nebo mrazsenou stravu, na vlockach je neutahnes. Axelrodky mi zraly vsechno. Se znecistenim vody je nemuzes s endlerkama porovnavat, to jako vy tam skoro nebyly. Nicmene odkalovat 2xtydne je docela otrocina. Tak co dat vzdy jednu rybu z vetsiho na nejakou hodku do maleho, je to mene drasticke? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:25 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
po malejch krevetkách netoužím, vlastně je mám jen proto, že jsem je dostala. To nevím s těma tetrama, uvědom si, že je tam tak 10-15 dospělejch endlerek a ještě k tomu třeba osm teter, do toho dva raci, faunus,neritina, ..odkaluji dvakrát týdně, musím si dávat pozor na NO3.
Koukám, že bude asi nejjednodužší tam občas nabrat potěr síťkou a vysypat jí do velkýho akvárka s rybama, které budou za živé krmivo rády,a le příjde mi to drastický. S tím dravcem by to bylo....bez mé účasti :-D
Možná ti halančíci..
Právě, že nevím, jak a to :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:16 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
Ja je mel ve tricitce ciste a zadny problem. Jak pisu, nepotrebuji prostor k plavani a jsou tak 2cm velke, max 2.5. Udavane 4cm v atlasu je blud! Prolezaji krovim, postavaji, neplavou jako neonky. Dal jsem je pryc jen proto, ze jsem chtel mit nejake male galaxy, jinak nemaji ani s mensi nadrzi problem. Halancici jsou dalsi moznost. Nicmene se rozluc s malymi krevetkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 13:08 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
No, to je sice krásná tetřička,ale je problém, že je to hejnovka a do těch 30 l to je na prd... myslela jsem něco jako nějakej štikovec nebo halančík,ale nemám s nima zkušenosti...
Mám za dva měsíce tak 100-150 mladejch. zatím je přelovuju do karantény,a le tu průběžně potřebuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 12:18 Muž vlacek [402] – Re: stetinka
axelrodia riesei (ZOO Branik) - jsou male, v mekke vode krasne cervene a nepotrebuji moc prostoru na plavani a jsou pri chuti-tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 11:39 Žena stetinka [270]
Pídím se po inspiraci, co dát do cca 30 l čistého objemu vody k endlerkám, aby mi to regulovalo mladé. Máte někdo zkušenost, tip?
Akva neni kryté, je hojně zarostlé, jsou tam i krevetky a raci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:05 dano – Re: Lenik
ja som zacinal z bojovnicov pestrov je to krasna ryba a pomerne nenarocna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:39 Žena JJaanca [67] – Re: mcgury
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:12 mcgury – bojovnice pestra
cawte potreboval bych pomoct s rozmnozovanim bojovnice pestrej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:13 dano
katterinecka napsala: na tři bojovnice je 20 litrů docela málo, ale pokud se nervou tak to zas tak nevadí. Rostliny by to chtělo živé. Ale stále si mi neodpověděl jak často měníš kolik vody? A jak probíhá údržba?



no je tam iba jeden samcek na dve samice kedze riesim problem jeho apsolutnej pasivity :) takze vobec nervov ryby vilovim z akvaria sietkov a dam do kelimkov potom odsajem vodu vyberem vsetky veci a vycistim kedze filter som kupil pred vcerom a som s toho nadceny ale pred tym som menil vodu raz za dva tyzdne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dano
na tři bojovnice je 20 litrů docela málo, ale pokud se nervou tak to zas tak nevadí. Rostliny by to chtělo živé. Ale stále si mi neodpověděl jak často měníš kolik vody? A jak probíhá údržba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:44 dano
katterinecka napsala: jak je to akvárko velké? jak často měníš kolik vody? je tam filtr? Jsou tam rostliny?



filter mam velkost je 35x25x25 su tam 4 rybi a dve plastove rastliny a ukryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 15:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dano
jak je to akvárko velké? jak často měníš kolik vody? je tam filtr? Jsou tam rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:35 dano
dano napsal: Merkur napsala: A jaké máte obsazenstvo ryb? Staří? Jak se k němu chovají ostatní ryby? Více info prosím!


je dominantnej samec v akvarium ma pri sobje dve samicki a jedneho maleho prisavnicka dal som ho do jedneho mensieho akvaria spolu s jednov samici a snazim sa ich sparit ale bohuzel som amater :-(




a jeste jde se ti podarila zohnat taka prekrasna bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:32 dano
Merkur napsala: A jaké máte obsazenstvo ryb? Staří? Jak se k němu chovají ostatní ryby? Více info prosím!

je dominantnej samec v akvarium ma pri sobje dve samicki a jedneho maleho prisavnicka dal som ho do jedneho mensieho akvaria spolu s jednov samici a snazim sa ich sparit ale bohuzel som amater :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 06:05 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: dano
A jaké máte obsazenstvo ryb? Staří? Jak se k němu chovají ostatní ryby? Více info prosím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dano
jaké má akvárium? jak probíhá údržba?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=3551