Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 14:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: ondra
Uvádí se 60 litrů pro jednoho, ale dorůstá cca 30cm, takže je lepší co největší plocha dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 14:03 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Lenka
Spousta lidí chová axíky v pokojové teplotě. Někde jsem četla, že jim to zkracuje život. Při teplotě nad 25 už můžou být náchylní různým nemocem, plísním. Skoro rok jsem měla samičku ve 22 stupních a vypadala spokojeně.
Barva žaber je různá třeba podle množství kyslíku ve vodě, nebo je třeba ve stresu ze změny prostředí, to taky vyblednou.
Prcka krmit denně a vypadá to, že se u vás bude mít skvěle palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 13:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niki.Ch
Ahoj, oni potřebují polykat kamínky, pomáhá jim to v trávení, o kousek dál o tom psal aladar -

aladar napsal: hrubost substrátu má být adekvátní velikosti jedinců,aby ho mohli bezpečně polykat.Ještě jednou,nejedná se o zlozvyk,nýbrž o potřebu.Jemný písek se může bezpečně použít u mrňat,u dospělých bych do toho nešel.Mají tlamu jak vrata a několik kamínků jim pomůže mnohem víc než lžíce písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 13:28 Niki.Ch – Eva_R
ahoj už mám doma asi týden axolotly má je v akvárku s kamínky a oni je mají v břiše tak že je jedí, můžou na to umřít?????díky za všechny odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 10:50 ondra
Jaké min. Akvarko pro axolotla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 09:55 Lenka – Dotaz
Fotka k příspěvku Zdravím,pořídili jsme si axolotlíka a mám dotaz :-) Má cca 8cm,60l akvárko,voda v akvariu podle teploměru je 23°C,což by být neměla,ale v prodejně mi řekli,že i oni nedocílí toho,aby měli 14-20°C,že tam mají tak 22°C,tak nevím,ale nechci mu nějak ublížit...Žábry má světle růžové až bílé a ne červené jak jsem koukala na obrázky,tak nevím jestli není nějakej nemocnej nebo něco,nechci,aby nám umřel,chceme pro něj jen to nejlepší...Ještě mě zajímá v jakém množství krmit takového mrňouska?Krmíme ho rybkami,žížalami,patentkami...Děkuji za veškeré rady a odpovědi :-) Tady je fotka našeho dráčka :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 16:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Zlepšilo se to díky přístupu lidí.Ještě k té ruce,je velký rozdíl mezi saháním či podebíráním pod vodou a jejich ochotou nechat se odevzdaně vylovit.Alespoň si to myslím.Hezký víkend ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 15:38 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Špejlí jsem kdysi krmil taky.Ti moji to mají s manipulací rozdané takhle.Oddělit krmení a ruku musím kvůli jejich velikosti a s tím spojenou razancí útoku.Hlavně na ně nešahám,když krmim,ani potom,ruka k nim jde samostatně a i když očekávají krmení,po ní nejdou,tedy ne vždy :-) .Hlavně je to téma pro chov nedůležité a každý má svůj osobitý přístup.Za hoďku odjíždím na víkend do lesa do těžby dřeva udělat strýcovi zásoby na zimu,beru si pixlu na žoužele a geokladívko,snad si najdu čas i na to.Žílal je teď dost všude,počasí ideální a vidím,že Eva si už zásoby na zimu začala dělat taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:42 Muž DrChila [243] Re: Gystr
Pinzeta když není tak stačí bud čínský hůlky a nebo špejle například:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2013 13:34 Muž iacek [5] Re: Eva_R
Fotka k příspěvku Sakra, ja jich domu donesl tak 10. :-D Každopádně dnes si pochutnali. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 12:53 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: aladar
Hm, pinzetu žádnou dlouhou nemám, budu muset někde sehnat, ale myslel sem, že když ho budu krmit z ruky více si na tu ruku zvykne ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 12:51 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: Eva_R
A jak velký jim dáváš? A dáváš celou nebo je nějak porcuješ? Můj axík už má přes 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 12:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Díky tobě se to tady hodně zlepšilo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 12:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Taky bych moc neřekla, že by tak rozlišovali pinzetu a ruku :-) Ale třeba mám nějak tupou axolotlici :) Udělá výpad na pohyb v okolí tlamy, vezme si žrádlo z ruky a tou rukou se normálně nechá z boku podebrat a nosit (ve vodě :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 12:39 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Axolotláři, vyražte na žížaly :-) Dneska ráno při venčení psů jsem si jich nasbírala 372 gramů :) Kdybych nemusela do práce, bylo by jich dvakrát tolik.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 12:11 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar

Prepac, ale s tymto nemozem suhlasit. Ja svojho axika krmim z ruky a do ruky mi sam ide a i lezi. Zvykol si na to hned po 3 dnoch :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 11:33 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Gystr
Když budeš krmit z ruky,těžko je naučíš do té ruky je brát.Tyhle věci je třeba oddělit.Na krmení mám dlouhou pinzetu,rukou na ně sahám z boku(když už).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2013 10:26 Muž aladar [902] - Obojživelníci – evoluce
V půlhodince volna se probírám stránkami (nebo vlákny?)tématu.V podstatě to připomíná vývojový proces.Na počátku nebyla tma,ale lehce zataženo.První stránka je doslova časosběrná,trvala pět a půl roku.Dovídáme se,že axové se přemění po podání sleziny,brzlíku či játra.Takové malé proterozoikum (nikoli zoidikum,teda Petře,ax a ještěr.. :) ahoj ).Následný boom diskuzních příspěvků způsobil víceméně poklidnou (r)evoluci v myšlení a přístupu lidiček ochotných věnovat svůj čas těmto mimořádným tvorečkům.Nezbývá,než doufat,že zakončení první tisícovky otázek,rad a názorů ukáže smysl diskuze a posune nás zas o kousek nahoru,protože dolu rostou jen brambory ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 16:30 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Facebook
Tak mě napadlo, co se spojit přes facebook. Facebook určitě má každý z Vás, udělal sem stránku. Přidejte se. stydim

www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 14:26 Žena Jupí [125] - AsieRe: aladar
To je pěkný :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 13:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Hezký smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2013 13:04 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Je třeba jej odborně uchopiti za ocas,nechat očichat,ochutnat a rychle pustit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 12:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Ten se vám povedl, pěkná xantorická forma potlesk :)
Ještě vyfoť jak se opatrně pokládá do vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2013 12:08 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Instruktážní foto:bezpečné uchopení axolotla do levé ruky.Výroba:Petra a Tobík.Produkce:Aladar.Režie:Petra,Tobík,Aladar.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 15:55 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
tak pisek im neublizi , to som rada. :-) zatial ho budu mat kym nenajdem aj ja strk "na deckom ihrisku" :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 13:49 Tereza Re: aladar
No super rada, teď už si děti ve Stromovce nebudou mít na čem hrát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2013 11:41 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
V rámci svých možností jsem si tu stránku projel,musím říct,že je obsáhlá (myšleno i ostatní díly nabízené nahoře) a slušně zpracovaná.Raději bych to viděl v překladu,ještě se mi kouří z hlavy :) .Každý chovatel cítí povinnost upozornit začátečníka na co nejvíc rizik,čímž ho občas trochu vyděsí.Oni to s tím substrátem myslí dobře,ale jejich podání připomíná postavu s křížem taseným před upírem.Nejjednodušší výklad,který jsem tady kdesi psal je ten,že hrubost substrátu má být adekvátní velikosti jedinců,aby ho mohli bezpečně polykat.Ještě jednou,nejedná se o zlozvyk,nýbrž o potřebu.Jemný písek se může bezpečně použít u mrňat,u dospělých bych do toho nešel.Mají tlamu jak vrata a několik kamínků jim pomůže mnohem víc než lžíce písku.Moji dospělí jsou v slušné kondici i díky tomu.Když byli dva dny ve sterilní nádrži,vypadlo z nich tolik kamínků,že jsem se rozhodl vážit je až potom :-) .Najít skutečně dobrý štěrk není jednoduché.Já ho objevil kdysi ve Stromovce na dětském hřišti.Byl tak dokonalý,že jsem neodolal.Tímto se veřejně přiznávám,že jsem jednoho pozdního večera "odklonil" 40 kg drobného štěrku :) ,aniž by to bylo poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 00:53 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
no super comu ma clovek verit sad citala som to na tejto stranke www.axolotl.org/… presnejsie pod Substrates = Podklady :-( clovek sa snazi studovat co najviac o nich a este to zhorsi ale dakujem za opravu :-) takze piesok moze byt? lebo ja sakriš som si kupila piesok a uz to je aj v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 00:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Gystr
Z Gystra se vyloupl srandista,jsi na dobré cestě,kolego X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 23:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
Gystr napsal: Já určitě chci "skutečně chovat,přemýšlet a něčeho dosáhnout". palec

Tak začni třeba přemýšlením o těch granulích :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:19 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: aladar
Já určitě chci "skutečně chovat,přemýšlet a něčeho dosáhnout". palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.04.2013 19:31 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Na Př.f.UK jsem se kromě jiného staral o cca 500 dospělých drápatek v kameninových nádržích.Laboratorní chov má mnoho výhod,ovšem jen pro vědce.Viděl jsem chovy axolotlů ve sterilním prostředí,laboranti tvrdili,že stále čistá průtoková voda je pro ně nejlepší.Tito lidé je časem zbavili veškeré imunity a při první vlně nemocí doslova odněkud uhynula polovina chovu.Nikoli citliví albíni,ale všechny přírodní formy.Odepírání přirozené imunity,která udržuje při životě zbytek v zajetí žijící populace,je pro ni likvidační na úkor laboratorních či zjednodušených domácích chovů.Pokud neposkytneme axolotlům přirozené prostředí,substrát s bakteriemi,občas i ne úplně čistou vodu,sami se řadíme k "ochráncům",kteří je v zájmu hygieny zanedlouho vyřadí ze seznamu dosud žijících druhů.Na závěr:oblý štěrk malé frakce je pro ně důležitý kvůli trávení,jemný písek naopak dlouhodobě způsobuje zanášení trávicího traktu.Sami se rozhodněte,chcete li bezstarostný "chov" v elementce,nebo skutečně chovat,přemýšlet a něčeho dosáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 00:17 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Kéž by to tak bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:25 Muž DrChila [243] Re: aladar
kupodivu to je z toho co zbylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 19:54 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Jindra
ano, pisek kludne moze byt :-) Axolotly maju nepekny zvyk, papaju akvarijny štrk a stane sa ze to prehltnu. To moze byt fatalne, pretože štrk môže spôsobiť upchatie čriev. Je to vzácne, ale nie vzácne natoľko, aby stálo za to riskovať. Stručne povedané, ak použijete normálny akvarijny štrk riskujete zabitie vášho Axolotla.
Jemný piesok je dobrý podklad, pretože to nebude prekážať na tráviaci trakt pri požití. Ale este lepsie je tam nic nedat :-)
tato stranka o axikoch je velmi dobra , ja osobne som ju prestudovala celu a vo vela veciach mi pomohla :)
www.axolotl.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 19:36 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
velmo pekne dakuem za rady :) tak krevety uz dava do jedalneho listka :-) mam doma este aj okružáky ale tie mi nechce papat. co mam robit aby to jedol? preto som ho chcela krmit s tymi granulami lebo sa to podoba na tie okruzaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:29 Jindra – Vhodný podklad
Dobrý den, omlouvám se, jestli už tady takový dotaz padl, ale zrovna se chystám začít chovat axolotla a chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné mu jako podklad dát nějaký písek. Děkuji za informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2013 14:56 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Krevetky určitě ano,granulema nekrmim,vím,z čeho se vyrábí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:34 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
krevetky moje normálně její nikdy snima neměli žádnej problém:)
Akorád jim je dávám mrtví teda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 13:39 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
DAKUJEM ti moc jeden den som mu nedala papat a uz sa ma fajn uz plava tak jak ma :) rada by som este vedela ci tie granule pre axikov su dobre a vizivne pre nich a doma mam red cherry krevety mozem mu jedalny listok s tymto spestrit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Podle toho co píšeš to nevypadá,že by mu něco bylo.Žádný štěrk,minimum dusičnanů a voda příliš často měněná.To vše hraje pro čistotu prostředí.Jisté riziko se skrývá v monotonním krmení nitěnkami a patentkami.Tam dochází občas k plynatosti,která není zvenku skoro vidět.Rezimé tedy zní:pro jistotu přestaň na týden krmit,nic se mu nestane a uvidí se,jestli to bylo tím.Jinak občas to dělají jen tak,prostě teď budu týden u hladiny a hotovo.Jedna ze samic se mi na hladině ještě stočí napůl na bok,vytáhne nožičky do vzduchu a spí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:18 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci – Axolotl mexicky
prosim vas pomozte mi

moj axik plava stale pri hladine ked som ho priniesla ta bolo vsetko v poriatku plaval sem a tam hore aj dole. ponarat sa vie aj strede akvarka plava ale furt sa vracia na hladinu. v akvarku je sam nemam tam ziadny strk iba velke kamene na ukryt ani rastlinky tam nema. voda sa mu stale kazdy den meni. teplota vody je 18 a najviac 20. papka vsetko radom takze chut do jedla ma az moc velky. papkat mu davam patentky a tinenky. axik je este malinky ma iba zhruba 10cm.

prosiiim pomozte mi nechcem aby sa mu nieco stalo. aka kolvek odpoved bude dobra DAKUJEM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:15 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Gystr
Je to evidentní potomek Herma a Afrodity :) .Nespěchej,byly by to spekulace.Už jsem psal,že ocas má samičí.Ta lehce zduřelá kloaka se třeba nehne a onna do ní doroste.Jestli poroste s ní,máš kluka.Takže víš zase prd :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:56 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Roste ... :-);
Fotka k příspěvku Tak dávám další fotku, dneska sem ho měřil a má už 10,5 cm ... potlesk Co myslíte, kluk nebo holka? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
:)
Žebráci i drápatky to vyplivnou, axici jsem nezkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Jestli Ti to plivou i ocasáči,tak to beru,taky bych je nepřekecával,jen bych jim řek vyližte si mořskou mušli,dneska nic jiného nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
To je možný, ale masařky žerou s chutí a červy plivou. Zvykat je nebudu, mám jiný maso v mrazáku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:06 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Dík,muší červy nemusim,ale axové určitě ano.Když jsem krmil anolise mouchama,málem mi upadly ruce,než jsem jich nachytal dost,zdají se po přeměně málohodnotné,zřejmě kvůli letovému odlehčení :) ,zato červíci,to bylo maso! :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 20:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Zkoušela jsem, ale drápatky je plivaly, tak je nechci lámat :-) Asi jsou vybíravější než ty :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 20:35 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
A proč nekrmíš i těmi červy?Jsou tak krásně masití :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=2701