Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:45 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – Geny nebo nemoc???
Fotka k příspěvku Ahoj... Dneska při krmení jsem si všimla že jeden z axíků má po celým těle malinké bílé flíčky připomínající svou blízkostí a velikostí krupičku ale flíčky nejsou nijak vystouplé... Je možný že to jsou jen geny nebo něco jiného?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:44 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Niky.ch
Světlý axolotl je rozdělem na dva druhy: ALBÍN - což jsou axolotlové světlé barvy s červenýma očima, pak jsou již zmiňovaní SVĚTLÝ axolotl xantorická forma - což jsou ti světlý s tmavýma očima, dále tu pak jsou axolotlové "ŽLUTÍ" GOLD a přírodní tmavá forma s tmavýma očima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niky.ch
Ano, máš albíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:49 Niky.ch
já je mam světlý a nemají črné oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niky.ch
Máš albíny, ti nemůžou mít černé oči. Ti světlí s tmavýma očima nejsou albíni, ale xantorická forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:32 Niky.ch
že mam axolotly a nemaji černé oči vadí to nějak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niky.ch
Niky.ch napsal: a mám jestě jednu otázku mam dva axolotly oba nemají černé oči mají je zbarvené jako jsou oni (albíni)

Nerozumím otázce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niky.ch
Když nemůžeš, tak neměň tolik vody naráz, aby nekoukal kousek těla. To znamená míň vody, ale třeba častěji, to by bylo i lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:22 Niky.ch
a mám jestě jednu otázku mam dva axolotly oba nemají černé oči mají je zbarvené jako jsou oni (albíni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:15 Niky.ch – aladar
a jak je dám do jiného prostředí začnou plavat do kola tak já nevim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:12 Niky.ch – aladar
já je nemůžu vyndat vyskočí mě z ruky když jsou na souši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Nicol
Rybky jsou výborné krmení, ale sem tam bych mu to přeci jenom zpestřila nějakou tou žížalou, mouchou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:01 Nicol – axolotl strava
Ahojte, chcem sa opýtať či môžem kŕmiť Axolotla len rybkami ako napr. neonky alebo podobné krpaté rybky.. má už vyše roka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:52 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
šikulka palec ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 17:00 L1metka Re: Eva_R
super :-D děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 13:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: L1metka
Fotka k příspěvku Ahoj, mládě krmit denně, a přiměřené množství :) To časem odhadneš. Do té doby, jestli nakrmíš třeba patentkama, tak zbytky, co nesežere, odsát. Náš v šesti cm zvládnul už malou žížalku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 13:15 L1metka – Krmení
Zdravím, mám nově pořízeného axíka (zatím měří tak 6cm) a chtěla jsem se zeptat, jak často se má takhle malý krmit. Všude na netu se píše že dospělí by se měli krmit 2-3x týdně, ale o mláďatech se nikde moc nepíše. Nevíte někdo jak často a kolik by měl správně takhle malý axolotl dostávat? díky za odpoveď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 22:38 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Niky.Ch
Na tohle je jednoduché řešení.Přehoď je do kýblu (s vodou :-) ).Nádrž je jejich území,kde se chtějí cítit bezpečně.Dělám to stejně,aby nebyli roztěkaní a neměli strach,co se stane.Když je jednou za čas podeberu a přendám jinam,jsou v klidu,jakoby věděli,že je vrátím do lepší vody.Kontakt s nimi na dlani je tisíckrát lepší než stres z luxování jejich teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 20:34 Niky.Ch – aladar
no když potřebuju odkalit celou vodu aby ji bylo minimalně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 19:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niky.Ch
Asi se bojí, tak jim to nedělej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 19:28 Niky.Ch – aladar
no já když jim čistim a kousek těla nemají pod vodou začnout poskakovat div mi nevyskočí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 09:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Niky.Ch
Poloprázdné akvárko není souš,pokud jsem to pochopil správně.Ryby mají lepší ochranu těla,ale uhynou zadušením.Axové vydrží na vzduchu dlouho,jak moc jsem zatím nezkoušel,ale desítky minut určitě,ovšem za podmínky,že se chovatel postará,aby mu nevysychala relativně citlivá kůže.Př. mokrý hadr.Ovšem tato situace vzniká naprosto vyjímečně v případě léčby akutního poranění či vstřebávání léků kůží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:06 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Niky.Ch
Nemám s tím zkušenosti ale řekla bych že na tom bude podobně jako rybičky tudíž na souši vydrží jen pár minut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 18:18 Niky.Ch – axolotl
ahoj,chtěla jsem se zeptat jak dlouho vydrží axolotl baz vody na souši?????když mu čistim akvárko tak jak neme všechno pod vodou začne poskakovat v poloprázném akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 10:25 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Eva_R
Eví my spolu ani soutěžit nemůžeme... něco jinýho je si pořídit axíka v 8 cm a něco jinýho je si prcka vypiplat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 22:34 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Ty jo! Možná ti tam vykadili i ty breberky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:04 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Když jsem si puboše přivezla a dala je do akvárka,objevily se mi tam živé patentky.Jestli mohou projít traktem a nezemřít,to netuším,ale já živé doma nemám.Muselo se to objevit nějak z prcků. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:47 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
V jedné akvaristice jsem viděla malého axolotla, nejdřív se pokusil ulovit čolka :-) a pak vytlačil bobek skládající se z červených patentek, jak čerstvé z mrazáku :-D Jak je možné, že je vyloučil nestrávené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
To,že jsou menší neznamená,že stojí za prd,ale deformace na nich vidím,tedy na samcovi.Málo žaber,málo prstů :-) ...Tenkrát byli zajíc v pytli,jde jen o to udělat kvalitní skupinu bez ohledu na jedince (prodat,rozdat).Žádné hýčkání a soucit s nekvalitními jedinci,ti patří nadšeným začátečníkům.Sestavit odolnou skupinu a udržet ji je základ úspěchu chovu,ale to je nic proti zachování dobrého genotypu pro axe samotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:09 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
To je škoda, už jsem si chtěla zamluvit nějaký to vajíčko :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:02 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ti moji taky.V podstatě jde o (z pohledu západu) podřadné linie,které jsou u nás prodejné lidu obecnému,neb kdo chce kvalitu,musí si ji objednat či tam zajet na burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Ti tvoji zlatí taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:48 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Jsou,alespoň ty,co se k nám dovezli z německa.Jinak forem a velikostí je X , ale ne u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
To bude nadílka palec
Jak je to s velikostí u zlaťáků, taky jsou drobnější než tmavá forma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2014 18:42 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Její ségra,zasloužilá matka,mimo jiné aladárka,má v této chvíli bříško plné dalších pididravečků.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:39 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku zaoblující se poloalbínka (5 let,odchovů mnoho)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:43 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
No, právě proto,že vím,že jsou úplně jiní než Axinka,tak to neřeším. Dokud hezky žerou a jsou čilí,tak jsem spokojená. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Nezapomeň,že ty tvoje prďolky jsou goldeni,nerostou pomaleji,jen je to na nich méně vidět,protože budou mnohem menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:19 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Zapoměla jsi napsat některých mužů,kteří ovšem velikost svého menšího já neovlivní :-) .Vím,že to na prof.nebylo myšleno úplně vážně,ale sichr je sichr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:18 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Se mi dnes vylíhla nová várka much, tak si všichni nacpali pupíky mouchama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:09 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
smich Tak to by nezvládl ani Aladárek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 14:06 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Celou rybku? Okouna?? coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Zajímavý, já myslela, že chlubení - kdo má co větší - je spíš vlastností mužů smich
To na profilu bylo určitě myšlený jako legrace, s Týnou nesoutěžíme. Malej žere denně přiměřenou dávku, když dostal celou rybku, tak až obden. Ale díky za upozornění.
Je fakt, že Aladárek je pěknej kus, jsem zvědavá, jak doroste malej, máma tak mohutná není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:13 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – Růst
Tak co se týká velikosti. Prďolky jsou o dost jiné než byla Axinka a jsou i z jiných podmínek. Axinka je už veliká holka, tak na puboše nijak nespěchám. Zdá se,že se i úplně jinak chovají,ale to je možná tím,že jsou prostě v teráriu dva.
Bohužel,když jsem si Axinku pořídila,tak mě prostě nenapadlo dělat si nějaké prezentace nebo jí nějak přeměřovat. Byla jem ráda,že jí mám,že prospívá a roste.Víc jsem neřešila.
Prckové se mi zdá,že možná rostou trochu pomaleji...ale kdoví,srovnání prostě nemám.
Jediné čeho jsem se trochu bála je aby je nezlobilo zažívání kvůli těm potvůrkám co tam mají.Ale pokud to neškodí, pokud vidím,že jsou čilí a prospívají,tak je mi to tak nějak jedno.
Jen mi až včera nějak došlo,že nepotřebují na množení Axinku,ale mohlo by k tomu dojít už v tomhle akvárku. Odchov neplánuju,takže opravdu není kam spěchat.
Hlavně,že jsou všichni tři v pohodě ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:58 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Když jsme u těch podmínek,četl jsem v komentářích na některém z Vašich profilů,že někomu rostou rychleji a to se musí dohnat.Do jisté míry zde hraje roli inklinování žen k chlubení se,či dávání najevo,že můj svěřenec (pes,papoušek,axolotl,manžel) se má dobře a rychle roste.Při vší úctě k Vaší snaze prezentovat vykrmenost a rychlost růstu cítím jako svou povinnost decentně upozornit na fakt,že všechno příliš vyhnané stojí za pé er dé,neboť nejen že to zkracuje život,ale velmi často je to spojeno s reprodukčními problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:46 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Myslel jsem kvůli určení pohlaví.Pohlavní dospělost,resp.její viditelnost,se liší podle forem.Např.linie goldenů,dovezených z německa,v současné době dominující na českém trhu,dorůstá do cca 22 cm.,kolem 15 cm jsou vidět pohl.znaky.Příklad 2.Moje přírodní forma patří k největším a chováním i nejprůraznějším vůbec,mají 32 cm.Evina aladarka se proměnila v aladárka tuším ve dvaceti cm.V kolika měsících,to záleží na podmínkách,může to být půl roku,nebo rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:00 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – pohlavní zralost
V kolika měsících (nebo centimetrech) asi tak dosáhnou pohlavní zralosti? Tak mě tak napadlo,že pokud je to opravdu Peonek a Aurinka, tak aby mě nepotěšili ještě dřív, než je přeložím k Axince coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:53 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
Prej blbá....jsem ráda,že vyfotím aspoň něco. A pokud možno bez odrazu všeho kolem. Než si připravím světlo a podobně,už samozřejmě nepozujou.
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:50 Muž aladar [902] - Obojživelníci
To je ale blbá fotka :) .Zduřelá kloaka se tam rýsuje,tak asi ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:15 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
I na té "hromadné" smich fotce v prezentaci, jak je z boku, mi Peonka připadá jako kluk :)
Aladare, jak to vidíš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=2051