Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Nějak zvlášť jsem se o bakterie ve filtru nezajímala, ale třeba tady mi to přišlo hezky vysvětlený a logický :-) rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 00:22 Aladar Re: Eva_R
Vyvracet nic nechci,max.sebe do lože,teď jsme přišli z lehké oslavy.Bakteriím se lépe daří ve vypnutém filtru s hromádkou nečistot,pokud jede a protočí 200 litrů za hodinu,je jim lépe v akváriu.Rozklad bakterií je přece jen o něco méně rizikový,než jejich produkce,samozřejmě s ohledem na druh a podmínky/clostridie bych tam asi nechtěl/ :-) Je pozdě,zítra jsem snad doma,vlastně už dnes,tak to po kávě proberem,jestli budeš chtít.Brouc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Petr Dolejší
Jak pokračuje léčba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:10 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Vypínání filtru se nedoporučuje proto, že v něm žijou bakterie a bez proudění vody hynou. Po zapnutí filtru se ty chcíplý bakterie vyplaví do vody v akvárku. Aspoň tak to všude čtu, a řekla bych, že ani axolotlům to moc nepřidá. To radši žádnej filtr. Ale asi mi to vyvrátíš, co? Třeba mě teď napadá, že za tu hodinu se tam žádný živý bakterie neobjeví, tak se nemá co chcíplýho vyplavovat a filtr je jen na provzdušnění vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 07:03 Aladar
ještě k filtru.Pokud způsobuje větší pohyb vody,vypínat by se měl,jsou to jezerní zvířata,nikoliv pstruzi.Můj se přes den v intervalech vypíná spínačkami,v noci mají úplný klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 06:55 Aladar Re: Simona
Uá,dodré ráno.Nadýmání u axů této velikosti nebývá časté,hromadně na něj hynou především mrňata.Skutečně za to může krmení patentkami,ale nejen jimi.Řešení je prozaické.Při 15 cm byměli dávno žrát něco jiného,nafouklému nešťasníkovi udělejte priznicovu lázeň,ledovou vodu,nebo tam nasypte kostky ledu a on jednoduše splaskne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 00:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Simona
Ahoj, co jsem slyšela, tak nadýmání bývá právě po krmení čistě jenom patentkama, chce to pestřejší stravu (rybí maso, žížaly, mouchy) nebo z přežrání. Radí se vyměnit vodu, měl by mít nějaké rostliny u hladiny, aby se mohl zachytit a nebyl ve stresu a nechat vytrávit. K tomu vypínání filtru - proč ho nenecháte jet pořád? Dvě hodiny denně nemá vůbec žádný smysl, naopak, ještě to může zhoršovat kvalitu vody. Snad ještě poradí zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 22:16 Simona – nadymani Axika
Ahoj, chtela jsem se zeptat, cim muze byt zpusobeno nadymani a co udelat pro to, aby nadmuty Axik byl zase v poradku. Mame cca 60l akvarko s filtrem, schovka, na dne ctyri vetsi plochem kameny a dve kytky. Teptota je kolem 18stupnu, krmime cca 2-3x tydne patentkama. Axik muze mit tak do 15cm(mame ho dva mesice). Ty patentky jsou zmrazene, vzdy rozmrazim pulku kosticky a tu on sni. Jiz ale dva dny plave u hladiny, kdyz se snazi jit ke dnu, prdelkou ho to tahne porad nahoru. Trosku se otaci i na bok. Vodu menime tak jednu tretinu tydne, filtr byva pusteny na jednu az dve hodiny denne. Diky za reakce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Petr Dolejší
8 minut na suchu, chudáci, ale když to pomůže. Napište pak, prosím, jak to probíhalo, díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 06:24 Aladar Re: Petr Dolejší
To je nepříjemná záležitost,je rozdíl být na vzduchu a na suchu :-) ,dýchání zvládne,kůži udržuje "sliz",ale osobně bych ji zabalil do mokrého hadru.Jinak jsem příznivcem spíš injekčních aplikací,u axů je to lepší ve dvou lidech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 23:08 Petr Dolejší – axolotl nemoc
Zdravim Byl jsem u kolegyně Dr. Petříkové a měla stejný problém se žábama. Tak jsem obdržel preparát CMG AFF + tlevamisol(poměr neznám)v injekčních stříkačkách ale píchat jim to nebudu.To fakt ne.Dostal jsem doporučení jim to kápnout na krk hned jak začíná hřbetní ploutev na předem osušenou pokožku a nechat minimálně 8 minut a víc vstřebat, takže bez vody. Nikdy jsem nezkoušel jak dlouho vydrží. Nebylo proč.Podle mého názoru se jim to zamlouvat nebude ale daj to. Co? Dá se to zatáhnout do akvária defakto čímkoli. Jak dlouho vydrží bez vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 20:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Petr Dolejší
Vakcínu přímo jako injekcí do těla? (nějak si to u nich nedovedu představit.) :-) Je to něco jako Zylexis? Řekli proč to vzniklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 18:28 Aladar Re: Petr Dolejší
Byl jste u Vopršálka,nebo to zvládl někdo jiný?Zajímal by mne i název preparátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:36 Petr Dolejší – axolotl nemoc
Tak jsem právě dorazil od veterináře a je to bohužel plíseň ale dá se to léčit dostal jsem vakcínu zítra první aplikace a po čtrnácti dnech další uvidíme jak to dopadne každopádně budou axíci chodit preventivně každý rok i když jim nic není posiluje to imunitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:09 Aladar Re: Eva_R
Tak znovu.Domluveni jsme,tohle je práce pro kolegu,který se tímto profesionálně zabývá.Na jeho rezime jsem sám zvědavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 06:24 Aladar
Něco jsem blbě zmáčkl,chtěl jsem to vymazat a byl jsem označen offtopic.Pokud to znamená mimo téma,tak je mimo někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 17:45 Petr Dolejší – axolotl nemoc
Hned jak budu něco vědět ozvu se zítra budu volat na veterinu kde mi snad poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 11:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar, Petr Dolejší
Jestli se nějak domluvíte, tak sem pak prosím napište. Taky by mně zajímalo z čeho to vzniklo a co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:40 Aladar Re: Petr Dolejší
Tohle nevyřešíme v diskuzi,mám moc dotazů a zase odcházím.Zítra kolem poledne mi zas brnkněte,budu mít chvilku klid,učitě se k něčěmu dobereme.Pokud by vás napadlo něco v této souvislosti,co by urychlilo závěr,napište,v deset se vracim a ještě sem nakouknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:18 Aladar Re: Kateřina
Optimální je vnější filtr,který je drahý a není nutný.V reálu není třeba filtr žádný,samozřejmě s ohledem na velikost nádrže.U menších do cca sto litrů je dobrý kvůli pohodlnosti chovatele,štěrk na dně sice také zastává funkci filtru,ale nezbavuje vodu dusíku z tlejících výkalů,který axové skutečně nemusí a mladší kusy přestávají přijímat potravu,samozřejmě až ve vyšší koncentraci.U mě se nachází biofiltr za cca tisíc kč,který způsobí sražení bílkovin a dalších látek na hladině,které poté suše seberu.Ale šlo to i bez něj,jen s častější částečnou výměnou vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 12:58 Petr Dolejší – axolotl nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den potřeboval bych poradit s léčbou axolotla jsou to takové jakoby puchýřky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 12:54 Petr Dolejší – axolotl nemoc
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 11:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kateřina
Dobrý den, nemám v akváriu filtr žádný, takže já neporadím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 09:59 Kateřina Axolotl- filtrace
Dobrý den, mohu Vás poprosit o radu ohledně filtrace? Mohli byste mi prosim sem dát odkaz na nějakou, která je optimální pro axolotly? Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 10:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Radši s nima moc nediskutuj, nebo se budou všichni tvářit jako samičky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 00:03 Aladar Re: Eva_R
Tvoje samička je učiněný ďábel.Na vrchních žábrech má parohy,na prostředních rohy a spodní čekaj,jak to dopadne.Raději o tom larvy informovat nebudu,pouze se jich zeptám na pohlaví,sexuální zaměření a vztah k Libochovicím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 17:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Fotka k příspěvku Tak jo, a ještě prosím vybrat samce ano smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 16:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Mám axolotla bez vzduchování asi půl roku, a žije :-) Vzduchování není nutné a ano, dvě hodiny v kýblu vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 09:07 Klára K. – stěhování
Ahoj,
budeme se stěhovat. Můžu to udělat tak, že do našeho nového domku dovezu kýbl s vodou (Dva dny před stěhováním) A jeden den, aby ta voda byla odstátá, vyleju akvo a axe dám do jinýho kýblu a ten převezu na klíně? Vydrží přibližně 2 hodiny bez vzduchování? tone hop ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 06:14 Aladar Re: Eva_R
To je hudba budoucnosti,nebudu ti posílat čtvrtmetrovou klobásu,ale pidicholotla :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Sakra :-D Náš axík dorostl žebráky a připadá mi, že se v délce zastavil, má asi 18-20cm. Ale nějak moc se mu rozšiřuje a zvětšuje tlama :) , takže začínám mít o samce žebrovníka trochu strach (je takovej štíhlejší). Budu muset vytáhnout další akvárko, ale jestli by ten tvůj axolotl měl dorůst na 30cm, to by mi mohl sežrat toho našeho. A taky akvárko bude mít 70x35, by se sotva otočil... Budu to muset ještě promyslet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:11 Aladar Re: Eva_R
Vyberu Ti akční larvu,tmavou barvu.Ale bacha,rodiče už maj přes čtvrt kila,cca 32 cm,aby Ti jejich potomek nezdlábnul žebráky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:04 Aladar Re: Kateřina
Na krmení axů neexistuje šablona.Pokud jsou mláďata krmena denně,je třeba počítat s rychlejším růstem a tudíž i s vyššími nároky na stavební látky,aby nedošlo k avitaminoze apod.,čili pestré krmení,vápník s fosforem v přiroz poměru atd.Při jednotvárnějším krmení stačí koupit vitapřípravky v akvaristice.Já jsem stará škola,používám plastin nebo roboran jednou za čas a mám zdravý chov.Jednoduše krmit se může,když axolotl může,žádná věda.A kdo radí pravidelnost a striktní podmínky krmení,měl by se nechat vyšetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 11:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
První týden v únoru, mohla bych si zamluvit jednoho tmavého prcka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 11:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kateřina
Já bych řekla podle toho čím. Když sežerou velkou žížalu, tak bych hned druhý den nekrmila, když se nažerou tak normálně třeba patentek, tak další krmení druhý den. Ať hezky rostou :-) Až budou velký, tak se dá krmit míň často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 10:15 Kateřina Re: Eva_R
Děkuji. A odkdy se tedy Axolotlové krmí jen jednou za dva dny, jak se píše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 06:11 Aladar Re: Kateřina
Krmit stále,už to psala Eva,toho většího taky,nemůže za to,že roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 00:52 Kateřina Re: Aladar
Jak často je mám tedy krmit? Obden? Podle mě jsou docela maličký, ale říkali mi 10 měsíců, tak nevim. Já se v nich ještě nevyznám. Ten větší je nesežere, ale spíš si říkám jestli by neměl žrát míň než oni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 23:23 Aladar Re: Eva_R
Vajíčka jsem zlikvidoval,byla nekvalitní a potvrdilo se podezření,že jde o spojení otce a dcery.Tak trochu z lenosti jsem nechal pohromadě několik generací,na druhou stranu to lze poznat cca do týdne/méně zárodků,delší inkubace,malá obranyschopnost/.Kvalitní odchov je každoročně první týden v únoru.To fungují nepříbuzní jedinci bez jakéhokoliv vnějšího ovlivnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Co dělaj vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:41 Aladar
Ode mne nejsou,netrefili jsme se časově.Desetiměsíční jsou ovšem obvykle dvojnásobně velcí,doufejme,že jde o informačního šotka,protože ani nedostatek krmení je takto nezbrzdí,pokud nejsou překřížení.Zbytek napsala Eva,věta s tlamou je trefná X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kateřina
To jsou ty od Aladara? Krmila bych denně nebo obden. A ta velikost - menší se nesmí vejít většímu do tlamy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:56 Kateřina – Axolotl
Mám nové axolotly a už mám první otázky. Jak často mám krmit axolotly cca 10 cm velké, stáří asi 10 měsíců, jeden je mezi nimi větší a asi starší, ale dva menší- ani nevím jestli je to dobře. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:29 Aladar Re: mckyta
Ještě nevím,Kateřina si je měla vyzvednout dnes,ale přesunula to o týden.Bydlím v Praze u výstaviště,v sobotu je tady veleburza akvatera,měli by tam být i axové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:49 mckyta – samička
Aladar: máš ještě samičku volnou? kamarádka by měla zájem o axáče, odkaď jsi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:49 Aladar Re: Eva_R
Po ruce obrazně,cca 20 min ode mne je retenční nádrž Jiviny,velký "rybník",u jehož výpusti jsou akvaristé snad denně.Síťku jen šprajcnu do proudu a za pár minut mám krmení pro stovky miniaxů na týden.Na déle se to nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Jasný. A kde bereš buchanky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:06 Aladar Re: Eva_R
Teoreticky ano,mám po ruce tolik buchanek,že jsem to nezkoušel.Korýš jako korýš.Artemie ovšem rychle rostou,musí se stále líhnout nové,jinak v tom nevidim problém,kromě toho,že po vyjmutí ze slané vody do akvarka rychle hynou a kazí vodu,ale to ti nemusím říkat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 07:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Grundle smich
Myslíš, že by ze začátku zvládli živé artemie? Ty tady mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 06:18 Aladar Re: Eva_R
Začínám s živými buchankami,jsou to skuteční lovci a mražených si moc nevšímají.Pak přecházim na patentky,ideálněv kombinaci živých a mražených,pak jen mražené.Pak zamrazim axolotly a na vánoce je podávám jako grundle X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=3351