Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 07:40 Muž DrChila [243]
Předevčírem večer jsem zpozoroval že axolotl má nějaké světlejší žábry než ten druhý. Normálně příjmal potravu neměl ani pandělro ani nebyl hubenej. Byl něco jako člověk na kterým vidíme, že se nemá špatně. Včera jsem byl celý den pryč ve škole a na noční. Když sem přijel z noční tak už bylo po něm. A vypadalo to že už pošel někdy večer a pan gibiceps leží v kokosu s nacpanym panděrem. Teplota 19°C krásně čistá voda. Čistil jsem hrubší část filtru akorát. Jídlo 2týdny na zpátek akorád maso, žížaly, srdce a patentky a jednou větší artemie.
Ačkoliv vypadaj hezky tak už toho posledního zkusim darovat aby se mi něco takovýdleho nestávalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 21:47 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Po dvou měsících klidu (už jsem myslela, že je to za námi..) se to bílé na žábrech objevilo zase. Tentokrát ale na druhé straně. Snažila se to občas škrábnout zadní nohou, asi jí to tam nějak vadilo. Druhý den to celé odpadlo, zase. Teď tam nemá vůbec nic. Žere, vypadá úplně zdravě, voda 20°C.
Tak nevím, co to je. Kdyby se to takhle jednou za čas objevilo a bez následků zmizelo, tak by to i šlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 14:04 mattea Re: Yirka
Díky.. Vychází mi stolek 60cm vysoký, na něj 55cm akva a z leže z gauče vedle je to pozorovatelné ideálně... a čistit se to taky dá snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 11:25 Muž Yirka [9126] Re: mattea
Je to přesně jak píšeš. Najdi si kompromis k tomu, aby byla pohodlná údržba a také, aby se dobře pozorovalo. (Ideálně v sedě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 11:01 mattea – akva
Jaká je ideální výška vršku akvárka? když bude nízko, budu se hrbit, když vysoko, budu si kroutit ruce při čištění. Co by jste doporučili?
(Akce "budu sekat zásuvky", tak proč si to nepřizpůsobit ideální výšce..)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 22:27 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Ahoj,vracím se každý den pozdě,snad to tady v září doženu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 22:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: mattea
A propo,spodní hranici nehledej,je vrtkavá a dlohodobě nevyzpytatelná,může jít až k nule.Tohle téma snad zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 13:35 mattea Re: Eva_R
odkalovačku si vyrobím, PET s víčkem(a nebo kousek novodurový trubky)+hadička. potřebuje, ale co vím, tak mu nižší teploty rozhodně nevadí. a propo - jaká je spodní hranice teploty pro axíky, pod kterou už hrozí újma? krátkodobě i řekněme po dobu jednoho měsíce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 12:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mattea
Ještě tady nevidím odkalovačku, taky důležitá :-) Jo nepotřebuje ten krunýřovec teplejší vodu než axíci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:58 mattea – stav akvárka
Chci se s vámi podělit o svou radost z následujícího výčtu...
mám:
1x 250l akvárko
2x 10kg štěrku
2x 3kg písku
1x teploměr
2x zamluveného axíka albína (dvě holky) darem(?)
1x zamluveného mladého(?) tmavého axíka darem
1x zamluveného 20cm velkého krunýřovce síťovaného za zatím neznámou cenu
1x síťku na kdovíco a občas krmné rybičky :-D
1x výkonný Eheim filtr na cestě
1x karimatku pod akva

nemám:
kytky (jen neurčité zamluvené)
světlo (v plánu je vyrobit ho s pomocí doma ležících LEDdiodových pásků s teplým bílým světlem)
stolek pod akvárko (nedaří se mi domluvit ses truhlářem)
měkkou podložku na dno akva, abych ho ani omylem neponičil kameny. bylo mi doporučováno. nějaké tipy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 00:21 mattea Re: aladar
Krunýřovce jsem uvažoval jedině ve stejné velikosti, je dobré vědět, že "by to šlo".. experimentovat moc nechci, proto každej svůj sebeblbší nápad dávám do fóra. Za info o rybičkách díky. Jo a jestli jsou pro mne axíci vhodými tvory do akvárka? Ano! Pokud mě akvaristika doopravdy chytne a najdu schůdnou cestu, jak se jí věnovat víc, můžu si rybičky pořídit do menšího akvárka.. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:27 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Dost často u tebe nechápu, co tím chtěl básník říct :)

Mattea možná čeká na odpověď, tak do toho píchnu, snad se vyjádří i ostatní. Jestli ti připadá, že to akvárko s axolotlama bude prázdné, myslím, že bys to měl ještě promyslet, jestli je pořizovat. Třeba takový žebrovník je taky fajn, a ryby mu nemůžou ublížit, nemaj na něm co okusovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 11:42 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: prasan
Co chceš dělat v okurkové sezoně,podívej se na diskusi z minulého léta.Ještě mohu natočit klip,jakých jsou na netu tuny.Spokojený ax se nehýbe a relaxuje.Nechám je vyhládnout,navnadím je vůní masa a až začnou nervozně plavat,zaberu to,dám k tomu romantickou muziku a na světě bude video šťastných axolotlů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 23:53 - Re: aladar
Ty vieš ako zaujať. :-D
Len ím to potom nezabudni nakrájať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.08.2013 20:27 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Krmení srdcem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 10:55 mattea – rybky
Pokud už se rozhodnu, že si pro zpestření pohledu na akva a jídelníčku axíků dočasně pořídím několik rybek, které mám vybrat? tj. které axíci stráví nejlépe? :)
A pak opakuji svůj dotaz: nemá tu někdo k dispozici darem nebo za drobnou úplatu 2 albíny? Ideálně samce a samici? Pak bych také rád ještě jednu samičku nealbinotické formy - samce (pravděpodobně) mám zamluveného.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 18:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mattea
okružáci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 13:56 mattea Re: Eva_R
to je škoda. kdo mi teď zajistí čištění řas v akvárku? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 13:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mattea
Nedělala bych to a myslím, že na tomhle se s Aladarem shodneme :-) Koukni sem www.caudata.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 13:11 mattea – Krunýřovec vs axíci
Ahoj, jak moc dobrej/hloupej nápad je dát do akva s několika axíkama krunýřovce?
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
podle velikosti by axíci krunýřovce napadat nemuseli..
jen jsem nezjistil, jak rychle krunýřovci rostou.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2013 12:51 Muž DrChila [243] Re: mattea
já tu mám stojanovej větrák velkej:-D ten je postavenej vedle akvaria na židly a fičí na hladinu výhoda toho nižší teplota v místnosti i v akvariu:-D Ale příští rok už tam asi taky prdnu ty malý větráky na nějaký trafo s vypínačem. A větrák bych viděl nějakej 120mm a od Noctua jsou dražší ale neslyšné:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 12:37 mattea Re: DrChila
Jak/čím to chladíš? Přemýšlím o možnostech.. zatím se mi jeví jako nejsnašší a nejlevnější řešení 2 až 3 PC větráčky zapojené přes adaptér..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 12:14 Muž DrChila [243]
tak teplota je 20°C od noci a ztratilo se 2cm vody:-D u pánů axolotlů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 00:22 Muž DrChila [243] Re: aladar
no šéfa sice na blázinci nedělám:-D ale axolotly mám... Dnešní doba je hold blbá spousty stresu a povinností. Blázince se proto plní. Čím dál víc tu je mladších lidí klidně i po 30.
A na oddělení s mladými lidmi to je poněkuď stresující a psychicky náročné.

A technická otázka jak mám ty axolotly doma tak z ničeho nic přestali chodit po nohách nebo takhle choděj po nich ale když dolezou kam chtěj tak nohy natáhnou a rozplácnou se. Mě to připadá že to je od tý doby co je cca 22°C kvůli těm hicům momentálně tam mají větrák a chladim. Bůh ví kolik tam bude ráno jsem opět uvězněn v práci na noční a nevím ani zda časovač jsem doma nastavil, aby se rybám aspoň vyplo světlo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 22:30 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Omlouvám se za dočasnou ztrátu diplomacie,jsem velmi unavený,posl.zakázka mne směruje do Bohnic.Ale i v těchto zařízeních pro duševně choré jsou prý šéfové axolotáři.Poslechnu je na slovo,jen když mne nechají spát.Dobrou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 16:51 Muž DrChila [243]
uloz.to/…
Docela zajímavý dokument a je tam i o axolotlech i když jiných druzích ale stojí za podívání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:44 mattea Re: Eva_R
Fakt jsem vděčnej :) k finálnímu rozhodnutí sice dopomohl Aladar, ale ten maraton před ním se mnou uběhli jiní, včetně tebe.
Finální rozhodnutí jsem udělal následující:
pořídím akvárko bez krytu, ten se dá kdykoliv sehnat nebo vyrobit. osvětlení ukutíme s bratrem... leží nám tu několik metrů leddiodového pásu, takže jde jen o mechanické ukotvení - a s tím si poradíme. Po několika dnech horlivých debat, diskuzí a mírných střetů jsem dneska došel k finálnímu rozměru akvárka, které zítra zadám sklenáři: 107d x 45š x 55v.
O skříňce se diskutuje dál, ta má neprošla. Je prý moc "tuctová".. zítra vyrážím na lov říčního písku a štěrku k jednomu potůčku mezi lesy, tak mi držte palce ;)
Na závěr jen doplním, že řadu rostlinek mám domluvenou darem s několika akvaristy v okolí, takže příští týden už bych snad mohl mít skleněnou vitrínku s pískem, rostlinkama a filtrem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2013 21:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Ne, já nebudu zasahovat, ty jsi tady odborník. Já se tady snažím celý odpoledne, tobě stačí přijít, napsat dva řádky a hned spokojenost tazatele. To naštve smich
Dobrou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:57 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Že jsem do toho vůbec zasahoval.Mám toho moc.Dobrou. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 12:10 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Tak jo, když to shrnu, realita je, že si axíci musí zvyknout - že nemají studenou vodu jako u nich doma, že se krmí žížalama a hovězím srdcem, na omezený prostor. Tak snad i na to světlo, ovšem riskuji, že jim rozhodím periodu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 05:35 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
O tom to není,jen píšu realitu bez obalu a ještě jednou,je na každém,jak si to udělá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 23:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Akvarijní ozdoby, zářivá vitrína, ty to dovedeš znechutit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 23:15 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
I dospělí si zvyknou na světlo,natož mají li ho od mala.Ovšem často se z nich stanou akvarijní ozdoby bez period.Není to samozřejmě vždy.Každý musí zvážit,jestli je má na chov,nebo na koukání.Někdy se podaří obojí.Někdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 23:07 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: mattea
Nemám krycí sklo u žádného akvária.Nemám kočku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 22:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Myslíš, že jim světlo fakt přímo vadí? Naši mají možnost zalézt dolů pod kameny a přitom běžně leží těsně u hladiny, pod světlem, pod pistiema :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 22:51 mattea Re: aladar
...čímž jsi mi shodil balvan ze srdce, světlo pořizovat nebudu. Jen bych tedy požádal o radu, jak zakrýt akva. Jednu desku skla? dvě poloviční? co je nejvhodnější pro krmení a dostatek vzduchu? prostě a jednoduše - jak zakrýt holé akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 22:42 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Můj příspěvek do světlotématu nečekejte.Mám chovnou nádrž,která je pouze pro potřeby axů,hlavní je jejich klid a vyrovnanost kvůli životním periodám včetně těch množících.Vidím je dobře,oni mne také.Až budu chtít zářivou vitrínu na večer,pořídím si něco,čemu to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:34 mattea Re: Eva_R
dobře, děkuju. ještě pár dní počkám, tohle nespěchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:10 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mattea
Radši počkej, až napíše ještě někdo. Třeba Aladar taky nesvítí, moc rostlin tam nemá a taky to jde. Možná je to pro axolotly i lepší bez osvětlení. Našim teda nevadí, po hladině krásně roste rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes takže nějaké prudké světlo na ně nedopadá. A akvárko bez světla je takové nevýrazné. Ale to se třeba zdá jenom mně, možná bych to na tvém místě zkusila bez něj, přikoupit můžeš kdykoliv. :-)
Potom bys k tomu reflektoru a zářivce ještě potřeboval osvětlení, do kterého se ta zářivka zašroubuje :-) Ten reflektor je jenom takové zrcadlo, co se přichytí na zářivku a odráží paprsky do vody. Některá osvětlení už ten reflektor mají zabudovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 19:41 mattea Re: Eva_R
to, že akva rostlinky potřebují víc světla, rozumím. přijal jsem to za fakt a teď už jen řeším, jestli mi ta zářivka a reflektor stačí, nebo k tomu musím koupit ještě něco dalšího.. jinak ti děkuji, že mi takhle pomáháš, opravdu si toho cením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 19:41 Muž DrChila [243]
Já jedu bez osvětlení a anubias a Vallisneria 'Corksrew' to co tam mám se mi množí a rozrůstá. Vyžírá živiny aby se netvořila řasa. A mám zkušnost takovou že když jsem začla svítit axolotl se vždy schoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 19:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mattea
Reflektor se říká takové podložce nad zářivku, co odráží paprsky do akvárka, aby zářivka co nejvíc svítila do vody.
Kromě zářivky budeš potřebovat ještě lampu. Mám dobrou zkušenost s touhle
www.zbozi.cz/… tam patří T5 zářivka.
Sun-glo zářivky jsou zbytečně drahé, normálně v elektru pořídíš do stovky, např. www.elektro-svitidla.com/… teď nevím jakou délku osvětlení budeš mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 19:10 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mattea
Nevím, ale připadá mi, že i hodně prosvětlená místnost nebude stačit. Samotným rybkám nebo axolotlům to vůbec vadit nebude, ale rostlinám jo (pokud teda nevybereš jenom hodně nenáročné na světlo, jako je anubias). A na osvětlené akvárko je úplně jiný pohled....
Snad to někdo vysvětlí líp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 19:08 mattea – osvětlení
pomůžete mi dovybrat/ zkompletovat osvětlení?
našel jsem zářivku a reflektor k ní, ale není mi jasné, jak má tenhle reflektor držet na akvárku... popř. jak přesně je to napájený, jestli potřebuju ještě nějakej adaptér atp.
www.zoohit.cz/…
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 19:04 mattea
Děkuju za pochvalu. Ten axík mi trval skoro třetinu času, co jsem tomuhle náčrtku věnoval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 19:02 mattea Re: Eva_R
Eva_R napsala: Osvětlení je kvůli rostlinám, jestli tam nějaké chceš mít, tak to bude asi potřeba. Světlo v místnosti nestačí. A je to i pěkný palec

obě akva budou silně exponovaný slunečním svitem, obě z 90% nepřímo
Tomuhle moc nerozumím, jak to bude vypadat?


Špatně napsaná věta. v místnosti je opravdu hodně světla - dvě velká okna na jih, jedno obří na západ+francouzské okno na západ. Slunko ale nebude svítit přímo na akva. Spousta pokojových rostlin potřebuje hodně světla, ale ne přímé. to jsou podmínky akvárka v mém obýváku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 18:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mattea
Ten axík se ti povedl smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 18:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mattea
Osvětlení je kvůli rostlinám, jestli tam nějaké chceš mít, tak to bude asi potřeba. Světlo v místnosti nestačí. A je to i pěkný palec

obě akva budou silně exponovaný slunečním svitem, obě z 90% nepřímo
Tomuhle moc nerozumím, jak to bude vypadat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 16:45 mattea
když tak koukám po všech akvárkách, skoro vždycky mají osvětlení. jak to máte s akva pro axíky? je pro večerní požitek z pohledu do akva osvětlení nutné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 16:17 mattea Re: DrChila
Fotka k příspěvku myšlenku jsem měl takovou, že 55 cm bude sklo měřit po vnějšku, uvnitř bude 48-50cm vodní sloupec a dole v rámci vodního sloupce bude 1-5cm štěrku, kamení a v jednom rohu i spodní vrstva písku (2-3cm) pro kořeny kytek.. i s plánovanou skříňkou, kterou musím do 14ti dnů vyrobit, to má vypadat takto..
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=2351