Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Proč bez skořápky, ta se žere taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:45 VojtaMohel Re: Eva_R
Jo :) a jak je to tedy se šneky, můžu jimi krmit Axíky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Občas se nějakej zvrhlík ale najde, vždycky je to trochu risk. Třeba tady Janě zabil tuším 15 cm axík 8cm prcka. Nebo náš Aladárek, ještě že byl v té době, kdy se dostal k Růžence a začal jí okusovat, menší než ona. Kdyby jí ožral v současné mohutnosti, moc by z chudinky nezbylo smich
Mimochodem, málem ukousnutá končetina jí krásně dorostla, akorát je trochu otočená. Hýbe s ní, ale má jí postavenou trochu křivě, v poloze v klidu jí má stočenou pod sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:17 VojtaMohel Re: aladar
Ok takže je tam v pohodě můžu dát :) a prý se hodně množí takže když jich budu mít více dám si je do nějakého kyblíku a můžu tím axíka také krmit ? samozřejmě bez skořápky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:10 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Šnekům se meze nekladou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:04 VojtaMohel Re: aladar
Díky za radu..... chci si pořídit do akvária pár šneků co si o tom myslíte ? je to dobrý nápad nebo ne a když už budu nějaké kupovat tak kolik tak stojí ti obyčejní ? nepotřebuji nějaké s nádherně lesklou ulitou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2014 21:56 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Víc než o velikost jde o stáří,ačkoliv to trochu souvisí.Rozohnění mladíci do prodejních cca 7 cm si žerou nohy,úplní mlaďasové se cpou jeden druhým,ač jsou skoro stejně velcí.S každým centimetrem přibývá trocha rozumu a klidu.Pokud mají přes deset dvanáct,už skoro nic nehrozí,není li větší z nich akční zvrhlík nerespektující etologická pravidla Konráda Lorenze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:29 VojtaMohel Re: aladar
To že nebude mít prstíky mi až tak moc nevadí hlavně aby byl zdravej a měl alespoň tu nohu :( jaká je ideální velikost na to abych ho tam tedy dal tak o 3 max 4 cm menší než ten větší ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Nenapsala jsi,u kterého je problém s dorůstáním prstů.Častěji se to stává u goldenů,z toho křížení mi vstávají vlasy.Teda teď jsem nakrátko,tak aspoň chlupy.Bohužel pokud se neobjeví náznaky dalších prstíků,zpravidla to zůstane,jak to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Až se mu přestanou loupat fleky, bude vypadat normálně, normálně žrát a taky až trochu povyroste, pořád je to riskantní rozdíl velikostí.
Hlavně mu v tom kýblu nenech kazit zbytky žrádla, měň častěji vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:14 VojtaMohel Re: Eva_R
Dobře.... doufám že není nemocnej a jak poznám jestli je ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Ne, ještě ani nevíš, jestli není nemocnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:00 VojtaMohel Axík
Ahoj :) tak jsem měřil malého axíka a má 7,5 cm tak mám ho už dát do velkého akvária k 13cm axíkovy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 19:47 VojtaMohel Re: Eva_R
Kůže se mu odlupovala už první den ale je vidět že pod tím už má novou takže je to snad dobé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 19:08 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Třeba mu časem ještě dorostou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 19:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Že se mu tam odlupuje kůže, to mi zrovna nepřipadá moc dobrý. Často mu měň vodu, a co nejchladnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 16:06 VojtaMohel Re: tyna181190
Tak doufám že mu nožka naroste brzo a i se všemi prstíky :) A ty patentky měl 15.4. a dnes je 17.4 takže je pode mě blbost že by to byla patentka ale teď jsem zjistil ze se mu v tom tvaru srdce odlupuje kůže takže to snad bude v pohodě ale bojím se o tu nohu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 13:42 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Já si v říjnu pořídila dva axíky - zlatého a růžového. Až doma jsem zjistila,že jeden nemá nožičku. Ta mu sice dorostla,ale pouze s jedním prstíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 23:52 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
Co se týče dorůstání nožek tak já měla taky jednoho který měl špatný nohy sice byl jen bez prstů ale i tak a dorostli mu zhruba za 2 týdny... je teda fakt že teď má ty prstýky trochu zparchantělí ale má... a co se týče toho druhýho problému tak si psal že měl patentky a je možný že měl tu patentku takhle v tlamě... já jak teď mám ti pidi zlaťáky tak ti jsou průhlední jak papír tak že vidím jak jim jídlo putuje z tlamy do žaludku a stalo se mi taky při patentkách že jí vcucl do sebe a pak si jí jakoby vrátil zpátky do tlamy a na hlavě jakoby za očima se mu udělala červená spirála... :-D vypadalo to zajímavě ale nevydrželo to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 22:49 VojtaMohel – Re: Eva_R
Celkem jo, včera půl hodiny po tom co jsem ho donesl ze zverimexu jsem mu dal patentky a ty nechtěl ale to ani ten můj větší :) potom jsem tam mezi patentky hodil žížalku tu sežral a potom sežral i pár patentek :)takže asi žere dobře :) ....... za jak dlouho nožka doroste nemáte někdo zkušenosti ?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 22:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Nožka doroste, ale s těma skvrnama je to divný. Žere dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 22:43 VojtaMohel Re: VojtaMohel
Tak lepší fotky jsem nevyfotil ale všimnul jsem si že nemá přední levou nožku :( doufám že se mu brzo zahojí a naroste mu nová :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 22:35 VojtaMohel Re: Eva_R
Ok :)zkusím ale neslibuji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 22:00 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
To má fakt na hlavě takové srdce? To je úžasný!! smich Kdyžtak to zkus ještě jednou, nerozmazaně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 21:36 VojtaMohel Re: aladar
Takže axík je v poho ? :-D promiň Aladare :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 21:33 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Neomlovej se za špatnou kvalitu fotky,stačí,když pošleš lepší nebo to lépe popíšeš.Máš,mám štěstí,že ta má klábosí v kuchyni se sousedkou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.04.2014 21:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Miláčku,já tam nic nevidím,mohla by ses mi podívat do šuplíku pro lupu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 20:40 VojtaMohel Re: Eva_R
Fotka k příspěvku Tak tady máte fotku ale asi to vypadá že si odloupl kousek kůže na hlavě a nebo tam má prostě jakoby znamínko ve tvaru srdce tak to je ten flek na hlavě a protože je tak malý a ještě se mu vyvíjí žaberní keříčky tak to je o moc světlé než žaberní keříčky u 12cm axíka :) ale nevím to jistě, doufám že je to tak jak to vypadá. :) Omlouvám se za špatnou kvalitu fotky, zrovna když jsem zmáčkl foťák tak se pohnul a tak je rozmazaná :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 20:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Šlo by to vyfotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 20:28 VojtaMohel Re: Eva_R
Nee a nevím jestli to mám zkusit, bojím se to z něj sundat :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 19:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Ne :-D Ale příbuzný s aladarem jsme, přes axolotly smich

Zkusil jsi to z něj sundat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 18:48 VojtaMohel Re: tyna181190
NA malém Axíkovi se objevilo něco švětle šedého, na čele a na jednom žábru :( nevím co to je ale jde to vidět jenom ve vodě když ho vyndám ven tak nee :( doufám že to není plíseň :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 17:04 VojtaMohel Re: Eva_R
Evo ty jsi manželka Aladara ? jestli ne tak se omlouvám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 22:47 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
Ahoj mám teď taky prcky a krmím je vším co velký jen jim to naporcuju na pidi kousíčky a za týden od přivezení vyrostli o 1 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:34 VojtaMohel Re: Eva_R
Dobře díky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 19:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Jak dlouho čekat - to poznáš, až se prostě malej většímu nevejde do tlamy :)
A krmit tím co máš, nebo čím krmíš většího, jen na menší kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:51 VojtaMohel Re: Eva_R
Dobře jak dlouho tak mám čekat a čím prcka krmit ? Mám v mražáku patentky, koretry a hovězí srdce ale mražené takže když se rozmrazí tak je na mini kousky, pak mám ještě pár žížal tak jestli mu nakrájet nějaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Ahoj, radši ještě počkej, malej poroste rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 18:02 VojtaMohel – Axík
Ahoj mám 2 axíky ale jednoho mám zvlášť v kyblíku od křupek a druhýho mám v akvárku, chci je dát do okvárka oba ale bojím se že by mi ho ten větší sežral v akvárku mám 12cm Axíka a v kyblíku asi 5 nebo 6cm axíka tak nevím jestli ho můžu dát k tomu velkému :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2014 16:27 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – žížalky
Fotka k příspěvku Dnešní výpomoc na záhonu měla své výhody potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2014 21:45 Levr63 Re: Legioix
Věřím, že se na zahrádce určitě něco najde palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 21:04 Muž Legioix [574] Re: Eva_R
Ani ten déšt není ted potřeba. Jsou skoro pod každým kamenem kterej leží na výživné hlíně. Když tak použít rýč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Levr63
Fotka k příspěvku Zkus občas žížaly, ty mají axíci hodně rádi, teď má zapršet, tak se venku něco určitě najde ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:57 Levr63 Re: aladar
Ano pochopil jsi to správně. Dá se to nazvat bufetem :-). Vodu, kterou nechávám odstát, abych ji vyměnil v akváriu tam nevyliji celou, ale zbytek nechám a do ní axolotly přendám a nakrmím je tam, přesně jak píše Eva. Nekrmím samozřejmě pouze patentkama, ale přijde mi, že je mají pořád nejradši. Vždy se po nich jen zapráší, zatímco třeba takový moučný červ někdy chutná, někdy ne.

A k té teplé vodě. Jsem si toho vědom, proto taky dolévám vodu obden a někdy i denně co možná nejstudenější, samozřejmě odstátou.

Vrhnu se na to s odkalovačem a omezím patentky, snad to pomůže.

Díky za rady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Taky jsem krmila mimo akvárko drápatky, už byly zvyklé, po jedné jsem je dala do kýblu s rozpuštěnou kostkou patentek, hned je vyluxovala a šla další smich V akvárku čisto, žádné zapadlé zbytky. Teď už to nedělám, protože už patentkama nekrmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Levr63
jak mám rozumět tomu,že je krmíš mimo akvárium,to slyším poprvé.Myslíš odlovení do vodního bufetu a nakrmené zpět? Každopádně s teplou vodou si nerozumí ani axové,ani rybí maso.V kombinaci s patentkami,které jsou u osmiměsíčních zvířat zbytečné a spíš na škodu,si zaděláváš na otravnou permanentní údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Levr63
Jak píše Roman, dá se vyrobit, ale i docela levně koupit, dobře se mi odkaluje s tímhle levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 19:31 R Muž romant [27987] Re: Levr63
Seříznutou lahvičku od dětskýho pitíčka(Jupík apod.), k tomu přidělanej kus hadice a máš odkalovač na hodně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 19:28 Levr63 Re: romant
Super, díky za radu. Určitě radši obden odkalím, než ob 3 týdny čistit celé akvárko :) Máte tip na nějakou dobře funkční za rozumnou cenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2014 19:24 R Muž romant [27987] Re: Levr63
Začal bych odkalovat, ať se ti problémy neukládají. Každou druhou výměnu vody bych i odkaloval.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=1751