Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 21:48 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci
No,houbičku používám při každé výměně části vody.Brala jsem to spíš takovou výpomoc přírodní,než abych na to úplně spoléhala.Jenže ve zverimexu na mě tak jako koukaj,že maj jen šneka zlatýho a nebo prouhatýho....a že je to prostě šnek.No,to jsem jaksi poznala taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 21:07 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Po pravdě řečeno,houbička na sklo je v tomto případě efektivnější.Na druhou stranu,nasazení vodoplžů dodá axům při jejich konzumaci přirozený poměr vápníku a fosforu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Hážu tam okružáky, to jsou dobrý likvidátoři zbytků a čističi, ale pořád nějak mizí, asi je axíci žerou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:35 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – šneci
Prosím o radu.Mám dvě akvária.V jednom mám Axinku větší než 20cm a několik různě velkých
gupek,které měla mít jako zpestření potravy,ale asi je má spíše jako kamarády.
Druhé akvárium je nové.V něm mám dva axíky cca 12cm velké.Dala jsem tam i pět malých rybiček,po pár minutách si každý axík pochutnal na jedné,tak jsou jen tři.
Potřebovala bych poradit nějaké ty šneky,co akvárium zbaví nějakých těch nečistot a řas na skle.Četla jsem různé názory na okružáky a piskořky a kde co.Tak nějak nevím,co tam nasadit aby se axíkům nic nestalo a šnek přitom fungoval.
Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 20:23 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – růžový
Fotka k příspěvku na druhé fotce si už dokonce pochutnává na červíkovi :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 20:22 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – žlutý
Fotka k příspěvku fotky jsou večer a zatím v kyblíčku,než přijdou do akvária
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 20:14 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – růžový a zlatý
Tak jsem si dnes dovezla dva přírůstky.
Jedno by měl být Ambystoma mex.goldalbino pearl. - takže prostě dožluta s bílými flíčky :)
Druhý Ambystoma mex.albin peony - takže taková růžovka :)
Oba mají světlá očka.Tak uvidíme,jak krásní budou až vyrostou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 15:38 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Axolotli na mezinárodce živá exotika si zřejmě dali pauzu,toto je jediný nalezený vzorek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2013 19:39 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Nemáš se za co omlouvat,Tvůj problém a jeho nasměrování do vzkazů jsem chápal.Jde o to,že někteří lidé mají strach z reakcí zkušených akvaristů,kteří občas místo poklidného mazáctví používají nepochopitelnou kritiku vůči začátečníkům.Bavím se o stránkách obecně a zažil jsem to i u VIP.Většina zdejších uživatelů se ovšem jeví jako solidní,tak se příště neboj napsat i tu podle Tebe největší blbost,pokud na ni bude někdo reagovat negativně,s radostí a lehkým šarmem ho pošlu,odkud přišel.A.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 18:56 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
Omlouvám se,to patří asi mně.Četla jsem tu o množství axíku na danou plochu víckrát a pokaždé trochu jiné info,tak jsem nechtěla veřejně opakovat dotaz již několikrát zodpovězený.Ale přesto jsem se chtěla ujistit,že nějak nebudou trpět,než si další pořídím.
A ještě jednou děkuji,že i přesto jsi mi odpověděl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 21:44 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Dobrý večer,omlouvám se za zahlcení fora.Nemohl by už se někdo přestat stydět za své problémy s axolotly,kterými jsme prošli všichni a jako už tolikrát se přestal ptát v os.vzkazech?Samotné forum tím pádem postrádá smysl,na prezentaci úspěchů můžeme založit jiné stránky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:18 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Vlaďka napsala: písla jsem vzkaz,ať nezahltíme forum :)
Sakra, všimla jsem si pozdě :-) Ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Já taky neměla kde lovit, tak jsem nechala líhnout artemie, třeba tyhle vajíčka mám vyzkoušený, že se pěkně líhnou www.zkracovatko.cz/… . Návody jsou třeba tady rybicky.net/clanky/1203-lihnuti-artemie-zabronozky-solne To je tak na 14 dní, pak už jsou tak velký, že zvládnou nasekané mražené patentky a pak už je to dál pohoda. Se vším bych poradila, Aladar určitě taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:11 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
písla jsem vzkaz,ať nezahltíme forum :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
No a je vidět, že to s axíkama umíš. S larvičkama je trochu práce, ale určitě bys to zvládla ano Stačí říct, mohla bych je i poslat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:03 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Copak vím,co bych s těma vajíčkama měla dělat? Vy tu furt řešíte krmení kdoví čím a lovíte to kdoví kde...Víš jak jsem se bála,že ani Axinku nevychovám :( U tebe jsem poprvé v životě viděla živého axolotla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 21:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Ta je krásná! A při chuti :-))
No, u nás bylo veselo. Teď mě trochu znervózňuje, že vajíčka z akvárka nějak nemizí a už se v nich začínají trošku rýsovat larvičky. Sakra, kdyby je radši rodičové sežrali hned, takhle mi jich bude líto a do piplání se mi nechce.. Nechceš pár vajíček? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 20:58 Vlaďka Re: Eva_R
Tak koukám,že jste se taky pěkně rozjeli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2013 20:57 Vlaďka
Fotka k příspěvku a ještě jedna u prázdné misky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2013 20:56 Vlaďka – krmení
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2013 20:55 Vlaďka – Axinka
Fotka k příspěvku Tak jestli jsem dobře pochopila,Tak Růženka a Aladarka jsou kluci...a můj Axík zase holka :)
My už tu Axinku máme asi jasnou.Furt nikde žádná boule,holka jak vyšitá.
Konečně přidám nějakou tu fotku.Bohužel většina focená v šeru,tak nic moc.
Je to zlatíčko a má se čile k světu.Zatím je stále sama,protože kamarád se vyskytne buď někde hodně daleko nebo se najde jiný problém.Ale nevadí,sama na furt nebude.
Jsem moc ráda,že jí mám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2013 13:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Nenechá se rušit, i když na ní pořád zíráme :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 13:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Pořád snáší :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 01:11 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
No nazdar,zkušební snůška,celkem brzo :) ,v případě většího výprdu napiš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:33 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Koukejte co máme hop Pro mě docela velký překvápko, páreček se činí potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 00:19 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Dano64
Nic proti nálevníkům,ale výklad tohoto manuálu nedopatřením opoměl buchanky,které jsou pro prvotní stadia larev velikostně i pohybově v podstatě ideální.Perloočky umí být občas tak velké,že máš lehké obavy,kdo skoho.Máš li možnost něco nalovit,není co řešit,žijí v nádrži a prckové je jen tlačí do hlavy.Artemie jsou ok,jen je s tím trochu víc práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 14:59 Dano64
Děkuji vám oběma za rady, artemie jsem již koupil a zítra vyrazím na plankton.

Ti nálevníci se mi taky nezdáli ale četl jsem to přímo zde: rybicky.net/atlasostatnich/zebrovnik_waltluv + na dalších stránkách na internetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 10:18 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Dano64
Nálevníci jsou opravdu blbost,k odpovědi Evy ještě dodám naprosto ideální variantu,ato živý plankton,čili buchanky a perloočky,které se vyskytují ve většině vodních nádrží a potoků z nich odtékajících,viz video na mém profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2013 07:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Dano64
To bude stejné jako u axíků, nechala jsem líhnout artemie. Jestli už jsou larvy na světě, zkusila bych koupit mraženou artemi a špejlí trochu rozvířit, aby začali lovit. Časem se naučí i na nasekanou mraženou patentku. Chce to ale odsávat zbytky, nenechat kazit vodu. Přeju hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 07:08 Dano64 – žebra
Zdravím, nemáte prosím někdo zkušenosti s odchovem žebrovníků dnes se mi vilíhli pulci a netuším jak je krmit, četl jsem že se mají krmit nálevníky ale kde je mám sehnat jsem už nezjistil, zde na forum jsem četl něco o seně a banánové šlupce ale je tam dost negativních komentářů na to. Budu vděčný za každou radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:49 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Dík,jsme na dovolené,axové jsou sami doma,snad nevyskáčou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 07:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Aladare, všechno nejlepší pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 12:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Díky :-) Tak se to povedlo - tmavý samec palec Od začátku byl o kus větší než ostatní. Akorát by nemusel ožírat tu bílou holku. asi jsem to zavinila já, myslela jsem, že už je to dorostlá samice, tak jsem trochu ubrala krmení a on ještě potřebuje růst, si pomohl sám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 10:24 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Jo dámy a páni,takhle to dopadá,když se příliš spěchá na určení pohlaví.Pokud Aladarka s Růženkou nemají shodný typ nádoru,jsou to evidentní samci :) .Jestli jim to zase splaskne,máme první doložený případ změny pohlaví u axů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:44 Muž DrChila [243] Re: Gystr
kdyby jsi byl z blíž daroval bych ti svého růžeňáka taky velkýho. Už mě nějak axolotly omrzeli starání se o ně ve zkouškovém je trošku skoro nemožné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 20:46 - Re: Gystr
Ruženka je pekná,to hej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 20:42 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Jak se daří axíkovi ...
Fotka k příspěvku Tak jak se máte? Po nějaké době dávám fotku tý mojí Růženy. Už je to macek. Co na ní říkáte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 11:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku A zezadu je vidět vyboulení do stran.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 11:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Zepředu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 11:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Je možné, že by nakonec Aladarka byla kluk? Nějak se tam dole zvětšuje :) A je taková pořád štíhlá, i když do sebe nasouká celou rousnici. A asi zase rafla bílou do té samé nohy, má jí zase mnohem horší. Možná cítí to zranění a jde po ní? Bylo by lepší je oddělit než se bílá úplně zahojí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: žebrovnik
Nerozumím oživení pravěkého příspěvku bez komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 09:51 žebrovnik
Aladar napsal: Miliony bakterií jsou v akváriu v den jeho založení,zdá se to hodně,ale je to prd proti tomu,co přijde.Bakterie neznamená škůdce,jsou součástí přirozených procesů.Filtr určitě není jen na provzdušnění,zachytává vše,co axové rozvíří pohybem,nejčastěji zbytky trusu propadlé do štěrku.Měl by se často čistit kvůli právě vysoké koncentraci bakterií při vypínání.Pokud jede stále,jsou bakt.rovnoměrně po celé nádrži a ještě jednou,bakterie produkují mnoho jedovatých látek,které nevadí,není li jich příliš mnoho,mrtvé neprodukují nic.Nedávno si kamarád koupil malou suchoz.želvičku,podle chovatele ji má denně koupat kvůli bakteriím a vyprázdnění,substrát hobliny kvůli bakteriím,přípravky proti bakteriím...,takže až ji vynese ven,chcípne na setkání s mravencem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 21:15 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
:)
Ona spíš neodolala, když viděla tak lákavou, dorůžova upečenou nohu rovnou před nosem :-) U drápatek nebo žebrovníků se mi tohle nikdy nestalo, a taky kolikrát omylem rafnou kolegyni, drží, melou se po akvárku, ale pustí se a pohoda. Aladarka má nějak pevnější stisk :-)
Tvďák samec by se do tohohle akvárka už nevešel. Uvidím, jak se holkám bude tady dařit přes zimu, pak možná seženu větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:40 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Pokud jsem pochopil správně,řádila aladarka.Tahle část chovu je víc zvyklá na maso(srdce).Tak jí to dej a když bude v napadání pokračovat,vyřiď jí,že přijedu s rodiči na třídní schůzku.Mimoto dvě baby nedělají dobrotu,nemůžou koukat na pojišťovnu v růžové ulici,tak vymýšlí kraviny.Bude to chtít samce tvrďáka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 23:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Ahoj a díky, už je to fakt skoro dobrý. Asi je budu muset trošku víc krmit, ať se mi holky nepožerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 23:04 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Venda
Prosím foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 23:02 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ahoj,to nic není,vypadá to na kousnutí kolegy ně.Stává se to často a rychle se to hojí. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 17:10 Venda
Dobrý den tady Venda, mam axeloty mexické hnědou formu .
a mam takový dotaz mam cca 50 litrů nadrže a v tom ě Axelotky staré 9 měsíců a mam to edno duše ale hezky zařizené ale mam problém z kterym pořebui poradit mloci mai na sobě býle chomačky ale na plisen to nevypada jako když se im loupe kůže nesou to fleky ale loupáni ak u eštěrů prosim poradte mam ie hodně dlouho !!! ???????......
omlouvam se za chby začal mi blnout počitač aděla chyby nedou některa tlačitka omlouvam se!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:28 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Úraz
Fotka k příspěvku Aladare, prosím, pomoc... Bílá má něco s nohou, má strženou narolovanou kůži a nehýbá s ní. Muselo se to stát včera nebo dneska ráno. Jinak žere, žábry zdravě červené. Je možné, že by jí takhle rafla černá? Ve středu dostali každá rousnici, teď před chvilkou zase, bílá žere nadšeně. Co s tím?
Na té fotce je to bledé, ve skutečnosti krvavější :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 13:32 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Našel sem i fotku jak vypadal ten den naposled kdy jsem ho viděl živýho ale normálně jedl ještě
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056?od=2301