Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 11:15 mckyta Re: tyna181190
jde mi spíš o to, jestli je lepší mít jednoho nebo dva.... :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 08:10 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: mckyta
klidně i 20 když je budeš mít kam dát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 20:06 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: mckyta
4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 16:04 mckyta – dva či jeden?
Nazdárek párek, chci se zeptat, budu pořizovat opět axolotla, naštěstí už na to nebudu sama a už tak nějak vím, co a jak...jen řeším dilema, jeden nebo dva? díky za názory :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2014 22:20 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tyna181190
i to k tomu patří,zvláště napadnou li nemoce souběžně i chovatele, to je pak nevyspalost a nemoce bez ,n, :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 21:45 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: aladar
starostma jsem měla namysli nemoce a to fakt nikomu nepřeju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.09.2014 20:42 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tyna181190
jen ať ty starosti dělají,nic lepšího pro chovatelský růst není ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 10:03 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: mattea
Tak to držím palce ať dělají jen samou radost a žádnou starost tak jako ti mí pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2014 15:38 mattea – Axíci jsou doma!!!
Trvalo mi to vážně dlouho (víc než rok) ale axíci jsou doma! Jsou žraví, krásní a zatím to vypadá, že se jim daří :)
Nádrž není dokončená dle mých představ, ale co do rostlinek ji dokončím během několika málo dní. Svítidlo bude do 14 dnů, rostlinky to budou muset přežít hmm
Mám obrovskou radost... jeden z dětských snů - akvárko - můžu vyškrtnout ze seznamu ano
(Prezentace zveřejněna, malé množství fotek omluvte)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 20:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Alenaias
Tak to je mají přímo v Ústí, viděla jsem je tady rybicky.net/obchody/801 , krásné tmavé malinké axíčky ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 20:40 Alenaias Re: Eva_R
No myslím okolí Ústí nad Labem ... Ráda bych věděla jsou-li tam někde k sehnání :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 20:54 JajaJ Re: Eva_R
Díky za info, doufám, že to vydržím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 19:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: JajaJ
Aladar má nějaké problémy s počítačem, tak ti touto cestou vzkazuje :-) - 6.září bude v Praze na Výstavišti velká akva-tera burza, kde bude výběr více barev axolotlů. Více info www.zivaexotika.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2014 17:20 JajaJ – Sháním axolotla černého - v Praze
Ahoj, Axolotl mi učaroval, že mám pro něj doma nachystané akvárium s rostlinkami a vodou, kterou zatím jen filtruji. Zato Axolotla v černé formě, nebo i jiné jsem nikde po Praze nesehnala, ani ZOO Braník apod. Nemáte někdo odkaz na chovatel nebo prodejnu, kde je mají? Děkuji za jakoukoli radu!! Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 21:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Alenaias
Už jsem chtěla psát kde jsem je viděla, ale teď koukám, že asi myslíš Ústí nad Orlicí a ne nad Labem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 21:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tyna181190
Mně je nechtěly drápatky, a ty jsou trochu žravější než axíci, ale budu to muset vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 20:49 Alenaias – Axolotl mexický
Nevíte někdo o Axolotlovi ke koupi v Usteckém kraji???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 00:12 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Eva_R
já mám dobré zkušenosti s červíky... řekla bych že je mají axíky snad radši než žížaly... teda aspoň mi je neplivou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 05:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
S moučňáky je to těžké, u nezkušených strávníků se musí "načnout".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 22:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Že byl už vykuchanej, to vůbec není poznat!
Tak to krmení trochu rozeberem, ne? Já se přiznám, že jak teď bylo delší sucho, tak axíci žrali převážně ryby (celé rybky), vyjímečně žížalu nebo mouchu. A Aladárek teď začal plivat žížaly. Už mu nechutnaj jako dřív, miluje ty malé střevličky. Jsem ráda, když po vyhladovění kousek žížaly pozře :-D Mám ještě zkusit třeba ty moučňáky? Žáby mi je vždycky plivaly, tak se mi to nechtělo ani zkoušet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 12:46 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Ovšem zapoměl jsem dodat, že milý lín byl poněkud mrtvý a vykuchaný , práce spočívala v ostražitém čekání, občas malého přidloubnutí :-) a výrobě asi třiceti fotek, z nichž vzešlý výsledek neodpovídá námaze ani představám.Aby měl příspěvek alespoň minimální hodnotu,přihodím něco o rybím mase.Je li obaleno (šupinami), ideální forma krmení.Je li obaleno něčím jiným, může se jednat o méně vhodné rybí prsty (asi bahníků, nebo těch, co chtěly vzít nohy na ramena).Zkušenost s říčními rybami je dlouhodobě lepší než s mořskými, ale kam s lososem? Jedinci chovaní v mořských farmách jsou velmi tuční, ale nenápadně.Nevadí to nárazově ani tak axolotlům, jako chovateli při následném čištění.Kam se hrabe kapr.Naopak dravci jsou vítáni chuťově i nebordelově.Značný úspěch (divoký lov spojený s rizikem rozbití nádrže) měli okouni od Evy R.Přesto si myslím,že ryby by měly tvořit max. třetinu veškeré potravy, možná i méně, ale to už je téma oboru Krmivářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 23:19 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Neumím montáže,je to regulerní lín a půlhodina práce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 20:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
To je fotomontáž nebo jsi jim tam dal fakt takovýho obra (lín?) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.08.2014 19:38 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Nechte toho, držim ho!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 00:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Dík. Musela jsem dát pryč všechny rybky, pouštěla se jí do toho další. O té doby se to hojí a teď to vypadá mnohem líp, mizí to. Nevěřila bych, co dokážou takové 3-4cm rybky. Na Aladárka si teda netroufly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 22:46 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Obě varianty vzniku jsou ve hře.Myslím, že máš dostatek přirozené intuice,která velí odstranit domnělého záškodníka a dál nezasahovat a sledovat vývoj.Všechna upozornění na záněty aspol. jsou zbytečná,psal bych jen to, co už jsi udělala nebo jsi na to v pozoru připravená :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 21:35 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Ještě jedna s bleskem a porovnání velikosti s Aladárkovou nohou :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 21:32 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Ještě zkusím jednu fotku, není to pořádně vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 21:31 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Jinak vypadá Růženka úplně normálně, zdravé žábry, chuť k jídlu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 21:30 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Mám asi problém - včera jsem si všimla, že jedna z krmných rybek klove do ocasu Růženky, ta se snažila jí setřást, ale nedala se, pořád jí pronásledovala. Útočila na jedno místo, jak jsem zjistila, má tam Růženka takový jako vykouslý flíček, červenobílý. Rybka už je pryč, teď nevím, jestli jí to udělala, nebo ožírala už nemocnou tkáň. Co s tím? Vyhojí se taková ranka sama nebo to něčím desinfikovat?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 11:40 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: tyna181190
To je jasný, nejdřív jsem chtěl dát mikyho kámošovi, ale nakonec jsem koupil nové akvárko a růženka (axolotl) je v ložnici v akvárku a miky (ancistrus) je v akvárku v pracovně ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 11:38 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci
Já chovám taky rybičky a kdybych to měla brát podle toho co mám radši, je mi milejší nebo se mi líbí tak mám sama problémy s tím že bych se nenajedla protože mám ráda zvířata jako taková. To je hold osud a tak zařízená příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 07:34 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Já už si zvykám, ale díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 05:30 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Mě to je celkem jedno, myslel jsem, že kromě jiných akvaristů by to mohlo vadit i tobě, ale nechme toho.Nikdo pohoršený se neozval, tak asi dobrý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 23:36 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: aladar
Jako já mám rybky taky rád, ale axolotl je na prvním místě, takže jen ať si Růženka pochutnává ... Psal sem to, ale z důvodu, kdyby to někoho zajímalo, jakou živou stravu si už chytla ... ;-) Jinak Miky už má nové akvárko, zitra udělám prezentaci ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 22:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Jenže tohle je fórum o obojživelnících, jejichž potravou jsou mimo jiné rybičky. Je každého věc, jestli sem vejde a bude číst. Já třeba ani nepáchnu na fórum o hadech, nečekám, že by se tam chovali taktně a nepsali si o krmení hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 22:52 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
To nebylo v otevřeném foru, ale na mém profilu s varováním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2014 22:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Člověče aladare, nedával jsi na akvaristické stránky video, kde axolotlové žerou miláčky? Nebylo to taky netaktní? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 22:30 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Při vší úctě nemusíte na akvaristických stránkách popisovat jednotlivé druhy sežraných rybiček, které jsou pro jiné chovatele miláčky.Zachovejte trochu taktu a podobné informace si sdělte jinou cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 22:12 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Zdar Pepane, ty moje akary vypadaly nevině, ale už zvládly horský i karpatský čolky, dva tři obecný a velký, žebrovníky jsem nesehnal ale na mladých axolotlech si zgustly, jenom ty černý dělali vlny, ale nakonec jsem ráno sebral jen kus žaber na hladině :) .......(!!!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 21:03 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Gystr
No problémy s pavíma očkama mám já :-) zůstaly mi tam jen samý dospělý samice... teď jsem si objednala 30 ks neonek tak uvidíme co s nima provedou. každopádně pavice jim tam nechám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2014 15:04 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Živá potrava
Taky sem koukal, že jste tu řešili, že axolotl nechce paví očka. Moje Růžena je teda ráda má. Paví očka a neonky jsou jako první pryč když je dám k růžence. Jinak Růžena už měla tyto rybky: Danie pruhovaná, neonka obecná, paví očka, rasbora klinoskvrná, plata skvrnitá (s tou se celkem trápila, to měla růžena tak 15 - 20 cm když jí sežrala, tak 20 min jí měla v hubě a nakonec jí spolkla), no a teď sem jí tam dal ty černý blackmoly nebo jak se to jmenuje a ty už požrala asi dvě ... :-)

Rasbory a danie se celkem drží, mám tam dvě nebo tří rybky které se naučily uskakovat růžence a jsou s ní od malička ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2014 14:57 Muž Gystr [11] - Obojživelníci
Zdravím Vás axolotí přátelé ... Tak růženka je zdravá, žábry se jí uzdravili po jednom dni, pak se to ještě opakovalo jednou nebo dvakrát, ale vždy to po jednom dnu odpadlo nebo jsem to pinzetou sundal.

Ale včera se jdu na Růžu podívat a koukám že měla něco na těle tak koukám a zjistil sem, že je to krev, jelikož ancistrus kterého mám od malička s růžou, jí asi píchnul a růže tekla krev. Když jí ta sraženinka (krev) odpadla, měla tam dvě malé tečky ... Takže Miky (ancistrus) šem z akvárka ven a sháním pro něj nové akvárko, které si udělám v pracovně.

Ancistruse tedy určitě nedoporučuji dávat s axolotlem ... Když byl malej, tak to bylo v pohodě, ale teď má Miky už skoro 15cm a asi začíná machrovat ... Růžena si ho nevšímá, ale začal jí lést do domečku a asi když tam růža šla tak tam byl i on a píchl jí hajzlík ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2014 22:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sid
Pěší ryba ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 22:17 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Eva_R
Axolotla, přeci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 22:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Káča
Dobrý večer, nějak jsem nepochopila dotaz, jakou rybičku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 22:08 Káča – pomoc
Dobrý večer.Na netu jsem našla tuto (rybičku),jsem s Liberce,ale tady o ní nikdo asi nikdo neslyšel,nevěděl by tu někdo kde ji mohu sehnat?Dojedu si pro ní,ale né na moravu(tam jsou inzeráty)děkuji,můžu poprosit o ifo na email mailto:BizovaKaterina@seznam.cz děkuji moc
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 15:08 Žena PavíholkaXXL [7] – Axík
jen se zeptám,je chov Axolotlů náročný ? a v jak velká nádrž mu stačí? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 11:04 Laura82 Re: Turbínka
Ok chápu :) Už mám v akváriu 5 dénií pruhovaných a zatím po nich jde jen nejmenší axík :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.07.2014 10:00 Žena Turbínka [2558] Re: Laura82
Nevymýšlej další blbosti ne Betty chtějí vodu ideálně okolo 28°C a axík je studenomilný. Spíš bych řekla, že ti axíci ve zverimexu jsou ještě mladí a nebo otupělí, aby jim došlo, že jim nad hlavou plave jídlo.
Jak poznáš že rybky vypadají spokojeně? Nemlátí ploutvičkama do skla a nekřičí pusťte mě ven? :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=1351