Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 00:02 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
Starosti s axem nech na zítra,hlavně do něj nešťouchej ani nic jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:59 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
vodu jsem měnila... on se snaží dostat dolů, teď se zašprajcoval pod kytku, aby ho to nenadnášelo - strčila jsem ho tam, ale prostě ho to tlačí vzhůru, ale občas vypustí bublinu, což nedělal, tak snad to bude lepší. mě to štve. u každýho zvířete, co mám nebo jsem měla a že to byla zoologická smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:42 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
vyměnit část vody i s axolotem:-D to by určitě pomohlo.. taky možnost že se mu nelíbí voda...
Já bych ho pořádně vyndal z vody začal mu nadávat tak ho potopil hlavou nahoru řádně stim zatřesl vyhrožoval že ho utopim a tu bublinu by prostě vyflusnul a byl u dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Jestli se ti zdá divnej, zkusila bych vyměnit část vody, třeba by to pomohlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:29 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
už musím ze mě trauma ano , pořád do něj šťouchám,potápím ho, postrkuju. třeba je nějakej jinej a je rád nahoře :-D , uvidím, co zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:24 Muž DrChila [243] Re: Saruse
No tak mě kdybys tam strčila ruku ta máš na každym prstu jednoho:-D No tak to je asi hold jeho stil levitující ale to že nejde ani nachvíli ke dnu je fakt divný ho tam násilim podrž hlavičkou nahoru on ten vzduch vyplivne a třeba se mu na dně bude líbit a nebo použit tu vydličku. Já je sice krmim každej den teda pokud nezapomenu ale u mě je to trošku jiný když jich tam mám pět. A když sem je krmil sušenym tak to i klidně 2x denně a měli takovou hezkou postavu. Teď maj nový kytky kolem sebe nový pozadí nový dno tak tam se jim líbí víc sou plný života naštěstí sem takovejdle problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:09 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
no, nic jsem jim nedávala, žrali ve středu a píše se tak 2x týdně, tak jsem myslela až v neděli. ale po prstu mi šel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:06 Muž DrChila [243] Re: Saruse
Já mám tak trošku pocit že pokud ti hned vyplave jakože hned aniž by plaval tak že je nafouklej jak balon. že mu nesedlo to jídlo nějaký nebo tak něco. A jí něco aspoň? nebo čeká na smrt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 22:48 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
když ho potopím, tak hned vyplave. bubliny nevypouští. ale občas, fakt občas z něj bubliny jdou. taky jde o to, kdyby byl nemocnej, aby to nechytil ten druhej.no a další akvárko nemáme, abych ho dala vedle, tam jsou mimina a velký se stále chystá a pak se musí nechat odstát, takže tak v neděli..navíc to dělá od tý doby, co sežral tu grundli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 22:45 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
ale víš co mě napadlo, on má nějaký ohryzaný žábry nebo prostě daleko menší, takže jestli to nemůže být tím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 22:28 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
hele, to nabodnutí, myslím, by ho už nerozhejbalo :)
Ale pěkně mě to s..e, páč nevím, jestli mu něco je nebo je to jeho "styl" nebo co. Právě, že s nimi nemám vlastně žádnou zkušenost. Tak je pořád sleduju a kontroluju. Prckové jsou v pohodě, druhej velkej je pořád u dna, ale vypadá tak nějak líp, ten nahoře tak divně visí a pořád chytá vzduch. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 21:25 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
tak nevím, ten jeden je takovej apatickej, vůbec se nehýbe a pořád je nahoře :-( . někde psali do ledové vody, že by to mohlo pomoct. co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 16:28 Muž DrChila [243] Re: Saruse
Když ho neumíš rozplácnout tak ho rozšlápni nebo rozemel v mixéru hodně cvrčku a co nesnědi tak můžeš vypít sama trošku cukru trošku mléka koktejl jak vyšitý:)
popřípadě pro chuť podpořit to nějakým ovocem který to i přibarvý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 13:10 Žena Saruse [3] - Obojživelníci – Re: aladar
smich

nicméně nevím, jestli budu umět rozplácnout cvrčka, při tý představě se mi dělá hodně blbě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 23:07 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Plivat jsem myslel axolotly,rozplácnout cvrčky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:53 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
Žížalka určitě půjde,kdyžtak ji nakrájej.Uvidíš,co bude na burze,když ti daj deset cvrčků,můžeš to zkoušet,když budou plivat,rozplácni je.Hlavně pořád něco zkoušet,ať nejsou rozmazlení.Rybí maso,některá srdce,to je sichr v mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:43 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
on ho v týdnu vyprázdnil, manželka prý už řvala, že TO NECHCE. až to dáme do kupy, tak vám to vyfotím ;-) . já nevím, co tihle mimča s malýma tlamičkama sežerou. :-) žížalka by možná šla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:40 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
ano jasně. ale vzhledem k vzhledu "balíku" jsme předpokládala, že si dají bacha. když posílám z e-shopu jako křehké a ona s tím "jeb" na hromadu (omlouvám se za ten výraz), tak ... no a když něco řeknu, tak je ještě uražená. ne, určitě s balíkem budou zacházet slušně a dojedou ti v pořádku! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Nech toho jo? :-) Ono i v ČD to může být veselý. Ty se máš, že v pořádku dorazili, máte to za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:31 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
Superstav akvária se pozná po naplnění :) .Řekl bych,že kostka je skoro málo,oni tak malí nejsou,ovšem zas žerou denně.Já už v téhle velikosti patentkama nekrmim,leda by to byli obrpatenti.Můžeš dělat kombinaci s jiným krmením,ale to si každý vysleduje sám,pevný model naštěstí neexistuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:27 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
znáte ČP? ;-) to budou jako na centrifuze :-D KŘEHKÉ a mrsk s tím za sebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:21 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
jen jsem dopsala, sjel dolů - poprvé :-) on je takový nebojácný, nechá se vzít, nezdrhá. možná je ochočený, nevím, nemám s nimi zkušenost. možná se přežral. asi jsem mu neměla dávat tu celou rybu, ale každýmu jen půlku ...

a teď dovezli to akvárko a musím říct, že bomba, super stav, čekala jsem nějakou hrůzu za ty peníze a fakt super stav, už se těším, až je tam v neděli přendáme potlesk

ještě, když jsi takový zkušený chovatel ;-) - ty mimina - stačí jim kostka komářích laver denně na ty 4kousky? četla jsem, že malý žerou jako ďas díky moc, pořád se ptám, ale chci to mít všechno v richtiku, když se nám podařilo je sehnat, nechci o ně přijít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Tak jo, jsem ráda, že to vidíš takhle jednoduše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
Může,ale podle toho taky vypadá.Ten tvůj je spíš vypuštěný :-) .Často jsou na hladině,když jim neni úplně dobře,tváří se odevzdaně,ale žerou.Je potřeba ho sledovat,jak to celé pokračuje,někdy to není nic,jindy se z toho vyklubou potíže.Příznaků je mnoho,ale nechci strašit zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:08 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
oni mi je posílali vlakem, že poštou to z nějakýho důvodu nejde..teď nevím, který. je fakt, že ráno vyjeli z Plzně a v Praze byli po obědě. že je to hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:07 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
myslíte si, že může být axíx "zavzdušněný"? mně přijde divný, jak je pořád na hladině. vím, že jsem to už tady řešila, ale on fakt nejde dolů. přišlo mi, že by i chtěl, ale že to nejde? ten druhý to střídá, dole, nahoře, ti malí taky, ale ten jeden ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:03 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Děláš si zbytečný starosti.Čerstvě vykulené larvičky jsou bezmocné a hezkých pár jich do několika dnů skape.Tyhle už jsou téměř ustálené,vydrží víc.Dají se do nádobky úplně plné vody,aby se nemlátily a sbohem šáteček,můžou tam být několik dní.Pro sichr se zateplí.Nic na tom nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:55 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
na nejbližší vlakový nádraží, který tam máte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
K nám kurýr ČD nevede :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:44 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
my jsme to posílali ČD (teda oni nám), ráno a po obědě to dojelo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Díky, a šlo to jak dlouho? Jeden den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:31 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
Bylo to polystyrenový (proti prochladnutí) a na tom nalepeno "živé exotické rostliny - mráz škodí!!!!. uvnitř byl pytlík s axíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:02 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
To bylo přímo napsaný na tom balíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:02 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Ty si z toho děláš srandu :-D
Mám o něj docela strach. Původně jsem myslela poslat takovou tu úplně čerstvou larvičku, a ono to rychle roste, jestli to nevyjde teď začátkem týdne, tak už pak to radši zrušíme. Sakra taky mohli aspoň ten měsíc s třením počkat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 20:30 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
To je nápad,mám doma vyklíčené datlovníky a ananasy,vrazim tam list,aby čouhal :) a řeknu,že podle jeho stavu při předání se pozná,jak s tím nakládali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 20:10 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
nám je poslali jako tropické rostliny, které nesnášejí mráz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:55 - Re: aladar
Zadeklaruj ako cumlátko pre deti.Veď jašteričky robia tak prečo nie axíka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2013 17:52 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
A sakra,už se hnuli,znova!Počasí?-uvidíme.Jinak obratlovce neberou,dřív to normálně šlo,tak řeknu,že to je malá chobotnička s prvním chapadlem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:51 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
nech si ho označit červenou stužkou:-D abys ho poznala vždy na fotkách než ti ho pošle:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:48 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: prasan
Aladar to dokáže ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2013 17:36 - Re: Eva_R aladar
Nezabudni jej presne toho označeného odložiť.Nie že jej to popletieš. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:30 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ale už maj zase teploty klesat
portal.chmi.cz/…
Možná hned v pondělí, ale jestli bude v noci mrznout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 17:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Tenhle se mi líbí :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2013 17:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Fotka k příspěvku Nebo takhle ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2013 17:12 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Fotka k příspěvku Zatím můžeš vybírat :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:20 Muž DrChila [243] Re: Saruse
Tak to můj zase se mu líbilo v kytkách novejch v takovejch chaluhách jakoby... a ráno už byla na hladině :-D Jo dobrej kup akvárka není k zahození:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 07:08 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
Já jsem měla kdysi 500L se skříňí a vybavením a dala jsem ho taky za pár kaček. (jak jsem byla mladá a blbá :-D ), pán ho má ve sklepě, už ho nepotřebuje,tak se ho chce zbavit, prostě dobrá koupě ;-) My teď do toho malýho máme taky filtr s regulací, jen to lehce víří hladinu, je to spíš slyšet než vidět, takže počítám něco takovýho.Tak uvidíme, když nebude tam, zajedeme v neděli na Pankrác, tam je akvaristická burza.
Jinak ten Wikki stále létá na hladině, řekla bych, že se mu líbí ty kytky, co jsme tam dali, před tím to nedělal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:45 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
myslíš tim 110l/h sera co žene ještě další 4 akvárka? :-D i když to pustim naplno tak mi to všude bublá takže to výkon opravdu závratnej není:) Ale nebudu se hádat nemaj rády proud:-D Tak jim ho nedělám filtruju přes molitan přiměřeně voda se nešpiní tak to neřešim. Ať si každej určí jakej proud jim tam pustí ale elektrickej bych jim tam opravdu nepouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
A není to spíš tím, že to pohání moc silný vzduchovací motorek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:15 Muž DrChila [243] Re: aladar
Protože má malý médium proto má velký průtok. A jelikož je dokázáno že pokuď voda dobře cirkuluje hůř se kazí:) A kvůli přenášení kyslíku, tepla všeho možnýho. Já bych se 300 rozhodně nezbavil kvůli filtru jen bych tam hodil nějakej s malým průtokem aby to axíky moc neobtěžovalo a mohly si v klidu plavat. Co si budem povídat v řece normálně nežijou axoloti:-D aby tam měli upřostřed vír jak v moři:-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=3101