Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2013 12:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Dano64
Jestli chceš změnu, kup červy v rybářských potřebách a nech vylíhnout masařky, ty žebrovníkům chutnaj hodně (axíkům samozřejmě taky :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 10:35 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: LiborSprysl
Trochu,křupou i mezi zubama,hlavně velcí zophobasové :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 07:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: aladar
To musí děsně křupat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 07:19 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: iacek
Proto se mají moučňáci nezkušeným axům rozpůlit nebo lehce nasekat,aby jej nespolkli v celku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 00:54 Muž iacek [5] Re: Dano64
V některých diskuzích sem četl že je dávají, tak je budu zkoušet taky dávat. Ale také jsem četl, že nejsou schopni úplně strávit jejich skelet. Tak nevím no. :-) Někdo zkušený třeba napíše něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 00:35 Dano64 – Krmivo - mouční červy
Zdravím, vy krmíte axe moučnými červy? někde jsem četl že to pro ně není vhodná potrava ale jestli z tím máte dobré zkušenosti tak bych to taky rád vyzkoušel. Nemám sice axe ale žebrovníky ale v tom by snad neměl bít rozdíl ne? Předem díky za každé info :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:14 Muž iacek [5]
Tak jeden axík si dnes vzal cvrčka bez hlavy ze špejle. :-) Myslím, že to půjde a všichni si časem na tuto potravu zvyknou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:56 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Můj prcek
Fotka k příspěvku Tak sem mu dal pár kytek do akvárka ... palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2013 21:36 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Bála jsem se že mi tu "rybu s nohama" ani neuvěříte, jak je to blbý. A koukám, že je to všude stejný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 17:26 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Vzhled ...
Fotka k příspěvku Taky komu ukážu mého mexicána kouká a nechápe co je to za rybu s nohama. Ale spoustu lidem se to líbí. Můj prcek roste, včera měl patentky a trochu granulek. Dneska mě čeká odkalení, už druhé za 25 dní co ho mám. Je super sledovat jak roste, už ho nemám ani tolik průhlednýho. potlesk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 00:33 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Když byl u mne známý kvůli výměně akvária za pro mě bezcenné cetky,zvolal,to je nádhera a hrabal se v tom.Pak se otočil a pravil "co to tady máš za hnusný ryby s nohama?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2013 00:26 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: iacek
Zvyknou si,moučňáky třeba rozpul a ještě příčně nasekej,pro začátek.Cvrčky budou asi plivat,chce to trpělivost,ale jestli máš menší,stačí je zbavit zadních nohou.Čím dřív se to naučí,tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2013 00:16 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re:
Mám teď axici v práci a je docela zajímavé sledovat reakce lidí, většině se líbí, jen dva by se štítili, nikdo neví, co to je, ani že se to dá u nás sehnat :-) .Nejčastější otázky: Je to živý nebo z umělý hmoty? Co je to za divnou rybu s nohama? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 21:57 Muž iacek [5] Re: Eva_R
Ten dával patentky, občas nějakou rybku. Ty patentky určitě budu podávat také, ale jelikož chovám gekončíky, tak by bylo fajn kdyby si zvykli i na krmný hmyz ... toho mám doma pořád víc než dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 21:54 Muž iacek [5] Re: DrChila
jo o proudu vím, no tak uvidím :) a s výměnou a odkalováním se počítá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 12:15 Muž DrChila [243] Re: iacek
Je to u každého individuální pokud máš samotné axe tak tam nepotřebuješ filtraci ale tím že tam filtraci budeš mít si zlepšíš výdrž té vody nebo kondici nebo jak to mám nazvat tolik se nezašpiní a vydrží dýl problém je spíš v tom že axoloti dělaj hovínka a ty budeš stejně muset pravidelně odsávat stejně jako zbytky potravy co třeba vyplivnou nebo nesnědi. Ačkoliv to je neuvěřitelné tak třeba u mě axoloti buď jezdi ze špejle na kterou to napíchnu a nebo pak z mušle kterou mám na dně tam dám pár kousků masa nebo tak něčeho a každej si kousek uzobne. Jinak se filtrace z pravidla nevypíná tím že jí vypneš ztratíš účinek filtrace na nějakou dobu. Jsou i výjimky co filtraci vypínaj. Ale předem varuju na to že axoloti nemají rádi silný proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 12:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: iacek
DrChila má pravdu, je lepší začít s krmením opatrně, pomalu zvykat. Jestli teda nevíš, jak a čím je předchozí chovatel krmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 12:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: iacek
Filtrace se normálně nevypíná. Když jí vypínáš, filtr tak jenom zachycuje nečistoty (užitečné bakterie, které ty nečistoty rozkládají, tam bez proudění vody nepřežijou), takže filtr se musí častěji čistit.
Už se to tady na fóru probíralo, já u axíka vůbec filtr nemám, a kdybych ho měla, tak nevypínám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2013 10:00 Muž DrChila [243] Re: iacek
Podle mě je lepší krmit pozvolna aby ti z toho pak nechcípli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 09:48 Muž iacek [5]
A ještě se zeptám, vypínáte filtraci přes noc? Rybičkám sem to vypínal, ale teď nevím.

A jinak večer sem tam hodil 2 moučné červy a ráno sem je nenašel, tak jako 3 neonky.
Tak sem rád, gekončíci se mi aklimatizovali klidně i 14 dní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 09:13 Muž DrChila [243] Re: iacek
no tak to já neviděl akorád zlatýho:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 09:08 Muž iacek [5] Re: DrChila
jojo já vím na fotkách sem je viděl, ale na živo ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 08:37 Muž DrChila [243] Re: iacek
jsoui takoví černý s takovím mramorem viz u mě foto. A nebo zlatý třeba že jsou úplně žlutý ty tu taky někdo má měl možná Aladar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 23:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: iacek
Hezký!
Tak ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 23:00 Muž iacek [5] Re: Eva_R
Fotka k příspěvku všichni bílí, tady u nás sem se s jinýma ani nesetkal :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:54 Vlaďka Re: Eva_R
Určitě se zde na fóru budu držet,protože pokud neseženu potřebné info zde,tak už asi nikde.Dobré ruce doufám mám a puberťák už také nejsem.A zatím bych řekla,že mi zvířátka prospívají,i když žádné není zrovna vodní :) (I když hroznýš je zrovna před svlékáním,takže se nakládá dost často)
Zatím děkuji a dobrou noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: iacek
70x50 je lepší palec
Jakou mají barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
No, skoro :-) Ráda bych, aby se dostali do dobrých rukou :-) Ale bude to ještě trvat než povyrostou a půjde rozeznat pohlaví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:45 Muž iacek [5] Re: Eva_R
No mám tu dno cca 70x35 a 70x50 ... tak asi to větší lepší :-) jinak děkuji za odpověď.

Již je mám doma, jsou to pravděpodobně 2 samičky a 1 sameček. Kamarád se jich potřeboval zbavit z nedostatku místa, tak sem se jich ujal. :-) Tak doufám že se jim bude dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:43 Vlaďka Re: Eva_R
už to vidím....vlastně bydlíš skoro za rohem :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:40 Vlaďka Re: Eva_R
Akvarijní trhy jsou tu 20.4.,takže pokud se někde neobjeví do té doby,spoléhám na to,že tam by mohl.I když na fotkách z minulých burz jsem ho nenašla.Uvidíme.Odkud jsi ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Fotka k příspěvku Jo, ty akvaburzy v Mostě jsou docela vyhlášený, tam by je mohli mít. Nebo počkat až dorostou ti naši mladí, tři budou volní, ale to bude ještě nějakou dobu trvat :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:36 Vlaďka Re: DrChila
V pet centrech (máme tu přímo dvě) to objednávat nebudou.A neobávám se,že bych nesehnala,kor když tady vidím,že to tak zvláštní zvířátko není.Spíš jsem to zatím nehrotila a sosala informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:28 Vlaďka Re: DrChila
Nabídky jsem viděla na netu leckde,ale vozit je nyní busem...no,bála jsem se trochu větší zimy.A ve Městě jsem se ptala všude.Ale jediná šance možná bude časem v Domově dětí a mládeže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:25 Vlaďka Re: Eva_R
z Mostu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:25 Muž DrChila [243] Re: Vlaďka
Tak záleží odkuď jsi viděl sem je v liberci v praze na černym mostě v pet centr na vysočině v hobby zoo táboře v pet center, svitavy taky pet centr co zkoušet schánět jinak? prodavače se zeptat jestli je náhodou nebudou obědnávat atd. u nás tady v hobbyzoo to šlo v pet center myslim že by taky nebyl problém síť maj velkou podle mě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:25 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Ahoj, odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: iacek
Taky zdravím :-)
Červy a cvrčky nedávám, s tím nemám zkušenosti.
Spíš záleží na tvaru akvária, čím větší dno, tím líp. Ale sto litrů by třem axům stačit mělo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:22 Vlaďka – Axík
Ahoj.Je to teprve 3 týdny,co jsem objevila toto zvířátko.Hned jsem se do něj zamilovala a nastudovala o něm co jen se dá.Jsem ráda,že jsem objevila tuto stránku,protože mé pochybnosti o tom,zda neudělám něco špatně hned rozptýlila.Zatím jsem ve stádiu shánění axíka v okolí (marně),protože jsem se zasílání poštou trochu bála.Ale určitě nás brzy doma víc bude a ráda sem přijdu pro radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:32 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Ach jo,vzkaz jsem našel jako první,tak znova.V mrazáku mám zamražená srdce,která jsou vždy při ruce a nějaké ryby.Jinak krmím vším,co mne napadne,pokud to samozřejmě mohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 17:12 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: aladar
Ok a ty krmíš čím nejvíce? Koukal sem na nějaké tvoje videa. Máš pěkný macky. Můj prcek pomalu roste ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 16:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Gystr
Eva je přirozeně opatrná.Každé maso může být zdrojem problémů,nárazově se s ním krmit může.Vezmu li to do důsledků,je možné krmit prakticky čímkoliv,jejich trávicí systém si s tím poradí a nakonec se i přizpůsobí.Problém je v tom,že zatím nevíme,jaké dlouhodobé důsledky může uměle vyprodukované maso mít na jejich organismus,vývoj a rozmnožování.Z tohoto důvodu bude prozatím lepší držet se přirozených forem krmení,čili bezobratlými a rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 16:40 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: aladar
Ahoj, chtěl sem se tě zeptat jaký maso dáváš axíkům? Eva píše, že kuřecí maso nedávat jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 16:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: iacek
Vítej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 16:15 Muž iacek [5]
Zdravím ahoj, dnes se nejspíše přidám k držitelům těchto zajímavých zvířat. Proto bych Vás chtěl pozdravit. Nejspíše budu mít i nějaké otázky, ale spíše až v průběhu času. :)

Nyní sem se chtěl poptat, zda podáváte axíkům moučné červy, nebo cvrčky. :) A pro 3 axíky by mělo stačit 100L akvárko ne? Zatím díky za odpovědi a mějte pěkný, dnes i slunečný den ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 14:50 Olda Re: Eva_R
A z jakýho důvodu mu ho nemám dávat??? Někde sem četl, že se mu může dávat kuřecí maso a i prodavač ve zverimexu mi to říkal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 22:16 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
Jak jsi přišel na kuřecí maso? To vůbec axíkovi nedávej, jestli ho máš rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 21:15 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Krmení
Dneska si náš dráček pochutnal na kuřecím mase, šel pěkně k ruce a vzal si sám z dlaně ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 16:50 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 00:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
ne, já myslela že je to něco, co jsem ještě nečetla, žížaly a prasata vím :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=2751