Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:29 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Písek je u mláďat v pořádku.Nevím,jak máš velké,chtělo by to prezentaci.Mě se ještě nestalo,aby se prakticky v jakékoliv velikosti po dni hladování do sebe pustili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:08 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
Ja mam pisek a ani jeden z nich s tym este nemal problem.
Urcite je to lepsie nez ich nechat hladovat !!!
Ked ich necham hladovat hned sa pustia do seba!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 06:58 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ten štěrk se mi zdá velikostí na hraně.Jestli předtím neměli žádný,může to způsobit problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
to je starší fotka,kterou mi poslali lidé,žádající o pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:14 Muž DrChila [243] Re: aladar
:-D tak tomu řikám ironie:-D né vždy je strava jedlá platí to jak u lidí tak u zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:03 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Mám trochu problém s jedním malým axíkem. Už dva dny nechce žrát, to je u nich hodně nezvyklé.. Přitom má plné břicho. Přendala jsem ho do akvárka bez štěrku, dneska po dlouhém boji vytlačil asi 25 kamínků v jednom bobku (foto). Proč se jich tolik nažral? Krmím pinzetou, takže při krmení to nebylo. Doufám, že zase začne fungovat normálně.
Naopak Aladárkovi štěrk asi svědčí :-) , už je krásnej, má 12cm! Ti dva mají deset.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2013 18:04 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Souhlasím,podávání nítěnek axolotlům bývá,zvláště u mláďat,velmi dietní záležitost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 15:22 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Lenka
Ja ich krmim kazdy vecer. U mna ked su axikovia hladni tak plavaju furt za mnou.
A tych mladsich krmim rano a vecer aby rychlejsie rastli. ALE LEN TOLKO KOLKO ONI SAMI CHCU KED UZ MLAVAJU OD RUKY ALEBO PRESTANU HŇAPAŤ TAK PRESTANEM NEKRMIT.
Odkedy ich krmim kazdy den odvtedy su kludni a nehryzu sa navzajom :) a rastu jak z vody :) a jeden den v tyzdni im dam iba nitenky ako "dietny den"
A mam ich zdravych , peknych a krotkych :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 07:46 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Kéž by to fungovalo i na některé naše návštěvy :) .Pěší ryba je dobrý :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2013 23:02 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
no a u nás když byla návštěva se ptala proč tam mám ty příšery umělohmotný že to je hrozná dekorace a když sem ukázal že to je živí do pokoje odmítali vkročit znova:-D a ještě se jim nelíbili sekavci:-D Ty lidi prd vydržej dneska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:47 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Zaslechla jsem další pojmenování axolotla - prý "pěší ryba" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 13:03 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Už to ani nefotim,začala první jarní zkušební kladení,asi 50 vajec.A doma to taky radši neříkám :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 13:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lenka
Co je to 2-3 den?Krm ho normálně,bez násilí na sobě i něm.Můžeš denně,obden...on si podle toho přidá :-) .Nenutit do ničeho,nechce?nazdar,zas dostane zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 11:11 Lenka
Krmím ho co 2-3den...Můžete mi prosím někdo tedy poradit v jakém množství ho krmit?Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:09 Muž DrChila [243]
Jinak sem zjistil že ty krunýřovce síťovaný co jsem si pořídil tak to jsou dokonalý likvidovači zbytkový potravy. Maso žížaly patentky všeechno zmizí přes noc:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2013 19:01 Muž DrChila [243] Re: Lenka
a jak často ho krmíš? ono to není malé dítě aby se třeba krmil každý 3 hodiny. A ten tvůj má docela solidní panděro pokud to vidim dobře. Já je osobně krmím 3x týdně nebo spíš takhle kdy si na ně vzpomenu a když mám čas. A mám je naučený tak že na dně mám mušly a do tý dám třeba patentky, či maso či žížalu rozrporcovanou a do rána to tam není. 2 sou hezky živený a jednoho musim dokrmit. A například Eva_R je proti kuřecímu masu.
A co se týče toho že si nevšímá rybiček tak to nic neznamená. Já je mám s 25 tetrama fantomovíma který byli malinký a jsou všechny dodnes. Za to když tam hodim paví oko tak zmizí.
Jinak ryby a obojživelnící fungují jinak než lidi. Což znamená že když přestanou jíst tak hned neumřou. Když jsou například uložený v hybernaci tak jsou schopný vydržet dlouho bez jídla jelikož se jim zpomalý metabolismus atd...
Ale radši bych počkal než se vyjádří Aldar či Eva_R v tomhletom ohledu vědí mnohem víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:48 Lenka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:48 Lenka
Fotka k příspěvku Krmím pinzetou a vždy zaútočí okamžitě a první sousto sní,ale když mu dávám další,tak mi začne utíkat...První fotka je když jsme si ho přivezli domů (10.4.2013)a další jsou focené dnes...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:30 Muž DrChila [243] Re: Lenka
tak je jedna moznost bud mu davaj moc velky sousta. Druha ze mu je blbe z patentek. A treti je ma nejaky strevni onemocneni. Pokud neutoci napriklad na spejly tak jedno z tech 2 poslednich variant pomohla by treba aj fotka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 12:33 Lenka
Ahoj,potřebuji poradit...Můj axík nějak nechce baštit rybky...Vezme si do tlamy kousek a potom to vyplivne a když mu to nabízím dál,tak před tím utíká...A prakticky to dělá z jakoukoliv potravou...Žížalu snědl jednu a že mu to docela trvalo...Nabízela jsem mu mražené rybky,co nám doporučil prodejce,žížaly,kuřecí maso a patentky a jediné po čem se může utlouct jsou patentky...Někde jsem se ale dočetla,že ty nejsou zrovna moc vhodné...V akvárku má i 4ks 6týdenního potěru mečovky a vůbec si jich nevšímá...Za celou dobu co ho máme jsem ho viděla vyplavat nad hladinu jen jednou...Moc Vám děkuji za veškeré rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 18:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Nedávno jsem narazila na dotaz - majitelka krmila, na radu ze zverimexu, axíka jenom dafniema. Ani si to nedokážu představit, jak se s tím chudák už odrostlejší axolotl živil, a samozřejmě začal plavat nafouklý u hladiny. Je dobře tohle občas připomenout.
Vlaďka se ale stará dobře, ten zodpovědný přístup byl znát hned od začátku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2013 18:02 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Gystr
Máš holku chlape a fešnou,je střižená západními chovy,snad bude mít dobré geny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 17:58 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Holešovičtí(žižkovští)axolotli milují libochovické okouny.Takže je to ok.Jenomže došli,Petra koupila srdce a půlku okounů sežrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 17:24 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
Díky,jsem vděčná za každou radu.Nerada bych mu ublížila nebo o něj nedejbože přišla.Nedávám mu jen patentky.Zatím měl střídavě žížalky,okouna a ty patentky.Tak doufám,že je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 13:18 Muž Gystr [11] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Tak jsem opět po nějaké době udělal fotky. Stále roste ... palec Včera měl žížaly, dvě malý, tak je zase pěkně tlustej na fotkách ... :-D Zajímalo by mě, jestli by někdo dokázal už říct, zda je to kluk nebo holka ... ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2013 12:16 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Na patentky bacha,střídat krmení.Včera jsem dostal mail od paní,které jeden ax umřel a druhý zhubnul a nežere.Opět stejný problém,dlouhodobé krmení pouze patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 12:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Máš to doma pěkně rozbouřený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 12:00 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Vypadá fakt spokojeně potlesk Patentky jsem jim dávala málo, asi mu jsou vzácné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 09:34 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku kvalita fotek je hrozná,ale nebyl čas.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 09:32 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku hormonální bouře
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 09:31 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Nedělní Májová
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 07:49 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – axík
Fotka k příspěvku Axík se má čile k světu.Dnes odpoledne se bude stěhovat do většího ( 60x35x30 ). Zatím tam má tedy jen vodu, písek a teploměr :) Odpoledne přibude květina a přendám kameny z akvárka, kde nyní bydlí. Doufám, že bude vše v pohodě a bude se mu tam líbit.
Nejvíc mu zatím chutnají patentky, ale jinak sežere jak žížalku, tak rybičku.

Foto : ještě provizorní akvárium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2013 16:23 Muž DrChila [243]
Všichni vzhůru na žížalí lov po chodníkách sou jich mraky různých velikostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2013 21:00 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Mimino
Fotka k příspěvku Změna za 40 dnů :-) a takové to bylo miminko roztomilé dvounohé :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:40 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Jeden byl slíbený,tak uvidíme. Ale hlavně,že už mám jednoho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Fotka k příspěvku Díky za zprávu! Hezky se to čte, tak ať vám ta pohoda vydrží ano
Tak ještě sehnat světlého kamaráda co?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2013 20:17 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci
Hlásím,že axík je v pohodě.Papal už žížalku i okounka :) Zdá se,že se tu cítil hned jak doma.Doufám,že bych poznala,kdyby to tak nebylo.Na hladinu se plave pouze nadechnout,jinak se drží u dna nebo si vyleze na nějaký ten kámen.Každým dnem bych měla mít hotové velké akvárium.Tak už se těším,až ho zařídím a nastane stěhování do konečného domova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 07:46 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Dobře, tak to uzavřeme :-) O prokříženosti jsi psal obecně, nejednalo se konkrétně o tu várku, z které je mám já (a teď i Vlaďka :-) ).
Měla jsem strach, že se ti zrovna na nich něco nezdálo, ten vzkaz byl takovej truchu děsivej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 03:56 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Tak a teď už je v tom opravdu guláš.O uspání poškozených larev procainem jsem psal v os.vzkazu,o prokříženosti jako o aktuálním neviditelném faktoru,který se může projevit kdykoliv bez varování jsem psal do diskuze pro všechny.Další odchovy,nevím co máš na mysli,jestli předešlé nebo souběžné,marně tam hledám souvislost stejně jako u patentek.Možná jen trpím mo mentální zabedněností.Hlasuji pro otočení stránky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 20:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Tak teď fakt nevím, o co jde... Před časem jsi tady na fóru psal, žes někde koupil patentky (psal jsi, že je tam kupuješ běžně), a teď jsi s nima nakrmil a popadaly ti larvy, sourozenci těch, cos mi poslal. Já pořád myslím, že se bavíme o tomhle. Že pomřely v důsledku těch špatných patentek.
Jestli jsem tě nějak naštvala, tak je to nedorozumění. Vůbec nevím, že jsi měl další odchovy.
Os. vzkazem jsem se tě zeptala, jak se vede těm dvoum larvám, co měly tu otravu přežít. A tys začal o prokříženosti.
Tak kde jsem se ztratila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 18:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Projel jsem si to zpětně a vidím,že jsi neměla nejmenší důvod zmiňovat se o jednom odchovu,který popadal velmi rychle i přes veškerá opatření.Nevidím souvislost,o žádných patentkách jsem nepsal.Ale vidím důsledky upřímnosti.Chlubit se umí každý,napsat o fiascích v chovu sice pomůže ostatním,ale ne autorovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 16:38 Muž iacek [5] Re: aladar
No když cesta bude, tak je určitě vezmu. Ale Praha je dáleko. :-( Sám sem tam byl jen 3x bohužel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 13:01 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Proč by to mělo souviset?Neznal jsem jejich odolnost,musel bych se věnovat jen jim s mikroskopem vedle počítače.Nechápu,co mi chceš říct,o špatných patentkách jsem se v pointě o odolnosti nezmiňoval,protože na to nemám metr a neobhájil bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 12:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Dobře. Snad budou ale odolnější, když jejich rodiče nebyli čistí sourozenci nebo potomci sourozenců. Vidím na těch našich čtyřech, jednak že přežili všichni (i tu cestu v podobě vajíček), žádná ztráta, a vypadají zdravě a dravě :-) Jo, je to malej vzorek, ale se ztrátou jsem počítala.
Jak to ale souvisí s tím, že se tvůj odchov otrávil špatnýma patentkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 12:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: iacek
Kdybys měl cestu přes Prahu,vezmu je na čas do party.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 11:04 Muž iacek [5] Re: aladar
Tak kdyby se o ně někdo mohl postarat, tak by to taky nebyl problém. :) Jen sem si nebyl jist, jestli by někdo chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 11:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: iacek
V dobách,kdy jsme často jezdili na expedice,jsme si zvířátka předávali a navzájem se o ně starali.Darovat znamená "už mě to nebaví"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 10:55 Muž iacek [5] – Nabídka
Ahoj, na léto se mi naskytla dlouhodobá brigáda v zahraničí(byla by škoda jí nevyužít). Jelikož si nejsem jist, že by doma o axíky bylo dobře postaráno, rád bych je někomu hodnému daroval. Nebyl by je problém dopravit v rámci východních Čech. Nejspíš by to doma i s menší péčí přežili, ale myslím že toto je lepší cesta. Nechci je zbytečně trápit. V případě zájmu se ozvěte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 10:54 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Z dob mého aktivního působení v pražské zoo si vzpomínám na mnoho paradoxů.Zvířata chovaná z pohledu lidí v nekvalitních podmínkách se množila,po přesunu do "lepšího"se množit přestala.Typickým příkladem byli kapští hrabáči,moji miláčci a hromada dalších.Pointa.Roh obýváku je připraven na podstatně větší akvárium,které už nebude nutné čistit.Současná nádrž je jim už malá,ale...Cca po měsíci se musí komplet vyčistit,což z akvaristického hlediska není ideální,ovšem nechám li ho další dva týdny,všechny samice jsou pravidelně hlavou dolů s roztaženými nožkami a chtějí se množit.O velké nádrži už je rozhodnuto,nezbývá než doufat,že nedopadnou jako hrabáči.Foto táta máma (taky roztažená,než mě zmerčila)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=2601