Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 12:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: axíkov
Komáří larvy, artémie pro takhle velkého axolotla? To je jako nic. Granule radši nekomentuju. Žížaly předpokládám dlouho neviděl. Ten axolotl je podvyživený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 11:39 axíkov – axík
Dostává ob den a střídám to..... žížalky a komáří larvy a artémky a granulky pro axolotly a moučné malé červy.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 07:37 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: axíkov
Tohoto druhu plísně si nevšímej, nic to nedělá, zaměř se skladbu krmení.Vypadá to, že má jiný problém.Je třeba napsat čím ho krmíš a v jaké frekvenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 20:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: axíkov
Normálně? Vždyť vypadá strašně vyhuble...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 20:26 axíkov – problém
No ma to asi 4 dny a papa normalne.. Vypada to zvenku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 15:26 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: kristkod
Ještě, zduření kloaky není dobré, záleží, jestli bude přijímat potravu.Pokud ne,musí zpět do studena s tím, že bude pomalu prohrávat boj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 15:22 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: kristkod
Přírodním jsem myslel nejbližší možnou formu potravy, jakou mají k dispozici v jezeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 15:18 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: axíkov
Nevím nic.Žere nežere jak dlouho, je to zvenku... atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 15:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: kristkod
Je třeba pomoci bakteriím, které udržují rovnováhu, takže pouze přírodní.Žádné maso, ryby a hmyz,jen žížaly nebo koretry.Vyhněte se patentkám a nitěnkám.Na žížaly ovšem budete potřebovat vlhká místa zakrytá dřevem či folií, nebo bagr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 09:56 kristkod Re: aladar
Když zvysim teplotu, kloaka zduri a otevre se, coz je dle meho nazoru zorseni. Jakou stravu v teto situaci doporuujete?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 09:30 axíkov – čím jí pomoct
Fotka k příspěvku a čím jí pomoct???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 23:03 Betty Re: aladar
Děkuju ještě v tom trochu plavu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 19:04 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: axíkov
Vypadá to na zesláblou holku, jen není poznat, je li to uvnitř nebo venku.První by byl problém, druhý ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 19:02 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Betty
Samci si nekonkurují, můžeš jich mít v podobné velikosti kolik chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 19:01 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: kristkod
Na to je velmi těžké odpovědět.Někteří jedinci jsou citliví na složky v potravě, které jiným nevadí.Pravděpodobně uvnitř něho probíhá proces, zpomalený " teplotou " vody.Je třeba nastolit změnu prostředí, která mu prospěje, nebo naopak.Je to riskantní manévr.Bude záležet pouze na jeho kondici a jak daleko to zašlo.Zcela paradoxně jít na teplotu alespoň 20 st. a několik dní počkat.Pokud se jeho stav bude zhoršovat, tak zpět, pokud zůstane stejný, nabídnout mu potravu.Je třeba to sledovat, změny probíhají v řádech hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 17:53 axíkov – co to má?
Fotka k příspěvku Zdravím nevíte někdo co se udělalo axíkovi na ocásku, a z čeho to má??? díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 09:50 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Betty
Nevím jestli se dva samci snesou ale když přidáš malého k dospělému většímu tak ho zabít může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 23:09 Betty
Zdravím
měla bych se bát přidat axíkovi kamaráda? :( ,
bojím se že by se nesnesli a případně je vhodné mít samečka k samečkovi?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 21:29 kristkod Re: aladar
Dobrý den, znova se ozývám kvůli axe. Pravděpodobně pro mne další rady mít nebudete, ale přeci jen to zkusím. Axolotl je stále udržován v chladné vodě, avšak žádné zlepšení, každopádně už skoro měsíc nežral. Co s ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: puffie
Ocas je ok, podívej se, jak mé samici dorostla nová noha.Granule Tera Repto nevím, firma Tropical má dobré výrobky, nebránil bych se použít výrobek Axolotl jako doplněk stravy.Podobným způsobem funguje třeba i krmivářství v zoo, spojení sušených přípravků s tradicionalistickou doktrínou.Vše z přírody jim totiž dát nemůžeme.Měli bychom třeba bílé plameňáky, proto dostávají do potravy čistý práškový karoten a jak jim to sluší, jsou nádherně oranžovo červení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 19:54 Žena puffie [6] Re: Eva_R
Jen jsem měla strach aby to nepokračovalo, třeba.
Složení jsem našla jen v angličtině - superaquarium.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 19:10 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: puffie
Nic s tím nedělej, tohle mají naši taky, časem se to srovná nebo ne, ale nevadí to.
K těm granulím - zkušenosti nemám, nikde ani nemůžu najít složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 17:54 Žena puffie [6]
Fotka k příspěvku Zdravím,
Dneska jsem si všimla, že ploutev vzadu je poškozená. Dříve to neměl. Povedlo se mi to celkem slušně vyfotit. Co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 11:27 Žena puffie [6]
Mátě někdo zkušenost s tímto? Třeba jako doplněk stravy?
www.akva-tera.cz/…
nebo
www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 19:02 Žena puffie [6] Re: Eva_R
Spíš budeme tento slavný den oslavovat jako zakoupení a přinesení domů. :) :)
Počkám teda ještě nějaký ten pátek, pak se pokusim zase zaslat fotku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 18:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: puffie
Datum vyklubání - jaro 2015. A může slavit narozeniny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 17:22 Žena puffie [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku To je asi marné :-D
Prý se to dá částečně odhadnout i podle ocasu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 17:16 Žena puffie [6] Re: Eva_R
To mě mrzí, že to nevím. Jak jsem psala je ze zverimexu, kde s ním byli ješte další dva - nejspíš sourozenci. Byli všichni stejně velcí. Od oka je velký asi 12 cm.
Zkusím pořídit fotku kloaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 17:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: puffie
To se fakt nedá takhle říct. Záleží na tom, v jakých podmínkách žil, od jakých pochází rodičů. Jedno naše mládě mělo ve dvou měsících 8,5cm, ve třech měsících 13cm. (Ještě že jsem to zapisovala do deníčku :-D ) Teď je dospělý a má asi 24cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 16:22 Žena puffie [6]
Aladar: do alba koukám a vím o něm nebojte, ale Eva už mi právě předtím psala, že je to ještě mimino.
Eva: A tak tipově, kolik měsíců může mít? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 15:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
puffie sem dávala fotku, kousek níž, je to ještě prcek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 22:09 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: puffie
Pak je třeba foto či krátká definice tvaru kloaky třeba podle fotek z mého profilu.Proto tam jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 08:19 Žena puffie [6]
No jo, když já ho mám chudáčka ze zverimexu. Ani nevím kolik mu je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 06:53 Muž aladar [902] - Obojživelníci
To je ruzne, podle formy. Jistota je mezi ctvrtym a patym mesicem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 17:39 katrina – Pohlaví
V kolikátém měsíci jde poznat pohlaví? hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 15:55 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Osm stupnu muze byt, ale ne tma.Spravne by mel byt ve svem obvyklem prostredi v nizke teplote.Pomahaji zmrazene petky s vodou, ale do hodiny jsou roztavene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 14:57 kristkod Re: aladar
Omlouvám se, Váš předchozí příspěvek jsem přehlédla. Dobře, budu se snažit udržet to na těch 10-12 stupních. Vodu mu chladím ještě v lednici, aby nebyla zcela čerstvá, a pak do ní přidávám led.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 14:51 kristkod Re: aladar
respektive, strcila jsem ho do chladiciho boxu, kde se teplota da udrzet na 8 stupnich, tak jestli uz to neni moc malo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 13:49 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Musim se opakovat z predchozich let.Axolotli jsou velmi tvrdi a odolni, ale jen v prostredi, kde se vyvinuli a geneticky ustalili.Pak zvladnou jakykoliv problem.A kdyz jsme u slova problem, je tu jedna naprosto nevyzpytatelna vec.Diky tomu,ze se nedovazi z prirody, dochazi k prekrizeni a tim padem naruseni genetickeho zakladu, coz ma za nasledek necekane zdravotni problemy a nahle uhyny zdanlive bez priciny. Pisu z mobilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2015 13:06 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: kristkod
To je riziková záležitost.Už jsem tu jednou psal, že axové nejsou macaráti.Přílišné snížení teploty a tma by mohly situaci zhoršit díky tomu, že to bude vnímat jako stresovou situaci.Ideální je pološero a teplota vody deset až dvanáct stupňů.Ovšem stabilní, třeba sklep nebo akva na podlaze a měnit vodu rovnou z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 22:01 kristkod Re: aladar
Mohu jej strčit do lednice, kde je pouze 6 stupnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2015 16:17 Muž aladar [902] - Obojživelníci
A nekrmit!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2015 15:47 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: kristkod
Vůbec se s ním nemažte nebo Vám umře.Potřebuje co nejledovější vodu a nesmíte polevit.Jedná se o chod organismu a likvidaci bakterií, dvě rány jednou mouchou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 14:41 Izma
Držím palce, kdyžtak ještě informujte jak Vám to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 13:53 kristkod Re: aladar
Tak se relativne dari udrzovat teplotu na nizsich stupnich (rozmezi 8-15 stupnu, podle toho, jak rychle se stihne udelat led) a axolotl zda se byti na tom lepe, kloaka se temer uzavrela, ale zdurela je stale, bricho mekke a zacina polehavat na boku misto na zadech, tak snad to bude cim dal lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.07.2015 01:58 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Opět se na Vás obracím s tím, že soukromé vzkazy a dotazy patří do fora.Nestydte se za své chyby v chovu, od toho tu forum je.Pracuji se zvířaty od šesti let a profesionalně od zoo přes fakultu.Soukromé dotazy mi sice lehce lichotí, nicméně ztrácejí body na plošném pragmatickém přístupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2015 23:30 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: kristkod
To je velmi špatná situace.Daň za vyjimečné schopnosti regenerace je citlivost střevní mikroflory.V tomto případě je vysoká pravděpodobnost úhynu.Podíváme li se na jejich podmínky na dně posledního horského jezera, kde žijí, nelze kromě mikrobiologických testů trávicího ústrojí dělat nic jiného, než ho doslova zmrazit na deseti stupních.Ovšem invaze střevních bakterií je u nich velmi rychlá a může mu tento postup uškodit, nicméně není na výběr, pokud ještě žije.Jakýkoliv lékařsko chemický zásah ve formě preparátů bude regulerní euthanasie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 10:22 kristkod – nafouklé břicho axolotla
Fotka k příspěvku Dobry den,
po temer dvou tydennim pustu (zrejme kvuli horka) se mi včera axolotl nafoukl a plave brichem nahoru. Snazi se otocit, takze se obcas hybe, pohyby byly vcera docela prudke, dnes jsem moc pohybu nezaregistrovala. Vecer z tlamy upustil sem tam bublinu. Prendala jsem ho do chladnejsi vody. Jen nevim, jak mu jinak pomoci. Prosim tedy o radu. Prikladam fotku z karantenniho akvaria. Dekuji za odpovedi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 21:29 Izma Re: aladar
Naopak jsem ráda, že poradí někdo zkušený nebo mě hruběji "uklidní". Ale já se raději zeptám než abych se pak ptala a bylo pozdě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 20:44 katrina Re: aladar
V pořádku ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=1051