Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 23:18 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Tak jo, díky. Doufám, že nebude dlouho mrznout..
A co za něj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 23:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Je to skutečně únorový odchov v lednu.Až na několik kuliček jsou všechna zdravá.Na Tebe jsem nezapoměl,až se vykulí a vybarví,pošlu nějakého dravce na sever. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:14 Muž DrChila [243] Re: aladar
technická otázka taky aby byli aktivní sexuálně je musíš prvně schladit? já je taky mám a nějak asi v pokojoví teplotě to nevýjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Jé, tak ty už budeš piplat mrňata :-) Myslíš, že by se z toho množství našlo jedno pro mně? (tmavý samec, jak jsme se domlouvali :) smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 14:00 Muž aladar [902] - Obojživelníci – To už je moc
Fotka k příspěvku Jak na Nový rok...Ještě včera vyčerpaná samice se schlíplým lemem,ležící na hladině,se vyspala do růžova, a to doslova.Podařilo se jí vyprovokovat oba samce a už sbírá spermatofory.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   10.01.2013 00:12 Muž aladar [902] - Obojživelníci – ?
Nemohu spát,tak civím na již oddělenou snůšku vajec.Dvě samičky,potomci mimořádné maminy,nakladly společně přes tisíc vajec,ovšem na rozdíl od ní precizně pouze na rostliny.Mělo to být za měsíc.Přesně.Pocit,že někam spěchají,se potvrzuje každou hodinou.Poprvé za pětadvacet let chovu sleduji neobvykle rychlé rýsování vajec,po pěti dnech nejsou z kuliček buřtíci,ale vyvinuté larvy,které jsou připraveny prodloužit můj pracovní den.Přemýšlím,zdali jsem je něčím neozářil,podle přítelkyně vepřovou kýtou.Nakonec jediné,co se změní,je to,že pojedu do Ruzyně pro buchanky o týden dřív,pokud mi ovšem nechystají další překvapení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2013 23:15 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: David
Podle toho,co píšeš,nepotřebuje změnu prostředí,ale potravy.Pokud plive moučné červy,chce prostě něco jiného.Moji si s nimi poradí,ale jsou velcí,berou je jako jednohubky pro zpestření.Axolotli se nikdy nesmí do ničeho nutit,nevezme hned,tak čau.Rozhodování,jestli si to vezme je zárukou vyplivnutí.Zkoušej jiné krmení,neboj se kuřecích srdíček,na rozkrmení ideálních,samozřejmě po důkladném okrájení tuku.Jestli máš možnost najít žížaly,počasí tomu přeje,bylo by to ještě lepší.Dobrou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 16:57 David – ax
Ahoj,
Jestli si pamatuješ (Aladare) tak si my před nějakou dobou radil ať dám axe co nežral do chladný překysličený vody a pak začnu žížalama.. a on se skutečně chytil a začal žrát..:-)

no tak jsem ho pak zase přesunul do velkýho akvátka(100l) k ostatním a všechno v pohodě.. dokonce mi připadal dravější než ostatní..
ale cca před 14ti dny zase přestal žrát.. (krmím furt těma červama z toho videa)
po červovi útočí, spolkne ho.. "žvejká" ale cca po 30s ho zase vyplivne.. a když to zkoušim podruhý, tak už na to kašle a plave se schovat do kouta..

teplota 21stupňů okysličování cca hoďku denně

tak nwm čím to může být.. mám ho dát zase samostatně..?

předem děkuji za výpomoc..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 18:29 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lenka
Nerozumím úhynu,myslíte vajec?Pokud ano,je třeba napsat,zdali to je poprvé takhle,nebo poprvé úplně,nebo změnili dobu kladení,důležité je,kolik máte samic na samce a jestli jsou nějak příbuzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 12:50 Lenka
mám 4.den vajíčka a ze snůšky mi zbylo tak jen 10.A to ještě není vše.Jaká může být příčina úhynu?děkuji za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2013 21:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Jak na Nový rok, tak po celý rok :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:01 Muž aladar [902] - Obojživelníci – nadílka
Fotka k příspěvku Nedají si pokoj.Novoroční kladení bílé samice dnes 18.00.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Proč se omlouvat, je to můj problém :)
Taky přeju - krásnou oslavu a všechno nej v novém roce!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:35 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Nový rok je jen prvního,tak tedy i ten zbytek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Tak to se omlouvám,práce se zvířaty obnáší i tohle,proto po střetu s realitou odcházejí i někteří studenti zoo na další školy :-O Kýtu sežraly návštěvy,kapra já/my/,hezký Nový rok Tobě i všem v této diskusi přeje Vláďa :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: papání vánočních tetrazon na profilu,rybičkářům nedoporučuji X-)

Přiznám se, že jsem na to nemohla koukat. Moji se musí spokojit maximálně s živýma žížalama, víc nezvládnu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:08 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Míša Bis.
Ahoj,fotky jsme konečně stáhli,máme s tim občas problém,už jsem viděl i Davidovy fota.Praxi s tím nemám,ale zavání to trochu náhodou,že jste si zavlekli do akvária to samé,co před tím.Nálevníci jsou v klidných stadiích uzavření a velmi odolní.Tohle je práce pro veterináře,experimenty nedoporučuji.Ještě pro Davida,teď jsem teprve viděl Tvé fotky,připomělo mi to mou výkonnou samici,která takto uhynula s podobnými příznaky a velmi rychlým průběhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 14:12 Míša Bis. – Axík - mykóza? Zkalená voda?! Bubliny?
Ahoj, moc moc prosím o radu někoho, kdo má zkušenosti s tímto onemocněním axíka.

Cca před dvěma měsíci jsme měli v akváriu kožovce rybího (kožní napadení minimální, spíše obsadili stěny akvária). Následovala karanténa axíka v provizorním akváriu, kompletní čištění původního akvárka včetně vyhození všech živých rostlin, vyvaření všech kamenů a filtru atd.. Do vody v provizorním akvárku jsem dle doporučení občas kapala Anti - ichtin (rychle působící přípravek proti parazitárním onemocněním).

Asi po dvou týdnech v karanténě jsem axíka Samuela (1,5 roku) vrátila domů a vše bylo v pohodě. Za 3 týdny jsme pořídili druhého zdravého axíka Andělku (3 měsíce).

A dnes jsme zjistili problém - Samuel byl tři dny "zalezlý" v rohu, kde nejvíc proudí voda z filtru. Když dnes ráno konečně začal plavat, zjistila jsem, že má "opadané" žábry a po těle jakési bílé flíčky (viz FOTO). Hodně zhubl, ale dnes žral normálně. Jednu žábru má taky zvláštně pokroucenou, doufám, že mu neodumírá. :(

Andělka je v pohodě, má na bříšku v řadě několik bílých flíčků, ale myslím, že je to součást jejího zbarvení a že je tam má od začátku.
Dalším problémem je zkalená nečirá voda, na hladině se tvoří menší i větší bublinky, netuším z čeho!!!

Zbytky potravy nikdy v akváriu nenechávám, vybírám i bobky, teplota vody kolem 18°C. Krmím patentkami, moučnými červy, syrovým/vařeným masem, žížalami a nově granulemi Pond Stick Mixed (Andělka zpočátku neuměla žrát žížalky, je ještě malá a krmili jí právě granulemi pro ryby). Složení granulí mi přijde více méně v pořádku (ryby, maso, výrobky živočišného původu, krmené směsi minerálního původu,..)

Poradí prosím někdo?
Předem moc děkuji za odpověď, Samínek i Andělka pro mě znamenají opravdu hodně a nechci je ztratit.

Odkaz na FOTO: www.ulozto.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 14:11 Muž aladar [902] - Obojživelníci – vánoce 2
papání vánočních tetrazon na profilu,rybičkářům nedoporučuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 12:29 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
To se fakt povedlo!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2012 12:26 - Re: aladar
Tá fotka nemá chybu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   27.12.2012 12:22 Muž aladar [902] - Obojživelníci – vánoce
Fotka k příspěvku Dostali sice kapra,ale přitažlivost zakázaného ovoce ala vepřové kýty je naprosto jasná. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 00:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: David
Davide,model léčby jednoho nelze používat pro všechny,pokud měl nějakou formu mykozy,jen jsi konec urychlil.Stahování mi teď nejde,nebyly by jednodušší fotky v diskusi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 21:49 David – smrt
Tak mi zemřel Ámos..

Asi před tejdnem přestal žrát a měl na sobě fleky.. tak jsem ho dal do překysličený vody do tmy a chladu, aby se zotavil, ale neustál to..;-/

asi ho vzaly ty předpovědi o konci světa a 21. skonal..

Tady jsou fotky..
uloz.to/…

Nevíte někdo co to mohlo bejt..? Popřípadě, jak se tomu do budoucna vyvarovat..?

předem díky, za všechny rady..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 01:05 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Hajko666
Ahoj,při vší úctě,tím pádem by se nemohlo krmit téměř žádným hmyzem,kterým se ládují v přírodě ani ostatními bezobratlými obsahujícími chitin,který,co si budem povídat,nutně k životu nepotřebují.Hmyz a jeho stadia jsou nedílnou součástí potravy všech obojživelníků,s chitinovou schránkou si lehce poradí.Z reakce vyplývá,že jste video neviděl,nebo nepoznáte moučňáky.Možná by bylo lepší přidat své zkušenosti do diskuze a nestrašit chovatele nesmysly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 23:43 Hajko666 – Re:David
V tom videu to jsou mouční červi čím krmíš? Pokud ano tak tím bych je nekrmil, nestráví chitin který obsahuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 23:21 David
díky..:-)
provedu..:-D!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:19 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: David
Video jsem viděl,axolotli jsou zcela v pořádku,podle mne je zbytečné zasahovat do vnitřních procesů,když vypadají dobře.Nech to být,jak to je,alespoň prozatím.Ten nemocný,co začal žrát,už měl být dávno zpátky,prostředí na léčbu je na léčbu,ne na chov,předpokládám,že se dává dokupy pomalu,teď by měl být v trochu teplejším prostředí a jíst denně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:24 David – žábry
Ahoj,
tady je video ze včerejšího krmení..:-)
www.uloz.to/…
V 1:50 je dobře vidět ten rozdíl (na záběru jsou současně - jak s velkejma tak majejma žábrama)

jinak ocenim každou připomínku..:-)

jsou vhodný tihle červy na krmení..?
------------------------------------------------------------------------

a ještě 2. dotaz (jestli si vzpomínáš, tak si mi pár měsíců zpátky radil ať dám do chladu a do hodně okysličený vody svýho 5. axe, kterej 3měsíce nežral a ostatní mu ukousli nožičku)

tak teď už se trochu zotavil.. nožička pomalu dorůstá a krmim ho někdy i 3krát tejdně, abych ho zase vykrmil..:-)

kdy myslíš, že ho budu moct dát spátky k ostatním..?

předdem dík za každou radu..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 10:39 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: David
Ahoj,tady je každá rada drahá.Důležité je,jestli to měli už předtím.Obecně platí,že orgány se vyvíjejí v závislosti na prostředí a gen.dispozic,tzn.méně kyslíku = větší žábry.V praxi je to složitější,jednoznačnou odpověď nemám.Někteří jedinci se mění,jiní zůstávají s malými žábrami dorakvičně.Za "výrobu"žaber může aktivita mezodermu a mesenchymu,kterou snad lze korigovat,ale problém je v tom,že buňky,připravené na stavbu orgánu se už vzniklým orgánům vyhýbají.Na řadu by tedy měly přijít buňky univerzální,díky kterým jsou axolotli předmětem zájmu vědců,ovšem pokud žábry splňují funkci,nebudou se ony buňky dávat všanc nedůležité estetice.Pro začátek poradím zkoušet různé změny v chovu,které vygenerují změny v organismu.Může se jednat o cokoli a musí to trvat několik týdnů/intervaly výměny vody,vzduchování i krmení,složení vody-dodávat pravidelně přípravky,které neuškodí,i když jsou zbytečné/.Jako vždy by byla dobrá fotka detailu ve vodě.Pokud by to byla nemoc,pak probíhá rychle,fatálně a celá tahle pseudopřednáška by byla naprd. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 23:01 David – žábry
Ahoj,
zdá se mi, že někteří moji axové maj strašně malý žábry.. krátký a skoro bez těch "cancourků" - naopak jeden má krásný dlouhý žábry rozvětvený se spoustou "cancourků" a přitom jsou stejně starý a stejně chovaný..

asi maj nějakou chorobu.. nevíte někdo prosím co s tím..?

mám je všechny(4) ve 100 litrech a denně okysličuju (tak hoďku, někdy i dýl).. teplotu maj tak 21 - 22 a už nějakou dobu je krmim jenom červama (dřív jsem je krmil i masem na jemný kousky, ale to už jsem vypustil..)

předem děkuji za každou radu..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 08:56 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Fotka k příspěvku Včera jsem byl na srazu spolužáků ze zoo,už se těšim na unikátní expozici velemloků.K videu jsem se ještě nedostal,zas odjíždím.Hodil jsem jim 25 tetrazon a málem rozbili akvárko :) ,tradičně došly baterky ve foťáku,takže jsou záběry z finálního paběrkování.Přírodní rodiče jsou ze smíšených odchovů,které vykupuje a prodává kutnohorský Petr Jahoda.Není bez zajímavosti,že krmení a podestýlky mu dodává Malina :) Měření probíhá na suchu,tohle je orientační.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 20:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Ti rodiče přírodní forma jsou tvůj odchov?
Na tom videu žerou axolotli rybičky nebo naopak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 07:17 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Dneska jsem zjistil,že jedna mladá samice má pravé oko červené,levé černé.Znamená to jediné,jejich rodiče coby přírodní formy dokáží produkovat nejen bílé xantory,ale i pravé albíny.Na dotaz Romiczecha mám videoodpověď,která odradí akvaristy míchat ryby s axolotly :) ještě není na profilu,nedaří se mi ho přeformátovat,aby nedopadlo jako to první.Večer se na to mrknu.A vajíčka?No comment :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 20:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
To je jak na jaře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 20:28 Muž aladar [902] - Obojživelníci – aladar
Fotka k příspěvku zase vejce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 21:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Romiczech
Bohužel žádné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 21:17 Romiczech – Axolotl
ahoj chci se zeptat, chci si pořídit axolotla a chtel bych vedet jaké rybičky k nemu mohu dát aby je nesežral a ani oni jeho neokusovali. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 20:05 Aladar Re: Tomas Enderson
Vzhledem k jejich apetitu by museli dostat koňskou dávku velikosti mexického dolaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:28 Klára K. Re: Petr Dolejší
Tak to napiš, jak to dopadlo. Nedávno mělo kožní plíseň moje morče no a Natírat mu to každej den a dávat mu injekční stříkačkou do pusinky nejakej hnědej blivajs, to bylo fakt peklo. Držim palce, ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 06:16 Aladar Re: Eva_R
Já jim dám děti,to umí každý,vyprdnout vejce a odplavat.Dostanou k vánocům osmset dudlíků a starejte se
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Takže další vajíčka? smich Asi chce děti, budeš muset piplat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:42 Aladar
Fotka k příspěvku Ještě se neoklepala ze snůšky a už zas loví spermatofory :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 15:56 Aladar Re: Eva_R
:-) neboj,kámo dostal instrukce,aby z jeho ťuťuželvy nezbyl sterilní krunýř X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 13:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
No jo vlastně, to jsi kdysi psal, žes choval želvy, jak mě mohlo napadnout, že tohle nevíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 12:07 Aladar Re: Eva_R
Jako bývalý chovatel a odchovatel suchoželv to vím,stačí mít v terariu vlhký kout.Dnes se všechno moc přehání.K tomu filtru:ano,je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Takže při vypínání filtru se musí často čistit (zachycený bordel bez prospěšných bakterií), když se filtr nevypíná, stačí občas. Shrnuto správně?
K té želvě - nekoupe se kvůli bakteriím (to by jí snad musel máčet v Savu ne?) ale kvůli natažení vlhkosti (v přírodě má želva v noci vlhko, v teráriu ne, proto se musí navečer buď hodně vlhčit v tomhle případě hobliny nebo často koupat). Ale to už k axíkům nepatří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:51 Aladar
Tak jsem si to přečetl,je to napsáno dobře a srozumitelně,jen je škoda,že se píše jen o nitrobakterech a jejich pomoci a rozkladu,nepíše se však o dalších rodech bakterií, jejich škodění zaživa,neškodnost po smrti/v obvyklém množství/atd.Ale abychom znali všechny souvislosti a vztahy,bylo by nutné vypracovat krátkou biologickou zprávu.Každopádně ten článek je určitě přínosný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Aladar
Je to stejné jako u lidí. Nejvíce alergií mají ti, kde se doma až hystericky uklízí. S bor.. nepořádkem by se to sice taky nemělo přehánět, ale oba extrémy jsou škodlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:29 Aladar
Miliony bakterií jsou v akváriu v den jeho založení,zdá se to hodně,ale je to prd proti tomu,co přijde.Bakterie neznamená škůdce,jsou součástí přirozených procesů.Filtr určitě není jen na provzdušnění,zachytává vše,co axové rozvíří pohybem,nejčastěji zbytky trusu propadlé do štěrku.Měl by se často čistit kvůli právě vysoké koncentraci bakterií při vypínání.Pokud jede stále,jsou bakt.rovnoměrně po celé nádrži a ještě jednou,bakterie produkují mnoho jedovatých látek,které nevadí,není li jich příliš mnoho,mrtvé neprodukují nic.Nedávno si kamarád koupil malou suchoz.želvičku,podle chovatele ji má denně koupat kvůli bakteriím a vyprázdnění,substrát hobliny kvůli bakteriím,přípravky proti bakteriím...,takže až ji vynese ven,chcípne na setkání s mravencem :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=3301