Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 13:07 Puffie
Dobrý den, v jakém stáří se pozná pohlaví axolotla? Mám doma velkého asi 11cm, pozná se to už nebo je ještě brzy? Mám zaslat fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 18:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Izma
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ono se masem moc nekrmí, jenom snad rybím, a to samozřejmě syrovým. Ideálně by se mělo krmení co nejvíce přiblížit tomu, co si axolotl může ulovit sám v jezeře. Doporučuji přečíst tohle, docela dobrý odkaz palec www.akvarista.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 18:09 Izma Re: Horác
Právě, že jsem četla na internetu, že maso někdo nejdřív uvaří, proto se ptám zde. Přišlo mi to dost divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 17:58 Muž Horác [3942] Re: Izma
Axolotly jsem nikdy nechoval, ale i tak jsem si stoprocentně jistý, že pokud se jim podává maso, tak určitě syrové ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 16:58 Izma
Zdravím, krmíte axolotly sirovým masem nebo jej vaříte? Čím krmíte nejčastěji? Uvítám odkazy, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:10 Johny-h Re: vlada aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, posílám fotky obou axíků. První je ten, co nežere moc a druhý ten ok. Akorát teď během dvou dnů se na něm objevil tento zelenohnědý povlak. Poradil bys mi prosím, co to je? Pardon za kvalitu fotek. Ještě k tvojí odpovědi. Co znamená chladnější voda a jak dlouho nekrmit? Moc děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 18:33 vlada aladar Re: Ivan
metamorfóza je možná,ale lechce riskantní.Jde o to probudit funkce štítné žlázy hormonem thyroxin,který je na předpis.Další verze je obědnat si u řezníka hovězí štítnou žlázu a krmit jen jí.Pak do třech týdnů počítat s výlezem mloků na sucho a připravit jim kromě samozřejmého výstupu z vody hlínu a kůru,kam hned zalezou.Tito jedinci se dožívají dvojnásobek toho, co vodní,ale budou stále schovaní,pokud nebudou mít alespoň 90% vlhkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 18:20 vlada aladar Re: Johny-h
na krmení se vykašli, podporuješ to, co ho likviduje zevnitř.Počítej s tím,že současné modifikace jsou nestabilní a milý ax může uhynout.Vněší výjimečná regenerace je odplatou za jejich genetickou citlivost.Chladnější voda bez krmení dá nám i jemu čas na vyřešení problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 16:23 Johny-h Re: Johny-h
Ahoj, opět se vracím pro radu. Axík,který má bulku na zadní noze, která se už téměř ztratila, strašně málo dlabe a chřadne. Krmím žížaly nachytané na zahradě, krevety nebo mražené ryby. Krmím tak i druhého samečka a ten krásně prosperuje. Když krmím toho malého, tak zhltne 4 malinké kousky (cca půl malé krevety) a další sousta vyplivává. Stejně tak i žížaly. Je tak třetinový oproti druhému a to by měli být stejně staří. Krmím obden max ob dva. Vše začalo s tou bulkou. Dokázali byste mi prosím poradit? Už se pomalu ztrácí před očima.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 08:51 Jitka Re: Soolcen
Tak jak jste dopadli s axíkem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 21:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: jitka
Nemám s tím zkušenosti, aladar jo, ale už tady dlouho nebyl, tak si ho dovolím citovat (z tohoto fóra):
Většina protiplísňových přípavků se prodává v akvaristikách,problém je v tom,že u axů to moc neúčinkuje.Účinné přípravky mají všichni veterináři.Mě se na vlny plísní u velkých odchovů velmi osvědčil hypermangan,je velmi účinný,stokrát víc než drahé přípravky,ale kdo s ním neumí zacházet,zlikviduje si chov.
a

Plíseň u axolotlů se dá řešit pomocí manganistanu draselného,který je v opatrně namíchané růžové barvě velmi efektivní narozdíl od prodávaných protiplísňových "preparátů", navíc je levný.V lékárně si řeknete o pár gramů hypermanganu a máte ho na deset let i na řešení plísňových vln u větších odchovů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 20:54 jitka – axolotl - plíseň ?
je možné axolotla nechat chvíli v nádržce s roztokem velmi slabého hypermanganu?. Bojujeme celkem marně zřejmě s plísní a po otírání tamponkem sebejemněji se mu po tělíčku objevují občas červené krůpějky (jao poranění).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 16:31 Afroowce – Příprava vody
Ahojte, chtěli bychom si s přítelkyní pořídit Axíky a chtěl bych se zeptat, jak pro něj připravit vhodnou vodu? Nikde jsem se to nedočetl... nebo stačí napustit obyčejnou z kohoutku? Není pro něj špatná? Děkuji za tipy =) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 13:44 Ivan – Metamorfóza
Ahojte všichni =) Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s metamorfózou Axíků? Jak jí vyvolat? S přítelkyní chceme nějaké pořídit, uskutečnit to a přemýšlíme, jak tedy přizpůsobit akvárium (voda/souš). Moc děkuji za případné odpovědi =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 10:12 RBSC Re: Luboš
To máš těžké odpovědět, když jsme tu bulku ani neviděli(ne že by mně to nutně pomohlo, ale třeba někdo jiný to identifikuje do správné kategorie). Může být neškodná. Pokud se bude zvětšovat, bude asi nejlepší zajít k veterináři.
Tak či onak, vždy se můžu mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 08:20 Luboš – Axolotl - bulka
Ahoj,na našem axíkovi se objevila bulka. Na jeho žebrech, není příliš velká. Máme to řešit, či zmizí sama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2015 18:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: jdub
Nevím, jestli je to důvod k radosti. Lepší by bylo nekrmit, hlady za pár dnů neumře. Po půl roce krmení masem by vyčistit potřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 18:43 jdub Re: jdub
Hurááá hop Ferda si vzal už půlku pěknýho červíka. Tak snad bude OK palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2015 08:55 tralalinka – Ahoj
Fotka k příspěvku Prckové rostou a frčí do světa ... mám radost a díky Eva_R za rady :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 16:04 jdub Re: Eva_R
Děkuji. Mražený červící - cca 1cm velcí jsou pro ryby a želvy. pokusím se ještě snížit teplotu a asi snížím množství vody, aby se lépe chladila. Může se opravdu přidávat odtočená ledová voda z kohoutku (to mi poradili v prodejně). :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 07:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: jdub
Ahoj, špatně je to krmení. Hovězí maso je hrůza a mražené červíky (patentky?) jsou tak pro malinké prcky.
Vodu bych chladila nějaký čas ještě víc, nekrmit. Jak už tady radil aladar - jednoduše řečeno, trávicí trakt je pravděpodobně napadený nežádoucími bakteriemi, které nesnáší studenou vodu, axolotl snáší studenou vodu dobře. Po čase pomalu začít krmit normálně - žížaly, ryby, červy, hmyz.
Vzduchování je u axolotlů zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 17:01 jdub – něco dělám špatně
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradíte mi? O víkendu jsem bohužel přišla o jednoho ze dvou axíků. měla jsem je cca půl roku a celkem vypadali spokojení. Akvárko 120 litrů, voda filtrovaná+vzduchování o teplotě 20-24 stupňů maximum. Vodu chladím zmrzlou vodou v petce a v prodejně mi poradili dávat studenou vodu z kohoutku při výměně 1/3 vody (1x v týdnu). krmila jsem libovým hovězím masem a nyní mražené červíky. Minulý týden se u jenoho axíka objevil zčervenalý růžek a druhý den byl růžek zapouzdřený jako v plísni. Než se mi podařilo zjistit o co jde a jak začít léčit, tak uhynul. Celé se to odehrálo za 4 dny sad .Nyní druhý axík odmítá stravu a nevidím na růžkách to řasení (má je zcela hladké)jnak žádné změny na něm nevidím. Vodu držím mezi 19-20 stupni. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 12:35 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Tak červená barva je pryč, bylo to asi to kousnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 23:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RBSC
Taky mi to připadá nejvíc na to kousnutí druhou larvou. Ale jinak vypadá zdravě, žere jak blázen, tak to snad bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 23:04 RBSC Re: Eva_R
A tak jo...
Vypadá to, že část výběžku chybí, takže nejspíš zánět po mechanickém poranění(ale nevylučuji ani onemocnění). Larvy obojživelníků se občas napadají.
botanika.prf.jcu.cz/…
www.caudata.php5.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.kgtrebic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 21:56 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Jedné larvě se zabarvily dva výběžky žaber dočervena, je to ještě jasnější červená než na fotce. Může to být následek kousnutí druhou larvou (která je o kus větší) nebo to tak už zůstane? To zjistím asi až časem, že? :-) Radši jsem je oddělila.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2015 22:39 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Dobrý večer, nebudu cca deset dní ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2015 00:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Gystr
Hrozně to vypadá po příchodu z práce u osmiset mrňousů.Vysvětlení je prosté.Kdyby měli axolotli jiný povrch kůže,jen o něco pevnější a odolnější, neřešili bychom to.Díky jejich specifické a velmi lokální adaptaci mají sice mimořádné regenerační schopnosti, ale potřebují čistou studenou vodu.Dnešní gen. modifikace si s tímto problémem dokáží částečně poradit, ovšem zase na úkor jiných evolučních nečestností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 20:06 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: Zuzana
No ty bláho to vypadá hrozně, jak se něco takového může stát? :-( Aladar, nějaké vysvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 18:32 RBSC Re: Soolcen
Jen dodatek, kdyby se "červené fleky" zvětšovaly i po zlikvidování plísně, bude v tom masivní nekróza. Zajít k veterináři ideálně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2015 01:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Zuzana
Je velmi důležité nekrmit, pokud se to samo nevrátí, ještě -čistá voda, umyjte si ruce bez mýdla,dvěma prsty mu to opatrně vraťte zpět.Na tento zákrok doporučuji dva lidi.Jestli se objeví zduření, zánět... bude se jednat o problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2015 01:13 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Dobrý večer či ráno ani nevím.Omlouvám se za nedostatečnou přítomnost,stavím v D.Břežanech velkoobjemovou kamennou odpočinkovou zonu spojenou s novým hřbitovem, který podle mého stavu bude zřejmě zanedlouho mým odpočinkem.Plíseň u axolotlů se dá řešit pomocí manganistanu draselného,který je v opatrně namíchané růžové barvě velmi efektivní narozdíl od prodávaných protiplísňových "preparátů", navíc je levný.V lékárně si řeknete o pár gramů hypermanganu a máte ho na deset let i na řešení plísňových vln u větších odchovů.Eva: čau, z toho snad bílá forma nebude, ale pokud ho budeš chtít tmavšího, použij větší koncentraci výše uvedeného přípravku.Ale raději ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 20:29 Zuzana – Vyhrezly konecnik?
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes koukám na našeho Axelotla a z hrozila jsem se, co to prosím je a jak mu pomoci? Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 18:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
Fotka k příspěvku Zdravím, nám se daří dobře :-) Při údržbě akvárka jsem objevila dvě zapomenuté larvičky, a nějak se to stalo, že zase piplám :-D Aladare, vypadá to jako tmavák, co? Velikost cca 1,5cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 18:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Soolcen
Vypadá to hrozně. Bohužel s léčením axolotlů nemám zkušenost, to spíš aladar. "Pokousání" mě taky napadlo, zase je ale divné, že by ho vzal takhle za hřbet..
Asi bych ho přendala jinam a čekala na radu aladara :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:22 RBSC Re: Soolcen
Podle pravidelného tvaru, ranek, a popisu bych tipoval na pokousání dominantnějším kusem a následné zaplísnění.
Ale můžu se mýlit, takže napiš třeba Aladarovi nebo Evě R.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2015 12:46 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Zdravím Vás přátelé
Fotka k příspěvku Tak po dlouhé době fotka mojí Růženy ... :-) Jak pak se tu máte? ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 12:37 Soolcen – Asi axolotlí plíseň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosíme o pomoc, zatím nikdo neví, co s naším černým axolotlem je. Pro lepší přehled bez zdlouhavého popisování zasílám fotografie. Druhý axolotl je naprosto v pořádku a asi dvakrát větší, ačkoliv stejně starý. Neví někdo, co s ním?
Již týden nejí, dostal do sebe jen kousek žížaly, jeho stav se změnil za jednu noc. Den předtím na něm sice byly malé známky toho, že něco není v pořádku, ovšem ne takto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2015 15:01 Zuzka Re: Eva_R
Tak sem ho dala mimo, jak si poradila a do ted uz vyprdnul sest kaminku a zacal jist :) dekuju moc za rady a podporu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 18:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Zuzka
Snad je vyloučí normálně, jestli jsou to vůbec ty kamínky. Asi bych ho dala někam bez štěrku a sledovala, co bude. Jednou se mi přecpalo kamínkama jedno z mláďat, dokonce přestalo žrát, to u nich není moc normální :-) Ale postupně je vytlačilo, bylo jich fakt hodně. Pak už to nedělalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 18:21 Zuzka iRe: Eva_R
Jej, to me desi :/ a jak to z něj dostat? :( kaminky jsou cca pul centimetru velky. Mensi uz mi prislo ze je jen pisek. Nebo myslis, ze jsou pro nej jeste velky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 23:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Zuzka
Jestli to spíš nepřehnal s těma kamínkama, možná se mi to jenom zdá, ale nejsou na něj moc velké? Aby je dokázal vytlačit... Snad ještě někdo napíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 22:05 Zuzka Re: Eva_R
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,díky moc za pomoc!:) posílám pár fotek, snad z toho půjde něco vyluštit. No myslíme si, že to nevyprdnul, protože to je docela vidět, že tam má jídlo v břiše, červa a tak. Úplně nevím jak to pospat. Pokaždé jsem zbytky ze dna sbírala a teď už tam právě nic nenacházim. Jsem absolutně vodním živočichem nepolíbená, tak snad jen zbytečně plaším..:) Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 21:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Zuzka
Ahoj, nešlo by ho vyfotit? Že z něj nic nevyšlo víte jak? Jestli je na dně štěrk, výkal se snadno ztratí :-)
Ten povlak bude "slepá hladina". Dá se sebrat třeba kelímkem, ale bude se tvořit dál. Chce to častěji odkalovat dno a měnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 19:37 Zuzka
Ahoj, moc prosím o radu!
Máme axolotla teprve chviličku. Všechno bylo od začátku úplně v pořádku, pak jsem mu koupila dvě malé neonky, jedna hned zmizela. Pak ještě tak čtyři dny jedl normálně a pak sme si všimli, že vlastně vůbec nic ze sebe nedostal. Už je to tak dva týdny, přestala jsem krmit, pořád je nafouknutý a je jasně vidět, že všecko co od neonky pozřel zůstalo vněm. Plave, skotačí, působí až na mega břicho dost dobře. Co prosím s tím? Už mi přijde, že je to věčnost, začínám mít strach. Nebo je to normální?
A ještě prosím o radu na zřejmě hloupý dotaz, ale na vodě se tvoří neprasknutelný bublinky, po nabrání vody sítkou je tam takový bílý povlak. Co s tím? Teď se mi to utvořilo i v nádržce, kde máme druhého maličkého axolotla.
Děkuju moc za radu! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 23:21 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: aladar
U nás je jim taky jedno co je za počasí oni mají taky jaro :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 20:47 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
A doporučuji vyrazit na lov žížal, je jich všude plno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 20:46 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Venku hnusně a u nás taky jaro :-D Už máme nakladeno a částečně sežráno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2015 20:26 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Kroupy nekroupy, jaro je tady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.03.2015 19:11 zdena – ahoj
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Naše mimi
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=1151