Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 13:02 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Monišška
Ahoj, klidně mu to mohl udělat druhý axolotl. Častěji bych odkalovala, měnila vodu, aby nebyl ve špíně a mělo by se to zahojit, noha mu doroste. Většinou se takhle mezi sebou napadají mláďata, až vyrostou, měl by být klid. Většinou :-D Náš Aladárek je výjimka :-D
Krmíš jak, aby to nebylo i z hladu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 12:20 Monišška
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Přikládám fotky malého Axíčka. Nevím, co se mu stalo. Včera to vypadalo, jako by se někde ošklivě odřel, i se zadní nožičkou. Tu měl včera sedřenou, dneska už ji vůbec nemá. Napadlo mě, jestli se někde nezasekl pod kamenem, ale to nevím jak. Má to z obou stran. Nebo mu to mohl udělat druhý axík? Ten ale není o moc větší než tenhle. Dá se s tím něco dělat? Dneska to vypadá mnohem hůře než včera.

Děkuju za radyd
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 11:00 Žena Tanita [10] – Axolotl zlatý?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, opět :-D
Mám ještě jednu otázku. Ve čtvrtek jsem si nechala z Plzně poslat Axíka od jednoho chovatele (napsala jsem si o formu Gold s černýma očima) a přišel mi tento (viz obrázek). Nejsem si jista, jestli je to doopravdy gold, jelikož je poměrně hodně světlý a liší se od Ašaje (bílého axe) jen o pár nepatrných odstínů. Také jsem si hned jak jsem ho vyndala ze sáčku všimla, že je žlutý jen na místech, která jsou jakoby vystouplá (viz fotka, netuším jak to popsat). Chová se ale normálně, takže mi nepřipadá, že by byl snad nemocný. Žere a plave po akvárku s Ašajem :)
Myslíte, že by jste mi někdo mohl říci, jestli je to opravdu ta forma Gold a jestli jsou ty "bouličky, výrustky kůže či co (hlavně na hlavě) v pořádku? Ašaj ji má totiž zcela hladkou.
Moc vám děkuji :)
ps: Popřípadě, nevíte, co je to přibližně za pohlaví? :-D Vím, že se to ještě nedá moc poznat, ale tak orientačně :) Je veliký cca 12 cm.
Děkuju :)
Tan
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 10:48 Žena Tanita [10] – Rostliny
Dobrý den,
mohu se vás optat,
jaké rostiny máte v akváriích? Nevím, jaké totiž mohou být v šeru, čili bez dostatečného přísunu světla. :)
Děkuji :)
Tan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2015 08:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Shimamoto
Samec je původně ze zverimexu, samice od chovatele a ostatní jsou jejich potomci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:55 Muž Shimamoto [492] Re: Eva_R
Ty želví peletky jsem dával čistě z nouze a nerad, strašně to sviní vodu, čisté sušené gamary jsou jako doplněk stokrát lepší:-D S těmi sladkovodními rybami souhlas, ale bohužel nerybařím ani nekradu - je smutný paradox, že v pravlasti rybníkářství jsou sladkovodní ryby často dvakrát dražší, než mořské, importované bůh ví odkud:-O Samozřejmě vyjma pangase, to je ale sajrajt, srovnatelný s tím (asi) polským kuřecím. Ani žábám nechutnal - to kuřecí bohužel až moc:-( Ty "grundle" jsou vlastně středomořský druh gavúna, žijící (a lovený) v spíš v ústích řek, než v moři. Drápatky vodní v přírodě žijí i v brakických vodách a slaných močálech, takže jako vyložený problém bych tohle krmení neviděl. Asi to není taky nic extra, ale snad nejmenší zlo. Žížal si elektrikou v sezóně chytnu dost, ale letos to kvůli suchu byla fakt bída.

Ještě tohle jsem se chtěl zeptat, ty máš základní chovnou skupinku ze zverimexu, nebo přímo od chovatelů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2015 19:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Shimamoto
Fotka k příspěvku Jen k drápatkám - mám skupinku už starších žab (od nejmladší čtyřleté až po asi 15 let) albína, tmavé a jejich křížence a neřekla bych, že by byly tmavé odolnější, bude to tak nastejno :-) Jsou to dcery po nepříbuzných rodičích a ta nejmladší je dcerou příbuzenského křížení (otec s dcerou, nechala jsem si jen jedno vajíčko :-) ) a i ta vypadá zdravě a odolně. Vynechala bych z krmení ty želví peletky a s krmením grundlema, mořskýma rybkama, taky radši opatrně, lepší jsou sladkovodní ryby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 19:00 Muž Shimamoto [492] Re: aladar
Článek bych klidně sesmolil, ale to bych musel být v chovu podstatně úspěšnější:-D No nic, zkusím tedy velkoobchody a metodu pokus/omyl. Drápatky nejsou zdaleka tak populární jako axolotli - možná naštěstí pro ně.

Jo, taky jsem četl, že zbytky jezera Chalco byly přečerpány do Xocimilca, třeba ty dvě jezera tví kolegové zaměnili. A nebo té tekči vypili fakt hodně, plus nějaký ten kouzelný kaktus a skončili u Chalco Lake v Nebrasce smich Každopádně za pár let asi stejně bude s divokými axolotly konec, co nezabije špinavá voda, tomu vyžerou potomstvo zdivočelé tilapie, zlatí karasi a kapříci.

Říkáš odolná forma axolotlů? Takže předpokládám opět přírodní forma, možná černoocí bílí, nebo můžeš doporučit ještě nějaké linie s tuhým kořínkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2015 17:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Bison
Teorií o vlivu krmení je mnoho,faktorů možná víc a vědecké podklady nejsou.Nejsou ani peníze na výzkum, jdou do bezcenných lidí nahoře i dole. V těchto případech jsou rady pouze odhadem skutečnosti a je velmi nevděčné na ně konkrétně reagovat.Napadá mne souběh krmení a dispozicí.Slabší jedinci nezvládají látky obsažené v kuřeti.Tady pomůže jen nekrmit ničím a počkat, jestli to rozplave.V některých směrech jsou bohužel velmi nevyzpytatelní díky genetické likvidaci, kterou provádějí sami chovatelé.Na škole tomu říkají příbuzenská plemenitba s fatálními důsledky.Já tomu říkám chovatelská nezodpovědnost množitelů blbců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 14:00 Bison
Prosím poradte. Přítelkyne má dva axíky. jeden se uplně zbláznil a po roce ve společné nádrži se začal sám sebe okusovat a požírat své končetiny. Dnes už nemá ani jednu nohu a jde si po ocásku.Krmení jsou hovezím drubežím srdcem a občas žížalku. Jo občas slupnou ancikum tabletku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2015 11:55 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Shimamoto
Tak pojďme.Tvé otázky jsou spíš na článek než příspěvek.Kuřecí maso je rychlené, to obcházej obloukem.Malá srdíčka občas nevadí.Na Pavláku jsem kdysi pracoval, drápatky jim podobné jsem měl i ve Viničné na přírodovědě.Jsou stále, jen je třeba hledat.Teď smysl vlákna.Četl jsem články, kde autoři tvrdili, že Chalco (Xalco), je vyschlé a neexistuje.Tím pádem se moji kolegové potápěli buď ve vápenci, nebo v teqile.Sopečné jezero je rozděleno na pět částí, podloží jsou částečně povrchové i hlubinné vyvřeliny plus vápencové usazeniny z období siluru a devonu s vyšším obsahem křemíku.Vyváženost vodíkových iontů tedy řešit nemusíš, možná vhozením kalciového želvíka, nebo prostě jednou za čas trochu plastinu do krmení.Zakalí vodu, usadí se na dně a je klid.Vedra neřeším,29 jsem tam měl taky a dlouho a nic.Spoléhám na odolnou formu a nekrmím rybami.(ve vedrech, záporný efekt je bordel při krmení a mnohem méně ohlídatelná produkce exkrementů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 21:33 Muž Shimamoto [492]
Zdravím, budu možná mírně off topic, protože se to bude týkat (mimo jiné) i drápatek, ale myslím, že některé věci jsou pro vodní obojživelníky společné, takže to snad pomůže i jiným. Předem se omlouvám za jistou nestručnost.

Loni v červnu jsem na burze koupil 8 albínských drápatek a před pár dny mi uhynula poslední. Ano, ze začátku jsem krmil dost kuřecím masem, ale když se po pár měsících objevily lymfatické otoky (alá michelinský panáček) a žabky začaly odcházet, zůstal jsem jen u krmení "grundlemi" z Kauflandu a samozřejmě u žížal, plus náhodně ulovený hmyz a želví gamarové pelety. Přesto otoky neustoupily a žabky dál hynuly. Přitom s drápatkami určité zkušenosti mám, měl jsem je už jako kluk (z legendárního zveráče na Pavláku) a tenkrát jsem se o ně staral daleko hůř a krmil vším sajrajtem, co se dal sehnat (vepřové srdce úplně běžně) - a přesto mi ze tří vydržel jeden samec sedm let, než jsem ho se zbytky svých chovů věnoval jinému akvaristovi (holt přišly jiné "zájmy"). Zbylé dvě žáby tenkrát také neuhynuly na nemoci, jedna se udusila luční kobylkou a další zdrhla z akvária, takže si čím dál víc myslím, že ty nové byly prostě koupeny už nemocné.

Mám tedy pár otázek na Evu_R, Aladara a další kdo mají co říct (a pokud možno tomu i rozumí:-D), protože vzdát to rozhodně nehodlám. Chci založit chovnou skupinku drápatek (4 - 5 ks), albíny a přírodní barvu, to zaručí (snad) nepříbuznost, protože chci zkusit odchov a voříšci albínů a přírodních jsou podle mého nejhezčí drápatky.

1) Doporučili byste mi nějaký obchod či burzu, kam dodávají své odchovy žab kvalitní chovatelé? Kvalitou zvířat z internetových velkoobchodů si moc jistý nejsem. A když o kus dál na tomhle vlákně šéfová jednoho z nejprestižnějších zverimexů v republice na sebe prozradila, že mladé obojživelníky krmí patentkami a dokonce nitěnkami, to moc optimismu nepřidá:-(

2) Jsou albíni drápatek (a dalších obojživelníků) choulostivější značně, nebo jenom o fous? Ptám se, protože tenkrát před lety byly moje "nezničitelné" drápatky v přírodní barvě a ta smečka lazarů, co jsem si pořídil před rokem, byli všichni albíni.

3) Dají se vůbec ještě sehnat přírodně zbarvené drápatky? Mám pocit, že v obchodech a na burzách, pokud drápatky vůbec náhodou mají, tak jedině albíny. Chápu, líp se to prodává, ale já chci spíš silné zdravé žáby na dlouho, než hezké žluté na jeden rok:-/

A nyní k axolotlům, protože o nich do budoucna uvažuji, samozřejmě podle toho, jak se bude dařit s drápatkami.

to Aladar:
1) Jak jsi řešil letošní vedra? Jsi asi hodně zaneprázdněný člověk, takže nepředpokládám, že bys každou hodinu lítal s ledovými petkami k akváriu. U mně teploty v akváriích dosáhly 29 stupňů, petky s ledem příliš nezabíraly. Rybám a zbylým (tehdy ještě živým) drápatkám to bylo buřt, ale pro axíky jsou asi tyhle teploty fatální i při nekrmení. Nebo by to zvládli?

2) Slyšel jsem, že rodná jezera axolotlů jsou velmi zásaditá a slaností hraničí s brakickou vodou. U mně je pH kohoutkovky 6,9, uhličitanová tvrdost téměř nulová - neonkářův sen:-D. Musel bych tedy axíkům upravovat vodu, třeba jedlou sodou, podobně, jako třeba africkým jezerním cichlidám?

Předem děkuji za odpovědi.







 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 11:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Danila
Ahoj, dlouho jsem Tě tu neviděl, v braníku ano.Máš samozřejmě pravdu, že tohle krmení v jezeře není.Játra jsou riziková, stejně jako mnoho druhů potravy, které nespadají do tradicionalistické doktríny.Nítěnky patentky aspol. jsou sice přirozenější, ovšem v prostření milionů tun studené vody jsou bakterie v nich mnohem umírněnější.Jejich výměšky při jednotvárném krmení v teplejší vodě dělají axům problémy, s kterými se tu potýkáme poměrně často.Rady se stále točí kolem výměny vody a snaze udržet ji chladnou.Hovězí srdce jsem kupoval jednou a stejně jsem většinu po úporném vaření snědl raději sám.V zoo i na univerzitě jsme používali kombinaci obou doktrín, abychom zamezili střevním problémům, které jsou bohužel u axů časté.Je to stejné, jako kdybych řekl Šárce, že nemá krmit žirafy mrkví, protože v Africe neroste či lemurům nedávat ovoce z jižní ameriky.Kombinace krmmení je polojistotou.Důležitým faktorem je odolnost nepřekřížených jedinců.Bohužel mnoho z oněch ostatních umírá na setkání s mravencem.Je to nekončící boj.Přeji hodně zdaru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 22:24 Žena Danila [4490] - Amerika
Krmím hlavně patentky, někdy nitěnky, ale hovězí srdce nebo játra nikdy...Ta myslím také do jezera běžně nepadají smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 22:16 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Hovězí srdce si beru na objednávku ve vybraném řeznictví.Je třeba se ptát.Ale počítej s tím, že je s ním poněkud práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 16:04 katrina Re: Tommy21
Často měním vodu a zatím žádné náznaky řas:) Přesně, z čističů by bylo jídlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 15:33 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Tak teď mi jeden příspěvek vypadl a po napsání druhého tam skočily oba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 15:30 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tommy21
S játry opatrně. Na zimu sladkovodní rybu a krůtí srdce.Je toho mnohem víc, ale až příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 15:26 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tommy21
Pokud budeš průběžně dodávat čističe řas, nemusíš se starat o krmení.S játry, nitěnkami a patentkami velmi opatrně.Na zimu se hodí sladkovodní zamražená ryba a třeba krůtí srdce.Žízaly jim do jezera taky nepadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 14:32 Tommy21
Zdravím, chtěl bych poprosit o radu, na stěnách akvárka se mi tvoří hnědé řasy, jsou tedy k axolotlum vhodní nějací čističi? bud ancitrusi nebo nějací šneci? něbo prostě musím akvárko více čistit? a druhý dotaz je, čím krmíte axolotly přes zimu když nejdou nakopat žížaly? :-D loni jsem měl hovezí srdce ale sehnat se dá obtížně, napadá mě zamrazit játra? nebo máte jiné zkušenosti? děkuji :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 23:23 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Ještě dodatek před spaním.Ženy obecně mají genetické vlohy k vykrmování.Nelze to změnit, jsme příliš mladý druh.V mnoha případech jsem zažil snahu holek v zoo či na fakultě ukázat, jak jsou dobré maminky.Dámy, všechno je jinak.Čím pomaleji, tím lépe.Pokud neuhlídáte poměry sodíku a draslíku,vápníku a fosforu, to překrmené zvíře vám uhyne a vy jen řeknete... já jsem to myslela dobře.Samozřejmě se to netýká všech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 22:15 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Na pohlaví nespěchej.Vypadá to na křížence goldena s bílou formou.Podle hlavy a kloaky je to na devadesát procent kluk, ale už jsem zažil necekané morfologické změny u teenagerů, tak si nechám fora.S patentkami to moc nepřeháněj, axové jsou sice ve svém prostředí tvrdí, ale mají velmi labilní trávicí systém.Je to dáno dlouhodobým chovem v zajetí a velmi rychlým množením bez přísunu nového genofondu.Už jsem tady upozorňoval na to, že dochází čím dál častěji k nepředvídatelným situacím, kdy axové zdánlivě bez příčiny hynou.Pokud ho budeš hostit pouze patentkami, nezvládne to a umře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 22:48 Žena Tanita [10] – Axík doputoval :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
chci vám všem hrozně moc poděkovat za rady, co se týče toho kde axíka sehnat :-) Ve čtvrtek se mi to konečně podařilo :3 Vzala jsem si ho z jedné akvaristiky a zdál se mi malinko pohublí (přiložené fotky jsou z prvního dne), ale teď už bych řekla že i za ty dva dny po patentkách nabral :)) Je poměrně čílí :)) Chtěla bych se jen zeptat, netušíte někdo (podle fotek, pokud to není zřetelné z té první, ještě zkusím zítra vyfotit z dalších uhlu), jestli je to holka nebo kluk? :-D Mě se zdá docela dlouhý, tak jsem si typovala toho kluka, ale ještě nevím, je tak cca 8-9 cm veliký, takže opravdu prcek :)
Ani nevím proč, ale když jsem ho uviděla poprvé, vzpoměla jsem si na jedno jméno z oblíbené knihy Doron Ashont, což v překladu znamená "Putující věž". :-D Ale zkráceně mu asi zatím budu říkat Ašaj :) (Ještě aby to nebyla holka.).
Jinak měl asi z předchozích bitek ukouslou jednu packu, protože už mu dorustá :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 21:50 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Malá perlička.Podestýlky atd. dodává panu Jahodovi pan Malina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 18:41 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Živá exotika výstaviště Křižíkův palác pro lidi od 10.00 do cca 14.00. 22.9.,20.10.,10.11., 8.12. Je to obr burza, připrav se na spousty lidí.Jahoda má obchod v Kutné Hoře, na burzy jezdí a jeho dodavatelé mají či alespoň mívali kvalitní odchovy axolotlů.Jahoda Zoopet Sendy 327 511 422.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 09:43 Žena Tanita [10]


Jsem z Prahy, takže pokud by jste věděli něco z toho okolí, nejlépe přímo z ní :)


A na výstavišti je jak často, smím li se zeptat? Nebojte, o těch očích neřeknu ani slovo, nebyla jsem si jista, jak to podat :-D Moc děkuji :)



Slow : A ten zverimex je take v Praze? Moc ti take děkuji za pomoc :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 00:28 Slow Lorris Re: Tanita
Ahojda, v HK v Sirius zverimexu :) zalezi odkud jsi! Pak vim jeste o dalsich ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 23:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Nevím, odkud jsi, dvě relativně spolehlivé varianty jsou buď Živá exotika - burzy akvatera Petra Čuříka na výstavišti v Praze viz net, nebo obchodník pan Jahoda - Zoopet Sendy.Ale neříkej jim, co jsi napsala, albíni mají červené oči, to, co chceš je bílá forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:36 Žena Tanita [10] – Sháním :)
Dobrý den,
smím se vás zeptat, netušíte někdo, kde bych mohla teď sehnat axolotla? Mám pro něj připravenou téměř třista litrovou nádrž, kterou jsem nechávala zaběhnout a teď nic... Nemohu ho najít ani v žádné akvaristice (sháním albina s černýma očima).
Děkuji moc za reakce :)
Tan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 22:51 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: puffie
Pokud mají optimální frakci štěrku, budou ho polykat denně.Je to v pořádku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 11:38 eur Re: LudQaa
Ahoj, ja som videla v predajni jedného jedinca axotlova v Piešťanoch, predajňa Zoo v Tescu. Chúďatko sa tam tváril dosť nešťastne. No bolo to pred cca 2-3 mesiacmi. Teraz netuším či ho stále majú. Treba tam zavolať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 10:33 Žena puffie [6]
Ahoj, po delší době se na Vás obracím s dotazem. Vše je v naprostém pořádku, ale chtěla jsem se zeptat jak často Vám jedí kameny a čistí se. Přijde mi, že náš Axolotl má stále plné břicho kamenů. Vždycky je vyhodí ven a nabere novou várku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 19:05 LudQaa Re: Michaldvd
Ahoj. Som blízko od starej Ľubovne. Písal si, že v Poprade je ľahká dostupnosť Axolotlov. Nevieš náhodou o tom, či by sa tam nedal zohnať aj Čolek ohňobrichý ??? Ďakujem hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 18:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Mario
Když se podíváte na složení, tak jsou tam např. obiloviny, ty axolotl k životu nepotřebuje, naopak. Krmím střídavě žížaly a celé malé rybky (sladkovodní, od rybářů), masařky a když chytnu venku nějaký ten hmyz (kobylky) tak jim tam přihodím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 12:21 Mario Re: Eva_R
Clovek sa stale uci..myslel som ze ked je nieco vyrobene specialne pre axolotlov, tak to bude vyhovujuce. A cim svojich axolotlov krmite vy? Zizalami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 11:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Mario
Jo, krmí s tím hodně lidí, a pak se diví, proč axové umírají. Taky jsem krmila (před deseti lety, když jsem s obojživelníkama začínala) žábu drápatku kuřecím masem, dožila se roku, pak se jí začaly dělat boláky a umřela. Peletky nejsou v pohodě, možná občas, hodně zřídka, jako doplněk k normální stravě. Patentky jen pro úplné prcky, jinak je to taky potrava nanic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 08:18 Mario Re: Eva_R
Viem že kuracie maso pre nich nie je prirodzena strava, ale cital som ze s nim krmia viaceri a patentka a pelety urcene pre axolotla su myslim v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 07:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: MARIO
Nejen teplo, i to krmení se na nich podepsalo, samice bude asi trochu odolnější, ale zničí jí to časem taky. Připadá mi to spíš jako seznam toho, co by axolotlové neměli žrát :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 07:25 MARIO Re: aladar
Aj mna to prekvapilo, ked som to tam uvidel. Islo o velmi tenke casti koze. Chovany su pri bytovej teplote, cast vody je menena kazdy den. Krmim ich kuracim masom, peletkami, patentkami, sem tam si daju gupku.

Ako som spominal vysoke teploty, ktore boli minuly mesiac sa na nom dost podpisali..vytvorili sa mu na tele rany a o dost sa mu skratili ziabre :(

Iny výkyv oproti standartnym podmienkam nenastal.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 23:55 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Mario
Kromě toho tě mohu ujistit, že se jedná o boj, ovšem nevíme jaký......To musí říci chovatel, zdali byli ve standardních podmínkách, a pokud ano, něčeho se dobereme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 23:41 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Mario
První čtyři věty mne poslaly do ohrady.Axové jsou kompaktní a nesvlékají se jako např. žebráci (žebrovníci pro sichr).Důvod bez souvislostí mne nenapadá.Regen. probíhá automaticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 10:16 Mario – Zvliekanie koze
Caute mate tu niekto skusenosti s tym, ze by mu axik zvkiekal kozu?
Uz par krat som nasiel v akvarku dost vela zvlecenej koze. Axikov mam uz vyse dvoch rokov a taketo nieco sa mi stalo az teraz. Samica je v super kondicii, ale same je na tom horsie, ako boli velke horucavy na tele sa mu spravili rany a teraz zvlieka kozu. Neviem ci je to spôsob regeneracia rán, alebo nejaký dalsi prejav choroby.
Dakujem za vsetku rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 23:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lenka
Není záchytný bod.Tyto věci se musí řešit konzultací, nebo hromadou nejistých odpovědí ve foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 14:47 Lenka – Axolotl
Zdravím. Potřebuji poradit.
Mám doma axolotla a přestal mi příjímat potravu. Teplotou vody to není a vyzkoušela jsem jak červky, tak libové maso a rybku, ale nic. prosím poraďte. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 22:33 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: axik
Vykašli se na chemii na sundej mu to rukou.Chlazenim si nepomůžeš, plísně mají chlad rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 18:00 axik – Plíseň na ocásku
Zdravim... můžu se zeptat jestli můžu na plíseň použít u axika i Multi-medikal? Chladím ,ale nevím proč má plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 11:06 Slow Lorris Re: aladar
Ahoj,diky za odpoved,ale ja jsem fotku pridala,vidim ji paty prispevek pod tvym s odpovedi. Kazdopadne se to zlepsilo a uz nemaji bile vystupky u oci,tak uvidim jak budou prospivat dale.ale zajimalo by me co to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 23:57 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Nikola
Patentky jsou pro axe velmi rizikové, stejně jako nitěnky.Podrobnosti jindy.Můžeš kromě ryb a žížal použít nárazově prakticky jakékoliv nasekané maso, jim to neuškodí,max budeš sbírat povlak na hladině, ale to dělají ryby (losos kapr) taky.Mladé kusy se můžou krmit prakticky denně, u dospělých je to v podstatě jedno.Ženy mají v genech vykrmování a to je u chladnomilných zvířat, která nepotřebují obrovskou dávku energie na výrobu tepla jako my, problém, s kterým se těžko vyrovnávají.Je to pak znát i na odchovech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 23:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Sysel2002
Je úplně jedno, jsou li tam Nitro nebo Clostridie.Zdraví jedinci si s tím poradí.Tady bude problém jiný a musí se najít, pojmenovat a vyřešit.Odpovědi typu něco je špatně nikomu nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 23:20 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Slow Lorris
Příliš málo informací bez fota.Konkrétní rada proběhnout nemůže.Acriflavin je naštěstí slabý a téměř neúčinný, mohlo to dopadnout hůř.Neustále se zvyšující problémy s původně tvrdými zvířaty mne jen utvrzují v tom, že díky nedovážení genofondu z přírody bude toto forum za několik let velmi exponované.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73768x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=1001