Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 18:16 Aladar Re: David
Podle fotek jsi to nechal zajít daleko,je velmi slabý,vypadá jak z Dachau,jakýkoliv zásah bude riskantní,ale oči má zdravé.Lepší by byla fotka ve vodě.Základ všeho je vždy co nejdříve oddělit od ostatních do fakt studené vody,už to mu může ublížit,ale není na vybranou.Pokud tenhle krok přežije,zkus co nejvíc okysličovat vodu,zvýší se procento kyslíku v krvi,což nastartuje změny v celém těle a nasledně v metabolismu.S oxidací se ovšem zároven uvolnují volné radikály,takže bude záležet,kolik síly v něm zbylo.Pokud to dva dny vydrží/přes noc nevzduchovat/,vypnout,pockat pár hodin a zkusit provokaci žížalkou nejlépe na dně jejím přiroz.pohybem.Uvítal bych fotku z vody,takhle na něm není skoro nic vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 18:15 mckyta
Fotka k příspěvku raději přihazuju fotku, abych dostala úplné povolení :-D možná je trochu ještě to břicho propadlé, ale vypadá 100x líp :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:47 Aladar Re: mckyta
Gratuluji,můžeš začít :-) ,ale opatrně :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 14:09 David – nemocnej ax
tak co mi teda poradíte..;-/?
ax strádá čím dát tím víc, nežral už snad 4mesíce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 09:20 mckyta Re: Aladar
Ahoj, dneska je to týden od posledního žrádla, břicho se srovnalo, mám mu dát nažrat už dneska nebo až zítra nebo pozítří? Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 15:59 Aladar Re: mckyta
Ahoj,na vavříny zatím zapomen,v organismu jsou intervaly mezi zlepšením a naopak.Endokrinní soustava není nonstop,uvidíme zítra.Bříško v případě uspěchu nebude na pohled ok hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 14:00 mckyta Re: Aladar
ahoj, tak podávám denní hlášení: axík se evidentně zlepšuje, "kocovina" už není tak hrozná, jelikož se čím dál víc prodlužujou intervaly mezi mlácením žaber a už tolik nechodí nadechovat se na hladinu, celkově je na něj lepší pohled, než včera, ale to břicho je furt divný, ale tak na to má čas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 23:30 Aladar Re: David
tak co tam sakra dělá?Dej ho jinam a zítra s tím zkusíme něco udělat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 21:24 David – skomírající ax
ahoj, byl sem teď chvíli mimo.. nicméně furt žije a furt nejí..(nítěnky už sem zkoušel..) dokonce už mu ostatní ukousli nohu, jak je zesláblej..

foto zasílám a předem děkuji za každou radu..;-)

uloz.to/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mckyta
Taky mouchy, když nám sem vlítne masařka, tak má smůlu, zrovna axík je miluje :-) A jednou za čas kupuju v rybářství nástražní červy, po částech z nich nechám vylíhnout masařky, a to si dávaj drápatky i žebrovníci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:54 Aladar Re: mckyta
Nečekej na slejvák a ve si rýč :-)nebo zvedej kameny,desky,všechno,co leží na zemi.Cvrčky ano,vůbec hmyz ano,někdy to plivou,tak menší kusy,zvyknou si.Krmení axů má obrovský rozsah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:44 mckyta Re: Aladar
filtr už je fuč, s těma žížalama uvidím, jestli do té doby bude nějakej pěknej slejvák, jinak celkově s tím krmením je to dobrej nápad, jelikož ono toho o axáčích moc není, spíše jen zkopírované údaje z jednoho webu, co cvrčci nebo čerstvě svlečení červi (co nemají ještě ztvrdlou vnější pokožku)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:02 Aladar Re: Eva_R
To máš pravdu,já s nimi krmím cca do 10cm,kdy už jsou naučení i na ostatní krmení,ale v tuhle chvíli jsem nepovažoval za důležité se o tom bavit.Myslím,že každý,kdo je na příjmu,by měl napsat své zkušenosti s krmením,může to být pro všechny inspirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:52 Aladar Re: mckyta
Ted jsem si projel dialogy od včera,okamžitě z té sterilní nádrže vyhod filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mckyta
Pro většího axolotla už jenom patentky podle mně nejsou dostačující, až se rozežere, dala bych mu žížalu (dobrý zdroj vápníku a fosforu) na střídačku s rybím masem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:03 Aladar Re: Klára K.
Kláro,velmi dlouho.Nepotřebují energii na výrobu tepla,dospělý zdravý jedinec ve skutečně studené vodě vydrží mnoho měsíců,ale pohled na něj je žalostný a musí se rozkrmit pomalu.V běžných domácích podmínkách s vodou asi 20 st.se i u menšího nemusíš bát měsíce nekrmení.Ale pokud k tomu není zásadní důvod,vřele nedoporučuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 13:53 mckyta Re: Aladar
srdce sem mu dala dvakrát, krmím hlavně patentkama, kuře sem mu dávala fakt jen vyjímečně a jen třeba tři kousíčky, jinak nažrat nedostane, polo nepolo :-D je to i pro jeho vlastní dobro :) tak díky moc, budu podávat zprávy, jak je na tom :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 13:46 Aladar Re: mckyta
Začnu takhle.Mám pět dospělých axů,kteří jsou často krmeni srdíčky a kuřecí bakterie mají na háku/říká se tomu resistence :-)/někdy mám pocit,že jim to krmení i chybí.V Tvém případě se vyplatí počkat min.týden,pokud se to bude zlepšovat.Pak začneš krmit čímkoliv,jen ne kuřecím srdcem.Masem už vůbec.Ale to předbíháme.Zlepšení uvidíš sama na chování,jestli má kalné oči a žábry středně zabarvené.Pokud bude vše ok,cca za měsíc se můžeš vrátit k srdcím,už mu nebudou vadit.Ale pozor na houpačku chování při onemocnění,na fotkách je vidět,že břicho dostalo od něčeho kapky,nesmí nic dostat na krmení i kdyby prosil všemy způsoby a naučil se vodní polo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 13:01 mckyta Re: Aladar
dávám vždy jen studenou :) a jak tedy bude poznat, že je už v pohodě? jinak díky moc za rady!! :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 12:50 Aladar Re: mckyta
Sorry,byl jsem na nákupu.Starší maso na dně neohrozí zdravé jedince.Doporučuji měnit vodu denně a neředit teplou,na férovku ledovou z kohoutku.Jinak nedělej nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 12:25 mckyta Re: mckyta
Do alba na rajčeti jsem přidala aktuální fotky (na některých se asi nic nevykouká, ale radši sem tam dala všechny) mckyta.rajce.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 12:12 mckyta Re: Eva_R
Taky mě to napadlo, že maso, který tam bylo asi dva dny, než jsem přijela, zkazilo vodu, ale měnila jsem vodu dva dny po sobě a stejnak se to zhoršovalo, takže je možný, že tam je něco, co v tom čistym ne, snad to zvládne
Aladar: takže ho mám nechat úplně být? jak poznám, že má vyhráno nebo naopak, že už je to ztracené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 12:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Nestalo se to třeba jenom tím, že mu to zbylé maso zkazilo vodu a po přendání do čisté se lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 11:15 Aladar Re: mckyta
Pokud jde o skutečně o napadení střev,srdíčka přikrmila invazi,časté nadechování a zvýšený rytmus žaber se dá s trochou nadsázky přirovnat ke kocovině,jde o boj organismu s toxickými látkami zřejmě skutečně z bakterií.V této fázi by každý zásah léčbou mohl skončit špatně.Zvedlý ocas,pokud už se nekřiví a nemá tedy bolesti či křeče,je v pořádku,jde svým způsobem o relaxační,uklidnující polohu,někdy se doslova staví na hlavu,to je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 08:37 mckyta Re: Aladar
A co znamená to "mlácení" žábrami a poměrně časté nadechování se na hladině? Sice moc nevím, jak rychle by to mělo postupovat (jen vím, že dopoledne jsem odešla, to měl ten ocas v pohodě a večer už ho měl skřivenej), každopádně jsem se přes noc bála zhoršení a žádný nepřišlo, ocas se narovnal, zadek se mu sice trochu vznáší,ale rozhodně míň, jak před tím, žábrama furt mlátí, ale i to držení těla je lepší :)snad to není takové to zlepšení před smrtí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 00:29 Aladar Re: mckyta
Omlouvám se,prijel jsem až ted.Jestli křiví ocas po směru těla,to se dá,pokud do strany,už je to jeho boj,který bychom neměli ovlivnovat.Axové reagují na krmení i když jim není dobře.Ty srdíčka téhle situaci fakt neprospěly.Je pozdě,zítra jsem celý den doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:50 mckyta Re: Aladar
vážně se moc omlouvám za spaming, ale možná ještě jedna věc: furt "mlátí" se žábrama, furt je jakoby stahuje a roztahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:39 mckyta Re: mckyta
Axík je ve sterilní nádrži, část vody je nová, část z jeho akvárka, nemá tam ani žádný substrát, prostě jen nahatý akvárko s filtrem, tak snad to dopadne dobře, kápla sem mu tam i trochu těch vitamínů, kdy by měla být viditelná změna? já jen, abych kdyžtak zbytečně nedoufala :/ je lepší se s tím smířit :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:19 mckyta Re: Aladar
než jsem si tohle přečetla, zládoval ještě dva kousky srdce, od teďka tedy nekrmím, ale mám obavy, že to nezvládne, jelikož se mu ocas začíná křivit směrem nahoru :/ přemístím ho tedy do nějaké menší, sterilní nádrže, pouze s filtrem, snad to zvládne, doufám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 20:15 Klára K. – Půst
Ahojahoj , jak dlouho maximálně vydrží axolotlík bez jídla? tone hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 11:47 Aladar Re: mckyta
Už jsem dorazil.Tohle nebude sranda,podle rychlého zhubnutí a laxního držení těla může jít o napadení tráv.traktu prakticky čímkoliv,bakterií moc není a většinou jsou termofilní,můžou to být naše Esch.coli nebo campylobakt.z kuřat.Ve hře jsou i rota,adeno a coronaviry.Mohou to být i paraziti ze syr.masa.Na dálku se to fakt nezjistí.Lidem,kteří nemají na drahé testy říkám,několik věcí.Uplně přestat krmit,během toho období naprosto čistou vodu a hlídat sebemenší náznaky plísní napadající oslab.organ.většinou od lemu ocasu.Axolotli jsou uvnitř velmi odolní a s většinou invazí si poradí,mají li podmínky.Z venku jsou citliví na plísně a při zanedbání velmi často hynou i na učinky léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 09:27 mckyta Re: Aladar
tady je album na rajčeti s fotkama, fotky jsou dělaný dneska, poslední dvě jsou z minulého týdne na porovnání mckyta.rajce.net/… , snad se z toho něco vykoukat dá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 08:56 mckyta Re: Aladar
A dneska sem na něj koukala, a má asi nějaký kožní problém, moc se to nedá popsat, ale kousek se mu tam odlupuje a hlavu má taky divnou :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 18:43 mckyta Re: Aladar
No, jak měl v akvárku ty rybky, tak ty fakt ubejvaly i párkrát sem ho viděl, jak loví, pak sem odjela, mamka mu tam dala to kuře (napadla mě salmonella) a od neděle asi do úterý ztratil to svoje bříško...teďka odpoledne jsem mu koupila kuřecí srdce, vzal si dva kousky a třetí už nechtěl, tak jsem zkusila i dva pidi kousíčky kuřecího (občas mu ho dávám) a to taky si dal dva kousky a třetí už nechtěl...včera a dneska mu čistila bejvák, kápla sem mu tam kapku vitamínů (domácí, kupovaný na teraristické burze-snad sem tím nic nepokazila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 18:32 Aladar Re: mckyta
Ahoj,jak je to tedy dlouho,co nežere?Nerozumím tomu hubnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 08:03 mckyta – divný axouš
Ahoj, před půl rokem sem si pořídila axína. Rostl jako z vody, ale před týdnem jsem mu přinesla malá paví očka a ráčka (ráček jen jako regulátor zbytků), paví oka zmizela do necelého týdne, pak jsem musela na 3 dny pryč, během kterých se asi mamka chtěla stát chovatelkou a šoupla jim tam dva kusy (docela velký) kuřecího, našla sem tam ale už jen jeden. Od té doby už to s ním jde z kopce, přinesla jsem mu další rybky, ale ty nechce, patentky si dá, ale reaguje na ně jen z pinzety, trochu si dá, ale většinu vyplivne, hodně zhubnul, kůže je taky nějaká divná, krmím patentkami, občas kuřecím masem (malinkatými kousky, když vaříme, znáte to:), docela často plave nadechovat vzduch a pak se vznáší, i žábry mi připadaj trochu menší, nemá někdo nějaký nápad? kdyžtak mám i mikroskop, žádnej zázrak, ale stačí to :) díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:22 Aladar Re: Eva_R
To Ti mohu pro klid duše naznačit.Jedná se o kmeny bakterií,některé bezděčně zabíjí organismus,jiné se přizpůsobí,ale stále jsou dlouhodobě nepříjemné až nebezpečné.Někdy se to dá poznat podle třeba pěti deseti fotek žaber za den.Ideální je jedinec v ruce,obyčejný mikroskop a za chvíli víme,co budem likvidovat.Ale opatrně,obojživové jsou velmi vnímaví na jakoukoli cizolátku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 21:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Jenom mě zajímalo, co by to mohlo být, hlavně z čeho to vznikne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 21:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Ten je krásně zlatej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:57 Aladar Re: Eva_R
dokud se neozve David,nemám se čeho chytit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 19:03 Aladar
Fotka k příspěvku nové přírustky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 23:48 Aladar Re: Eva_R
Kdyby to bylo jednoznačné,tak bych to napsal.Potřebuji informace,abych nedoporučoval kraviny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2012 18:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Přeci jenom mi připadá, že se žížaly mnohem víc blíží potravě, kterou si axolotl může sám najít než vepřové, kuřecí, které je ještě k tomu dopované nějakými léčivy. Aladare, prosím, napiš co by to mohlo být, když plive potravu, zajímá mě to. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 15:38 aladar Re: aladar
Opravuji,záleží na složkách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 15:22 aladar Re: David
Ahoj,zdravim vsechny a nezlobte se,ze trochu pritvrdim.V Xochimilcu je asi tolik žížal jako prasat,nejsou přirozenou potravou axů a disponují v tr.ustrojí slušnou mikrobiální aktivitou,která občas některému jedinci nesedne,stejně jako nítěnky,které jsou ovšem díky svým nárokům na znečištěné prostředí mnohem rizikovější kvůli jedovatým výměškům bakterií v nich obsažených.Maso na krmení skutečně není vhodné,kuřecí srdce ano,krmím jím v kombinaci s jinou potravou mnoho let,mam zdravé dospěláky i odchovy.Zastánce tradicional.doktríny bych chtěl upozornit,že přirozenou potravu nikdy plně nenahradíme,záleží na složky v potravě,nikoli na složení potravy.Davide,pokud Tvůj ax ještě žije,pošli fotku,detail hlavy,hlavně žábry,vím o dvou variantách řešení,ale diagnoza na dálku je zárukou fatálního omylu.Pokud plive i pidikousky měkkého,třeba rybího masa,asi vím,o co jde.Zatim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 23:00 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: David
Tak možná jsou odolnější a padnou časem, nebo taky ne. Kuřecí, natož vepřový maso je pro ně nepřirozená strava, kde si uloví prase? Svojí první drápatku jsem taky krmila hlavně kousky kuřecího masa a do roka pošla. Krmím normálně, rodinka drápatek se rozrostla a za šest let nebyl žádný problém. Doufám, že to tak zůstane :-) Nemusí to být zrovna tím, ale u té stravy bych začala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 22:47 David
ale každopádně díky za rady.. vyzkoušim třeba ty patentky..
(ale když sem ho posledně krmil žížalama.. cca měsíc zpět tak jí taky jenom žužlal a pak vypliv..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 22:44 David
nevim jestli to může bejt špatnou stravou, když všichni ostatní to v pohodě žerou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 21:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Eva_R
Díky za informaci, vyřadím je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 21:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Pepan
Patentky jo, nitěnky se nedoporučují, můžou být zdrojem parazitických onemocnění.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=3451