Axolotl mexický
0 02.09.2018 14:11 ondon – pohlaví
Pockej na Aladara to je odbornik na axolotly..
ondon napsal: dobrý den, mám přez rok 3 axíky a potřebuju poradit s rozpoznáním pohlaví děkuji za pomoc
Vyfoťte je z boku, aby byla vidět kloaka. Někdo zkušenější určitě poradí.
0 02.09.2018 12:58 ondon – pohlaví
Starší reakce
0 22.08.2018 12:25 Aneta
Starší reakce
0 12.08.2018 14:21 Andulik – Axik a kamarád
Zdravím
Mám doma axolotla a ráda bych mu pořídila kamaráda v podobě žebrovníka waltova, bude rád ? Snesou se nebo bude lepší jiný kámoš ? Díky za rady
0 11.08.2018 14:37 Axolotlane – Nemoci
Zdravím
Mám axolotla a pár dni plaval na hladině, a normálně se hýbal . Vrátila jsem se po dni domu a už ležel na straně a sotva se hýbe . Na žánrech mohu vidět že ještě dýchá ale je to s ním špatné. Dala jsem ho do studené vody a nevím co s nim dělat .
Ja som riesil tiez tento problem. Avsak chladic najlacnejsi vychadzal na 290 Eur co mi pride velmi vela. Vyriesil som to akva ventilatormi. konkretne som kupil
www.juwelakvarium.sk/… . O tie 4 stupne uplne vpohode ochladi hoci je to trosku hlucne ale kedze sa jedna mozno o jeden dva mesiace v roku tak sme si povedali ze to vydrzime.
Naši axolotli v tomto počasí velmi rádi polehávají a přístroj na ukazování aktivity byl zavařen nedočkavými samičkami, které spokojeně odpočívají na jednom místě.
0 11.08.2018 00:00 Stanislav – Axolotl
Ahoj,jen menší dotaz.Jak udržujete tak nízkou teplotu vody,když je pokojová teplota určitě vyšší cca 25 stupňů? Pod 20 stupňů stálé teploty to doma není možné udržet.A kolik aktivity Vám Váš Axík ukazuje? Náš spíše většinu dne polehává na jednom místě.
Lenko, tento typ plísně je mimořádně agresivní, axové jsou velmi rychle obalováni a stejně rychle hynou. Třeba i druhý den. Žádné protiplísňové přípravky nefungují a stejně by nestíhaly. V tomhle případě je potřeba ihned dát oba do lehce průtokové co nejstudenější vody, třeba kýbl do vany a ráno mazat do lékárny a poprosit o manganistan draselný. Pak dej poměrově gramovou špetku do litru, deset min. průběžně rozmíchávej a podle zbarvení od sytější po růžovou tam dej axe od pěti min. do půl hodiny. Následně zpět do kýble. Lepší varianta je delší růžová, protože slábnou každou hodinou. Pokud je překročena hranice jejich kondice a množství plísně, vyšší koncentrace hypermanganu zabije plíseň i axe, nižší zas nemá takový účinek, ale dává trochu času. Každopádně pravděpodobnost úhynu je bez obalu už teď nadpoloviční.
Ahoj. Pomohlo by víc informací o akváriu, ideálně prezentace s informacemi o velikosti, údržbě, teplotě vody, krmení apod. a celkové foto.
Ahoj. Pomohlo by víc informací o akváriu, ideálně prezentace s informacemi o údržbě, teplotě vody, krmení apod. a celkové foto.
0 09.08.2018 17:21 Aneeee – Plave na hladině
Dobrý den mám už přes rod Axolotla mexického a teď se mi často plave na hladině . Mohl by jste mi někdo pomoci jestli s nim něco je nebo je to normální ;)
0 09.08.2018 08:58 lenka.axolotl – axolotl
Starší reakce
Ta samá teplota, jako pro kteréhokoliv jiného. 14 - 18°C je ideální, 19 - 23°C - neboli pokojová teplota - je zdravými kusy víceméně tolerována, 24°C a více (trvající delší dobu) mnohonásobně zvyšuje šanci, že axolotl onemocní a odejde.
mám ještě dotaz kolik stupnu muze mit voda pro meho axika když měří cca 20cm
Děkuji za odpověd a zajímalo z čeho se mu to udělalo.Jinak má axik vypujčene akvarko než se vylečí a na fotografování byl přemístěn na okno pro lepší světlo a ta kalná barevná voda je odraz ve skle ale to nevadi má menší výběh než se uzdraví a já jdu operovat s pinzetou
foto pošlu dodatečně
Je zamořený červoky (Lernaea sp.) jinak též zvanými "kotevní červi". Nezbývá ti nic jiného, než vzít pinzetu, parazity manuálně odstranit a axolotla držet pak v co nejčistší vodě o teplotě pod 20°C (při tomto počasí např. ve sklepě). Ten růžový hnus na dně (co viditelně pouští barvu), dej pryč a nahraď ho nebarveným hrubým říčním pískem o zrnitosti 4 - 8 mm. Patentky už nikdy ani nezkoušej, o pět příspěvků níže aladar velmi podrobně vysvětluje proč.
0 01.08.2018 12:21 Sebastian – axolotl
Zdravím mám aholotla mexického a na kůži se mu vytvořila nějaká nezbednost poradíte mi co s tím děkuji krmím ho pravidelne grunulema sem tam mu koupim zive rybyčky a vyzkousela jsem patentky : červené komáří larvy.Pradte mi pros jak mu mohu pomoci zbavit se te nedobroty na kůži děkuji
Vidím, že jsi opravdový expert na ocasaté obojživelníky, fundovanost tvých rad tomu napovídá
Teď ale vážně, ano?
Takže - když už tu své čolky zmiňuješ, čolci z tvé prezentace patří do přírody, ne do tvého akvária!!! Nejsou to žádní čolci východní, jak uvádíš (spíš klameš), ale přísně chránění ČOLCI VELCÍ (Triturus cristatus).
Fotka z tvé prezentace:
rybicky.net/nadrz/28895/nahled/59.jpg
A teď jiný zdroj - zajímavá podoba s těmi tvými, co?
www.google.cz/…
Nejenže čolky chováš v naprosto nevyhovujících podmínkách, ale také se jejich chovem dopouštíš nezákonné činnosti. Raději s tím něco udělej - třeba vymaž dotyčné fotky, ale hlavně ty chudáky vrať tam, kde jsi je vzal.
Tvůj ax je velmi hubený, ale nutné riziko podstoupit musí, jinak budeš kromě něj krmit bakterie, které nechutenství způsobují a jeho konec urychlíš. Škoda, že tu není detail žaber a očí, ale s velkou pravděpodobností vím, co bych viděl. Jako již mnohokrát velmi doporučuji ohledně Tebou zmíněné regulace teploty otočit volume do leva, co to jde. Jemu ledová voda prospěje, bakterie k smrti naštve.
Já mám čolky a krmim je klidně jednou za čtrnáct dní, jednou za tejden je to ideál... jedna zizalka na tejden úplně stačí.. nesmis ho prekrmit... naopak, radši míň.. moje colci by musely už několikrát umřít hlady, když nedostaly párkrát i tři tejdny nic
Jinak zkus krmit zivyma dafniema, krásně po nich startuje a neodmitne je
Vymenit komplet vodu a pridal bych mu tam pisek na dno.. a nějaký rostlinky - kryptokoryny, ať to nejni taková nuda, plovouci rostlinky taky supr prostě mu to nech zarust....
Jinak zbytky potravy musíš odstranit...
Ty nitenky tam jsou proto, ze jsem se snazila aby alespon neco snedl. Potom jsem normalne odsala, takze byl v ciste vode. Jinak vodu se snazim vymenovat casto. Ale stejne mi hrozne malo zere. Ikdyz mu dam zizalu, tak ji sezere a do pul hodiny vyzvrati. Bojim se ze ten tyden bez jidla uz nevydrzi.
Ale stejne mi nezbyva asi nic jineho nez pockat. Muzu alespon nejak pomoci axikovi, kdzy budu regulovat teplotu vody? Dekuji za odpoved
Milá Aneto. Pokud mi zrak slouží, vidím na dně mnoho patentek. Tyto larvy žijí, podobně jako nitěnky, v co nejvíce znečištěné vodě kvůli vysokému obsahu bakterií v bahně, kde zavrtány se jimi živí. Odtud jsou vyloveny, proprány a prodávány. Tyto bakterie, koncentrované v těle patentky produkují jedovaté výměšky a po smrti v trávicím traktu se tvoří další toxiny. Ty patentka vylučuje a po své smrti se vše rozšíří do vody. Ax tedy nemusí jíst, aby byl úspěšně otráven. Na rozdíl od ryb mají mimořádně citlivou a lehce napadnutelnou trávicí soustavu. Tento handicap, vzniklý v čistých horských jezerech je v zajetí jejich zabijákem č 1. Takže vyčistit nádrž, často vyměňovat alespoň čast vody a případné prokysličení není na škodu. Samozřejmě nekrmit min. týden, raději dva.
0 28.07.2018 11:02 Aneta
Starší reakce
Axika sme osamostatnili od ostatnych rybiciek, ostal hladovat dalsi tyzden a teplotu sme uspesne drzali na 22 stupnoch. Vcera si uz ďobkal do pinzety a dnes sa aj uspesne najedol hovadzieho srdcia.
Snad sa uz vyliecil
Starší reakce
OK, děkuji moc, moc, moc
, hodně jsi mi pomohl.
Ahoj. Žábry jsou sice vnějším indikátorem zdraví axolotlů, ale nechovají se zřetelně. Často opadávají či se deformují z jiných příčin, než je trápení tvora. Jejich pohled, výraz a čisté oči říkají, že je vše v pořádku.
Ahoj Aladare, krm málo jsem pochopila, ale co jsi myslel větou "víc než žábry sleduj jejich oči". Myslel jsi tím zda oči vypadají zdravě nebo vnich mám pozorovat něco jiného? Asi blbá otázka, ale ty za ty roky chovu v tom máš jasno
já se s axolotli teprve zžívám
. Děkuji.
Simčo, život a vývoj neurčuje naše myšlení.Pravidla jsou pro jiný typ lidí. V přírodě jsou axové často týdny bez příjmu potravy. Jejich chov je o intuici a pochopení jejich potřeb. Není to vůbec těžké, stačí je mít a vnímat je. Krmení jsme probrali, žádná čísla nejsou, jediné, co Ti za ty léta chovu od mala můžu říct, nestresuj se , poznají to, krm málo a víc než žábry sleduj jejich oči.
Aladare děkuji, ale jak tedy často a kolik asi krmit(kolik žížalek,masa, červů). Ano přišlo mi, že kdybych nabízela ještě, prostě by jedli. Mám je nechat raději chvíli hlady? Díky.
Ahoj. Příjem potravy, druh a frekvence. V minulosti jsem zmínil ženskou tendenci vykrmování,tentokrát vidím selský rozum. Jako malou výhru v chovatelské loterii beru ochotu Tvých axů spolknout celé moučné červy, jelikož je sice umí zpracovat všichni, ale většina je plive.Žížaly jsou celý rok, jen je třeba delší rýč
S krmením hodně zabrzdi, články na netu píše kdo chce. Pokud Ti mohu napsat pravdu a zkušenost s nemocnými axy v terénu, ti přežraní koukají na dno a mají slabou frekvenci pohybu žaber. Pak se snaží dostat se z toho a polykají či spíše vcucávají vše ze dna v naději, že se jim uleví. Většinou se jim to podaří, nejsou li potom alespoň týden krmeni a jejich šťastný výraz by se dal srovnat s Mr. Beamem po vydařené akci. Závěr: axové zvedají hlavu při každém pohybu v místnosti, nebo se soustředí. Jsou lovci z prostředí, kde toho moc není, jdou tedy po všem.Časté krmení je pro ně stejně zničující jako denní zálivka pro rostliny. Krůtí je ok. Dobrou.
3 27.04.2018 15:49 simona22 – krmení
Ahoj všem, potřebovala bych poradit ohledně krmení svých axíků. Své axolotly krmím dvakrát týdně (nemám vymezeny určité dny ani hodinu), prostě jak si vzpomenu. Krmím občas (krutí maso, krutí játra a krutí srdce), nyní převážně žížaly, ale teď jak se začne oteplovat, jich asi moc nebude a krmím i moučnými červy (axíci mi je baští). Nitěnkám a patentkám se vyhýbám, ještě je nikdy ode mě nedostali. Ale stále mám problém s množstvím potravy, nejsem zkušený chovatel, jsem začátečník a nerada bych udělala chybu. Na internetu jsem už prošla, co se dalo i anglické stránky, ale všude je jen napsáno čím krmit. Asi na dvou stránkách jsem četla, že se axolotl má krmit, dokud jí a potravu neplive nebo nevyvrhuje, což se mi zdá jako pitomost.
Když jsem krmila žížalami snědli přibližně 6 - 7 ks (středních), moučné červy 8 - 10 ks, ale nevím, zda je to moc nebo málo, mám takový pocit, že kdybych jim přidala stále by jedli. Ale nechci jim nijak ublížit. Jeden z mých axů, pravděpodobně samice požírá štěrk, někdy má tak plné bříško kamení, že má problém vyplavat k hladině se nadechnout, proto mám strach, aby kameny nežrala třeba z hladu
. Proto prosím o radu zkušené chovatele. Děkuji všem.
Starší reakce
Čistou houbičku na nádobí a pěkně krouživými pohyby opakuj z vnitřní strany AQ dokud nezmizí.
0 22.04.2018 08:26 deecevans – Řasa
Ahoj, u Axe v akva se mi začala tvořit řasa. Je to 60l, je tam sám, bez rostlin. Dá se toho zbavit?
2 19.04.2018 23:02 - U větrákového chladiče bys musel sundat kryt, je to vlastně o zintenzivnění odparu a samozřejmě, snížení teploty o další cca. 3 - 4 °C. Umístění akvária nízko nad podlahu také sráží teplotu o 1 - 2 °C. Teď by ti to pomohlo skvěle, ale opakuji - co bys dělal, až udeří OPRAVDOVÁ vedra? Možná tak omotat akvárium mokrým hadrem a fučet na to velkým větrákem a sehnat si služku na vyměňování pet lahví...
Takže ten drahý (a také hodně žeroucí) chladič je pro tebe asi jediná možnost, pokud trváš na chovu axolotla. Jsou ale i jiné druhy zvířat, u kterých bys to nemusel takhle lámat přes koleno - pokud máme zůstat u vodních obojživelníků, tak např. drápatka vodní, snáší mnohem větší teplotní rozsah, než mloci
skusali sme vcera dat mu dazdovku, sledoval ju a raz do nej dobol, ale potom sa uz o nu nezaujimal
Chladenie je v stadiu riesenia. Zvazovali sme bud obycajny sestventilatorovy set za cca 40 Eur alebo potom klasicky chladic do akvaria, toto riesenie je uz vsak cca 300 Eur tak hladame po internete ci neexistuje nejaky iny sposob ako chladit akva.
Když se ti už teď takto rychle přehřívá byt a nemáš možnost dát akvárium na chladnější místo (např. chodba, sklep), pak zvaž, jestli má vůbec cenu axolotla (nebo kteréhokoliv jiného vodního mloka) chovat. Co bys pak dělal v létě? Neustále to řešit pet flaškami s ledem je Sysifovská otročina bez kloudného trvalého výsledku...
rybky sa do neho pustili len pred vcerom ale potravu neprijima uz dlhsi cas. Zil bez rybiciek no prestal jest tak sme mu tam dali par rybiek ze ci nezacne lovit.
Chladime preto lebo ako prisla jar a do okien sa obulo svetlo tak mame v byte okolo 25-26 stupnov co je pre axika uz dost. Akvarko je mimo dostah priameho slnecneho ziarenia.
Svietit mu nesvietime vobec, kryt tam je len kvoli zamedzeniu jeho uteku a kvoli detom
Stres z oštipování od ryb může být velmi dobrý důvod k odmítání potravy, nemyslíš? Rybky z akvária dej okamžitě pryč, nech mloka tři dny v klidu bez krmení, a pak mu nabídni superlahůdku většiny obojživelníků - pořádnou žížalu.
Jinak, proč TEĎ chladíš petkami? Ty snad žiješ v tropickém skleníku s teplotami kolem třiceti? Ledové petky jsou nouzové záchranné řešení, když udeří největší vedra. Neustálé kolísání teplot, které tímto chlazením způsobíš, je mnohem horší stresový faktor, než stálá pokojová teplota mírně nad dvacet. Když z akvária odstraníš ten svůj kryt, voda se odparem ochladí o dobré dva stupně. Axolotlovi opravdu svítit nemusíš a když nebudeš mít vodu těsně pod okraj, z akvária ti určitě neuteče
Edit: Patentkami nekrmit už nikdy více - je to pro obojživelníky svinstvo největší (hned po nitěnkách)!!!
este prikladam jeho aktualne ´vznasanie´
oprava, mame ho 6.mesiac, za ten cas stihol narast z 10cm na cca 19cm
rozmery akva 100x40x40, davame mu mrazene flase na ochladenie, cca o mesiac mu chceme kupit ochladzovac vody. axik bol nauceny na pinzetu aj ruku, potom postupne prestal jest z pinzety a zacal vo velkom lovit rybky.teraz nejedol asi tyzden, predtym zjedol asi tri male rybky behom dvoch dni. Mozno nie je hladny, co je vsak zvlastne, ze vcera sa mu gupky snazili okusovat ziabre, dovtedy si na neho netrufli..zatial sa brani, uteka, ale nie je voci nim agresivny. mohol by byt chory? zatial sa neprevracia
Ahoj... Prezentace nádrže, kde žije, by pomohla. Nebo alespoň celkové foto a pár informí...
Ahojte, chcem sa opytat ci neviete poradit ohladne axolotla, ktory nechce papat. Mame ho asi 3 mesiace ale zatial nebol s nim problem. Papal vsetko mozne, mrazene patentky, ziabronozky, zive cervy a lovil aj rybky. Posledny tyzden vsak odmieta akukolvek potravu aj ked sa krmi pinzetou ani si nelovi potravu. Teplotu v akvariu sa mu snazime ochladzovat. Uvitam kazdu radu. Dakujem
Starší reakce
Přidat reakci
1 ...... [6] ...... 74
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73768x