Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 22:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Tak dlouho! Proč jsem si myslela, že to bude stejný jako u drápatek smich smich Čím pak krmíš larvičky? Je to aspoň podobný jako u žebrovníků? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 21:21 Aladar Re: Eva_R
Všechno jde,ale ještě si počkáš,je to 6 dní,líhnou se po 14ti i později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Aha, takže je šance, že bys vybral larvičku zrovna tmavého axíka? :-) Už se asi líhnou, že jo? Nejdřív jsem to myslela z legrace, ale myslíš že by jedna larva šla poslat? Asi blbej nápad, co? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:25 Aladar Re: Eva_R
tohle nejsou drápatky :-D larvy jsou všechny tmavé,než povyrostou.Tihle bílí jsou i v přírodě,pomáhá jim to přežít.Mamča má dominantní geny,většina nebo všichni potomci jsou přírodní.Kateřina:Vajíčka slouží jako potrava všem,i axům.Ti nepohrdnou ani malým potomkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:13 Kateřina – Vajíčka
Je možné mít třeba jednoho dospělce (od Vás tedy toho ročního) a k tomu vajíčka nebo je sežere? Asi se domluvíme o víkendu až si pro ně pojedu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Kuklu smich smich
Barva jde poznat už po pár dnech, nebo ne? Aspoň u drápatek rozeznám světlé a tmavé hned jak se rozplavou. Takže tmavé nemáš? Nic nebude po mamince? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:53 Aladar
Možná si pár vajec nechám,abych nevyšel ze cviku.Už jich mám jen asi sto.Barva se pozná po několika týdnech.Nemám albíny,ale xantory,bílorůž.s tmavýma očima.Poslat co?Vajíčko,larvu,kuklu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 07:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kateřina
Záleží na tom, s čím už máte zkušenosti. Ale s pár vajíčky by to určitě šlo, Aladar by určitě radil, že jo? :-) Já bych si koupila jednu larvičku, ale ne albína, Aladare, mohl bys poslat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 07:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Dovedu si to představit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 00:47 Kateřina – Vajíčka
Myslíte, že bych to zvádla? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2012 19:24 Aladar
A aby jste měli představu,co to obnáší v partnerském vztahu,cituji mou přítelkyni,která má axe moc ráda.Poté,co jsem jí napsal,že máme další vajíčka,odepsala "se poseru" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:12 Aladar
Nevím,kolik mám za sebou odchovů,nestrašim,konstatuju.Kdybych měl prostor a větší nádrže,bylo by to jednodušší a úspěšnější.Ano,vypiplat pár kousků je zábava,mnohoset odrostlých larev považuji za odchov ve velkém.Leze to do času,do peněz,je třeba je prohlížet,třídit atd.Je to investice,která se nevrátí,vydělají na tom obchodníci při výkupech ve velkém.Těším se na odchov,pokud není čtyřikrát do roka,protože jeden odchov zabere nekonečné čtyři měsíce.Mám spoustu práce a byt 2 plus 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 18:13 - Re: Aladar
Nestraš,zas tak hrozné to byť nemôže. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.10.2012 17:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kateřina
Fotka k příspěvku Ale zase je to hezký, vypiplat si je sama od vajíček, sledovat jak rostou, mění se. A když to neděláte ve velkým, tak snad ani plísně a okusování nehrozí. Já si vzala dvě cca 1cm velký larvičky žebrovníků, tam je ten odchov co se týče péče myslím stejný a nebylo to nic těžkého. Tady je fotka jak rostli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:10 Aladar Re: Kateřina
Do prodejní velikosti 6-7 cm je to jenom práce,krmení,čištění,okusování,plísně,inhibitory=rozdělování...Z osmiset dost padne podle prostoru na chov a s tím spojenými vlnami plísní.Mě jich zůstane cca pětset a i to je na palici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:58 Kateřina – Vajíčka?
A je těžké vypěstovat z vajíček dospělce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:22 Aladar
Tak všechno je jinak,do mláďat už letos nejdu,třikrát a dost :-| ,vajíčka nabízím zdarma k odběru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 22:12 Aladar Re: Kateřina
Takže 32 až 40 l.,pro dlouhodobý chov na hranici,určitě bych šel časem do většího,třeba i kvůli případnému samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:36 Kateřina Re: Aladar
Ty jsou krásný! Koukala jsem na to akvárium a dno má rozměry 50x25 cm, tak nevím zda je to pro dva dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:19 Aladar Re: Kateřina
Fotka k příspěvku To jsou ony
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:17 Aladar Re: Kateřina
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 12:55 Kateřina Re: aladar
Děkuji za informaci a vy jste z Prahy? Nespěchá to, ale chtěla jsem je co nejdříve:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 12:26 aladar Re: Kateřina
U mě doma momentálně tři roční samičky,dvě bílorůž.,jedna tmavá.Mladší snad ještě nabízí Petr Jahoda z K.Hory.Možná jen zlaté.Najdeš ho po zadání zoopet Sendy.Pokud to nehoří,10.11.je na výstavišti mezinárodní teraburza,kde bývají a bude tam i Petr.Více na "živá exotika".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 09:49 Kateřina – Axolotl
Dobrý den, jsem z Prahy a sháním Axolotla ke koupi. Můžete mi prosím poradit kde nebo u koho? Děkuji moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 13:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Osmset coze to už dá zabrat to vypiplat. Tlamotvář smich pěkný! Já myslela, že má plnou hubu těch vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 00:58 Aladar
A pokud by jste nerozuměli výrazu tlamotváře kladoucí slečny,mohu to po čtvrtstoletí chovu přeložit."Co na mě čumíš,zhasni a nech mě prdět vajca".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 00:36 Aladar Re: Eva_R
Fotka k příspěvku Tahle samice pod osmset nejde,ted se mi to moc nehodí,mohla by se krotit,potvora...čtvrtý letošní odchov mne i přítelkyni začíná unavovat,prckové samozřejmě budou,uškrtit je nemůžu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 22:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Teda to je vajíček coze palec Budou mladý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 16:26 Aladar – mexické zlato
Fotka k příspěvku Zatímco jedna ze samic klade,goldeni mají vše na háku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 16:20 Aladar – letos počtvrté
Fotka k příspěvku Trochu naštvaná holka a část jejích vajec.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 11:16 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Jednou jsem zkusila neonky, ale ty malí svině si zalezli pod falešnou zříceninu
To jako že se měly s radostí a bez odporu nechat sežrat??

K té údržbě - myslím, že děláš špatně, že vyměňuješ týdně skoro všechnu vodu. Stačí třetina a při tom odsát odkalovačem bordel ze dna. Tak bude voda pořád dobrá, a ta měsíční očista je zbytečná, akvárko se zajíždí pořád znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 10:50 Klára K. Re: Eva_R
Rybky s ním v akváriu nejsou, má ventilátor, takže ve vodě se žádná špína nevznáší, Jednou za týden mu z akvárka vyměním téměř všechnu vodu a jednou za měsíc ho dám do kýble, všecko s akvárka vyndám a pořádně do umyju. Mám ale jenom jednoho... Dávám mu mražené patentky, ale vždycky málo, takže mu toho tam moc nezbyde... Občas mu koupím žížalu. Jednou jsem zkusila neonky, ale ty malí svině si zalezli pod falešnou zříceninu a on je odtamtud nemohl dostat... Jinak se mi taky někdy zdá, že když prostě v tý vodě leží, jak bílej párek, tak má ty žábry světle růžové, skoro bílé, ale když mu tam dám žížalu, nebo něco, co může ulovit, tak se mu ty žábry zabarví do tmavě růžové, skoro červené... Je to normální??? A taky občas vypouští z tlamičky malé kulaté bublinky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 07:29 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Chtělo by to víc popsat jak se o něj staráš (krmení, jestli nezůstávají zbytky, jestli odkaluješ, kolik vody měníš, jestli jsou s ním v akváriu ryby, atd.) a taky fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 09:08 Klára K. Re: Eva_R
Tak jednou za týden ho čistím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 20:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
ahoj, jak často odkaluješ, měníš vodu? V kyblíku s vodou vydrží dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 20:16 Klára K. – žábry
ahoj, můj axík má divné žábry, jakoby mu hnisaly... má je na okrajích tmavé a má je malé...

jo, a taky se budem stěhovat, v čem ho mám transportovat??? Stačí mu na tu chvíli (Já nevim, minimálně hodina, maximálně pět hodin) kyblík s odstátou vodou?!?!?! spim coze tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 09:12 Aladar Re: David
Snad jen zkontrolovat teplotu,aby z něj zas nebyl nanuk :-) ,uplna tma není vhodná,nejsou to macaráti,jinak dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:50 David – dík
Mockrát děkuju, seš fakt znalec..;-)



včera poprvé po 4řech měsících sežral 2/3 malý žížaly..;-)



nechávám ho dál v samostatnym akvárku ve tmě sklepa a denně tam házim několik plat ledu.. a několik hodin přes den okysličuju..



dělám vše správně..;-)?



snad se z toho zotaví..;-) nožička už mu pomalu dorůstá..;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 20:19 Aladar Re: mckyta
Samozřejmě :-) ,do čistého včetně vypraného štěrku a filtru,ale to určitě víš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:03 mckyta – axolotl
ještě otázečka, může už axouš normálně do akvárka, že jo? dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:32 mckyta – Re: Eva_R
no vidiš, blbě čtu :-D tady v lednu nikdy nad nulou není :-D taky většinou není ani nula, vždycky v mínusu, uvidim, co najdu :) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mckyta
Ne, psala jsem nad nulou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:27 David
Ok du na to..;-)

děkuju za radu, snad se s tim vypořádá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 09:37 mckyta Re: Eva_R
v lednu? pod nulou? tak to sem teda měla o žížalách jiné mínění :-D udělám si vejlet, no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 01:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mckyta
Běžně nacházím žížaly i v lednu, když je nad nulou, najde se jich víc jak v suchém létě. V některých zverimexech živé žížaly na krmení prodávaj, zkuste se poptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:33 mckyta Re: Eva_R
ano, vim, že patentky nestačej, ale hledejte si v zimě ve městě žížaly, bude k tomu dostávat ještě cvrčky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mckyta
Zkus odklopit nějaký kameny, jak radil Aladar, určitě nějakou najdeš, taková zima ještě není. Jenom patentky nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 19:12 Aladar Re: mckyta
Zítra klidně přidej,už by se to nemělo vracet,můžeš krmit denně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 18:49 mckyta Re: Aladar
nakrmeno, jen malej ždibíček patentek dostal (žížaly sem hledala, ale nenašla, asi je na ně tady na severu už moc zima) a šel po tom jak...no jak kdyby tejden nežral :-D kdy mám dávat zas, zítra zase pidi dávku nebo mám počkat a dát větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 18:23 Aladar Re: mckyta
Prostě začni :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=3401