Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 08:25 Muž P [125] - Betta splendensRe: VojtaMohel
Třeba takový okřehek Ti uzavře hladinu velmi rychle. Jen je pak horor se ho úplně zbavit. S množením Ti neporadím, axolotly nechovám (zatím :-D).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:42 VojtaMohel
Ahoj axolotáři: Chci se zeptat jakou plovoucí rostlinu mám koupit aby se mi rychle rozrostla na povrchu akvária :-D je to z toho důvodu že když zapnu světlo tak se axíci bojí a zalézají do bunkru na dlouhou dobu :) A nebo do té doby než nezhasnu...... Poradte mi prosím někdo, vím že to patří někam jinam ale tam se s lidmi tolik neznám jako tady.... Jo a ještě jsem se chtěl zeptat jestli se rozmnožují i při teplotě 20-22 stupnů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 20:50 Martina Re: Eva_R
Děkuji zkusím to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 19:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Martina
Axolotl nepotřebuje svítit, naopak, prudké světlo mu vadí. Jestli máš u něj i rostliny, tak svítit se jim musí. Mně se osvědčily plovoucí rostlinky, třeba taková Pistia stratiotes, stačí jí slabší osvětlení a zachytí světlo, axíci vypadají spokojeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:12 Martina
A kolik Watů má mít žárovka pro axolotla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 05:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: lulu
Vzpomínám si na jeden obchod v ulici před vysočanským nádražím,nebo se zeptej Danily.Rozhodně je třeba spíš volat než objíždět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 23:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kate
Písek radši ne, axolotl ho požírá a mohl by mu zanést trávicí trakt. Lepší je trochu hrubší ne ostrý štěrk. Třeba tenhle www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 22:02 Kate Re: aladar
Mohla bych mu tam dát takový jemný barevný písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:53 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Kate
Pomůžeme rádi,pokud dostaneme trochu konkrétní info či dotaz
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:48 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kate
Dobrý den, třeba tady
www.akvarista.cz/…
web.spinet.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:48 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: lulu
Zase ty patentky.Proč je jen EU nezakázala kvůli špatnému zakřivení jako banány.Tyto larvy jsou neustále zdrojem problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:39 Kate
Dobrý den chci si pořídit axíky ale něčím co všechno mám do akvária pořídit pomůžete mi prosím články jsem hledala a nenašla,:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:26 lulu Re: aladar
Jo jak jsem to vypsala, taky mi to přišlo moc změn...ale po tom co mu ten druhý vykousl tu díru do ocasu jsem ho stejně chtěla vyndat. Každopádně zkusim ty nítěnky-ty on asi nikdy nejedl, ja jim kupovala patentky. Zítra tedy budu shánět živé nítěnky- náhodou nevíš, kde je mají v Praze už v pondělí? vím, že do Dejvic zaváží až ve čtvrtek a jinde jsem živé nevídala (pokud je to jako s patentkami). Každopádně díky moc za čas a rady! já se všude dočetla jen chladit a chladit a to mu nezabralo no, teď už jsem nevěděla co zkusit. A co myslíš, že je ten "hlen" co z něj vychází?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:01 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: lulu
Po tom,co jsi napsala se nemohu ubránit pocitu,že tvůj ax potřebuje stabilní prostředí.Ať je sám v akva s domácí teplotou,tyhle machinace jsou pro ně příliš stresující.Pokud má dlouhodobé problémy s trávicím ústrojím (doufejme),můžeme tomu pomoci druhým "extrémem" ,a to je nabídnutí živých nítěnek nárazově několik dní po ustálení v jedné nádrži.Mám lehké podezření,které by trvalo dlouho vysvětlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 19:18 Žena Turbínka [2558] Re: kaktus
Stáří? Otrava? Helena? Nemoc? Parazit? Ryba? Nejsem věštec, většit umí jen romant :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 19:16 kaktus Re: Turbínka
a na co umřel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 19:15 Žena Turbínka [2558] Re: kaktus
Tenhle okružák už to má za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:54 kaktus
Fotka k příspěvku Dobrý den sice vím že to sem nepatří ale nemůžu nike najít jak mému šnekovi pomoct všude je jen jak se jich zbavit.Můj šnek poslední 3 týdny jen tak plave úplně nahoře a nehýbe se viz.foto pomozte prosím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:59 tralalali Re: aladar
Aha tak uvidím příště :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:42 lulu Re: aladar
jo promiň- léčba začala 21.4.- poté byl 3 dny na terase-cca 9-12stupnů..poté 6dní v lednici. Po těch 9 dnech v chladu jsem ho měla venku-ale mimo akvarium a zkoušela krmit(krmila jsem žizalkama a mini neonkama). Vždycky něco ulovil a pak to z něj vylétlo(do dvou hodin), po dalších třech dnech jsem si říkala, že ho dám do akvaria k parťákovi, kde je zvyklý. Tam byl cca 2 týdny, vypadal klidně, ale druhý mu vykousl díru do ocasu, tak sem ho vyndala a rovnou do chladu-noc v lednici(9stupnů) a teď je venku-cca 12 stupnů. Mám u něj neonku, ale ani po ní nejde. Už se o jídlo moc nezajímá. Do lednice ho dávám, protože v bytě nemám chladnější místo, když je venku teplo. Jinak je na balkoně. Nejedl podle mne 5 týdnů.V akvariu mají max 22 stupnů. Druhý axolotl je vpořádku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:31 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: lulu
Nevím,co znamená slovo léčba,ani jak dlouho byl mimo a pak zpět v akváriu.Za normálních okolností by si poradil sám,otázka je,zda nemá jiný problém,jaký mají všichni včetně nás.Ještě se nad tím zamyslím,teď musím na dvě hodiny pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:05 lulu – fotka n.2
Fotka k příspěvku už je doopravdy hodně hubený :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:03 lulu Re: aladar
Fotka k příspěvku ahoj, tak axík byl zpátky v akváriu, stále ale nežere. Už je to víc jak měsíc, takže jsem ho opět vylovila a teď je venku, když je chladno. Mám u něj neonku, ale ani ji nezkouší lovit. Mám dotaz- jak ho mám zvlášť, všimla jsem si, že mu ze zadku jde takový hlen,viz foto. Napadlo mě, jestli to není třeba dobře, že se čistí. Každopádně, když nereaguje na léčbu, je mi ho líto jak je hubený, padl doma názor, zda to není trápení a zda mu to nemám "ulehčit"-což se mi nechce. Tak chci znát názor
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sisi
Nemusíš vyndavat, ale můžeš. Třeba ho na tu chvilku dát někam do kýblu. Ale je to zbytečné - normálně i v přítomnosti axolotla odkalíš bordel ze dna a doleješ vodu.
Taky pozor při manipulaci, než si zvyknou, dokáží sebou pěkně mrskat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:34 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: Máš docela postřeh :-) ,opravdu nevadí X-)
Aby to někteří špatně nepochopili, bez vody vydrží jen chvíli, nepřehánět, a už vůbec ne chovat na souši :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:17 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tralalali
Moji měli po roce od vykulení napoprvé 800 vajec s 90ti procentní úspěšností,je to o kvalitě genů nepokřížených forem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:16 Sisi Re: aladar
A až jim budu měnit vodu mám tam axíka nechat nebo vyndat a až pak čistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:13 tralalali – aladar
Ty jsou krásní... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Sisi
Máš docela postřeh :-) ,opravdu nevadí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:11 tralalali – axíci
aha tak to je možné děkuju ... ano je to první naše snůška po pul roce a taky prý sameček je pohlavně dospělí až na dvou letech tak jim je tak 16 měsíců...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:03 Sisi Re: aladar
moc hezcí ale všimla jsem si že nejsou ve vodě to nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 15:50 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Momentálně jsou spolu kvůli stěhování a přestavbě všeho.Je období,kdy to nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 15:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tralalali
Není to první snůška? Taky se mi to stalo a aladar mi tenkrát psal, že to u prvních snůšek bývá, nejsou tak kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 15:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Chudáčci splihlí :-D
Na fotkách v prezentaci mi připadalo, že jsi dal zlaťáky k ostatním. Já myslela že nechceš, aby se křížili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 15:32 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Maso tří barev (čištění :-) )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 15:30 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tralalali
To se stává,s manipulací to nemá nic společného.Vliv na ně má jejich samotná kvalita a následně teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 14:55 tralalali – axíci
Rukou jsme je nelovili a byli čisté nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:48 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: tralalali
Mě plesnivěla vajíčka od žebrovníků když jsem je lovila rukou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:09 tralalali – axíci
Ahoj.. pár mi vajíček zplesnivělo tak nevím co dělám špatně... dala sem jim vzduchovací kamínek a nevím co víc... mám je vedle v nádobě a s vodou od dospěláku kde je samička nakladla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 06:34 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Sisi nenech se odradit mou pragmatickou poznámkou, až to rozjedeš, rádi pomůžeme :-) .Vojto,jsme v axoforu, Tvůj dotaz patří do osobních vzkazů.Jinak hezkou neděli všem,dnes jsem celý den na Netu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 06:26 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Ještě doplńuji definici k termínu přechodná roční období, jedná se o náhlé změny počasí,které jsou na mexické náhorní plošině poměrně časté a mnohdy třeba na měsíc zcela změní podmínky k životu v soustavě mělkých jezer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:54 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tralalali
To,co napsala Eva je v Tvém případě více než na místě.Larvy,žijící v malém prostoru v přírodě či zajetí,podléhají mnoha vlivům od sebe sama (DNA),přes přechodná roční období až po to,co je úspěšně likviduje mezi sebou.Látky obecně zvané inhibitory je navzájem brzdí stejně,jako bys dala na hřiště partu školáků a slabší konstitučně,ač s dobrými geny,by šli do kopru.Po vykulení vyměňovat vodu co to jde a zbytek tu byl napsán.Hodně štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2014 20:24 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Sisi
Ahoj Sisi,myslím,že bys měla vzít jedno po druhém.Nemáš axolotly ani nádrž a chceš řešit množení.Až k tomu dojde,určitě Ti někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 19:35 Sisi Re: tyna181190
a vyžadují ty vajíčka v tom akváriu nějakou péči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 19:26 VojtaMohel Re: tyna181190
Ten menší je tak o 4 nebo 5 cm menší než ten větší.... :)taky bych chtěl vajíčka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 19:12 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: sisi
Ano vajíčka se odebírají a dávají zvlášť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 19:10 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
Jak jsou velcí? nebo takhle je mezi nima nějaký velikostní rozdíl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 19:00 sisi
Dobrý den chci si koupit axíky alespoň dva a kdyby náhodou se mi rozmnožili mám jikry odebrat od mamky nebo je tam můžu nechat já jenom že mám jeste jedno akvárium tak že bych je dala tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 18:54 VojtaMohel – 2v1 akváriu
Ahoj tak jsem se dnes rozhodl že už zkusím dát oba 2 axíky dohromady :) Akce prozatím úspěšná jsou tam spolu už asi 2 nebo 3 hodiny a velký malého nenapadá, jen ze začátku malý axík napadal velkého :-D Ale velký axík si to ani nevšímal...... doufám že se přes noc nepožerou :-D Ještě pořád je každý na jiné půlce akvária ale už na sebe neůtočí tak snad v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:29 tralalali – axíci
jojo máme a nevíme si rady už měníme denně vodu a odsáváme dno ale zdají se nám dost vyhublé ty ancistrusy...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=1501