Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 14:30 Axibara Re: Axibara
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pridavam par dnesnich fotek pred osetrenim, kde je videt chomac pod trasnickou a na prstikach..dnes mi prislo, ze ma i povlak na hlave..ale vzala jsem ji pod tekouci vodu a rukou ji opatrne otrela a z tech prstiku i trasnicky sundala. Ale jeden chomac dolu nesel, bala jsem se, ze ji s nim uthnu trasnicku. Drzi to tam festove. Tu sul porad shanim, zatim neuspesne..ale ja to nevzdam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 09:05 Axibara Re: aladar
Děkuji moc.
Aladare, pročítala jsem si tu včera spoustu příspěvků a pochopila jsem, jak jsou Vaše znalosti a rady obdivuhodné, i to, že tu pomáháte a radíte lidem, kteří se ptají takřka na jedno a to samé dokola. Máte obrovskou trpělivost a dobré srdce a já si takových lidí, jako jste VY, velice vážím. A smekám před Vámi.
A Vaší radu s mořskou solí určitě vyzkouším, našla jsem od TETRY Marine Sea Salt, tak jí dneska koupím a snad se mi povede to nepřehnat a neudělat jí tak smrtelnou lázeň. Naštěstí se mi v tom karanténním akva daří udržovat teplotu kolem 15° C a každý den měním za čistou o stejné teplotě. Už 3 týdny nekrmím, což jsem pochopila, že je jedině dobře.
Ještě jsem se chtěla zmínit o tom, že při pročítání příspěvků a Vašich reakcí na krmení patentkami, mě překvapila informace, že krmit axíky patentkami je jejich postupná poprava. Což ve zverimexu a v dalších těchto specializovaných obchodech vám nikdo z odborníků takovouto zásadní informaci neřekne. Naopak tam to doporučují a pochybuji, že by to zákazníkům nutili kvůli kšeftu, když to stojí pár korun.. takže tahle neznalost nebo lenost prodávajících "odborníků" mě zaráží.
Tak ještě jednou děkuji, Aladare ;) a určitě se ještě ozvu..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 20:57 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Axibara
Když vstoupil velký Xolotl do jezera, aby unikl smrti, rozlila se voda do širokých pánví pod ním . Tůně vzniknuvší plné byly vody tak slané, že připomínala vodu moře. A ono to bylo moře, jen trochu dřív, než se napájením okolních říček změnila salinita. Smazal jsem pojednání o účincích zinku,mědi aspol.Pokud má něco zlikvidovat to, o čem píšeš,je to mořská sůl, ale použití čehokoliv dalšího v kombinaci s ní bude zřejmě konec.Poměr neznám, to asi nikdo, ale agresivní hořká mořská sůl se všemi svými hnusnými složkami prostě axolotlům vyhovuje a všemu okolo,myšleno posléze introduktivní druhy, ne. Nutno dodat, že se jedná o velmi nekompromisní přírodní formu léčby a unavení jedinci to nevstřebají. Navrhuji koncentraci selský rozum a slova předem prohrané nech u ledu. Jsem v Praze, tak piš, hezký večer. Pouze mořská...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 09:54 Axibara Re: aladar
Aladare, ještě prosím o jednu radu.. teď už mám v karanténě další (pořízenou spolu s bílým mrtvým axíkem).. včera jsem jí zase sundávala z prstů chomáčky plísně nebo čehosi slizkého, co se tam další den udělá znovu, ale všimla jsem si, že měla na tlamičce takovou nepatrnou asi 2mm dlouhou "nitku".. tak jsem to chytla a z tlamičky vytáhla velký kus toho slizkého chomáče, který má na prstech. Vyděsilo mě to, protože toho může být plná a já nevím, jak jí pomoct. Už je to předem prohrané, že??? děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 11:10 Axibara Re: aladar
Musela jsem je právě kvůli teplotám v bytě přestěhovat k našim do sklepa do rodinného domu, tam je příjemně, ale i tak se to nedá udržet. Chodím tam každý den, strávím tam po práci i několik hodin, mám syna, od kterého jsem tolikrát odcházela, když spal, abych jim ještě nadloubala žížaly a zkrátka se o ně postarala. A všechno tohle k prdu. V současné době jim dávám každý den do vody 4 namražené 2l flašky a vodu jim z větší části měním každý den. Přes léto jsem k externímu filtru přidala i malý vnitřní, který jim pouštím jen jako vzduchování. Už přemýšlím i nad ochlazováním vody modulem s 6ti větráky, ale moc tomu nevěřím. Jak to konkrétně řešíte Vy, prosím? Takže chápu dobře, že při pokusu o záchranu těch zbylých axin, mám jen udržovat chladnou vodu, měnit co nejčastěji za čerstvou, vzduchovat a nekrmit? Žádný hypermangan, nic. A nechat přírodu ať rozhodne o jejich osudu? Než jsem si axíky pořídila, četla jsem o nich články a hledala další informace, prý jsou vhodní i pro nezkušené akvaristy, protože jsou nenároční. Před axíkama jsem měla raky, spoustu raků a ryby, takže úplně nezkušená jsem v této oblasti nebyla, ale vědět, kolik starostí a trápení obnáší jim poskytnout alespoň zčásti příjemný domov, že je to bolestivý a urputný boj, tak bych do toho nešla. Možná jsem už tenkrát měla zavítat na tyhle stránky a pročíst si problémy, které se tu řeší, to by mi oči rozhodně otevřelo. Aladare, moc děkuji za Vaše informace, byla jsem zoufalá už jen z toho, že jsem si nevěděla rady, taková bezmoc, ale díky Vám to už zvládnu lépe a snad i axíci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2017 23:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Axibara
Jednoduše řečeno, vše nad dvacet stupňů zavání průšvihem, pokud je to dlouhodobě, dejme tomu měsíc plus.Nejdříve to není poznat, ovšem pak se chovatel nestačí divit. Obecně platí, že příroda pomůže sama sobě pomalu a lépe než my, a to za cenu úhynu mnoha jedinců, kteří by jen produkovali další hromady axů, jejichž bídné osudy bychom se tu snažili řešit humánně, nikoli reálně.Ve vodě plus dvacet je už málo kyslíku a v kombinaci s uvolňováním mnoha dalších látek, to snad spíš jindy, neb usínám, jde o likvidační proces axů různě rychle , ale jde.Jedna z možností, jak s tím bojovat, či lépe tomu zabránit,pokud nelze dostat vodu do nižší teploty, je naprosto nekompromisní prokysličování vody v co největší míře objemové i časové. V rámci časových možností výměna části vody při jakékoliv příležitosti, dokud se nezmění počasí či dispozice k lepšímu umístění nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 21:28 Axibara Re: aladar
Dekuji za odpoved..ale bohuzel dnes odpoledne svuj boj prohral..mela jsem ho 3 roky, od uplnyho prcka, patentky jsem mu davala jen, kdyz byl prcek, pak zizaly a rybky. Na zacatku července jsem odjela na 14 dni na dovolenou a axici zustali u nasich, žrádlo i krmeni meli zajistene, ale bohuzel mi nedoslo, ze bych mela dat instrukce, jak chladit vodu. V lete to stahnu na 20 stupnu, pod 20 je nemozne..bez toho maji tak 26stupnu. Nechci si ani predstavovat, jak se tech 14 dni meli..jenze nejhorsi je, ze ty zbyle hnede zacinaji byt take spatne..maji ty chomacky na prstech a kazde chybi nekolik clanku prstu. Trasnicky maji oskubane a jedna zacina plavat na hladine. A vsimla jsem si, ze se casto vynoruji nad hladinu a nadechuji se vzduchu..to nikdy driv nedelali..hlavne bily to delal..ale to je zrejme tim, ze nemohou uplne dychat pres ty nemocny trasnicky nebo to je příčina neceho jineho???strasne moc dekuji za odpoved..uz nechci dalsi ztraty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2017 20:42 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Axibara
Milá Báro. Každý jedinec všech živočichů vzniká s jinými dispozicemi. Osm se vyvíjí, dva chřadnou. U vážných nemocí je to zas opačně. Tak je to dáno v populaci s genetickou rozmanitostí, která u axů velmi upadá, ale funguje. Tvůj sameček nezvládá zátěž, která jiným nevadí. Nevím, jak dlouho je v lehké hyperm. lázni, nicméně skvrny na jeho břiše atd. jsou velmi pravděpodobně důsledkem byť slabé koncentrace tohoto. Pokud jsou dlouhodobě zvyklí požívat patentky, vždy se najde jedinec s problémy. Achilova pata axů je celý trávicí systém s endokrinní soustavou. NEUMĚJÍ BOJOVAT S BAKTERIEMI.Jejich výhoda je chladnomilnost, která brzdí chod událostí, jež stejně nastanou. V praxi to znamená, pokud má ještě energii, podle fotek ano, zrušit hyperm.lázeň - hned.Ta pomáhá v této malé dlouhodobé koncentraci rybám, které jsou mnohem tvrdší. U axů se všechny, i krátkodobě pomocné látky, dostávají do iontových kanálků buněčných membrán, které z nich tvoří adenosintrifosfáty na jejich bázi. Proto jdou obojživelníci jako první do kopru. Pokud má ještě dostatek sil, nezbývá než vzhlédnout k evoluci a nabídnot mu jen čistou vodu s dostatkem kyslíku prozatím bez krmení, neb žádný přípravek jim nepomáhá, jen je stále a znovu zabíjí. Jeho kroucení je samo o sobě znakem průšvihu, zpravidla nevydrží. Ovšem jsou výjimky, které tvoří vývoj.Jakýkoliv další zásah - solení vody,další hypermangan či přípravky budou pro něj jen rána z milosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 08:15 Axibara – Je tu ALADAR??????
Potrebovala bych nutně jeho odborne rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 17:36 Axibara
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akutni prosba!!!! Uz tyden bojuji s 3 letym sameckem..vubec nezral, lezel na hladine, obcas se vrtel na dno a pak zase nahoru..trasnicky mu ubyvaly, ale vcera vypadal, ze se zlepsuje..jenze dnes uz nema trasnicky, ale jen krvave zbytky a na nich nejake bile cosi..dted je ve studene hypermanganove lazni..ale nevim, jestli lze jeste zachranit..nerada bych mu prodluzovala trapeni. Poradte..ostatni axiny v akvariu take nejedly, ale jen chvili, trasnicky maji v poradku a uz basti zizalky..bily je manzel jedne hnede a otec tech dvou..je mi ho lito

EDIT- A prosim o informace ohledne toho hypermanganu..jak dlouho ho mam v te hypermanganove lazni nechat?jak casto to opakovat..? A jestli mu mam z tech trasnicek ten bily hnus utrhat..dekuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 21:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: ACSlater
Pokud je to pro axe, hliněné kuličky různých velikostí jsou poněkud rizikové, ovšem jen pro vášnivé polykače. A taky jsou pohledově méně únosné, alespoň mne tento old substrát nenadchl. Přikláním se k říčnímu štěrku do frakce cca 1 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 12:16 ACSlater Re: aladar
zdravim presiel som si toto forum je tu naozaj toho vela pisane o axoch ale aj tak by som sa ta radsej opytal ci je vhodny Rataj Aquaclay Ground ako dno akva alebo radsej nejaky obycajny jemny strk prirodny pripadne najaky kremicity piesok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 14:30 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Kdysi jsem nežeroucí suchozemské želvy rozkrmoval na potravě v době nedělního oběda zcela nepublikovatelné. Zdá se, že tvrdohlaví axové mají opačné sklony zavánějící ultimativním prospěchářským vykrucováním s cílem nasazení nejvyšší laťky, nejlépe Michelinské hvězdy, ihned po přesunu k novému majiteli, vědomi si své důležitosti coby držitelé kvalitní genové základny pro oživení chovu. Tento mladý a sebevědomý floutek z Plzně odmítal zcela vše. Nepřemnlouvám, jeho věc. Schválně, kdo vydrží dýl.Po pár týdnech jsem vytáhl divokého aljašského lososa, všechny nakrmil a jemu nic.Zbytek dne nervozně plaval, dusil jsem ho do rána a nabídl mu makrelu. Bafnul po ní, ale tvářil se kysele. Tak tedy dobrá. Dostal lososa a sežral toho jako pro všechny. Otázkou je, co plzeňákovi chybělo, zda ona ryba či moje otevřená plzeň vedle nádrže.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 23:09 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jana
Ahoj, jaká je současná situace ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 05:53 Anet Re: aladar
Ahoj, diky ale už je v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 22:07 Jana – Axík u hladiny
Zdravím,
v pátek jsem si všimla, že jeden z mých axolotlů (sameček) se vznáší u hladiny, nemůže se ponořit a vypadalo to, jak kdyby se se nemohl vyprázdnit (měl u kloaky plesnivé zbytky). Zbytky jsem odstranila, od té doby je v jiné nádobě, každý den vyměňuji vodu za čerstvou a studenou a potravu mu nedávám. a ještě má takomé změnšené žábky oproti samičce, co byla v akvárku s ním. Co jiného bych mohla ještě dělat? Axolotly krmím kuřecím, občas rybou (vím, že bych kuřecím neměla, ale nitěnky a žížaly mi plivou), druhý axolotl je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 20:19 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Anet
Ahoj. Vláďa je v terénu a přijede za týden. Třeba zkus napsat je tady dost zkušených jak to vypadá teď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 07:30 Anet – pleseň?
Fotka k příspěvku Zdravím, medzi chovateľmi axov som nováčik a mám problém ktorý mi robí starosti.
Včera keď som prišla z práce som si všimla že môj/a cca 10 cm Iggy má na jednej žiabre biely chumáčik z ktorého akoby ešte trčala nitka alebo ako to nazvať.. proste to nieje len taká gulička.(A pripadá mi to akoby tá celá žiabra bola tak neprirodzene nahnutá dopredu ako by sa chcela zlomiť ale možno sa mi to len zdá) Tak som hneď začala chladiť vodu a skúšala som ho nakrmiť či bude žrať a papal úplne normálne. Dala som mu pár nakrájaných červíkov a dvoch bielych svlečených múčnych červov ktorých som mu tiež nakrájala. Všimla som si ale že ma pravdepodobne riedke výkaly - nepristihla som ho, ale tie flaky sa tam nemali ako inak objaviť a normálne bobky som žiadne nenašla a to ma vydesilo ešte viac. Mám ho v malom cca 25l akva so sníženou hladinou položenom na studenej podlahe. Pôvodný majiťeľ krmil iba larvami komárov a spočiatku som tak krmila aj ja ale cca pred týždňom som začala krmiť červíkmi a múčnymi červami. každé 2-3 dni mením časť vody za odstátu v chladničke a z dna odsávam všetky zbytky. Za každú radu ale aj pripomienku k tomu čo robím zle budem vďačná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 18:18 Englor Re: aladar
No, hezky tě pozlobili, jsou to miláčkové :-)

A co to je za pořad, kdy to poběží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2017 12:10 R Muž ctibum [6923] Re: karol
A co si nejdřív něco přečíst ve zdejším atlasu? Dole na kartě pak máš všechna související vlákna ve fóru. Pak je tu ještě chytrý strýček Google, kdyby tu toho bylo málo. A potom, v případě KONKRÉTNÍCH nejasností, bych se obrátil s KONKRÉTNÍM dotazem sem... ;-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 11:16 karol – jak chovat AXOLOTLA??
dobry den. potrebolval bych poradit JAK CHOVAT AXOLOTL MEXICKY.jak vybavit akvarko,jaka je idealni velikost akvaria (mam 288L),jake rastliny,jakou potravu,ph vody,tvrdost a teplota vody,pproste všechno co by kdo mohl poradit.. prosim na email: karolonderka@centrum.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.05.2017 20:18 Muž aladar [902] - Obojživelníci – Nemoci z trucu
Axolotli rozumí česky. Na to, že jsou potomky boha, jenž se bál smrti, poněkud riskují. Při vyjednávání termínu natáčení jsem byl doma a oni to slyšeli! Stabilní chov bezproblémových jedinců se druhý den sesypal. Společně přestali žrát až na jednoho( zřejmě Hujer). Další den začaly nejpohlednějšímu samci opadávat žábry a největší samice se obalila plísní od hlavy k patě. Nádrž se zakalila a vodu pokryl povlak. Jsem 14 hod.denně pryč, za 14 dní přijede komando z televize. Copak plíseň, sice jsem ji neviděl už léta, ale za tři dny bylo po ní. Kýbl, trochu manganistanu dr.a soli,na noc promnout prstama, propláchnout pod sprchou a do čisté vody, ráno zas denní dávka obého a třetí den byl jen kontrolní, ale co žábry samce? Nejhezčí žábry v nádrži začínaly vypadat jak jolka v březnu. Nezbývalo než vrátit se k evolučním kořenům (bo nebyl čas) a milého samce, který je mimochodem velmi svérázný, pustit do ledové vody s překysličenou vodou (min.50 mg.na litr)s lehkým obsahem soli, který byl i v jezerech.Za deset dní v tomto prostředí bez krmení mu narostly žábry, jako bych ho krmil karotenem. Vše dopadlo o fous. Kdoví, třeba mě chtěl jen velký Xolotl probudit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 22:30 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Ondra
Chybí tu základní informace. Podle jeho chování lze jen usoudit, že teplota vody je v pořádku a že má vyšší tlak a trávicí potíže. Bude to chtít podrobnosti ohledně krmení a třeba i nedávno zmiňovaného štěrku. Každopádně zatím zákaz krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 12:34 Ondra – Axolotl
Zdravím jeste dodávám že má nějaké přeplněné bricho, podle mě se nemuze vykakat. Je uplne bez pohybu skoro, parkrat se otoci a obcas vyplave na hladinu. Prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 06:48 Ondra – Axolotl- chová se divně
Zdravím mám axolotla cca rok a pár měsíců a všiml jsem si že změnil trochu barvu a vylezly mu viditelně žilky na těle a zadeček má takový větší a jdou z něj taková bílá hovínka, nevíte o co se jedná ? Jestli není nemocný nějak nebo něco ? :/ Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2017 20:12 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lucias
Ahoj, máme chvíli a vieme. Udávaný štrk, pokud nejde o jinou modifikaci, není zaoblený a hodí se k rybkám. Mnohokrát jsem četl o riziku ucpání střev.Ti lidé si to jen předávají jako strašáka. Ovšem jen do té chvíle, než se polykané kamínky s rovnými ploškami o sebe ve střevech opřou. Je pak velmi pracné je rozmasírovat a přinutit k pohybu. Po ucpání se nemusí dostavit nafouknutí jako podnětný faktor. Ax se dostává do křečí a vrtule jsou velmi typické. Do tlamy se vrací téměř vše organické včetně ukouslých listů, které jindy nevadí. Pro dospělé axolotly je ideální frakce cca 8-10 mm říčního zaobleného štěrku.Ten polykají a kadí hromadně. Zde je riziko pouze u jedinců s polykací úchylkou, ale kvůli jejich blbosti o to nepřipravím ostatní,jinak bych se choval jako naši zákonodárci.Vzhledem k tomu, že jsi nezadala velikost axů ani štěrku, včetně jeho tvaru, nemá prozatím smysl řešit dohady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 17:33 Lucias – Axolotl
Zdravím , písala som uz pred pár dňami ale nikde tu moj príspevok nevidím tak píšem znova. :) ... asi 3 mesiace chovám dvoch axolotlov,na spodku akvária som mala čierno biely strk a pomedzi som mala spravenu cestičku z piesku. Od začiatku chovu mam pri nich dve rastlinky. nebol s nimi žiadny problém no tento týžden v pondelok mi jeden zomrel. Rano som ich sla kŕmiť jeden sa najedol bez problémov ako vzdy no pri druhom som spozorovala zvláštne správanie .. stale sa vykrucal, robil "vývrtky" a otváral ústa. Vyzeralo to akoby sa niečim dusil. Žiaľbohu som musela rychlo bežať do prace a vecer ked som prisla tak bol axik mŕtvy. Z úst mu vytrcali akokeby korienky z rastlín alebo netuším co to bolo malo to taku tmavohnedo zelenú farbu. Asi dva týždne dozadu som odkúpila 3 nové rastlinky tak rozmýšľam ci sa nemohol udusit nimi. Lebo ked som prerabala akvarium som si všimla ze bolo z jedného listu akokeby odhryznute. Na spodok som dala uz len piesok a z rastlín som tam nechala len tie stare. Druhý mlok ktorý prežil bol pár dni očividne v strese lebo bol stale zalezeny za skalkou ale teraz uz normálne "plachtí" ako predtým.:) Myslite ze sa mi mlok mohol fakt udusit rastlinkou? Alebo neviete co ine to mohlo spôsobiť ?
Dakujem za odpoved :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 14:55 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tomas
Tomáši, na tyto dotazy si můžeš najít odpověď sám v mnoha odkazech včetně Rybiček. Žížaly malé nebo krájené, jinak je plivou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 21:20 Tomas – Co muze jist
Co mi muze te poradit tak co muze jist okrem rybicek nechcu mu dat neco co nemuze a jak velke muze dostat zizaly dekuju za pomoc :-) :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.02.2017 16:02 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: 6ta
Ach jo, jsem tady právě pět let a mám pocit, že svět se kdysi zbláznil a nelze ho vyléčit. Pominu li učenlivé a samostatně přemýšlející tvory ve foru, jako podivná nákaza z pochybných for sem občas zabrousí naštěstí velmi slabě vybavené nezkušené stvoření s příšernou gramatikou, nabízející spásu formou osobního poradenství a jako žížalu na dortu poznání ordinuje zvýšit axům teplotu vody a nasazení insekticidů. Po překvapivé absorbci kůží, neb šupiny nemají, by spíše došlo ke zvýšení tepové frekvence chovatele a psychického nasazení při splachování. Řešení ladné je chladné. Těmto červům je naprostý šumák, jaká je teplota, naproti tomu axové si v ní hoví, i když by nemusela být tak nízká. Nárazové lázně zřejmě moc nepomáhají a axům to moc dobře nedělá. Pokud bych to řešil osobně, rozdělil bych je do čtyřech nádržek s lehce osolenou vodou na stálo a jednoho po druhém každý den pokládal na vlhký hadr, zabalil, dokud se trochu nezklidní a za pomoci lupy a pinzety trpělivě mezi jeho škubáním vytahal vše, co uvidím. Zabere to možná hodinu denně, ale pokud zlikviduješ samice zavčasu, prostě to skončí.Hezký zbytek neděle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:12 6ta – 6ta
Potrebuju radu zkusenych prosim, chemii pro ryby a zvysovanim teploty jim pravdepodobne nepomuzu, spise uskodim. Aladar? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   25.02.2017 16:39 Englor Re: Aneta Kozlová
Doporucujes na zaklade ceho? Mas s tim vyrobkem osobni zkusenost nebo jenom proto, ze je u toho napsane, ze je na cervoka?

Ja teda nedoporucuju lejt obojzivelnikum do vody jakoukoliv chemii nebo leciva, pokud to neni urcene primo pro ne, protoze vsechno svou citlivou kuzi absorbuji. Takze opatrne prosim.

U zebrovniku se ptas, jak krmit zizalou a tady radis, jak lecit vnejsiho parazita... promin, ale nezda se mi to, i kdyz to treba myslis dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 12:59 Aneta Kozlová Re: 6ta
Dobrý den,
pokračujte se solnými lázněmi a doporučuji zvíšit teplotu na alespon 18 stup. :-)
Popř by pomohla fotka axů a jejich prostředí kde žijí ;-)
KOLIK MÁ AKVA LITRŮ ?
Popř doporučuji toto léčivum (tkz. rostok ) www.aquariumparadise.eu/…
Pokud by jste chtěl/a pomoci a poradit můžete mě kontaktovat na email : aneta65@gmail.cz na kterém jsem ve : PO,UT,ST,ČT,PA o výkendech na můj velmi starý email (ještě ze školy) aneta.kozlov@zsdivisov.cz na který chodím téměř každý den potlesk
Přeji aby se axové uzdravily palec
A.K ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:20 6ta – Larnea - červok
Zdravím, ujal jsem se 4 Axiku, mají Červoka neboli kotevního červa (Larnea). CO můžu a vidím tak vytrhnu, bohužel ne vše vidím nebo se daří vythrnout. Dávám dvakrát denně solnou lázeň 6 lžiček na 2L vody a držím axiky v chladné vodě okolo 5 stupnů. Můj dotaz je na ty nejzkušenější, co s tím abych se někam s léčbou pohnul. Nějaký roztok? Díky moc za cenné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 14:56 Englor Re: Maxik
Poměrně dlouho, problém je s osycháním citlivého povrchu těla. Přesný čas ti asi nikdo neřekne, ale je tu někde na rybičkách článek, kde majitelka našla vyskočeného axe na zemi po několika hodinách a pokud se pamatuju, tak přežil.

Kousnutí nebolí, nemají zuby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:30 Maxik
Jak dlouho vydrží axik venku z vody? A když vás kousne bolí to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:21 Lukáš – Axolotl
Zdravím, potřeboval bych poradit. Můj axlik už týden nechce jist, skoro vůbec se nehýbe, celkově se chová nějak divně ten poslední týden. Nevíte někdo, co by mu mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 08:30 Englor Re: ...
Ahoj, ja bych se toho nebál. Mám u dospělých axů dočasně dvě neritiny, které jsou významně menší než ampulárky a i když vidim, že je občas ochutnávají, tak vždycky rychle pochopí, že to k jídlu nebude. Zato maličké levatky jdou dlouhodobě na pokraji vyhubení. U dorůstající ampulárky určité malé riziko je, ale u dospělé si myslím, že prakticky žádné není. A když spolu s ní přidáš axům navíc nějaké levatky nebo třeba okružáky na zpestření jídelníčku, zlobit se určitě nebudou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 18:57 ... – Ampulárie
Zdravím, veľmi rada by som si k svojmu axolotlovi zadovážila ampulárie. Najradšej by som si kúpila väčšie kusy, ktoré by sa mu nezmestili do úst, ale ak poviete, že budú lepšie také, ktoré môže zjesť nechám si poradiť. Ostatne budem vďačná za všetky rady a skúsenosti :).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 03:43 JardaTGB Re: aladar
Jsme rádi že to není nakažlivé na další jedince.. Každopádně ti mnohokrat děkuji a ať se ti daří ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 18:47 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JardaTGB
Tak tento úkaz náhlého zánětu, trvajícím několik dní naplno, se vyskytuje u dospělých a často výkoných samců, přesné příčiny počátku uvnitř těla, provázené někdy vrtulovými pohyby těla zatím nejsou zcela objasněné, možná nejsou totožné, ale společného jmenovatele mít zřejmě budou. Pro Tebe je důležité, že nejde o nemoc nakažlivou a pokud by jí dostal jiný samec, pak pouze z důvodu stejných dispozic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 12:53 JardaTGB
Fotka k příspěvku Dobrý den.mel bych dotaz ohledně úmrtí jednoho axolotla. Matka před vánoci dostala od kolegy z práce 3 axolotly..no a předevčírem je šla krmit a jeden tam byl mrtvý s takhle nafouknutym zadečkem... Nevíte prosím nekdo náhodou co se to s ním stalo??
Děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:55 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Terka
Ještě jedna věc. Má vyrýsovanou hlavu, velmi slabé svaly končetin. Na těle je to vidět později, ale na Tvém už teď. Pokud má problém, už ho měl. Nesnaž se ho zachránit za každou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 17:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Terka
To je zatím těžké určit, možná se neděje nic. Tyto výkyvy prokrvení či postupná změna zbarvení celého zvířete jsou poměrně časté.Důležitá je jeho kondice, příjem potravy bez plivání a přirozený pohyb těla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 11:58 Terka – Bílé žábry
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám takovou prosbu. Minulý týden jsem si domů přivezla 2 axolotly, jednoho albína a jednoho žlutého. Albínovi ale původně růžové žábry zesvětlaly na barvu těla albína, občas lehce růžovou. Dost mě to vyděsilo, když jsem ho přivezla, tak bylo vše v pořádku. Zdá se mi i takový zpomalený, moc se nehýbe, oproti druhému skoro vůbec. Filtraci máme, voda 16-17 stupňů, přirozeně hodně tvrdá voda, krmím granulemi od majitele a masem. Můžete mi prosím poradit, co dělám špatně nebo čím je to způsobeno? Bojím se, aby neměl nějaké zdravotní potíže, nevíte někdo, co to znamená, když mu takhle zesvětlaly?Děkuji předem, pro větší představu přikládám fotografii.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.02.2017 20:04 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Aneta K
Vážená slečno, Vaše snaha o záchranu žebrovníků a založení chovu axolotlů ve mě evokuje pouze toto. Následuje reklama, jak docílit rychlého růstu a dopíditi se všemu za neuvěřitelných několik hodin. Teplá voda, hodně kuřecího z naší rychlené firmy a výsl pane produkční? Ty zvířata rychle vyrostou a brzo chcípnou... Lidi chtějí, aby rychle rostla... Máte pravdu, založíme rychlochov axů a zahltíme trh. Nikdy nespěchejte s chovem, jinak budete unavení ze schánění dalších a zde budete chtít řešit problémy, vzniklé z touhy chlubit se tím, jak je úspěšně vykrmujete. Pravděpodobně půjde o OT, tyto informace se dají podávat mnohem lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:47 R Muž romant [27987] Re: Aneta Kozlová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:32 Aneta Kozlová – Podminky
Dobrý den,
chci se zeptat kolik litrů je nejlepší a nejpříjemnější pro axíky?

Jak poznám pohlaví?

Po kolika kusech se doporučuje je chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 14:47 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: longinart
V tomto případě buď rád, že to tak dopadlo. Příliš mnoho jedinců už je natolik prokřížených a oslabených, že by šlo jako vždy o průběžný dorakviční boj a nedej pámbu, že by předal své geny dále, což se bohužel děje díky brzké pohl. dospělosti velmi často, mladí se prodají a rodič uhyne až potom. Díky tomu jsou dnes s axolotly takové problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 08:09 longinart
tak rad uz netreba :( axík neprezil noc. Jeste detaily, utocil si sám na zadní nohy, kdyz sem sel spat tak plaval trochu na boku. Rano ohlodana noha az na kost, brichem nahoru. Vymenil sem 50% vody, odkalil, bude druhej v pohode? myslim tim aby ta voda nebyla spatna kdyz v ni byla pres noc mrtvolka... :/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=351