Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Jde, vypadá to asi takhle obchod.rybaspol.cz/…
Jestli se prodává i v jiné podobě, bude vědět Aladar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
smich
Tak teď neblbne, všechno je v takovém klidu. Možná už to proběhlo a Aladárek se zbavuje přebytečné energie :) Uvidíme.
S tím hladem je to přesný, a po vykladení vajec je strašně hladová samice, to je snad bezedná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:39 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ta fotka je dobrá ano .Za "normálních" okolností to vypouští hlava nehlava,stejně jako většina příbuzných,občas dojde k mimořádné nadrženosti samce (když si holka usmyslí ho zblbnout,jako u lidí)pak je samec schopen dělat třeba kotouly,zpravidla ji však kopíruje stejnou pozicí.(Na rozdíl od chlapů pak nemá žízeň ale nezřízený hlad)No já..teda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2014 20:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Vyfotila jsem, jak z Aladárka vykukuje další spermatofor. Jak ho vlastně samci vypouští, to taky udělá stojku, jako samice? Nikdy jsem je při tomhle nepřistihla, teď se choval jako že se nic neděje :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:24 VojtaMohel Re: Eva_R
A to srdce jde koupit mražené ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
smich
Ještě že ho to nemůže vcucnout :-D To by bylo probuzení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Koukala jsem na tvoje video, taková velká žížala by stačila i jenom jedna na jedno krmení. A máš je uskladněný v moc mokrý hlíně, se tam utopí :-) Jinak jak psal Aladar, nekrm jenom žížalama, pestrá strava, to je základ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:07 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Neptej se pořád jak malej kluk a k žížalám přidej ryby,srdce a hmyz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 20:01 VojtaMohel Re: aladar
Takže 4 žížaly denně stačí jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:56 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
V téhle velikosti je to jedno,můžeš i denně,když na týden vynecháš,nic se neděje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:57 VojtaMohel Re: aladar
Ok :) díky je ale teprve malej má 10 cm tak nevím jak moc ho mám krmit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:55 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Nejsou to křečci,nemusíš je cpát denně.A prezentaci si udělej tady (žížaly y y)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:47 VojtaMohel Re: aladar
Ok takže 4 žížali denně jsou dost ? Jo a vytvořil jsem stránku o Axolotlech kdyžtak se podívejte vím že je nic moc :-D axolotl4.webnode.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Axové nejsou teritoriálně založeni,jsou prostě zvědaví a i když jsou nakrmení,mají tendenci reagovat na pohyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:27 VojtaMohel Axík
Ahoj nevíte někdo jaktože když strčím do akvárka ruku tak proč po mě Axík jde :-D ? Sežere 4 žížaly denně tak nevím jestli jsou žížaly málo syté nebo si jenom chrání teritorium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:27 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Obr.č.2 po minutě.Kdyby ho tak ještě uměl rozložit :) .V tomto případě pouze probudit :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:25 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Zanechme malicherností,nyní vám ukážu,jak kvalitní filtr mám.Obr.č.1 mrtvý axolotl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:31 VojtaMohel Re: tyna181190
Akvárko mám za 1200 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:28 VojtaMohel Re: tyna181190
Jemi 14 let a kapesné nedostávám takže to asi nee :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
smich
Díky. Tak se uvidí, jestli Růženku bolela hlava nebo budou vajíčka :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Buď je asexuál,nebo už má něco v sobě.U mě se to nestane,holky jsou roztažený pořád :) .Hold Aladárek je sexík a baba dělá drahoty (kdoví,co jí dal k MDŽ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:25 Muž aladar [902] - Obojživelníci
O žádný boj nejde.Před časem jsem na račím vláknu sledoval,jak se zapálená studentka dala všanc profíkům,o kterých si myslela,že ji podpoří a pomohou s prací.Místo toho ji VIP uživatelé oznámili,ať se do toho nemontuje.Vstaly mi chlupy i na obočí a musel jsem se do toho vložit.Když někdo začíná,potřebuje podporu a dialog,ne diktát.Baví ho to,chce to dělat a PTÁ SE.Když mu budete od začátku říkat,co dělá špatně,proč udělal tohle a neudělal tamto,tak se na to vykašle.Má snahu,ptá se,tak ho nechte žít.Píšu to proto,že pracuju se zvířaty od mrňava a vím,co asi cítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 12:53 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Aladare, je to normální, že se v akvárku povalujou asi čtyři spermatofory? Leží to na dně a Růženka je úplně v klidu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 09:14 Monika Re: Legioix
Děkuji za pomoc. Určitě se tam zajedeme podívat. Snad tam budou mít přibližnou velikost našich dvou potvůrek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 23:08 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: aladar
tak teď to vypadá jako boj chlapů proti ženským... :-D :) Aladare chápu že nechceš odrazovat začátečníky od chovu ale příjde mi ve Vojtově situaci zbytečný je dávat do nádrže kterou pak bude potřeba vyměnit za větší... Samozřejmě pokud je už nádrž koupená a doma je už trochu pozdě radit a doporučovat větší ale když dám příklad že si teď Vojta chce koupit akva set plně vybavený 60x30x30 za 1800 kč a od té samé firmy set 80x40x40 stojí 2200 kč příjde mi logičtější pokud teda má Vojta na věší akvárko místo chvíli počkat, našetřit peníze a pořídit rovnou větší... beru že já to vidím jinýma možná i snadnějšíma očima než 14 letý Vojta který nemá stálý přísun peněz jako já... ale co Vojtovi uteče za tu dobu než by našetřil na větší? myslím si že vůbec nic, spíš naopak pokud jeví zájem může třeba i tady na fóru zatím sbírat další informace a rady o chovu a vyvarovat se chybám...

Já se tu nechci s nikým hádat ani dělat nějaký rozbroje, jen se snažím dobře poradit ostatním a myslím si že tu nepíšu nějaký kraviny nebo něco špatně. Když si nejsem jistá píšu jen svůj názor. Za profíka v chovu budu vždycky považovat teda Aladare. Dále pak Evu protože máte s chovem víc zkušeností než já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 12:12 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Jistě, pravdu máte obě, šlo mi jen o to, abychom se na začátečníka nevrhli jako vosy,takže to coby Váha vyvažuji.Kdybyste psaly opačně, psal bych jako vy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 11:35 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: aladar
Je mi jasný že ve 14 letech se peníze shání úplně jinak než v například v 24 letech kdy už člověk si peníze vydělává sám... ale je tu možnost např svátku a narozenin kdy se může Vojta domluvit s příbuznýma aby mu na větší akvárko přispěli... takhle jsem to měla já se svým 380 litrovým akvárkem ve svých 20 letech něco jsem měla našetřino a zbytek mi doplatili rodiče s tím že to byl dárek k narozeninám.... ale veškerý potřebný vybavení atd jsem si už kupovala a platila sama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2014 10:16 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Jsem si říkala, že se ozveš :) Jo, Aladárek je fakt obluda obrovská :-D Ale samička je zverimexová, má 24cm a je jí taky docela kus na to, aby takové tři o sebe zakopávaly v akvárku 60x30. Jde i o to, že bude trochu náročnější údržba a Vojtu (a nakonec i axolotly :-) ) by to mohlo rychle otrávit.
Třeba je rozumný, chytne ho to a bude fakt jednat, ale ve 14 letech se ten život a zájmy tak rychle mění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2014 08:19 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tyna181190
Teď se musím zastat Vojty.V jeho letech,a vlastně trochu i dnes,když jsem se pro něco nadchnul,nezastavil mne ani nedostatek financí a vše jsem řešil za pochodu.Pragmatické smýšlení typu " nejdříve ideální podmínky a poté živočich " je sice v pořádku, ale realita bývá jiná a právě pořízení kýžených jedinců mne donutilo jednat.A jen tak bokem, Aladárek je z chovu fenotypově největších axolotlů, dávat ho za příklad je trošku strašení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 00:12 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
a proč si chvilku nepočkal? něco navíc nenašetřil a pak teprv pořizoval a zařizoval?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 23:34 VojtaMohel Re: tyna181190
Bylo ale s těmi penězi co jsem měl to bylo nejvíc co jsem mohl koupit..... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 16:43 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
Popravdě časem jim budeš muset tak či onak větší nádrž stejně pořídit... tak že nebylo by lepší si pořídit rovnou něco většího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 13:58 VojtaMohel Re: tyna181190
Takže 2 budou tak akorád že ? :) nechci aby tam byl Axík sám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 12:44 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
Čím větší nádrž tím lepší to ti řekne každý a takovým druhým heslem "vodního světa" je 1 cm rybky (v našem případě axolotla) = 1 litr vody a axolotlové jak píše Eva mají kolem 30 cm...tak si vem že bys měl mít minimálně 30 litrů vody na jednoho axolotla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 10:36 Walter Re: Monika
Tuším, že v prodejně Sklorex v Brně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2014 08:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Ze začátku rostou rychle, tak do roka by měli mít dospěláckou velikost. Třeba náš Aladárek má v roce skoro 30cm, tak si představ takové tři v tvém akvárku. Radila bych nekupovat jich tolik a počkat, jestli tě to bude ještě za 3 až 4 roky bavit. Pak s novým větším akvárkem přidej axíky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 23:40 VojtaMohel Re: aladar
Nevím ale další akvárko plánuji až tak za 3 nebo 4 roky teď mám jednoho axíka a má 10cm a v úterý si jdu koupit dalšího :) ale nevím jestli jim nebude vadit když budou 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 20:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Dost místa není nikdy.Pokud to nejsou obři,tak to nevadí,i když někteří útlocitní akvaristé by mohli být proti.Důležité je,co zamýšlíš do budoucna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 19:50 VojtaMohel – Axolotl
Ahoj lidi chci se zeptat jestli by nevadilo kdyby byli 3 v 54 litrovém akváriu :) měli by dost místa pro sebe ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 08:43 Muž Legioix [574] Re: Monika
Monika napsal: Ahoj všem axolotařům. Chci se jen zeptat, jestli někdo nevíte, kde se dá v blízkosti Brna sehnat tmavý axlík. Máme dva albíny a chtěli by jsme k nim pořídit ještě jednoho tmavýho. Ale na burze měli jen albíny. Děkuji za případné odpovědi ;-)

Před týdnem jsem je viděl zde: www.aqualife.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2014 00:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: David
Ta boule mohl být třeba absces, právě po poranění, dostala se tam infekce. Když měníš vodu jednou za dva měsíce, problémy se dají čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 23:43 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: David
Já tmavýho axe sehnala v akvaristice ZOO BRANÍK (www.zoobranik.cz) za 140kč pokud si to dobře pamatuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:22 David Re: aladar
Fotka k příspěvku No mechanické poranění to není, je to ten, jak jsem sem dával jeho fotku tak 14dnů zpět.. Měl takovej jakoby nádor na hlavě, no a vhledem k tomu, že to nejspíš chytil od jiného axe, který na to asi umřel, tak jsem si říkal, že to nebude nádor, ale něco jiného, když je to přenosné.. (Tehdá ses zajímal o vzorek toho "výrostku" na hlavě)

Jinak se to poměrně zahojilo, ale furt mám strach ho dát zpátky do hlavního akvária, aby nenakazil dalšího axe..

Co myslíte..?

Předem díky za info..

Jo a taky sháním axe v přirozeném zbarvení - nevíte, kde se dají sehnat v Praze?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 10:23 Monika
Ahoj všem axolotařům. Chci se jen zeptat, jestli někdo nevíte, kde se dá v blízkosti Brna sehnat tmavý axlík. Máme dva albíny a chtěli by jsme k nim pořídit ještě jednoho tmavýho. Ale na burze měli jen albíny. Děkuji za případné odpovědi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 16:30 Niky.ch
Fotka k příspěvku je to ale blbá kvalita tady jsou moje axolotlové
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:04 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: David
Z té fotky se toho moc poznat nedá,ty mluvíš o vyrážce,kterou nevidím a komplikuje mi to vyhodnocení.Z dálky to vypadá na mechanické poranění s vnitřním krvácením,každý pohyb tlamy to může prodlužovat a ránu stále otvírat,ovšem to bylo ještě to nejmenší a nejlépe řešitelné zlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 14:53 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
S určením pohlaví nespěchej,nakonec je často všechno jinak.Speciálně u axů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 23:09 David – Nemocnej ax
Fotka k příspěvku Tak Toho nemocného axe mám stále odděleně na léčení, ale horší se to - z té vyrážky na hlavě mu dokonce začla téct krev, když do sebe soukal žížalu.

Nevíte někdo, co to může být, a popřípadě co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 22:53 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
Já to že mám na 100% 1 kluka jsem poznala když měl kolem 15-18 cm jinak co jsem četla tak kolem půl roku už je to na 100% poznat... ale každý axík je jiný Eva co má toho tmavého dospělého tak ten se ještě ve 20 cm tvářil na holku a na začátku října nebo kdy to bylo už měla Eva v nádrži vajíčka :-) já teď taky čekám jestli se mi vyklube z mých dvouch tmavých axiků pár nebo dvě holky... :) ale zatím to vypadá na dvě holky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:41 VojtaMohel Re: tyna181190
Taky jsem si to myslel :) Za jak dlouho to tak půjde zjistit na 100% ?
:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=1851