Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 17:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Sám si ich nazval rozmetadla hnoje, alebo sa mýlim? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 16:26 R Muž romant [27983] Re: cezarmilan
A ty jsi to chutnal, že to tak bezpečně víš? No promiň, ale to co píšeš je tak trochu z dílny Andersenovi. Souhlasím s tím nedokonalým trávícím systémem, ale to je asi tak všechno. Nemyslím si, že bychom to, jak co bude či nebude pancéřníčkům chutnat, dokážeme někdo posoudit. ;-) Jinak jsem toho názoru, že když se nebude flákat údržba, tak to funkční býti může, tedy to pranýřované soužití. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 16:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Atika
Pávata, ako im hovoríte majú nie veľmi dobrý tráviaci systém, čiže toto, čo vykadia je dosť nepríjemné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 14:41 Žena Atika [134] Re: cezarmilan
Proč? Pokud tam pávata udrží v rozumném množství a bude akvárko udržovat v čistotě tak proč by na dně nemohla být parta panceřníčků? Dno nevypadá úplně hrubě ani ostře, nějaký úkryt tam taky najdou. Samozřejmě předpokládám, že dno se bude lehce odkalovat a nebude tam hnojník a pávat nebudou desítky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 13:59 Adajo Re: Turbínka
Ahoj, moc děkuji za předešlé rady. Dal jsem dohromady záznamy ze 4 diskuzních „přestřelek“ z tohoto fóra, které mě inspirovaly k sestavení možné osádky rybek v mém původním dotazu z 02.10.2014 22:04, a tak bych se rád zeptal, zda mám správně za to, že skladby doporučované v níže uvedených příspěvcích (a odpovídající zhruba mým původním představám) jsou sice teoreticky úspěšně chovatelné, ale pro začátečníka jako já by to bylo obtížné „ukočírovat“ nebo se za tu dobu (jsou to přece jen 3 roky staré diskuze) odborný pohled na takové soužití posunul.
Ne že bych za každou cenu hledal jen požehnání svých původních plánů, na naplnění akva nespěchám a sestavu zvolím ku prospěchu rybkám a na základě vašich názorů, které respektuji, ale přece jen jsem po docela důkladné „rešerši“ zdejších otázek a odpovědí trochu spoléhal na „pomoc“ predátora s potěrem živorodek a pancíků se začátečnickými chybkami v množství krmných dávek a optimální složení osádky si tak v hlavě pořád probírám. Děkuji za shovívavost.

Výpis ze starších diskuzí:
1.
(Very – Myslíte, že ji můžu koupit? 11.08.2011 12:50) Mám 54l akvárium, topítko, filtr a zářivku. V akvu jsou : 3 x Paví očko ( + jeden malý sameček),2 x Ancitrus,5 x Tetra krvavá,2 x Neonka červená a 1 x pancerníček. Chtěla bych si koupit samečka bojovnice pestré. Myslíte ,že by se mu v akvárku dařilo a nebo ho raději kupovat nemám?
(romant – Re: Very 11.08.2011 13:17) Osobně bych to udělal tak, že bych toho beťáka vyměnil za ty tetry. Tetry krvavý když nejsou v řádným hejnu, tak se začnou nudit a rádi okusují ostatním rybkám ploutvičky a paví očka se nabízejí. Na to aby se tam dalo dát slušný hejno tam není místo a takhle ty rybky stejně nevyniknou. Neonky to jsou další typičtí představitelé hejnových rybek kde opět není možný zajistit slušný hejno na to aby tyhle rybky vynikly. Pancéřníček, další typicky henová rybka, těch bych tam naopak dalších alespoň 5 kousků přidal. Beťák bude přirozeným způsobem redukovat potomstvo těch pavích oček, takže by přemnožení nemělo hrozit. Takže když to shrnu, tak beťák ano, tetry ne, pancéřníčci přidat. Takhle bych to udělal já. ;-)
2.
(kacka142– čichavci? 14.09.2011 21:37) Chtěla bych si pořídit párek čichavců (nejlépe zakrslích pokud je seženu) snesou se mi v 60l akva s 10ti pavími očky a 3 ancistrusy?
(romant – Re: kacka142 14.09.2011 21:55) Snesou, budou Ti přirozeným způsobem redukovat potěr těch pavích ok. Chce to hodně rostlin, ideál jsou plovoučky, to mají čichavci a nejen zakrslí velmi rádi.
3.
(sevca23 – akva 06.02.2012 16:54) Prosím můžu se zeptat.Může být v akva na 54l 1.ancistrus,1pancéřníček,12živorodek.Nebude přerybněno?
(romant – Re: sevca23 06.02.2012 16:58) Ty pancéřníčky by o chtělo hejnko tak 6-8 kousků, ty živorodky máš na mysli jaký konkrétně?
(sevca23 – akva 06.02.2012 17:20) živorodky duhové
(romant – Re: sevca23 06.02.2012 17:36) O.K. Dal bych tam 2 samečky a 5-6 samiček ať je prostor třeba i pro nějaký další rybky. Ty pancéřníčky určitě do hejna, s tím ancíkem buď toho jednoho nebo i žádnýho. Co třeba Beťáka na redukci potomstva těch živorodek?
4.
(Matafous – Přerybnění 05.06.2011 15:53) Dobrý den, chci se zeptat jestli mám přerybněno pokud bych měl v 54 litrovém akva tyto ryby: 4xPancéřníček (max.2cm), 2xParmička siamská, 1xPřísavka thajská, 8xNeonka, 4xDánio pruhované, 4xPaví očko, 2xČichavec Zakrslý
(Pozn. Adajo: po sérii dílčích rad následovala úprava dotazu)
(Matafous 05.06.2011 22:40) Dobře děkuji zatím všem za odpovědi.Teď bych to viděl takhle: 4xPancéřníček (max.2cm), 1xPřísavka thajská, 8xNeonka, 4xPaví očko, +Poradil by někdo nějakou(nějaké)rybky které se chovají v páru?(Např nějaký čichavec nebo Cichlida...)
(romant – Re: Matafous 05.06.2011 22:42) Mrkni se na Čichavce zakrslý, nebo Medový a to bych viděl jako stop stav.
(Matafous – Rostliny 06.06.2011 15:30) Znovu děkuji za odpovědi a chci se zeptat co vy teda na tohle: 6x Pancéřníček (max.2cm), 1x Ancistrus, 8x Neonka, 4x Paví očko, 2x Čichavec medový 2x Cichlidka Ramirezova,+ 1x Neritina (zebra?)
(katterinecka - Rostliny – Re: Matafous 06.06.2011 18:51) to by mohlo být fajn, ještě místo toho ancíka, kdybys sehnal krunýřovce jednopruhé (nejlíp aspoň 3, i jsou menší). Nežerou vůbec kytky, narozdíl od ancistruse, jen řasy(to bys tam ani nemusel dávat tu neritinu). Ale jestli na něm trváš tak si ho tam klidně dej. Těch ryb tam bude tak akorát, možná bych tam ani nedávala ty gupky, nebo jen nějakého samečka aby se nemnožili
(romant – Re: Matafous 06.06.2011 19:09) Držel bych se těch Čichavců a nedával bych tam už ty Ramirézy a bude splněn i ten požadavek na redukci těch pavích ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 11:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Atika
No ja by som im to "čistenie" dna potom nezavidel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 20:19 Žena Atika [134] Re: Turbínka
A já bych tam šestičlennou skupinku pancíků klidně dala (v případě těch maličkých - malý nebo třískvrnný i víc), budou vyšťourávat zbytky potravy ze dna a s živorodkami si myslím problém nemají, nijak nároční nejsou a akvárko hezky oživí - jsou to veselé hravé rybky. A namnožené rybky se dají i podarovat pokud si je nezregulují dospělci sami.
Akvárko vypadá moc pěkně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 00:21 Žena Turbínka [2558] Re: Adajo
Pokud je to určeno primárně pro pávčata tak nápad omezit se jen na ty živorodky je dosti dobrou cestou palec Když nebudeš dávat samici do porodničky, může se stát, že prcky budou zobat i ostatní oka a tím tak lehce regulovat jejich stavy. Čas potom ukáže, jestli se vám daný druh zalíbí nebo zda neustálé množení a řešení starostí kam s potěrem nakonec nepovede k výměně osazenstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 23:57 Adajo Re: michalt, Turbínka
Díky za hodnocení,

jsem si vědom čistého objemu nádrže i nepořádnosti pávčat. Akvo je zřizováno primárně pro gupky (přinejmenším v nynější "začátečnické" fázi, u syna by mně teď změna záměru neprošla, s kamarádem už se na přesun ok třesou) a pokud by doplnění o rybky dna a "predátora" mělo být pro rovnováhu v akváriu kontraproduktivní, není důvod se teď neomezit jen na živorodky.

Z řady diskuzí na tomto fóru vycházely kombinace podobné té mé jako akceptovatelné, ale nemám potřebu chodit na/za hranu, jde mně o fungující akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 22:55 Žena Turbínka [2558] Re: Adajo
Zkusím tu osádku akvária zhodnotit ze svého pohledu, odečteme-li si dno, filtr, dekorace, rostlinky máme okolo 40 l čistého životního prostoru pro ryby. V první řadě bych nekombinovala ryby čistotné s živorodkami, zvláště labyrintky kvůli rozdílným nárokům na čistotu vody - labyrintky často trpí nemocemi i přes kvalitní údržbu. Zkusila bych více sladit jednotlivé nároky ryb i s teplotou a parametry vody a charakteristikou druhů. Za mě ideální osádka do současného akvária:
8x pancéřníček malý nebo třískvrnný, jsou to malé rybky snášející i vyšší teploty nebo místo pancíků třeba 6x krunýřovec jednopruhý
10 - 15x razbora Hengelova nebo Espeho, čistotné veselé rybky snášející i vyšší teploty
1x betta samec, má rád teplou vodu, nic ze zmíněných druhů jej nebude provokovat k útoku (výrazné ploutve)
Pro většinu štikovců je tvoje akvárium malé, stejně tak pro rájovce. Je dobré mít jen jednu dominantní rybu potažmo pár ať už jednoho samce betty (lépe chovat jen jedno pohlaví pokud nemáš ambice odchovu) nebo pár menších čichavců (medový, zakrslý), ale moje zkušenost s takhle malým akváriem je, že v době "kdy má samec chuť" terorizuje všechny obyvatele a zabere 3/4 akvária, zbytek ryb se tísní na zbylém prostoru.
Tebou navrhovaná osádka je hodně ryb na malém prostoru a spíše cesta do pekel. Jinak ohledně záběhu akvária chválím postup - pravidelné výměny vody, krmení bakterií ať už vločkami nebo producenty odpadů plži palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 22:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Adajo
Do tak malého objemu bych nekombinoval živorodky s čistotnými rybami (betta, čichavec, snad ani pancéřníček). V tak malém pbjemu se jen trošičku rozmnoží ("regulátor potěru" třeba jednou nezreguluje důkladně) a bude zaděláno na problém. Jak čichavci, tak betty vyžadují čistou vodu, kterou jim budou živorodky kazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 22:11 Koště Re: Adajo
Mno, máš říční písek 2-4 mm ze Sklorexu, to není prý echt, taky ho mám a samá kritika ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 22:04 Adajo – osádka do 54l
Fotka k příspěvku Dobrý večer, před 3 týdny jsme založili akvárko (setové, hrubých 54l, Eheim) a zvažujeme vhodnou osádku.
Dovolte tedy dotaz, zda by bylo vyhovující směřovat postupně sestavu do následující podoby (prosím také o váš pohled na varianty s „otazníky“):
- paví očka (1+3? nebo 2+6?) – tato položka je ze strany syna povinná jako důsledek okukování
kamarádova akvárka (prvotní impuls k pořízení akva :-) ),
- parta pancéřníčků (6x panda? nebo 8x drobný? třískvrnný? malý?) – nevím co fousky, dno je říční
štěrk 2-4mm ze Sklorexu,
- regulátor pavího potěru – v tomto ohledu se názory na zdejším fóru dost různí, takže pro laika
těžko do čistých 40l volit favorita (asi vypadávají doporučovaní štikovci a rájovci) tak, aby
(cituji vav z 14.11.2012 21:23) „bylo dosaženo požadované míry redukce, nebylo moc otrhaných
ploutví a nějaké gupky zbyly“ (Bojovnice pestrá – spíš samička než samec? nebo párek Čichavců
medových? nebo vav zmiňované menší tlamovcové Betty (B.edithae)? či malý rájovec Macropodus
cupanus?

Pokud se neobjeví překážky, rádi bychom o víkendu nastěhovali darované gupky. V akvárku jsou okružáci, piskořky a asi i malé levatky, vodu zatím měníme 10l každý druhý den, jednou týdně rozdrobíme špetičku vloček Tetramin.

Děkuji za vaše názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2014 09:42 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: lolak
Když se podíváš do atlasu, tak zjistíš, v jakém počtu a v jak velkém akváriu se tyhle rybky mají chovat. X-) Pro oba druhy je Tvé akvárium malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:29 lolak Re: Kaira
tetry krvavé popř proužkované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:28 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: lolak
Záleží jaké. Neonky modré, které doporučoval Pepan, nebo třeba tetry ohnivé tam mít můžeš. Tak ty dánia a ancíka nabídni tady v inzerci, někdo si je vezme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:21 lolak Re: Kaira
problem je že dania byly darek společně s terama ancik sem koupil na uklid ale jak vidim moc na uklid není:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:21 lolak Re: Kaira
asi jo libi se mi jak to napsal michalt a razborky se mi taky líbí jen se chci zetat tetry teda nejsou vhodne jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: lolak
Mohl bys je třeba vrátit do obchodu. Dánia a ancíka určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: lolak
OT: Inu, podle prezentace přišly do nezaběhnuté nádrže den po založení, do tohoto objemu moc nepatří ani jedna z nich (snad kromě těch gupek, ale ty se množí, jak bylo poznamenáno). Já bych je všechny daroval, ale neříkám, že to je to jediné možné řešení.

Rozhodně bych však bez ohledu na cokoliv jiného daroval ancáka a dánia. Ten zbytek podle toho, co se tam nakonec rozhodneš chovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:16 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: lolak
Betta není o nic náročnější než ostatní rybky, které jsou Ti tady doporučovány. Neonkám neublíží, ty jsou pro ni už moc velké. Neriskovala bych soužití betty s úplně malinkými razborkami, ale betta není agresivní ryba, to jen k jedincům vlastního druhu, jinak je to klidná a snášenlivá rybka. Jestli se Ti nelíbí otíci, tak co nějací malí pancéřníčci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:11 lolak Re: michalt
ještě dotaz poraďte mi co teda s těma rybkama co mám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:04 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: lolak
otocinclus affinis - krunýřovec jednopruhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: lolak
rybicky.net/atlasryb/hledat/
Tady je jich na výběr více, akorát někteří se dost špatně shánějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:03 lolak Re: Pepan
pls otík je kerá ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:03 lolak Re: Kaira
betu? já myslel že beta je bojovnice a náročná ryba ta by neonky zmasakrovala ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 09:03 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: lolak
Do menších objemů nějak hodně druhů nenacpeš tak, aby to dlouhodobě prosperovalo. Ale můžeš o tom uvažovat takhle:

Řekněme, že se budeme bavit jen o čistotných rybách. Pak do vodního sloupce jedno vhodně velké hejno (třeba vhodné razbory). K tomu třeba jednu dominantní rybu (betta - ta bude v tomto objemu spokojená). Na dno další menší hejno (třeba otíci nebo malí pancéřníčci).

Ale takový přístup chce opravdu kvalitní filtraci, zarostlou a zaběhnutou nádrž a opravdu pečlivý výběr konkrétních druhů ryb. Pak taky dobrou údržbu.

Čili při opravdu dobré údržbě si umím představit, že by se tam dali dát tři druhy rybiček. Ale já osobně bych jeden z nich (kterýkoliv) do takového objemu stejně vypustil v zájmu biologické stability, aby to bylo méně náchylné na chemické výkyvy.

Kdybys měl třeba trochu větší akvárium (třeba na každou stranu o 5 cm víc), pak by se tam tři druhy vhodných rybek snesli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:54 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: lolak
A k nim třeba ještě pár nějakých malých čichavců (medový, zakrslý) nebo bettu. Ale k bettě raději ne ty úplně malinké borarasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: lolak
Vícedruhové se píše s měkkým "i". A co takhle otíky a modré neonky? Nebo k těm otíkům nějaké malé borarasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:38 lolak Re: Pepan
tož to ste mně nepotěšili ja bych chtěl pravě vycedruhové akvarko :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: lolak
Ještě bych doplnil, že zejména dánia jsou ryby pro velká akvárka. Mám ty pruhované v dvoustovce a možná by to chtělo i větší objem, protože to jsou rychlé potvůrky. Stejně tak ty tetry. Snad jedině ta paví oka, ale ta se zase rychle množí, tak z toho bude za chvilku rybí polívka. Dal bych na předcházejícího přispěvatele a fakt bych si pořídil hejnko jednoho druhu a maximálně nějakého otíka. A nebo nějaké miniaturní živorodky jako jsou formosky nebo elegansky (Heterandria formosa, Neeterandria elegans). Ale zase jako jednodruhové akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:30 lolak Re: michalt
takže kombinovat tetry a gupky je špatný jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: lolak
Do tohoto objemu se spolu nehodí. Ancák nemá smysl pro čistotu, nedokonalé trávení a bude ostatním rybám kazit vodu. Gupka podobně. Naopak, tetry udržují a vyžadují vodu čistou a kvalitní. To spolu v tak malém objemu nepůjde.

Kromě toho, podle mě je to akvárium malé na kterýkoliv druh teter, které bys tam chtěl (podívej se do místního atlasu a od objemu 54 l si odečti sklo, dno, dekorace - vyjde Ti něco málo nad 40 litrů vody). Pro dánia je to papírově tak na hraně, já osobně bych je tam nedával. Nemám s nimi moc zkušenosti, ale připadají mi jako plavci do větší nádrže.

Radši bych zvolil jedno hejno, ne kombinoval víc hejnových druhů po pár kusech. Třeba razbora skvrnoocasá, razbora Hengelova nebo tetra ohnivá, možná při dobré péči tetra červenoústá. Spíš ale asi ty razbory. Možností je víc, podívej se do atlasu na minimální velikosti nádrží.

Ancáka bych vyměnil za malé hejno (6 - 7 ks) otíků (krunýřovec jednopruhý) nebo nějakých malých pancéřníčků.

Nebo se můžeš orientovat na živorodky, ale pak bych je v tomhle objemu nekombinoval s jinými čistotnými rybami uvedenými nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 07:52 lolak – lolakovo akvarko pls posuďte sem začatečnik
hodí se
1x Ancistrus
2x Danie pruhovaná
6x Gupka gupka
6x Tetra krvavá (Hyphessobrycon eques)
4x Tetra proužkovaná

k sobě? ještě mám dvě ampulárky ale chci je vyměnit za Piskořka hrbolkovitá mám 54l akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 00:29 Muž Samper [3] Re: Turbínka
Nn, druha lowend nadrz ma identicke rozmery, tudiz i objem. Tech deset modrych neonek aby tam clovek pohledal, tak snad z toho nebude ten gulas jak pises :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 00:08 Žena Turbínka [2558] Re: Samper
Pak budeš mít dva hejnové druhy ve vedlejší nádrži, tipuju podobný objem jako je ta nádrž na fotkách a dva hejnové druhy v jedné menší nádrži působí "gulášovitě". Ale mám pocit, že ty je stejně chceš (na tom není nic špatného) a tak prostě budou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 00:02 Muž Samper [3] Re: Turbínka
Ale vzdyt ja psal, ze dam borarasky do druheho akva k modrym neposlusnym modrym neonkam a galaxky by byly samy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 23:05 Žena Turbínka [2558] Re: Samper
On je velký rozdíl v tom co se ti líbí a v tom, co je schopné akva pojmout, aby to bylo dobré i pro jeho obyvatele. Líbí se mi třeba taková arowana, ale pochybuju, že jí by se líbilo být s krevetama ve 20 l hmm Řečeno s trochou nadsázky, ale asi víš kam mířím.
Za mě taky posílit borarasky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 23:00 Muž Samper [3] Re: romant
Když mně se ty galaxky tak líběj! Úplně jsem se do nich zbláznil a v Kladně je mají za super cenu (60,- Kč oproti 85,- Kč je dost rozdíl)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 22:11 R Muž romant [27983] Re: Samper
Posílil bych borarasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 22:06 Muž Samper [3] Re: romant
S nálevníkem je mi to jasný ;-)
Já to právě nevydržel a ty razborky koupil. Takže radši přidat borarasky? Nebo je přendat k modrým neonkám (aspoň by konečně začaly dělat hejno) a do této nádrže koupi sólo galaxky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 22:00 R Muž romant [27983] Re: Samper
Teď zatím ne, až odezní ten nálevník. Jinak já jsem zastáncem právě onoho jednoho, ale početnýho hejna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:55 Muž Samper [3] – Microrasbora Galaxy k boraraskám
Fotka k příspěvku Mám v akva jen krevetky a 10 trpasličích razborek (borarasek). Mohu k nim přidat ještě hejno galaxek? Borarasky jsou mikro, akva je dostatečně zarostlé. Jde mi o to, jestli se tyto dva druhy mikrorybiček spolu snesou v pohodě a budou v hejnu. V druhém akva mám samotné neonky modré a ty hejno nedrží vůbec. Asi proto, že je nestresuje žádný jińy druh...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:06 Muž patamatix [408] Re: Aforte
tak myslel jsem 10,ale 15 je lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: patamatix
Dal bych tak 15 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:38 Muž patamatix [408]
Přemýšlím co do akva cca 42l čistého objemu,délka 60 cm. úvaha je na dno tak za pět Otíků a Neonky modré,ale jaký maximální počet by akva utáhlo? (viz prezentace : Prcek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:40 Muž potass [0] Re: Heimdall
ok palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:22 R Muž Silent [5949] Re: potass
Jak píše Roman tak bych se nebál ani těch 6ti kusů. Pokud máš dobrou filtraci (dostatečný biomolitan ) jak máš v popisu a kvalitní údržbu bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:16 Muž potass [0] Re: Heimdall
jj otiky ale spis jen tak 4kusy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:08 R Muž Silent [5949] Re: romant
To v každém případě. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330?od=1601