Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 22:21 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Dovolím si nesouhlasit, odkaluji a měním vodu každý týden, filtr se nezasekává a a axové se množí každou chvilku. Jenom špinavou vodou to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 22:11 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lys
S patentkami bych si příliš často nehrál,jinak dámy a pánové již v dávnověku na fakultě v mých chovech probíhalo to samé, co u mne doma.Neodkaluji, filtr se zasekl před měsícem, honil jsem zakázky,ale hlídal. Voda vypadá strašně, o hladině nemluvě, a copak dělají.Zvedají zadek a chtějí se množit.Neustálé čištění vody je pro chov a reprodukci to nejhorší, co můžete udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 21:58 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jan
Podle tlamy ano, teď už prostě není.Promíchaným genům už nikdo nezabrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 15:07 Lys – Axolotl
A v podstate teda nevadí ak to robím takto? Nemám odkalovačku a tento spôsob čistenia mi vyhovuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 18:25 Jan – Prosim pomocte :)
Fotka k příspěvku Zadravim :) prosim o radu ohledne barvi nevim jestli je to normalni nebo nejaka nemoc drive byval ruzovi. Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 07:22 Muž koyack [87] Re: Lys
Odkalovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 23:13 Lys – Axolotl, prosím o radu :)
Zdravím, mám otázku, ako treba je axolotlovi čistiť? Ja mám jedného axolotla v 35l akváriu, má aj filter a kŕmim ho patentkami, sem tam živou rybičkou. Lenže filter vždy neodsaje všetok neporiadok a ja ho nechcem púšťať moc silno aby to axolotlovi nevadilo. Raz za týždeň, niekedy aj častejšie mením všetku vodu, nečistoty odsávam pipetkou a neviem či je to tak správne. Nepoužívam žiadne chemikálie, ale keď čistím akvárium poriadne vydrhnem a aj kamene, ktiré v ňom mám. Neubližujem mu tým? Nerobím niečo zle? Ak áno budem vďačná za vaše rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2015 20:10 Žena puffie [6]
Všechno je v pohodě, vypadá to že problém je vyřešen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 15:09 Kiki Re: puffie
Zkuste mu opatrně vymasírovat bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 11:42 Muž zanek [2] Re: puffie
čau, promiň ja to nemyslel ironicky, ikdyž připouštím že to tak mohlo vyznít..
tedy, ješte jednou se omlouvám.
no a co mlok?? jaxe mu daří dnes?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 10:33 Žena puffie [6]
Podařilo se mi vytáhnout asi půlku krevety z tlamy, zbytek už nevidím. "Vole" má stále nafouklé, ale dala jsem mu granuli a sežral jí, trochu jsem doufala, že se ten zbytek krevety posune dál. Tak asi už můžu jen čekat, že?
EDIT: vypadá to, že se snaží polykat. Tak snad!
Omlouvám se, že stále informuji, mám strach a potřebuju nějakou utěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 09:52 Žena puffie [6]
Furt doufám, že se mu to posune, ale stále nic. Má hlavu jak pátrací balon, ale plave si, chce lovit, skotačí jako vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 23:07 Muž zanek [2] Re: puffie
tak to je asi fklidu, sem takhle musel jednou vytahovat okouna z okouna, ale ten už byl fakt v koncich, stal u hladiny z huby mu cumel ocasek a velmi těžce dýchal, dokonce se nechal chytil do ruky. pul hodky po operaci už byl zase ready.
u mloků nevím, zatím bych zůstal u pozorování nejspíš si poradí sám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 20:52 Žena puffie [6]
plave a všechno v pohodě, jen to furt má v krku, tlamě a nemuže to posunout dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 20:34 Žena puffie [6] Re: zanek
Ne, když tam dam prst chce zase lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 19:51 Muž zanek [2] Re: puffie
dusí se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 09:32 Žena puffie [6]
Fotka k příspěvku Všem pěkné svátky přeji
A já potřebuji radu, včera dostal ax krevetu a očividně trochu větší. Nemůže ji spolknout, co mám dělat? Vytáhnout ho a vyndat to pinzetou? Nechci mu ublížit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 07:52 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jitka
Losos pro ně není chuťově příliš atraktivní, občas ho nevděčně plivou.Vzhledem k počasí bych sáhnul po žížale nebo v řeznictví po krůtím srdíčku či ledvince, ovšem tu raději nárazově, nevíme, co musela zpracovat.Játra jsou na rozjezd chuťových buněk výborná, ovšem dělají bordel.Praxe je koupit dvacet deka, dva proužky axovi a zbytek na pánev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 01:51 Jitka Re: aladar
Pokusila jsem mu dát jen menší kousek lososa v neděli,v pondělí nechtěl, ale dneska si vzal. Nevím, zda je lepší tedy dávat méně s tím, že si vezme častěji? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 01:06 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jitka
Učit se neznamená bohužel,ale to psát nemusím.S těmi intervaly budem muset něco udělat, není to v pořádku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 14:17 Jitka Re: aladar
S tím mražením opravdu už nevím proč, vzhledem k tomu, že jsem jako začátečník s Axíkem hledala rady tak nějak porůznu, tak mi to zřejmě někdo poradil :-( . Jsem, ráda za každou radu a hlavně za to, že Ferdík vypadá už lépe a dá si občas krevetku nebo kousíček lososa. Ale je to stejné jako dřív - vždy si dá mezi jídlem 2 dny pauzu. Jinak já se věnu spíše koním a mám krom jiného rybičky a k Ferdovi jsem přišla jak slepej k houslím, když ho známá chtěla spláchnout, protože jí ho dcera přitáhla domů a nestarala se o něj....Snažím se mu vytvářet podmínky, aby nestrádal, ale bohužel se opravdu učím. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2015 21:11 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Víte, i Lucio, není to jednoduché, odpovídat na vše po návratu z náročné práce.Někdy jsem nabitý sarkasmem,jindy v pohodě,je těžké na vše reagovat odpovědně a něčeho docílit.Napíšu li trochu sofistikovanou odpověd,nic, krátká reakce na jiné úrovni jsou palce.Pointa je v úrovni komunikace, možná jsem Vás trochu vylekal, ale jsme tu proto, abychom pomáhali.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2015 19:47 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lucia
Tak znovu.Zdravím Vás ve foru, jsem odtud a chtěla bych sehnat axolotla co nejblíže mého bydliště.Děkuji za každý příspěvek, který mi pomůže v hledání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2015 19:35 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lucia
Vylučovací metodou jsem se dostal od slunečních elektráren přes železářství k akvaristikám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 11:41 Lucia
Kde kúpim axolotlA?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 19:49 Vevuska65478 Re: MARIO
Dajte potom vedieť či mu to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 16:00 MARIO Re: Vevuska65478
Dakujem za radu, idem to vyskusat..snad to pomoze a sol mu neublizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 23:04 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jitka
Čeho docílíš přemražeností? Virům ani bakteriím to nevadí...Nevím, kdes to slyšela ,ale než začneš krmit, musíš krmení rozmrazit a vše se vrací tam, kde bylo.Viry a bakterie se liší v přežití v plusových teplotách, kdy viry umírají velmi brzy a bakterie přežijí i bod varu.Bavíme se o druzích u bakterií.Zmrazit je můžeš, jak chceš, pouze je zakonzervuješ.A budí se rychle a množí také.Zkus tekutý dusík, to je cca 196 minus,i sperma zvířat či lidí se takto uchovává, ovšem bude li nakaženo viry, probudí se i oni. Jen žížalám to nesvědčí, vypadají pak blbě a axové na ně hledí jako dítě na mrkvovou kaši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 10:10 Jitka – Ferda
Všem děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 10:08 Jitka – Ferda
Fotka k příspěvku Tak jsem dlouhodobě přestěhovala Ferdu do chladnější místnosti, kde se lépe udržuje chladnější voda a hlavně do menší plastové nádržky (40x30x20cm)a teplotu držím 15-18 stupňů.Je to takové provizorium, tak snad mu tam nic nevadí. Denně měním tak 80%vody. Dneska si vzal maličkou krevetku. Ještě k tomu předchozímu příspěvku, kde jsem uváděla krmení 2x v týdnu,tak to přešlo dle jeho chuti.Dostával jako malý denně a čím větší "véča", tím delší pauza. zprvu jsem mu nabízela každý den, ale on si opravdu vzal až vždy třetí den (nejevil zájem a před krmením couval). Červíky jsem dávala přemražené (ne živé. Píšu sice on, ale asi to bude ona Ferda :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 20:11 Vevuska65478
Ja by som to riešila znížením teploty tak na 15 stupňov a daním soli ja som dala tak na 3l 1PL soli. Mojim mlokom to pomohlo pri všetkom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 13:14 MARIO – Axolotl pomoc
Fotka k příspěvku Dobry den, viete mi niekto poradit co moze byt mojmu axikovi? Nafuklo sa mu brusko a na tele ma akesi vyrazky :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 07:55 Vevuska65478
Fuha, tak to budem musieť nejako vymyslieť.. Ešte niečo by som mala vedieť k úspešnému odchovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 23:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vevuska65478
Riziko vzájemného sežrání končí v prodejní velikosti mezi šesti a sedmi cm.Okusování díky jejich plašanské povaze bude pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 21:23 Vevuska65478
Keďže som nemohla zohnať kontakt na žiadneho chovateľa tak som sa držala netu. O to viac cením si každú tvoju radu, keďže sa mi liahnu prvý krát.
Momentálne mam každú larvu zvlášť čo vymyslela mama aby sa nežrali, keď sa vyliahnu, hoci ich zatiaľ mám vyliahnutých 42/193 cca bojí sa ich dať dokopy aby sa nepožrali, s tým prichádza ďalšia otázka do akej veľkosti by mali byť oddelení aby sa nepožrali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vevuska65478
Bude toho víc veverko.Za prvé nečti různá infa na netu, které píší podivní lidé.V praxi to probíhá následovně.Po vylíhnutí se larvy dovyživují tím, co měly ve vejci.Po cca třech dnech se zcela nekompromisně vrhají na vše včetně sourozenců.První týden mohou zůstat spolu, pak dochází k vypouštění inhibitorů, které navzájem brzdí jedince ve vývoji.Je to bratrovražedný evoluční boj.V této fázi se musí rozdělovat podle velikostí do více nádrží a neustále krmit,ovšem ani to nezabrání kanibalismu.To je ta slabší stránka věci.Voda se musí vyměňovat denně a stejně zasáhne plíseň, která rozpoutá malé peklo v pokoji.Z osmi set ti jich zůstane půlka,i když děláš vše.Je to mnohem víc, než kolik jich přežije v přírodě.Čili začíná se buchankami či artemiemi kdo nemá přístup ke zdrojům,pak musí bohužel nastoupit rizikové nitěnky a pak už cokoli.Záleží na počtu larev.Nebudu krmit stovky jedinců každý večer pinzetou po jedné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 18:50 Vevuska65478
Ospravedlňujem sa aladar. Ja som sa snažila im nitovky aj trhať aby neboli take veľké ale absolútne nemajú záujem o to. Ja som práveže na internete čítala že hned po vyliahnutí žerú no akosi sa mi to nepotrvdilo.
Ďakujem vám za rady, vedeli by ste mi ešte niečo ohľadom nich niečo poradiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 18:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vevuska65478
Není to dotaz určený pro mne.Čerstvé larvy nemusí několik dní jíst nic.Pak ovšem nastává dramatický zlom.Artemie jsou pro lidi bez přístupu k vodě.Naprosto ideální je ponořit jemnou síťku, nejlépe s punčochou,do nejbližšího potoka či jezírka a vybrat buchanky, perloočky o něco později.Jejich trhavý pohyb funguje jako magnet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 17:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vevuska65478
Nitěnky jsou na ně ještě moc velké. Krmila jsem živou artemií, nechá se líhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 15:10 Vevuska65478 Re: JohnyH
Zdravim, chcela by som sa vas spytat teda vlastne poradit ci nahodou neviete ako krmit cestvo vyliahnute larvy axika? Maju 3 dni a nic este nezrali a aj ked im tam dam nitovku ani si ju nevsimnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 22:41 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva
Ahoj,díval jsem se,ale nemohu na Moravě nic najít. Určitě tam něco bude,ale ten strašný pragocentrismus je prostě součástí byznysu. Ještě to zkusím zítra po práci,angažuji do toho své baby, mají to na stole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 22:15 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Petr mi volal odpoledne, že mu někdo napadl stránky živé exotiky a několik dní to průběžně řešili.Burza platí.Máme toho před zimou všichni moc.Pustil jsem si nejnovějšího Sherlocka Holmse a po otevření očí tam bylo přehrát znovu.Pro lid obecný začíná akce v deset, mám tam přístup od devíti,aby nám to nerozebrali.Bude tam fronta, myslím že v béčku.Stačí zavolat a než tam vyrazí davy, bude nakoupeno.Stejně potřebuji vousaté agamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 22:09 Eva – živá exotika
Nekoná se něco podobného i někde na Moravě?Potřebovala bych kluka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 18:59 Žena Tanita [10] – Re: aladar
Opravdu? To by jste by hrozně moc hodný, sama bych totiž dozajista vzala zase holku! :-D Vážně by jste mi moc pomohl! :-) Kde bychom se tam sešli? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 18:55 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Víš co, Petra Čuříka jsem dlouho neviděl (organizátor) a bydlim kousek, tak se tam uvidíme a něco vymyslíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 14:31 Žena Tanita [10] – Re: Eva_R
Díky moc!! V tom případě je chyba v mém počítači (krám jeden nespolehlivej :-D). Přemýšlím nad tím, chci se tam rozhodně podívat, a pokud by mne nějaký vyloženě zaujmul... smich

Ale nutně bych potřebovala aby to byl kluk! coze :-D

Dneska jsem zjistila, že mám dost pravděpodobně tři holky, což jsem opravdu nečekala!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 11:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Tanita
Ahoj, ta stránka se mi otevřela normálně a je tam termín 5.12. tak snad jo. Takže přibude další axík do party? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 11:48 Žena Tanita [10] – Živá Exotika
Dobrý den,
nevíte, bude se konat 5.12 na Výstavišti Holešovice akce : Živá Exotika? :)
Já totiž počítala, že tam zajdu a podívám se jaké mají axíky, ale teď mi jejich stránka nejde vůbec načíst a nefunguje, tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo netušíte, zdali není akce zrušena?
Moc vám děkuji a krásný advent,
Tan :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 19:09 Muž Shimamoto [492] Re: Jitka
I lidé stravující se přirozenou, ale jednostrannou výživou, trpí různými avitaminosami, nedostatky důležitých prvků, zažívacími a metabolickými problémy. Dva příklady za všechny - známé námořnické kurděje z nedostatku vitaminu C z ovoce a zeleniny a naopak křivice z nedostatku vitaminu D z živočišné složky potravy atd.

V přírodě sice dostupnost potravy pro axolotla může být sezónně stereotypní, to znamená ovlivněná např. rozmnožovacími cykly hmyzu, výtěry ryb, výskytem žabích pulců a podobně, ale NIKDY není jednotvárná celoročně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 19:03 Eva – červíci
Jak jim dáváte ty červíky?Nemůžou jim živí ublížit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=851