Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 16:22 Žena JessicaJapik [2] – Ach
Fotka k příspěvku Choručký sme :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 15:50 Jitka Re: aladar
Děkuji :-) nechám mu tam jenom umělou a přidám břidlici jako úkryt. Rozhodně je to prostředí pro Ferdíka a ne pro kytičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 15:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jitka
Musíš se rozhodnout, zda budeš pěstovat vodní rostliny,nebo chovat axe.Žádnou chemii nepoužívej, jsou na ni mimořádně citliví.Pro začátek bude stačit malý úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 18:07 Jitka – Ferda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak Ferda se zmátořil v přechodné menší plastové nádobě, kde se dobře udržuje chladná voda, začal hezky papat a roste jako z vody. Do svého 120l akvárka už zpět nepůjde a chystám mu nový bejváček v 60l akvárku. Pro dobrou údržbu jsem zatím dala jen větší oblázky, kořen a anubias. Jen nevím, zda je možné přidávat třeba hnojivo PMDD nebo ten tekutý CO2 nebo něco, aby se rostlince dařilo a rozrostla se. Zatím tam ještě dostane umělou hustou kytičku pod kterou se schovává :-). Akvárko je vybaveno vnitřním filtrem bez vzduchování(ale dá se napojit hadička pro nasávání vzduchu).Pod kořenem má také skrrýš. Prosím o radu. Může v takto "chudém" akvárku být spokojený?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.02.2016 14:02 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Orion
Máš lehký problém.Je třeba ho dát do jiné nádoby.Protiplísňové přípravky z akvaristik na ně nefungují.Je třeba zajít do lékárny a požádat o manganistan draselný.Hypermangan.Stojí několik korun.Rozmícháš ho deset minut,chvíli mu to trvá, a rozředěnou růžovou vodu mu tam vleješ.Není na škodu mu před tím ručně odstranit plíseň.Je na tyto problémy velmi spolehlivý, ale opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2016 13:37 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tralalali
Nejdřív ty. Leucismatik je bílá forma s černýma očima.Není to albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 11:00 tralalali – Leucistky
ahoj. Můžu se zeptat jaký druh je axolotl leucistky? barva? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 22:57 Orion – Čolek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, mám velkou prosbu, sice se to netýká Axolotlů ale potřeboval bych radu ohledně Čolka Ohňobřichého. Koupil jsem ve zverimexu dva a doma jsem si všiml že jeden má takovou nateklou nohu a nehýbe s ní. V průběhu týdne mu ji ten druhý začal okusovat a začala mu nejspíš plesnivět. coze Za pár dnů jsem si všimnul že má ranku u přední nohy a každým dnem se to zhoršuje, ted už nehýbe ani s tou přední nohou. Potřeboval bych poradit jak ho léčit. Děkuji předem za všechny rady ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: SonaBambi
Vůbec se s tím nemaž, nebylo by na škodu, kdyby byli alespoň trochu velikostně sehraní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 18:53 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Hezká ryba, rudimenty končetin, něco to připomíná. Pan Pavel Byl zřejmě chovatelem nikdy Nebyl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 18:39 SonaBambi Re: Tanita
Fotka k příspěvku Tak to si ma potešila :-) presne to som chcela počuť keďže by som chcela spraviť radosť aj jej aj sebe :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 17:38 Žena Tanita [10] Re: SonaBambi
Zvyknou si na sebe podle mého bez problému, naopak bych řekla, že to pro ni bude příjemná změna. :-) Když já pozoruji svoje axe, mnohdy se drží u sebe, válejí se po sobě... Neřekla bych, že jsou to samotáři, takže jí kamarád akorád prospěje. :-)
Tak hodně štěstí s výběrem. ahoj
Tan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 23:08 SonaBambi
Zdravím,mám jednu otázku :) Možno sa to tu už niekde riešilo, tak mi odpustite ak sa budem opakovať. Mám samičku axika zhruba niečo vyše roka a pol, mám ju od malička a keď som si ju zobrala ešte ani nožičky nemala takže o moc strašia ako ten rok a pol nebude. Je to riadna herečka, papať jej chutí aj v akvárku vyvádza takže našťastie sa jej aj dobre darí. A ako to tak býva stala sa všeobecným maznáčikom a mne by sa zachcelo ešte jedného axíka, len by ma zaujímalo či je vôbec možné aby si na seba zvykli v jednom priestore (samozrejme by som najskôr nového axíka nechala trochu odrásť v druhej nádrži) pokiaľ je takú dobu v akváriu sama. Nerada by som aby sa niečo stalo buď jej alebo tomu druhému. Budem vďačná za každú odpoveď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 21:45 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Myslíte, že si dělá srandu? mi připadá, že to myslí vážně :)
zvirata.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2016 21:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: precan
Vůbec si nedokážu představit mít v akváriu axolotly s čolkama proboha coze To bude jednou drahá svačinka, chudáci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 09:43 Žena puffie [6]
Můžu u chovatele koupit axovi do akva třeba neonku, aby si ji ulovil? Aby tam měl trochu srandy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 19:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: precan
Axové jsou výjimeční svými evolučně danými schopnostmi, ale jak už jsem psal, díky prostředí, v kterém toto vznikalo, jsou nekompromisní plašani.Trochu riskuješ, ale nechám to na tobě.Podle našich dlouhodobých zkušeností by měli být sami.I v jejich skupinách jsou rizika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 23:31 precan Re: aladar
Tak máme v akvárku tři axe, myslíme si že dva kluky a jednu slečnu a s čolkama se snáší dobře pivo první den náš nejmenší, Frantík si chtěl nejspíš na čolkovi smlsnout ale bylo to pro něj moc velké a rychle se hejbací sousto hop druhej kluk a holka si jich ani nevšimli, možná je to tím že od malinka vyrostli v akvárku s rybičkama a jsou zvyklý na jiné obyvatele akvárka narozdíl od Franty ano . A poslední dva dny už se po sobě čolci a axové válí a nic se neděje palec jen když se krmí žížalama tak ten čolkův ocásek se asi podle axů hejbe stejně jako žížala a tak ho vždycky zkusí chňapnout smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:56 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Pokojová teplota a nekrmit, jinak to špatně dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:36 Žena JessicaJapik [2] Re: aladar
Tak bude v teple a mám ho kŕmiť či ako?
Ale ďakujem za radu naozaj..Nechcem aby mi zomrel :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:09 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
V tomto případě je ochlazení prodloužením problému.Potřebuje být v teplejším prostředí kvůli nastartování endokrinního systému.Je možné, že to nezvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 10:26 Žena JessicaJapik [2] – Pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím poraďte mi čo s ním mám robiť keď má takéto bruško :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 00:06 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: precan
Čolek bude kliďas,axové jsou zvyklí na tvrdé podmínky.Jsou jako střela.Ovšem jsou mezi nimi umírněnější jedinci.Je to lechce riskantní,ale je to lepší, než si sednout na zadek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 20:21 Eragon
jo jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 19:17 precan – Axolotl a Čolek Ohňobřichý
Dobrý večer, snesou se mi dohromady tyhle dva v jednom akvárku? Máte s touhle kombinací někdo nějaké zkušenosti? Budou kamarádi? pivo love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 09:00 Žena JessicaJapik [2] Re: aladar
Množiť isto nebudem :( ach jaj a čo mám teraz robiť? Dúfam že mi nezdochne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 08:40 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Tvoje holka, která na poslední fotce vypadá jako polosameček, je naprostý unikát prokříženosti.Je tam mnoho jiných genů, které ji mohou zlikvidovat.Pokud se jí podaří zbavit se toho, co má v bříšku, budou s ní stejně problémy A NESMí se množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 06:34 Žena JessicaJapik [2] Re: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Obávam sa že to čierne v brušku su kamienky :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 14:18 Žena JessicaJapik [2] Re: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 23:35 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Zde nejde o chvost, kterému u nás říkáme ocas.Milá mladá slečna nealbinotička má jiný problém, ovšem uvítal bych další foto či slovem jak ji funguje břiško.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 21:48 Žena JessicaJapik [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Axík sa stále zdržuje tu hore.Čím to môže byť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 20:58 Žena JessicaJapik [2] – Nepekný chvost
Fotka k příspěvku Viete mi poradiť čo s ním má?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 16:10 Davii Re: aladar
Dobře, vrátím ho teda zpět. To, že je to nekvalitní jedinec jsem si všiml až pár týdnů po jeho koupení. Byl to jediný leucistický ax, kterého jsou za dlouhou dobu sehnal a tak jsem ho bral všemi deseti, ale teď už vím, že to byla chyba. Patentky jsem přestal dávat hned po jeho přestěhování do studené vody, teď už mám jenom žížaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 09:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Davii
Nemá smysl v tom pokračovat.Je příliš dlouho chlazen.Vrať ho do normální teploty, ať se mu nastartuje trávení.Pokud je nekvalitní, musíš se smířit s tím, že uhyne.V opačném případě budeš vědět, že stojí za to ho dál chovat.Žížaly budou důležité, pro jistotu dodávám, v téhle fázi se obloukem vyhni patentkám a nitěnkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 09:36 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: bibuschka
Tvoje samice je v pořádku, jsou kratší a zavalitější než samci. To vlákno je to, psal Englor, zbytek pojivové tkáně z ryby. Nárazové nafouknutí způsobuje kombinace krmení, záleží, kterým krmíš častěji a které dodáváš občas.Jsou to pravděpodobně patentky, ale u dospělého zdravého jedince se nic podstatného nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 08:30 bibuschka Re: Englor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku krmim tak raz za 3 4 dni vacsinou pstruh, hovadzie srdce, patentky.. pridavam este par fotiek ale mam pocit ze po vcerajsom vypustani tych bielych veci je uz menej tucnucky trosku mu to asi pomohlo.. Ja ho mam asi 8 mesiacov ale ako je stary neviem dostal sa ku mne cez kamaratku ktorej kamaratka ho chcela hodit do jazera... a s tym nafukovanim no niekedy je taky cely den potom aj tri dni ok potom je taky zas den dva a zase okej.. bezne mava normalne bobky toto sa stalo prvy raz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 01:26 Englor Re: bibuschka
Takhle spermatofor nevypadá. Napadl mě nestrávený tuk, příp. pojivové tkáně z masa. Že je tlustý může znamenat, že je nafouklý, což by značilo potíže v trávicím traktu. Dej sem jeho fotky a napiš, co krmíš, jak často, jak je starý, jak dlouho už takhle vypadá atd., co nejvíc informací. A asi bych ho přestal krmit.Každopádně zdravý axolotlí bobek to neni. Vsázím na potíže s trávením (bakterie?), což se obvykle léčí chlazením vody a nekrmením. Dej fotky a někdo zkušený ti poradí, já jsem jenom zelenáč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 23:45 bibuschka – Biele kokony?
Fotka k příspěvku Ahojte prosim vas neviete mi poradit co moj axik vypusta? Su to take biele kokony pospajane akoby nitkami plavaju smerom k hladine. Su to spermatofory? alebo nestraveny pstruh? alebo sa mam bat a je to nieco zle? Prikladam foto je to tam zachytene pod listom snad to je dost vidno. Inak tento axik je raz tak tucny ako druhy ktoreho mam aj ked ich krmim rovnako a niekedy ma problem ist na dno musi sa o nieco zachytit akoby ho nadnasalo. Moze to suvisiet? Okrem toho je uplne ok je aktivny a ked vidi jedlo hned sa na neho vrha. Dakujem za rady (mimochodom ak tu bude tento prispevok dva krat dopredu sa ospravedlnujem ale nejde mi to odoslat a stale to blbne)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 21:12 Englor Re: aladar
Rozhodně počkám, ani jsem nepočítal s tím, že by to bylo hned. Zvlášť, když mají být nepříbuzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:26 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Chceš li použít termín nadějný jedinec, musíš počkat. I mne to trápí, ale máme toho trochu víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:46 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Englor
Je možné, v akva budeš mít rok jen rybky, podle soudnosti.Nebudeš první, kdo bude mít zajetou nádrž bez mloků.Ale trpělivost se v tomto případě vyplatí. Dám vědět hned, jak bude něco kvalitního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 18:47 Englor Re: aladar
Ahoj, přelouskal jsem zdejších 59 stránek příspěvků a chtěl bych Ti, aladare, poděkovat za to, jak tu vytrvale radíš a pomáháš přesto, že jsi zřejmě pracovně velmi vytížený. Prošel jsem v poslední době hodně informačních zdrojů o axech, zejména zahraničních, ale zdejší forum je opravdu unikátní, co se týče kvality informací, a to hlavně díky Tobě. Měl bys napsat knihu :-)

Jednou ses tu myslím zmínil, že píšeš nějaká pojednání. Jsou někde veřejně k přečtení?

Zpráva o nákaze impotencí mě teda moc nepotěšila, v blízké době budu zařizovat 300 litrové akvárium pro několik axolotlích pašáků, kteří přispějí (doufám) k udržení genetické diverzity. Na kvalitní zvířata si potrpím, takže zverimexy a inzeráty nepřichází moc v úvahu. Holt budu muset ještě vydržet :-) Přemýšlel jsem také o dovozu ze zahraničí, ale to je asi střelba na slepo, když neexistují žádné registrované chovy ani standardy, jako třeba u psů a jako začátečník těžko poznám nadějné jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 14:58 Davii Re: aladar
Mám takovýhle štěrk (4-5mm), tak snad bude dobrý - media.mediazs.com/…

Chci se ještě zeptat.. Před měsícem jsem tu dával příspěvek o "nemocném" axovi, který nechtěl jíst, nerostly mu končetiny a ani ocásek. Od té doby ho držím ve sklepě, při teplotě kolem 10°C a při slabším osvětlení. Zkoušel jsem mu dávat i maličké žížalky, ale pokud si někdy nějakou vzal, následně ji zase hned vyplivl zpět. Nelepší se to, ale bohudíky ani nehorší. Mám ho dát ještě do více studenější vody a počkat, jestli se stane nějaký "zázrak" a vezme si potravu, nebo ho stále držet při 10°C? Už nevím, co pro něj udělat. Když jsem si předtím kupoval své první axe, končetiny dorostly snad už i do týdne, ale bohužel s tímhle si už nevím rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 11:20 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Davii
Přístup je v pořádku, nemusím určitě říkat, že ne písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 21:28 Davii Re: aladar
Pro začátek dám menší, nemám ještě dospělé kousky :-) Potom vyměním za větší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 21:20 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Davii
Myslím, že to nebude spěchat, ale pokud na tom lpíš, najdi frakci do jednoho cm. Mají to skoro všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 21:06 Davii Re: aladar
Děkuji za rychlou odpověď :-) Pokud je to pro ně dobré, tak jim určitě nějaký seženu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 21:03 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Davii
Není to nutné, mohou být v čistém akváriu bez ničeho, ale chovají se jinak.Šterk je na trávení dobrý, ale ne důležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 20:17 Davii – Dno
Zdravím, v předešlých starých příspěvcích píšete, že kamínky, které axolotl pozře, podporují trávení. Hodně chovatelů chová axolotly bez dna. Tak se chci zeptat, je to nutné, aby měli k dispozici kamínky na pozření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 11:28 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Mluvil jsem s panem Jahodou ze Zoo Sendy v Horách Kutných, který má přísun kvalitních odchovů. Jeho dodavatelé nemají nic. Nevím, co se děje, Zřejmě to bude slabý rok ohledně kvalitních jedinců, moje holky se roztahují, ale vrchní samec nemá zájem.Vypadá to jako republiková nákaza impotencí.Pokusím se na to přijít, doufám, že je to náhoda, jinak bych musel spunktovat kolegy, kteří mají teď stejně málo času jako já.Nákupy jedinců na burzách jsou v současné době velmi riskantní, doporučuji počkat, nebo bude forum zahlcené nemocemi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=701