Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 19:10 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
Jak jsou velcí? nebo takhle je mezi nima nějaký velikostní rozdíl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 19:00 sisi
Dobrý den chci si koupit axíky alespoň dva a kdyby náhodou se mi rozmnožili mám jikry odebrat od mamky nebo je tam můžu nechat já jenom že mám jeste jedno akvárium tak že bych je dala tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 18:54 VojtaMohel – 2v1 akváriu
Ahoj tak jsem se dnes rozhodl že už zkusím dát oba 2 axíky dohromady :) Akce prozatím úspěšná jsou tam spolu už asi 2 nebo 3 hodiny a velký malého nenapadá, jen ze začátku malý axík napadal velkého :-D Ale velký axík si to ani nevšímal...... doufám že se přes noc nepožerou :-D Ještě pořád je každý na jiné půlce akvária ale už na sebe neůtočí tak snad v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:29 tralalali – axíci
jojo máme a nevíme si rady už měníme denně vodu a odsáváme dno ale zdají se nám dost vyhublé ty ancistrusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:27 tralalali – axíci
akvárko má cca 80l a tady jsou před půl rokem ... jikry máme mimo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tralalali
Pěkní palec Ale není to akvárko malé? A kameny velké? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:00 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tralalali
Fotka k příspěvku Doufám, že je máte někde z dosahu samičky :-)
Jinak teď čtu, že máte problém s umíráním malých ancíků, to by se mohlo stát potom i u larviček axolotlů, jestli zbývá potrava na dně, musí se denně odstraňovat a dolévat odstátá voda. Aspoň tak to mám vyzkoušené, úmrtnost nulová.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 14:57 tralalali – axík
Fotka k příspěvku tady mamča s taťkou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:55 tralalali – axík
Dobře děkuju máme je zatím 5 tý den a samička už odpočívá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tralalali
Fotka k příspěvku Normálně pokojovou, a teď bych neměnila vodu, to až se vylíhnou a začnou žrát.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:47 tralalali – axík
Aha a jakou jim udržovat teplotu? a měnit vodu než se vylíhnou ? zatím jen praskají uvnitř jikry....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2014 20:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tralali
Fotka k příspěvku Trvá to asi 14 dní až tři týdny, než vylezou z vajíček larvičky, pak se začne krmit, denně. Stejně velký se navzájem nepožerou. Jak povyrostou, je lepší je třídit podle velikostí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 19:24 tralali – axolotl
Máme je odlovené 4tý den vylupují se v jikrách ... četla sem na netu že se nkonec sežerou navzájem a nezbydou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tralalali
Až se vyloupnou z vajíček malé larvičky, můžeš zkusit začít krmit (živou potravou - plankton z rybníka nebo si líhnout artemie). Nezapomenout odsávat zbytky ze dna a měnit vodu. Až povyrostou, začít přidávat patentky, ty už většinou zvládají i mražené. Pak žížaly, kousky ryby, atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 17:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Martina
Nic ve zlém, ale on ten dotaz vyzněl tak, jako že ta četba nebyla dvakrát důkladná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 17:00 Martina Re: Kaira
Ano četla ale po zkušenosti s špatnými odpovědmi z zverimexu si to radeji ověřím
a kdyžtak jestli někoho svýma otázkama obtěžuji moc se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 16:57 Martina Re: Turbínka
Ne to ne axík by měl samostatné akvárium já mám totiž s kamarádkou která ma 100l akvárium jsem se sní dohodla že si je veme abych mohla chovat axíky budou se tam mít určitě líp ve větším akváriu s více rybama. A jinak jsem se jěště chtěla zeptat co mám dělat s vajíčky axíka kdyby se mi rozmnozili koukám všude na internetu nemůžu nic pořádného najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 16:40 tralalali – axík
Poradí mi někdo jak odchovat jikry od axolotlů????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2014 15:18 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Martina
Opravdu jsi ty odkazy četla? :-O Jasně, že nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 15:16 Martina – čištění
Na odkazy jsem se podívala a přečetla jsem je už jsem si také napsala vše co musím koupit.Ale chci se zeptat až budu měnit čistit akvárium mám tam ryby nechat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 15:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Martina
V těch obchodech je to někdy na přesdržku z našeho pohledu...

Jinak se mrkni na ty odkazy a pak si zkus vyhledat i něco sama, najdeš spoustu informací co a jak. I tady na fóru je toho spousta. A tady si můžeš přečíst nějaký články, který ti taky pomůžou - rybicky.net/clanky/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 14:52 Žena Turbínka [2558] Re: Martina
Ty chceš mít axíka ve stejném akvárku a chovat jej na trvalo s rybičkami? To není zrovna dobrý nápad. A na to co ti řeknou v obchodě vůbec neber ohled, často prodavači se sebe vysoukají opravdové "perly".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 14:49 Martina Re: MarekP
Je pravda že moje rybičky umírají nějak dřív než by měli já to takhle čistím proto že ve zverimexu když jsem se ptala tak mi toto poradili moc děkuji že jste mi to řekli dřív než bych si pořídila axolotly mexické protože se mi moc líbí a nechci je nijak trápit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.05.2014 14:15 Žena Turbínka [2558] Re: Martina
Marek to vypsal poměrně dobře, zkus si ty články pročíst. Je moc důležité si uvědomit, že akvárium není sterilní prostředí a není to ani žádoucí ne I v lidském těle třeba v trávicí soustavě v tlustém střevě žije mnoho bakterií, které nám pomáhají s trávením a stejně tak je to v akváriu. Tvým postupem čistění z něj děláš sterilní prostředí znovu a znovu a tím jej stále jako by zakládáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.05.2014 13:57 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Martina
Jednou větou: Děláš všechno špatně. Takovým brutálním čištěním akvária de facto při každé údržbě zakládáš nové akvárium. Co tam máš za ryby a jak dlouho toto praktikuješ? To musí být super odolné ryby a nebo ti sem tam něco chcípne.

Měla bys toho hodně nastudovat, jak to v akváriu vlastně všechno funguje.

www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.05.2014 13:54 jamajcan Re: Martina
Tak takhle,už to akvárium nikdy nečisti.Naděláš více škody,než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 13:47 Martina Re: Eva_R
mám takovou hadici a jeden konec strčím do vody v akváriu a druhý dám do kbelíku a čekám než se to naplni potom vylovím všechny ryby a dám je do větší misky potom vyndám z akvária všechno kromě kamínků a to umyji pod vodou a vydrhnu kartáčkem potom přesypu kamínky do kbelíku a napustím tam vodu a potom ten písek otáčím a hňácám jako třeba těsto a nakonec umyju pod vodou a vydrhnu i akvárium a potom už jen přesypu zpátky čistý písek a dám ten dekorace a s filtrem a potom tam dám už jen ryby.Tohle všechno mě trvá asi 2hodiny je to docela složité a proto se chci zeptat jestli by nebylo to čistit radši tím magnetickým kartáčem a odsávačkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 13:03 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Martina
A jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 12:03 Martina – pomoct
Moc děkuji ale já potřebuji vědět jestli mám koupit takové ty věci jako třeba magnetický kartáč nebo ty různé odsávadla já je doma nemám protože myji akvárium s rybickama trochu jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 11:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Martina
To je stejné jako s rybičkama - vysávat bordel ze dna odkalovačem a měnit třeba týdně cca třetinu vody za odstátou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 11:32 Martina Re: VojtaMohel
Jenom kousek zverimex máme asi 5 minut cesty od domu a nevíte někdo jak mám čistit axíkovo akvárium nikde jsem o tom článek nenašla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.05.2014 23:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tyna181190
Heslo 1cm na 1litr vody se mi nikdy nelíbilo, a tady to neplatí už vůbec..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 23:25 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: pokojové
Ahoj... axolotl může dorůst až 30 cm ale není to podmínkou... dále pak záleží na tom kolik axiků chceš chovat jestli jen jednoho nebo jich budeš chtít víc... každopádně heslo: 1 cm = 1 litr vody nikdy nezklame jen nesmíš zapomínat na to že štěrk na dně nádrže taky něco váží a heslo č.2: čím větší, tím lepší je správně heslo...
osobně si myslím že nejmenší vhodná varianta nádrže pro 1 axíka je 60 litrová nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.05.2014 23:16 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Jak znám "pokojove" tady z rybiček, tak ten by nejradši nacpal axolotla do dvaceti litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 23:12 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Martina
Ahoj většinou se dá převézt v akvarijním pytli... záleží samozřejmě na velikosti axíka... zlo nebude když si sebou vezmeš kýbl s víkem a vodou třeba už ze založeného akvárka kam se budeš chystat axíka dát až ho přivezeš domů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 22:20 VojtaMohel
Dorůstá se až 30 cm ale myslím si že 25cm je většinou maximum takže tak 60l akvárium stačí :) nejsem tedy moc zkušený ale už nějakou tu dobu jsem akvarista :) a pokud potřebuješ přesnost jako já tak tady tohle ti asi pomůže víc než od Evy :-D nic proti Evičko, ale platí tu pravidlo čím větší tím lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 22:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: pokojové
Velké a potřebuje velké akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 22:10 pokojové
ahoj.Jake velikosti doroste?Jake idealni akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 22:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Tralalalinka
Ahoj, třeba budu vědět, kdyžtak se ptej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:20 VojtaMohel Re: Martina
Jak daleko ho povezete ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:16 Martina – přeprava axíka
Dobrý den chci se zeptat v čem mám přepravit mého axolotla až ho povezu domů děkuji za odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 18:32 Tralalalinka – odchov axíčků
Ahoj poradí mi někdo jak odchovat jikry těchto dráčků axolotlů? díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 22:50 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Niky.ch
Nejsem si jistá ale myslím si že na tohle se tu už někdo ptal a pokud si to dobře pamatuju tak odpověď byla že se krmit čerstvýma syrovýma játrama může... ale osobně s tím zkušenosti nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 10:58 Niky.ch – Axik
Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli axolotl může syrová játra ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 10:44 VojtaMohel Re: aladar
Aladare kde pracuješ ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:34 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Dnes nás vyhnal několikerý déšť,můžu tedy v rychlosti objasnit jeden z předchozích příspěvků.Kluci v Mexiku nejsou samo kvůli axům,na to nejsou prachy,mají v terénu spoustu jiné práce s plazíky a spol.,ale maličko mi dluží a protože jsou velmi schopní,věřím,že nezklamou.Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 22:55 VojtaMohel Re: aladar
Ano chápu :) ale i ty maličkosti na který se ptám mi celkem pomůžou :) Dobře tak hodně štěstí v práci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 21:58 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Dnes jsem díky zvyšujícím se nárokům na práci oznámil brzdu na Rybičkách,ale jednu větu ještě dodám.Vojto, pod kontrolou to nebudeš mít nikdy, jako nikdo z nás, protože kdyby to tak bylo,nebyly by Rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 07:24 VojtaMohel Re: aladar
Prostě chci mít všechno pod kontrolou :) A proto se ptám až tak moc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 06:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Nevím,na co narážíš,já nějaké hvězdičky nesleduji ani se za nimi nehoním a je to znát,ovšem někteří uživatelé ano a je to také znát,hlavně na úrovni příspěvků.Dospělí nechtějí nikoho sejmout,za sebe rád každému pomohu,ale co je moc...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=1551