Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2024 15:24 R Muž afc1886 [14685] Re: Jimmy
Oba budou dostatečné, ale není to jen o světle, což určitě víš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2024 12:38 Muž Jimmy [8]
Zdravim, mam v plane akva 60x30 vyska 36 chcel by som tam koberec Monte carlo a este nejake stredne narocne mozno casom aj narocnejsie rastliny s CO2 a neviem ci by stacilo
www.invitalshop.sk/…
alebo radsej priplatit
www.invitalshop.sk/… ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2024 11:08 Muž Bphot0 [120] Re: Sysalka
Dekujeme :-) Ten bily Sinkor je hodne zluty, ja mam nad 240l kombinaci obou a barevne mi to vyhovuje. At to roste!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2024 18:45 Žena Sysalka [277] Chihiros Z Series WRG 18.9W vs. Sinkor LED II WRB 20W
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska přišlo nové světlo.

Pohledově je mi příjemnější Sinkor, i když prvotní šok, když akvárko zrůžovělo, stál za to :-D. Chihiros mi zas přišel po těch letech hodně do žluta.

Zatím jsem tomu dala 60% a uvidím co to bude dělat. A světlo je o pár cm výš než staré, nevleze se mi do stínítka, musím ho upravit.

Přikládám fotky pro srovnání. Snažila jsem se fotit na ruční režim, ať to mobil co nejméně upravuje, a má to nějakou vypovídající hodnotu.
Starý Chihiros byl ve službě od 07/2017.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2024 10:43 Muž Bphot0 [120] Re: Sysalka
Budu rad, kdyz se pak podelis se svymi dojmy z noveho svetla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2024 09:07 Muž Lojza007 [1204] Re: Elektronikar
Oproti bílé verzi to světlo slabý je, byť se Invital snaží vytvořit dojem, že jsou ty dvě světla zcela srovnatelný nebo že se WRB verze může srovnávat třeba s Twinstar B.
Ale na nenáročný akvárium bude stačit naprosto bohatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2024 08:28 Muž Elektronikar [136] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Bphot0
Mne verzia WRB postačuje a nezdá sa mi slabá, musel som znížiť úroveň jasu na 70%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2024 22:43 Žena Sysalka [277] Re: Bphot0
Ha a já včera objednala WRB...
No uvidím. Teď tam mám už cca 8 let starý Chihiros WRG bez kontroleru a první roky jsem stínila poloprůhlednou fólií, protože světlo bylo moc silné.
Ve středu přijde, jsem zvědavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2024 21:37 Muž Bphot0 [120] Re: Lojza007
Sinkor bude urcite stacit, ale rozhodne bych doporucil verzi s pouze bilymi diodami. Barevne je sice moc fajn na vybarveni rybicek, ale je docela slabe. Mel jsem obe a menil jsem prave za bile. Tady by mohlo stacit tak 50-60%, mozne i mene, a o to dele vydrzi. Digitalni kontroler je soucasti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2023 21:18 Muž Lojza007 [1204] Re: Sysalka
Chihiros budou asi zbytečně silný, Sinkor bude bohatě stačit nebo Twinstar A nebo B. Já mám nad 30l akváriem Twinstar 30B (první generace) a je to tak akorát. Světlu ubírá prach na krytu, samotný sklo s vysráženou vodou taky trošku ubere a na hladině většinou něco plave, takže to tam zas tak moc nesvítí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 11:32 Žena Sysalka [277] – Pomoc s výběrem led světla
Zdravím ahoj.

Byla bych ráda za tipy na led světlo na akvárium Rybáci II. o rozměrech 60*30*35 s nenáročným rostlinami, kde nehnojím a nemám CO2. Světlo bude stát na krycím skle.

Takže nemusí být super výkonné. Chtěla bych aby bylo buď kompatibilní s nějakým digitálním konrolerem nebo aby byl jeho součátí. Chtěla bych simulovat rozednívání a stmívání.

Zatím jsem se dívala na Chihirosy nebo Sinkory, ale budu ráda za reálné zkušenosti nebo tipy.

Hezký den!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2023 13:05 Muž Adzo [6] Re: pjaro77
Po zapnutí svetlu trvá 3 sekundy kým nabehne naplno a stmieva sa gombíkom na tele svetla v 15 krokoch. V low-tech akva ho mám naplno a riasy minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2023 17:53 Muž Sha [500] Re: pjaro77
www.juwelakvarium.cz/…
Podle údajů má světlo krokový stmívač. Takže pro simulaci východ/západ stejně bude třeba externí stmívač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2023 14:52 Muž Lojza007 [1204] Re: pjaro77
Stmívatelný jsou, předpokládám, že oproti slabší řadě B budou na 24V a nejspíš budou mít v sobě přímo zabudovaný stmívač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2023 14:39 Muž pjaro77 [0] – LED svetlomety Twinstar
Chystal som sa kúpiť druhé LED svetlo Twinstar B line a zistil som, že tá rada sa už nevyrába. Chromatičnosť bola myslím 7500K, svetlo malo veľa RGB LED.
Ako náhradu má invitalshop Twinstar B line II, ale tá má hlavne biele LED s teplotou 6500K.
Podobné svetlo mám od chirios a úprimne farba svetla v akvariu vyzerá fádne.

Takže prejdem na radu Twinstar CIII line, tam je teplota 7200 K. Viete niekto, či sú tiež stmievateľné tak ako Twinstar B line?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2023 20:26 junis Re: Shimi
Děkuji,za vyčerpávající odpověd.Kde jsou ty časy,když jsem v roce 1979 začínal s rámovým akvariem a žárovkou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2023 18:02 Muž Shimi [683] Re: junis
V tom případě bych vzal ty Sinkory dva a kontrolérem stáhnul intenzitu na +/- 50%. Nevěř údajům výrobce, to světlo za ty peníze rozhodně nemá 280 lm/W, to je absolutní nesmysl. Budeme realisti a budeme počítat se 140 lm/W, z čehož vychází 5600 lm pro jedno světlo. Tzn., že když stáhneš intenzitu na 55%, tak se dostaneš při použití dvou světel na celkových 6000 lm, což je +/- to, co tam máš teď. Výhoda je, že si s tím můžeš díky kontroléru hrát. A dvě světla bych vzal proto, protože máš hloubku 50 cm (neplést s výškou) a jedno světlo by ti nepokrylo 100% dna a navíc bys musel jet na vyšší intenzitu = vyšší příkon = nižší životnost. A v neposlední řadě to i lépe vypadá. Jedno úzké placaté světlo uprostřed akva je jako pěst na oko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 16:34 junis Re: Shimi
Je to těch 120 50 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 16:29 Muž Shimi [683] Re: junis
Napiš rozměry akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 15:49 junis Re: Shimi
Kryt nemám,mám tam osvětlovací rampu Hagen Glo T5. Chtěl bych podobné výsledky v rustu rostlin,za menší náklady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 15:00 Muž Shimi [683] Re: junis
Předpokládám, že máš akva 120x50x50 s krytem a zářivky o délce 85 cm s celkovou svítivostí cca 6000 lm. Záleží jestli jsou to 840 nebo 865, ale na tom až tak nesejde. Ten Sinkor v této watáži je v délce 120 cm, takže máš v plánu dát pryč kryt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 14:28 junis Re: vaclav
Mně jsou také sympatičtější ty zařivky,ale přeci jenom ta spotřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 13:39 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: junis
S ledkovým osvětlením nemůžeš jet na plno protože to dost snižuje jeho životnost za mě to bude asi málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 10:56 junis
Mám akvárium 300l v něm nenáročné rostliny,stávající osvětlení 2krát t5 39w. Je vhodné ho vymněnit za jedno osvětlení sinkor led 40w ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2023 21:03 Žena Starka [248] Re: bergkamp
Však ty komponenty můžeš z krytu odlepit a dát tam světlo, které se dodává s prisavkama. Přísavky zahodis a použijes jen ty objímky, které prilepis. Píšu Ti to jako možnost, která Ti rozšíří výběr osvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 20:43 Muž bergkamp [80] Re: vlka
Díky za tip, ale nejsem si jistý, že mi ještě po těch letech funguje zdroj na trubice. Tak radši světlo s vlastním zdrojem a aby šlo zakomponovat místo trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2023 20:14 Muž vlka [3453] Re: bergkamp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 18:27 Muž bergkamp [80]
Zdravím, po 6 letech mi odešlo ve 112 l akvárku světlo Aquatlantis Easy LED 2.0 590 mm 28W freshwater. Potřebuji koupit nové světlo a umístit ho do patic od zářivek do krytu. Jelikož už mám větší akvárium jako hlavní, hledám levnější variantu světla a prosím o radu s výběrem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2022 11:26 drmba Re: Lojza007
Problém je, že ty nezohledňuješ poměr bílých vs. bravených LED ve světle. Twinstar má daleko míň barevnách ledek než Sinkor WRB. Měl jsi je někdy oba v ruce zapnuté? Já ano, protože mám oba a obě jsou dobré světla, ale každé používám trošku jinak.
Kdyby jsi si vyrobil světlo, ve kterém je 100 LEDek, z toho 98 je bílých, jedna je červená a jedna je modrá, tak je to podle tvých kritériích nejlepší světlo, protože je přece barevné a zároveň má super svítivost (protože má samé bílé LED). Opravdu je to ale nejlepší světlo? Barevné podání nebude nic moc a rostliny si z toho také tolik nevezmou, když na ně svítíš v podstatě jen bíle.
Tady ty testy svítivosti jsou pěkná věc, ale hraje tam roli více věcí (jako lepší využitelnost modré a červené rostlinami) a také i to, jak pod tím reálně ty rostliny vypadají (pod žlutou žárovkou se mi třeba nelíbí). Vychvalovat nebo naopak zatracovat světlo na základě jedné věci, aniž by sis to dal do kontextu s tím, že to zase přinese jinou výhodu nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2022 10:00 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Mám několik Sinkor wrb (od 60cm do 105cm délky) několik let a do výšky akvária 40cm je absolutně v pohodě. Tedy za předpokladu že nemám v plánu hi-tech akva s náročnou zelení. Pokud jedu nenáročné nebo středně náročné kytky bez CO2 tak sinkor wrb ke dostačující do šířky dna max 40cm a výšky akvária 40cm. Vyšší nebo širší akva samozřejmě nepokreje, na to ke dobré například aquatlantis které díky své konstrukci svítí dostatečně do stran a výkonu má na rozdávání. Na tabulky nekoukám, nejsou pro mě tak relevantní jako to, že tyto světla (Sinkor, aquatlantis) mám doma
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2022 09:14 Muž Lojza007 [1204] Re: drmba
Tohle je dost relativizování. Dokonce i podle Invitalu Sinkor WRB svítí téměř o polovinu hůř než Twinstar B. A Twinstar B, který má barevné ledky svítí téměř stejně silně jako bílý Sinkor. Je to krásně vidět v té tabulce v odkazu. V tomto ohledu pak hraje roli pouze cena, buď si připlatím za dražší Twinstar, který má diody všech barev nebo si zaplatím bílý Sinkor. Pořizovat Sinkor WRB je naprostý nesmysl.
Měl jsem v akváriu Sinkor WRB i Twinstar B a ten Sinkor je oproti Twinstaru prostě bludička a nakonec skončil jako světlo nad linkou, protože jsem pro něj neměl žádné využití. No a to hlavní, s Twinstarem se daří rostlinám mnohem líp, to je asi ten hlavní argument.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2022 08:08 drmba Re: MatejL
Ono to není zase tak jednoznačné s tím Sinkor RGB. Je to totiž dost jednoduché a sice čím více je vě světle bílých LED, tím větší svítivost má, protože modré a červené LED vydávají podstatně míň PAR i LUX. Proto vždy jakékoliv světlo jen s bílými LED převálcuje ve svítivosti všechna ostatní. Proto Sinkor LED bílý ve svítivosti totálně poráží ostatní. Jenže Sinkor WRB má obrovský podíl modrých a červených LED diod a to podstatně větší než Twinstar, který má jen velmi málo červených a modrých diod a velkou většinu má bílých. Proto logicky musí mít o něco vyšší svítivost než ten WRB.

Vůbec ale tady nikdo nezohledňujete to, že sice svícení modrými a červenými diodami vypadá pro lidské oko tak, že je šero, ale rostliny si naopak chrochtají! Proč si myslíte, že ve sklenících svítí jen modrými a červenými diodami? Profi pěstitelům třeba bylinek je totálně jedno, že jim to připadá, že je ve skleníku šero, jim jde právě o výnosy a růst rostlin! Foto jak to vypadá u profi pěstitele salátu a bylinek: thumbs.dreamstime.com/…

Záleží tedy, v jaké situaci chcete jaké světlo využít. Pokud jde o to, aby akvárko pro lidské oko co nejvíc svítilo, zvolte čistě bílé LED. Pokud vám jde jak o výnosy, tak i o to, aby opticky svítilo co nejvíc, zvolte nějaký kompromis jako třeba jedno světelo Sinkor bílé a ještě jedno Sinkor WRB, aby bylo nad akváriem obojí nebo případně nějaké LED světlo, které má těch červených a modrých diod v sobě jen málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 16:38 Muž MatejL [113] Re: Lojza007
Tak to je jasne!, arduina mam doma az az, cize casovac spravim a twinstar mi pride najelegantnejsie riesenie, dakujem aj za tabulku s hodnotami. Je rozhodnute :-D prajem prijemny zvysok tyzdna a este raz dakujem!!
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2022 16:19 Muž Lojza007 [1204] Re: MatejL
Dokonce tam máš i odkaz na jejich měření. Tohle světlo svítí hůř než Twinstar B. Na druhou stranu svítí líp než Sinkor WRB. :-)
Já používám Twinstary B na 50cm výšku a rostou pod tím bez problémů i náročný rostliny a koberec. U šířky akvária 50cm jsem použil dva u 40cm stačí jeden, je posunutý trochu dopředu, takže vzadu je míň světla, ale to obvykle nevadí, tam chceš mít vytáhlý rostliny, aby zakryly zadní stěnu.

Nastavení den/noc je podle mě nesmysl, potřebuješ svítit rostlinám a rybám přes den a v noci potřebují tmu. Kup normální TC420 nebo S2 Pro, pokud na to nespěcháš, bude to z Ali nebo eBay o něco levnější. Službu udělá i ten časovač přes wifi, ale při výpadku elektriky se ten program vymaže a je potřeba nastavit znovu. Pokud seš elektronicky trošku zdatný, udělej si časovač přes Arduino, já se na to furt chystám, ale není čas a chuť si s tím hrát - github.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 16:12 R Muž afc1886 [14685] Re: Lojza007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 14:45 Muž MatejL [113] Re: Lojza007
V prvom rade diky za objasnenie invital = sinkor, uz som bol rozhodnuty nad twinstarom ale este mi do toho skocila firma Marggoo WRGB (nejaka cina asi) konkretne www.rostlinna-akvaria.cz/… mozno by to bolo vyuzitelnejsie z hladiska nastavenia den noc ci vysledneho vykonu pre akva s vyskou 35cm v porovnani s twinstarom? co myslis? jedna sa mi o to ze chcem len jedno svietidlo, pre stredne narocne rastlinky,(osobne si myslim ze to twinstar utiahne, len to riesim z hladiska kupit viac za menej penazi)
Diky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 12:58 Muž Jozef [311] Re: Lojza007
Nie len nekorektné, ale doslova nelegálne. Ide o účelové (vedomé) klamanie zákazníka... čo je porušovanie legislatívy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 12:56 Muž MatejL [113] Re: Sha
Dakujem!!! presne toto som hladal, a uz mam jasno, twinstar 90B pre cca 100l akva (80x35x37). Este raz dakujem, a na sinkor si dam pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.11.2022 12:54 Muž Lojza007 [1204] Re: MatejL
Několikrát se o tom tady psalo, je tady někde link na YouTube, kde borec porovnává Sinkor WRB a Twinstar B a Sinkor prostě měl poloviční výkon. Invital pak udělal test a ve výsledku mně vůbec nesedělo, že má mnohem lepší parametry. Nakonec v jedné pidi tabulce, která tam snad už ani není, bylo vidět, že dobrý a s Twinstarem srovnatelný výsledky má bílý Sinkor. No a Sinkor WRB tam měl skoro poloviční výkon jako v tom videu na YT. Odkaz přímo na ten obrázek s testem jsem tady někde dával a možná ho na webu budou ještě mít, ale v tom testu asi už není. A mají to tam samozřejmě napsáno velice zavádějícím způsobem bílý Sinkor má dobrý poměr cena/výkon a taky je možné pořídit Sinkor WRB. O jeho slabých výsledcích se už pak test vůbec nikde nezmiňuje.
Takže pokud chceš bílý Sinkor, klidně ho vem, za ty prachy dobrá koupě. Na WRB se vykašli a kup Twinstar, ten má navíc i zelený diody a díky tomu asi o trošku lepší barevné podání v akvárku.

PS: Aby bylo úplně jasno, Invital je výrobcem Sinkorů. To je důvod těch zavádějících informací v testu a je to z jejich strany dost nekorektní jednání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2022 12:36 Muž Jozef [311] Re: MatejL
Sinkor ohľadom svietivosti uvádza nepravdivé údaje - doslova bludy. 4633lumenov pri 25 watoch je nezmysel aj pre čisto biele svetlo a nie to ešte pre RWB (alebo plnospktrálne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 12:33 Muž Sha [500] Re: MatejL
Koukněte na video fy. Profiplants o Twinstaru. Pan Mithofer mluví i o Sinkoru. ;-)
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 12:26 Muž MatejL [113] Re: Lojza007
Ahoj, prosim ta svetlo sinkor wrb si myslel napr. toto www.rostlinna-akvaria.cz/… ?
Pretoze ho mam taktiez medzi vyberom, vratane TWINSTAR LIGHT 90B. V porovnani Wattaze je samozrejme polovicny vykon, avsak pri porovnani lumenov sinkor prevlada. Mozno je to nova generacia? Co si o tom myslis? Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2022 22:00 Muž Lojza007 [1204] Re: MatejL
Tak to je jiná, na webu výrobce o IP68 ani slovo nebo jsem to v rychlosti přehlídl. Papírově to světlo má velice slušný výkon za super cenu. Ale aby to pak nebylo jak se Sinkor WRB, papírově na úrovni Twinstar B, ve skutečnosti poloviční výkon.
Ideální by bylo najít na YT nějaký video, kde to někdo změří a pak to zkusit porovnat se zdejšími světly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2022 18:04 Muž MatejL [113] Re: Lojza007
Ahoj a diky za dotaz, toto konkretne ma IP68, dokonca ho na videu ponaraju do akva :-D www.amazon.com/… len ma skor zaujima osobna skusenost so znackou ci konkretne osvetlenim od firmy hygger alebo celkovo nazor, ze ci je mozne za tu cenu (cca 50-60e) ho porovnavat s podobnym co sa u nas predava za dvoj/troj nasobky ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2022 17:57 Muž Lojza007 [1204] Re: MatejL
Ze své zkušenosti doporučuju koupit světlo, kde není žádná chytristika. Stalo se mně, že při neopatrné manipulaci skončilo v akváriu. Díky tomu, že dovnitř vede jenom 12V a napájí to ledky, tak se vlastně nic nestalo (tuším, že to odnesla jedna ledka). Kdyby tam bylo ovládání, tak to nejspíš odnese a nebude to svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2022 17:29 Muž MatejL [113] – Hygger osvetleni
Dobry vecer X-) , len otazka ci ma niekto skusenosti s osvetlenim od znacky Hygger? Prikladam konkretny link: www.hygger-online.com/…

Dakujem za info a prajem prijemny zvysok tyzdna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2022 09:12 Žena MaryEl [21] Re: Lojza007
Vybrala jsem k tomu nějaký manuální krokovy led snímač. Dle popisu s tím půjde ubrat na intenzitě svícení. Tak teď jen doufat že to tam všechno nějak dám :). A snad se bude rostlinám už jen dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2022 07:43 Muž Lojza007 [1204] Re: MaryEl
Pokud není součástí balení regulátor intenzity, rovnou si ho kup. Světlo bude moc silný a bude z toho akorát řasová kalamita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2022 17:05 Žena MaryEl [21] Re: Rovano
Ráno svítím hodinku. Potom odpoledne 8-9 hodin. Podle všeho co jsem našla bych měla mít světlo 20W. Světlo mám jen v prostřed akvaria, levá strana je tmavá. Nasadila jsem spousty kytek a myslím že je potřeba aby se svítilo i v té levé části akvaria. Především čerpám rady z internetu protože v okolí nemám s kým se poradit. A některým kytkám už se nedaří tak bych s tím ráda udělala co půjde. Nechci měnit kytky za nové chci aby aq šlapalo jak má. Je to teda těžký a pořád se učím, stojí to šílený peníze ale nevzdám to.

Edit: Nakonec jsem vybrala světlo chihiros s. Dle všeho bych to měla zvládnout dát do krytu tak snad to bude za ty peníze stát. Děkuji všem za rady. Hodně mi to pomohlo v rozhodování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2022 16:16 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: MaryEl
Vrátím se k původnímu dotazu.
Jak dlouho svítíte? Podle čeho soudíte, že to světlo v krytu není dostatečné?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-stredniho-akvaria-51-150-l